Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.330
|
čitano: 14.128.573
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Nemojte samo bijele spominjat, kosa mi se na glavi digne i odma se sjetim zeninih ideja 

 

Sad bio u sd i gledam ovaj uzivo i nema cijene i odem na nabava net i vidim da je u elipsu 2500kn jeftiniji nego u sd....

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55SM9010PLA/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

U elipsu je najpovoljniji i ima 5g garancije, i mislim da je ove godine cijena dosta ranije pala na ovu razinu u odnosu na prošlu godinu i cijenu prethodnika 55SK8500 u rujnu 2018.

 

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nepratim bas cijene, ali imas pravo, u ovo doba cijena za 55sk8500 nije bila manje od  7,8 - 8k ako me sjecanje dobro drzi.

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

Vidm da vas ima tu koji se stvarno kužite u televizore pa bih molio za savjet.

Trazim smart tv, da je 109cm, 4k uhd i ti do 4000kn - 4500kn.
Uzeo bih i veći, no zbog prostora u kojem živim bio bi mi prevelik, čak bi ja i htio veći al žena neće. Dokle je došlo da žene odbijaju veći broj centimetara :-)  

Samsung i LG mi imaju najkvalitetnije ekrane rekao bih. I oni su mi favoriti.

Ovo su dva dolje su mi uzi izbor s tim da sam za ovaj LG zbog garancije (5god), magic remote na poklon a kazu da je bolji upscalling - u smislu da ovo nase smece od hrt slike više približi u smjeru 4k nego samsung ovaj. Mislim sad imam samsung i prezadovoljan sam, al mijenjao bih ga budući da mu je sada već 5 godina a i manji je.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE43RU7452UXXH/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UM7600PLB/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik


Može mišljenje o ova dva tv-a, što je bolja prilika i bolji tv?
Ili ako imate kakve prijedloge, dobro bi došli - budući da nisam stručan u ovom području...

Puno hvala!

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka jeftinijih 65" modela.

 

Padjo me traži preporuku, no za 600-700 eura ne znam što da mu preporučim.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2019 14:01 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

LG Z9 88-inch OLED Review - HDTVTest

 

 

 

 

Cijena "sitnica" od cca 30000€ Ali kad se vidi koliko samsung i sony traže za svoje top lcd (60000-80000€) onda je ovaj 88" OLED jeftin:)

 

Monster je, nema što. Kutija 212 cm, ukupna težina 151 kg s ovim stalkom 

 

https://www.euronics.de/xxl-ahaus-dieker/tv-und-audio/fernsehen/oled-tvs/272149/oled88z9pla-223-cm-88-oled-tv-schwarz-silber-b

 

https://www.thomas-electronic-online-shop.de/WebRoot/StoreLDE/Shops/64214473/5C3D/FBB7/0722/CCD5/FF67/0A0C/6D02/E7C5/Thomas_Electronic_Online_Shop_LG_OLED88Z9PLA_Datenblatt_PDF.pdf

 

 

 

Btw, preko bare već ih neki imaju doma-naravno prvo ovi bogati ameri koji ništa ispod 75"-80" niti ne gledaju

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Beast1950 kaže...

Pozdrav ekipa,

Vidm da vas ima tu koji se stvarno kužite u televizore pa bih molio za savjet.

Trazim smart tv, da je 109cm, 4k uhd i ti do 4000kn - 4500kn.
Uzeo bih i veći, no zbog prostora u kojem živim bio bi mi prevelik, čak bi ja i htio veći al žena neće. Dokle je došlo da žene odbijaju veći broj centimetara :-)  

Samsung i LG mi imaju najkvalitetnije ekrane rekao bih. I oni su mi favoriti.

Ovo su dva dolje su mi uzi izbor s tim da sam za ovaj LG zbog garancije (5god), magic remote na poklon a kazu da je bolji upscalling - u smislu da ovo nase smece od hrt slike više približi u smjeru 4k nego samsung ovaj. Mislim sad imam samsung i prezadovoljan sam, al mijenjao bih ga budući da mu je sada već 5 godina a i manji je.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE43RU7452UXXH/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UM7600PLB/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik


Može mišljenje o ova dva tv-a, što je bolja prilika i bolji tv?
Ili ako imate kakve prijedloge, dobro bi došli - budući da nisam stručan u ovom području...

Puno hvala!

 Na 43" upscaling stvarno nije stavka oko koje se moras brinuti , a i oba ova tva to idrade ok. A niti jedan tv nece sd sliku pribliziti 4k.

 

Kakvi su uvjeti gdje gledas tv ? 

Ako gledas uz manje rasvjete ili u mraku , Samsung ce ti tu biti bolji.

Ako nisi neki pretjerano zahtjevan/sitnicav korisnik i vecinom gledas hrt :) oba tva su i vise nego dobra, uzmi onda lg zbog dulje garancije i magic remotea

Ako puno gledas filmove isao bih na samsunga.

Ako se tv puno gleda iz velikog kuta, onda lg.

 

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jučer ponovno išao u dućan baciti oko na 65"....pokraj njega je bio 55"....izmjerom sa stopalima 250 cm....i stvarno tih 55" postane nekako malo...65" na 250 cm je taman na granici...tako vjerojatno ja odoh na 65"....pa kud puklo da puklo:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmi 75" ako imaju za pravi kino ugođaj sa 2,5m.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja stvaeno više nemam pojma šta kupiti s obzirom koliko sam različitih informacija u trgovinama čuo. Neki kažu ni slučajno LG, drugi da ne kupujem Phillips, treći da zaobilazim Samsung, opet jedan serviser kaže da u njegovu kuču neće više SONY, itd... Kakofonija totalna. nemam pojma više šta valja.

Pa što se tiče veličina ima prijedloga od 43" do 60". Pa onda predlažu android kao "must have" dok drugi kažu da to ne valja.

Mislio sam kupiti neki LG ili SONY od 50"-55". Budžet sam odredio od oko 500€.

Molim vas da mi date neke informacija što bi bilo BEST BUY za neke cjenovne klase tipa:
- best buy za 400€
-best buy za 500€
-best buy za 600€

Vidio sam uživo TV od 55 incha i stvaeno mi izgleda preogromno, tako da bih si kupio TV od cca 50".

Ako ne tražim puno, pomagajte pliz jer stvarno nemam pojma više što valja a što ne...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Jučer ponovno išao u dućan baciti oko na 65"....pokraj njega je bio 55"....izmjerom sa stopalima 250 cm....i stvarno tih 55" postane nekako malo...65" na 250 cm je taman na granici...tako vjerojatno ja odoh na 65"....pa kud puklo da puklo:)

 To je fora.

Ogromna prostorija, i sve izgleda malo.

Gale
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-43UM7400PLB-1425587.aspx

Zanima me ima li ovaj TV podršku za standard na koji se SAD prelazi (dvbt2/HEVC)?
Trebam za klinca z aglednaje tva/filmova i pod obavezno PS4...Jel OK za to?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...
https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-43UM7400PLB-1425587.aspx

Zanima me ima li ovaj TV podršku za standard na koji se SAD prelazi (dvbt2/HEVC)?
Trebam za klinca z aglednaje tva/filmova i pod obavezno PS4...Jel OK za to?

 Da, podrzava sve potrebno, te ima mali input lag za igranje.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bok ljudi. Kupil sam lg C9 oled po solidnoj cijeni.
Naime harvey norman mi je izjednacio cijenu sa trgovinom segar gdje je 11.5k

Uglavnom,
Sad me zanima kako ocuvati panel od burn ina. Na sto treba pripaziti?
tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LeskiRM kaže...
Bok ljudi. Kupil sam lg C9 oled po solidnoj cijeni.
Naime harvey norman mi je izjednacio cijenu sa trgovinom segar gdje je 11.5k

Uglavnom,
Sad me zanima kako ocuvati panel od burn ina. Na sto treba pripaziti?

 Najsigurniji način je da ga opce ne palis prvih 5 godina, tako ce ga sigurno zastititi od burnina barem 5 godina ako ne i vise i ekran ce ti i nakon tih 5 godina biti kao nov 

Ako te burnin plasi onda si kupio krivi tv.

Ali da te umirim, ne moras se tu nesto brinuti, samo ukljuci na tvu opcije pixel shift i logo luminance adjustment (dovoljno na low) i ako gledas razlicite sadrzaje nemas problema.

Eventualno prvih stotinjak sati izbjegavaj staticke slike/logoe jarkih boja.

Moj c8 ima preko godinu dana intenzivnog koristenja od puno hdra, gaminga, filmova, programa koji imaju staticke logoe i nikakvih problema.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
E to za pixel shift sam htio pitati. Nemam opciju da to ostane upaljeno pa tv sam odredi kad ce to uciniti vec imam opciju odmah ili kad ugasim uredaj.

Igram dosta na ps4, pa sam prebacio na game mode taj input ali i smanjio oled light na 80 s obzirom da nemam problema sa presvjetlim prostorom
tito vampir! Bog I Hrvati!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 18:55 (LeskiRM).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LeskiRM kaže...
E to za pixel shift sam htio pitati. Nemam opciju da to ostane upaljeno pa tv sam odredi kad ce to uciniti vec imam opciju odmah ili kad ugasim uredaj.

Igram dosta na ps4, pa sam prebacio na game mode taj input ali i smanjio oled light na 80 s obzirom da nemam problema sa presvjetlim prostorom

 Vjerojatno mislis na pixel refresher, to nemoj palit jer se to sve samo odrađuje (taj kojeg spominjes se vrti nakon sto tv odradi 2000 sati)

zatim tv nakon svakih akumuliranih 4 sata odvrti malu kompenzaciju.

 

ovo sto ja spominjem je nesto drugo, krivo sam bio napisao, zove se screen shift, na oled panel settings

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pala tema muškom spolovilu za uši...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakva su iskustva sa TCL televizorima. Ja nasao par youtube videa koji preporucaju TCL seriju 6 ali preporucaju neke americke modele kojih tu nazalost nema. I cuo sam da hvale seriju 8 koja stize. Ima mini lcd (pozadinsko osvjetljenje). Ali opet to ne znam to matchati sa EU modelima. 

Uglavnom trazim neki 55 ili 65 model sa dobrom kvalitetom slike. 

Da pare nisu u pitanju - favoriti su mi LG C9 ili SONY XG95 ali su mi oba pre preskupa za dat toliko para za TV.

 

Ovaj video konkretno usporeduje sony xg95 i TCL 75R615 i zakljucak je Sony je bolji ali je TCL duplo jeftiniji (a blizu). Takvo nesto trazim samo 55" ili 65" :)

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa, jos jedno pitanje vezano za QE55Q60R kojeg sam kupio nazad par dana. Tv je vrh Al se jos uvijek ne mogu malo naviknuti na veličinu, s obzirom da sam sa 43" presao na 55 :)
Dal ce proc s vremenom tj Dal cu se usput naviknuti, Eh kako se jos Nisma uspio dovoljno poigrat s tv-om prvo bi volio vas pitat. Dal na ovom tvu mogu stavit aplikaciju Max tv to go?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zee_15 kaže...

Pozz ekipa, jos jedno pitanje vezano za QE55Q60R kojeg sam kupio nazad par dana. Tv je vrh Al se jos uvijek ne mogu malo naviknuti na veličinu, s obzirom da sam sa 43" presao na 55 :)
Dal ce proc s vremenom tj Dal cu se usput naviknuti, Eh kako se jos Nisma uspio dovoljno poigrat s tv-om prvo bi volio vas pitat. Dal na ovom tvu mogu stavit aplikaciju Max tv to go?

 Budes uskoro pitao zasto nisi uzeo 65", samo si daj malo vremena, tv se jako brzo smanji

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na e kupi je na Late night shopping 25% na LG telke i jos 10 % na PBZ visa karticu. I tako oni prodaju LG 55" C9  umjesto za 16 399Kn (kako oni kazu) ispadne cca 11000Kn. Jel to ok cijena? Dal mislite da ce pasti jos vise za Black friday kod nekog. 

U isto vrijeme je u SDu puna cijena C9 14999Kn (a ne 16399 ko na ekupi, al dobro) https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled55c9.html

Frend je ljetos u 6om mjesecu kupio 55" C8 za cca 8500kn. Dal mislite da ce ovaj C9 past ispod 10 ove godine?

 

I vidio sam da neki ducani kod nas nude OLED55C9PLA a neki OLED55C9MBL. Koja je razlika izmedu PLA i MBL?

 

 

Hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, može pomoć,

 

Vjerujem da ima puno vas koji se bolje razumijete.

Trenutno je u ekupi na akciji za 4000kn LG led tv: 

 

49sm8200pla 49 smart 4k ultra hd hdr led tv

 

Čini mi se odličan no nisam baš stručnjak, pa ako ima tko da napiše isplati li se i kakav je tv?

 

Hvala.

 

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Počela priprema za BF....Sancta Domenica digla cijenu xf9005(55") na 10399kn...digli cijene svim popularnim proizvodima....BF...4 koraka naprijed....3 nazad
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gule nas dok mogu, ali neće moći još dugo. Uskoro će ako bude sreće doći Amazon i u RH. Na Amazonu.de trenutno taj TV je ispod 7.000kn. OK u DE je PDV je 19% ali opet realno taj TV se na "zapadnim tržištima" prodaje sad po cijeni od 1.000€

 

https://www.amazon.de/dp/B079Z7FBW4/?smid=A2JLPKWO3D94S2&tag=mainseek-new-mob02-21&linkCode=asn&creative=6742&camp=1638&creativeASIN=B079Z7FBW4&ascsubtag=czzg3oOwEunX956Ewqukng&th=1&psc=1

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 18:59 (sokios).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Počela priprema za BF....Sancta Domenica digla cijenu xf9005(55") na 10399kn...digli cijene svim popularnim proizvodima....BF...4 koraka naprijed....3 nazad

Vrlo vjerojatno će uskoro uslijediti "ogroman" popust od 30% za te stare modele pa će cijena biti kao i do sada- oko 7200, ništa novog kod ovih naših muljatora od trgovaca. Za XG9505 će trebat čekat još xxx dana, dok je u EU već ispod 1000€ 55"

 

Ali nekad i iznenade pa je sada napokon skinuta cijena za ovaj novi lg 55SM9010 za 2000 kn pa bi s popustom izašao isto oko 7200

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55sm9010.html

 

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U te iste sance i taj isti sony je do 1.10 bija 7300kn sa 5g garancije tako da moglo ga se kupit
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
JosephBullet kaže...
 I vidio sam da neki ducani kod nas nude OLED55C9PLA a neki OLED55C9MBL. Koja je razlika izmedu PLA i MBL?

 

 

 

 

Vjerojatno u boji stalka ili nešto slično, neka netko ispravi ako ima još nekih razlika a sve ostalo je isto.

 

U Njemačkoj imaju bolje modele (C97LA), imaju twin S2/T2/C HEVC tunere a sad se pojavio i novi model C98LB i već imaju super cijene- 55" 1199€ a 65" 1749€ a još nije black friday!

 

https://www.mydealz.de/deals/lg-oled55c98-bei-den-3tollen-tagen-expert-1443968

 

 

U međuvremenu mi smo sretni ako se kod nas bilo koji OLED pojavi s cijenom ispod 8K pa makar bio i 55B8 u mall.hr za 7799 kn:)

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55b8slc-tv-prijemnik

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam bio jako nezadovoljan sa TCL-om. Mislio bit će to duboka crna, VA ekran (svi nešto stalno hvale VA), ono malo legneš u krevet slika postane isprana i blijeda. Odeš malo do kompa pa gledaš tv iz kosine ista stvar. Samo dok ga gledaš direktno i ravno u ekran je kolko tolko dobra slika. IPS je zakon za mene. Dobio sam i defektan ekran, sa crno bijelom točkom. Kad je ekran crn izgleda bijela točka a kad je ekran bijel bude to područje tamnije. Ja sam ga vratio. Televizija u pitanju je TCL televizor U43P6046, 4K UHD TV - P60 series - 43''

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

kupujem TV do 6000 kn, pa vas molim preporuke.

TV se gleda sa nekih 3,5 metra i soba je dosta osvjetljena(balkonska vrata). Gledali bi se filmovi i obicna tv.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
... cut...

 

U Njemačkoj imaju bolje modele (C97LA), imaju twin S2/T2/C HEVC tunere a sad se pojavio i novi model C98LB i već imaju super cijene- 55" 1199€ a 65" 1749€ a još nije black friday!

 

https://www.mydealz.de/deals/lg-oled55c98-bei-den-3tollen-tagen-expert-1443968

 

 

 

Kaj znaci taj twin tuner? Mozes gledati slika u slici ili sto? Dal to podrzava i nas siroti HRT HD? 

I ovaj tovj link za LG C9 ne vodi nikamo. Kad kliknem na Zum Deal baci me na stranicu expert de ali trazilica im ne nalazi C9

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice