Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.249
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Na tu udaljenost slobodno možeš uzeti 65". LG 65UM7450 u Elipsa sa produljenom garancijom dođe 6.400 kn. Televizor nema karakteristike Samsung 8000/Q serije (nešto je bolji od UM7300) ali ukoliko ćeš televizor osim navečer gledati i danju i sa različitih pozicija i bitno ti je korisničko iskustvo (najbolji daljinski koji se može naći na tržištu sa glasovnim upravljanjem i google/alexa integracijom, suludo nizak input lag, Direct LED pozadinsko osvjetljene i puna 4k rezolucija za razliku od prošlogodišnjeg modela koji su bili Edge/WRGB) onda možeš uzeti u obzir i ovaj televizor.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...
Ma bit će ti nekih akcija, nons top su neki popusti, samo prati net i dobit ćeš što želiš po cijeni koja ti odgovara. Uskoro dolazi i black friday tako da samo strpljivo, bolje je pričekati mjesec dva sa kupnjom jer ćeš TV gledati barem 5 godina, tako da mjesec dana ne znači ništa. Q60 je nedavno negjde bio oko 6k kn, za taj tv stvaro dobra cijena.

 

Ako čekaš Germaniju, brate TV ćeš gledati samo u izlogu dućana :D

 Iman ja za tv da sad izleti neki. A germanija mozda pojaca (prosli vikend verona milan 2+ gola za 3tkn 0:1 😥). 

Crni petak mi je mozda daleko al bi ga priceka ako to stvarno sta vridi. Nisam se nikad bavija sa njim pa ne znam. Iman tv za gledat dok ne kupim novi. Zadnjih tjedan dana stvarno sam dosta recenzija procita šta pogleda, SONY KD55XF9005 mi je za sad prvi izbor. Al to ce bit lutrija ubost za dobru lovu. Mozda 49-ku, al vidim da i nije neka razlika u cijeni. Jel se isplati cekat taj crni petak?

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 14:33 (Moby-Split).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
65" na 3 metra....ja mislim da je to preblizu...od 2-3 metra je idealno 55"...65" bi bilo taman za 3,5 metra do 4 metra...stvar je da 65" ipak sav taj brightness kad udari po očima na manje od 300 cm...A baš sam gledao da na 250 cm...kad se fokusira na sredinu ekrana,kod 55" ekrana...
širina ekrana je 120 cm...i kad se fokusira pogle na sredinu...ja osobno od tih subjektivno vidim 80-90cm
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
65" na 3 metra....ja mislim da je to preblizu...od 2-3 metra je idealno 55"...65" bi bilo taman za 3,5 metra do 4 metra...stvar je da 65" ipak sav taj brightness kad udari po očima na manje od 300 cm...A baš sam gledao da na 250 cm...kad se fokusira na sredinu ekrana,kod 55" ekrana...
širina ekrana je 120 cm...i kad se fokusira pogle na sredinu...ja osobno od tih subjektivno vidim 80-90cm

 Je, pa poanta nije nabiti backlight k'o baterijom u oci. To su marketinske spike koje ljudi popuse. Isto kao sto misle da je HDR kad je cijela slika napucana na gro nita...

 

Tako da 65" nije previse na tu udaljenost, kino ugođaj i to...

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam prije par dana u sm gleda neki ogroman oled i bija na 2m, upaljen hrt1 slika ajme. Slova hrt, mutna ajme. Kako sam šeta unazad, sve je slika bila bolja i bolja.
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Ja sam prije par dana u sm gleda neki ogroman oled i bija na 2m, upaljen hrt1 slika ajme. Slova hrt, mutna ajme. Kako sam šeta unazad, sve je slika bila bolja i bolja.

 Spock: "It is only logical, captain."

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...

 Iman ja za tv da sad izleti neki. A germanija mozda pojaca (prosli vikend verona milan 2+ gola za 3tkn 0:1 😥). 

Crni petak mi je mozda daleko al bi ga priceka ako to stvarno sta vridi. Nisam se nikad bavija sa njim pa ne znam. Iman tv za gledat dok ne kupim novi. Zadnjih tjedan dana stvarno sam dosta recenzija procita šta pogleda, SONY KD55XF9005 mi je za sad prvi izbor. Al to ce bit lutrija ubost za dobru lovu. Mozda 49-ku, al vidim da i nije neka razlika u cijeni. Jel se isplati cekat taj crni petak?

Sada je 55XF9005 s popustom 7290, uz 5 godina garancije. Boljeg od toga nema za tu lovu i sumnjam da će ih uopće biti za 2 mjeseca osim možda izložbenih.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.html

 

 

Btw, u pravoj germaniji je danas u lokalnih mediamarkta OLED 55B8 800€ pa neka si svi misle:)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Previse je 65" na 3m. Ljudi se uzive sa tim veličinama pa vide svaku kockicu i manu na tolkim TVima koji su u pravilu smeca sa te udaljenosti.

Osim ako je laf pa nek kupi TVa od 25000 kn i gleda iskljucivo UHD filmove i zaboravi na ista ispod FHD materijala. Jednostavno je preveliko, glav ljudima u filmovima ce bit kao točak, ne priliči. Nek kupi 77" onda mozda bolje za 3m.

 

Nisam malo puta bio kod frendova koji kupe 55 i 65 TVe predimenzionirane a modeli i marke nikakve pa je i slika u tom rangu. Al bitno da ima 65" ekran, nema veze sto doslovno nista ne izgleda ni prosjecno na njemu jer na Vivaxu i tako tima ni ne moze izgledati dobro. Tipični slučaj kvantiteta umjesto kvalitete.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 17:00 (Karanba).
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa

Trazin neki "best buy" tv do cca 5500 kn.

Sluzia bi za Netflix, filmove, youtube i ps4.

Udaljenost je otprilike 3 metra i prostorija je dosta osvjetljena.

55" bi bilo idealno.

Ako bi se nasa netko da se razumi i da zalipi koji link bio bih zahvalan.

Hvala unaprid

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tv za prostoriju sa puno svjetlosti i široki kut gledanja...veličina od 43 do 50....gledali bi se uglavnom DVB-T,maxtv i Iptv(sport)...do 4000 kn.....Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ID2502 kaže...

Tv za prostoriju sa puno svjetlosti i široki kut gledanja...veličina od 43 do 50....gledali bi se uglavnom DVB-T,maxtv i Iptv(sport)...do 4000 kn.....Hvala

 LG 49UM7400, IPS 60Hz:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=49um7400

 

Nazalost taj model ne dođe sa Magic remote daljincem, ali ga mozes kupiti posebno u SanctaDomenici za cca 500kn. Ako mozes ici na 55" onda gledaj LG 55UM7450 koji dođe vec sa Magic remoteom.

 

Kao sto vidis u ovoj tablici, ove godine ima samo par modela 49", a 50" su VA panel:

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 19:37 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Previse je 65" na 3m. Ljudi se uzive sa tim veličinama pa vide svaku kockicu i manu na tolkim TVima koji su u pravilu smeca sa te udaljenosti.

Osim ako je laf pa nek kupi TVa od 25000 kn i gleda iskljucivo UHD filmove i zaboravi na ista ispod FHD materijala. Jednostavno je preveliko, glav ljudima u filmovima ce bit kao točak, ne priliči. Nek kupi 77" onda mozda bolje za 3m.

 

Nisam malo puta bio kod frendova koji kupe 55 i 65 TVe predimenzionirane a modeli i marke nikakve pa je i slika u tom rangu. Al bitno da ima 65" ekran, nema veze sto doslovno nista ne izgleda ni prosjecno na njemu jer na Vivaxu i tako tima ni ne moze izgledati dobro. Tipični slučaj kvantiteta umjesto kvalitete.

 Veci TV daje kino ugođaj, a u kinu se ne bunis sto su glave 5x5 metara. Mane TVa nemaju veze sa velicinom panela vec koristenom tehnologijom i, nadasve, materijalom koji pustas na njemu. Da, nasi programi u grozno maloj rezoluciji sa previse kompresije izgledaju ocajno, cak i na manjim modelima, zasada.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 19:44 (Mad Ant).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

cek , jel moguce da su svi ovi UM7400 , 7500 I 7600 modeli 100 Hz kao sto pise u ovoj tablici , ili je neka interpolacija ??  

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne može 55 stati u regal....kakav je LG 43UM7600PLB???...tv je za starce a trenutno su na lg od 32"....

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I nasi i satelitski izgledaju bezveze. Onda ispada da bi neko sa 4-5m trebao uzet TV od 2m. Mozda nekom pase blejat u preveliki TV ali to najcesce dolazi sa losijom kvalitetom jer svi biraju vise inca a 3 stepenice slabiji model. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

cek , jel moguce da su svi ovi UM7400 , 7500 I 7600 modeli 100 Hz kao sto pise u ovoj tablici , ili je neka interpolacija ??  

 Nisu, to je interpolacija, vidis da na modelima koji jesu 100Hz nativno pise 200Hz.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ID2502 kaže...

Ne može 55 stati u regal....kakav je LG 43UM7600PLB???...tv je za starce a trenutno su na lg od 32"....

 Isto je OK samo je manji. Ako je za starce, pitanje da li uzeti Magic remote. Stariji znaju zazujati na bilosto izvan debelo uobicajenog...iako ga moj stari ima... ali ne kuzi sta se sve moze s njime, koristi samo +/- za zvuk/programe i power ;)

 

Tako da ako bi im bio bolji obicni daljinac uzmes 43UM7400. Ovi modeli dalje imaju samo drugacije postolje i okvir/boju, a 7600 mozda malo jace pozadinsko osvjetljenje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 20:45 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slazem se sa Mad Art, imam taj tv i jako je dobar, i moja preporuka, konkurencija mu je jedino Samsung 50ru7402, VA panel, doduse ima bolju sliku jedino ako sjedis direktno ispred tv-a i u mraku je crna bolja, cim se malo odmaknes slika-kontrast jako blijedi, u svem ostalom je lg bolji

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Stariji znaju zazujati na bilosto izvan debelo uobicajenog...iako ga moj stari ima... ali ne kuzi sta se sve moze s njime, koristi samo +/- za zvuk/programe i power ;)

 Nije problem u starom već u tebi. Neznaš kvalitetno animirati. Da si čovjeku objasnio da kada gleda Nives Celzijus može pritiskom na dugme povećati dio ekrana po svom izboru  ili npr. pritiskom na drugo dugma može pitati televizor koji je nogometni klub najugodnije iznenađenje lige prvaka ili koji je klub najugodnije iznenađenje HNL-a sve bi mu to bilo jednostavnije zapamtiti.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi kako nemam Hulu app na LGu iz 2019-e ?? Gdje god citam kaze da mora bit na TVu ali nema je kod mene.

 

EDIT: skuzio sam da to radi samo u USA. Sta jos ima da radi kod nas osim.Netflixa i HBO Go a da ima LG ? Nemaju bas puno appova u storeu, Samsung ima 5 puta vise cini mi se.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 23:37 (Karanba).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

 Nije problem u starom već u tebi. Neznaš kvalitetno animirati. Da si čovjeku objasnio da kada gleda Nives Celzijus može pritiskom na dugme povećati dio ekrana po svom izboru  ili npr. pritiskom na drugo dugma može pitati televizor koji je nogometni klub najugodnije iznenađenje lige prvaka ili koji je klub najugodnije iznenađenje HNL-a sve bi mu to bilo jednostavnije zapamtiti.

 Je, osim sto jesam, vise puta... nije se primilo  :-D

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 1:21 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Ljudi kako nemam Hulu app na LGu iz 2019-e ?? Gdje god citam kaze da mora bit na TVu ali nema je kod mene.

 

EDIT: skuzio sam da to radi samo u USA. Sta jos ima da radi kod nas osim.Netflixa i HBO Go a da ima LG ? Nemaju bas puno appova u storeu, Samsung ima 5 puta vise cini mi se.

 Naravno da nema stvari koje se ne koriste bas u nekoj zemlji, tipa Hulu.

 

Ali, to rijesis tako da promijenis zemlju, odes tako u store, instaliras app, ponovo vratis na Hrvatsku ali ti ostane app.

 

BTW i Android ima vise appsa od Tizena. Koliko ih ljudi zapravo koriste? Cca 5?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 1:20 (Mad Ant).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znam za to mjenjanje zemlje al jedino UK daje iBBC Player i jos nesta a ostalo nema bas nesto. Jel ovi BBC programi trebaju placeni account za gledanje ili je free ako mozda znas ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Ja sam prije par dana u sm gleda neki ogroman oled i bija na 2m, upaljen hrt1 slika ajme. Slova hrt, mutna ajme. Kako sam šeta unazad, sve je slika bila bolja i bolja.

 Sad će i kod nas u ST (a nadam se i u ostalim djelovima Lijepe NaŠe/Njihove) HD signal  pa se neš tribad udaljavat od TV-a

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, ima li netko LG 60Um7100? Znam da su nestandardne veličine kod LG-ja VA paneli ali na svojim stranicama LG čak navodi da je IPS? Gledam nešto za mamu koja ima Samsung plazmu 42" staru 10 godina, htjela bi nešto veće za udaljenost oko 3,5-4 m, dnevni boravak. Razmišljam o ovom LG-ju ili Samsungu 58nu7100, planiram potrošiti do 5 tisuća. Zapravo najrađe bi samsung 55nu8002 ali nema ga baš da nije izložbeni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

50UM7450 vs 50UM7500 , razlika samo u postolju ili ima jos nesto , 7450 je  600 kn jeftiniji ??

Zna neko nesto o tim TV .  na netu nisam uspio nista pronaci , kontrast , peak brightness ... ????

Ili iskustva iz prve ruke ako neko slucajno ima ?? Hvala  

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

50UM7450 vs 50UM7500 , razlika samo u postolju ili ima jos nesto , 7450 je  600 kn jeftiniji ??

Zna neko nesto o tim TV .  na netu nisam uspio nista pronaci , kontrast , peak brightness ... ????

Ili iskustva iz prve ruke ako neko slucajno ima ?? Hvala  

 

 Razlika je postole i okvir:

 

 

 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne kužim ove koji traže tv s dobrom slikom pod velikim kutem? Šta vi gledate iz wc-a tv ili? Koja je fora u tome?

Šta jedino ja gledam tv kada sjedim na kauču? Kada sam npr. u kuhinji onda mi je tako svejedno kakva je slika, tu i tamo nešto pogledam na brzaka ali mi nije od velike važnosti da je super slika. Ako mi je nešto bitno što gledam, onda to gledam kada sjedim ispred tv-a. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A i ako je bitan taj kut gledanja, ne razumijem zašto nema više mogućnosti zakretanja tv-a kao stariji modeli.Pa ako sjedim malo sa strane barem da je mogu zakrenut prema sebi.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pero Dinamit kaže...

Ne kužim ove koji traže tv s dobrom slikom pod velikim kutem? Šta vi gledate iz wc-a tv ili? Koja je fora u tome?

Šta jedino ja gledam tv kada sjedim na kauču? Kada sam npr. u kuhinji onda mi je tako svejedno kakva je slika, tu i tamo nešto pogledam na brzaka ali mi nije od velike važnosti da je super slika. Ako mi je nešto bitno što gledam, onda to gledam kada sjedim ispred tv-a. 

 Možda tv gleda 5-6 osoba u isto vrijeme pa ne mogu svi sjesti na trosjed....Možda raspored namještaja diktira kut gledanja...Ja ne kužim šta vas jebe ko kako gleda tv.... 

goodie kaže...

A i ako je bitan taj kut gledanja, ne razumijem zašto nema više mogućnosti zakretanja tv-a kao stariji modeli.Pa ako sjedim malo sa strane barem da je mogu zakrenut prema sebi.

 Da vidiš doživljaja kad dvoje čangrizavih gerijatričara krenu vrtiti tv po svom guštu.... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice