Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.094.455
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55SM8200PLA

ili

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55UM7450PLA

 

Dali vrijedi platiti 1000+kn više za nanocell uzeći u obzir da je kod nas zemaljski signal tek odnedavno u fhd ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 8:52 (CrniPero).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Pozdrav svima,

 

doslo doba da se novo proba. Stari TV poceo gadno stekati, Panasonic plasma 42th80pv. Procitao tu zadnjih 20 stranica foruma ali nisam bas stekao znanje sta je sada tu bolje ili losije, ima svega i svacega pa Vas molim za savijet.

Uzeo bih sada nesto ako bude na popustima za Black Friday ali ne mora cak ni onda biti. Recimo da bih da za tv cca 8000kn. Plus minu kojih stotina kuna prolazi ako se bas isplati. Tv ide u dnevni boravak i sluziti ce jednako za gledanje serija i filmova koliko i za gledanje nasih programa. Dijagonala ako moze sto veca ali ipak naglasak na kvalitetu slike i zvuka na ustrb velicine ako je potrebno. Ali ispod 50" ne bih nikako isao. Recimo 55 ili 60" ako se tu da sta naci za tu lovu a da se isplati. Preferiram LG, Sony, Samsung...redosljed nije bitan samo da je sto bolje u tom rangu. Da ima odlicnu povezivost, podrsku za nase titlove prilikom gledanja usb sadrzaja, brzo prebacivanje izmedju programa...SmarTv po obavezno naravno...

 

Hvala puno na pomoci !!!

 

Edit: e da, samo da naglasim da Philips ne kupujem ma sve da je i najbolji pa molim njega izbjegnite iz preporuke...thx jos jednom...pozzzz

 

Najviše spominjani tv na našim forumima, a da nije oled:

http://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-televizijski-prijemnik-kd-55xf9005

Ili u sancte sa 5g sony garancije uz jednokratno placanje za 7000kn uz 10% popusta: https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.html

Razlika 300kn, a dobije se 3g više sony garancije. Jedino se mora platit jednokratno. Ako imas karticu kao ja di se plati jednokratno, a banka tereti na rate

(10% popusta https://www.sancta-domenica.hr/newsletter-prijava)

Ne znam preko koga gledaš tv kanale, al ja koji imam hd paket kanala preko maxtv-a, imam puno bolju sliku nego brat na bnetu. I to brat ima 3 puta skuplju tv od mene

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 10:02 (Moby-Split).
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dxdandy

koliko sam ja skuzil mi koji smo na plazmi trenutno jedino nas po kvaliteti slike moze zadovoljit oled. Sve drugo razocaravajuce.

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bilo bi lijepo kad bi kod preporuke kazali/upozorili osobu kojoj preporucujete TV o kakvom tipu panela se radi ... i sto moze ocekivati glede vidljivog kuta, crne boje ili bijelih titlova na crnoj podlozi (vezano za TV koji ima local dimming)...

 

pogotovo za nas koji imamo plazmu

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma to mi je jasno, zato ga i nisam mjenjao do sada ali sada prisiljen. Radi on ali ima nekih sranja u radi ponekada pa si kontam mozda iskoristiti akciju da ne bi bilo da mi crkne za 10 dana i isti TV moram platiti 1000kn vise... a i konacno da se rijesim dva daljinska...a sto se slike tice tu sam svijestan da ne idem na puno bolje ili bolje...ali mora se i taj korak napraviti a sto se tice oleda...ma ne daje mi se vise tolika lova za tv....postali su neki prioriteti u zivotu malo vazniji...ne puno ali ipak malo...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DubravkoB. kaže...

dxdandy

koliko sam ja skuzil mi koji smo na plazmi trenutno jedino nas po kvaliteti slike moze zadovoljit oled. Sve drugo razocaravajuce.

 Generalno nije bas tako, samo ako si imao top model pioneer kuro ili panasonic plazme.

Ostale plazme za danasnje pojmove nisu nista posebno, crna i kontrast losiji nego danasnji VA paneli, slaba svjetlina, niza rezolucija, uzi spektar boja, mutnjikava slika (jedino prednost kod sd sadrzaja), manje dijagonale ...

Jedino je motion prirodniji na plazmama i imaju sirok kut gledanja.

Generalno , nema se za cime puno zaliti.

Bilo koji bolji lcd ce nadmasiti  te mid/low  class plazme.

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U ono vrijeme kada sam je kupio to je bila najnovija panasonicova plazma. Iznad nje je samo kuro bio. I to je to...a sada sam ispao iz tog segmenta pa vise ne mogu pohvatati sta je tu sada bes buy a sta treba izbjegavati...da bihi neku lovu za dobar tv ali ne bih se izivljavao na novcaniku ili si nesto uskracivao zbog toga..tako da eto razvucem se i do 9000kn ali dalje ni lipe ne idem. Samo da je sto bolje za te pare...ahahaha...podrska za gledanje serija i filmova obavezna i da se titl da procitati tj. da je font dovoljno velik i podrska za zvuk te da je on dobar a ne neko piskutavo sranje.

 

Thx !

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...Ako imas karticu kao ja di se plati jednokratno, a banka tereti na rate

 

Koja je to kartica ako se smije znati...mozda ju imam a mozda nemam...? Thx !

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CrniPero kaže...

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55SM8200PLA

ili

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55UM7450PLA

 

Dali vrijedi platiti 1000+kn više za nanocell uzeći u obzir da je kod nas zemaljski signal tek odnedavno u fhd ?

 Mozda, ali SM8200 je nanocell na 60Hz.

 

Gledajuci cjene, gdje 8200 ode preko 6K kn, vise se isplati SM8500 koji je 120Hz za 6500 kn. Zavisi, pricekaj crni petak.

 

Inace nanocell jesu bolji paneli i imaju manje bleeda/blooma.

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
CrniPero kaže...

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55SM8200PLA

ili

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55UM7450PLA

 

Dali vrijedi platiti 1000+kn više za nanocell uzeći u obzir da je kod nas zemaljski signal tek odnedavno u fhd ?

 Mozda, ali SM8200 je nanocell na 60Hz.

 

Gledajuci cjene, gdje 8200 ode preko 6K kn, vise se isplati SM8500 koji je 120Hz za 6500 kn. Zavisi, pricekaj crni petak.

 

Inace nanocell jesu bolji paneli i imaju manje bleeda/blooma.

 skroz sam van tv svijeta

dali to ima ikakve uloge na našim kanalima sto se tice kvalitete emitiranja koji je kod nas

ps: na LG siteu piše ovo

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
DubravkoB. kaže...

dxdandy

koliko sam ja skuzil mi koji smo na plazmi trenutno jedino nas po kvaliteti slike moze zadovoljit oled. Sve drugo razocaravajuce.

 Generalno nije bas tako, samo ako si imao top model pioneer kuro ili panasonic plazme.

Ostale plazme za danasnje pojmove nisu nista posebno, crna i kontrast losiji nego danasnji VA paneli, slaba svjetlina, niza rezolucija, uzi spektar boja, mutnjikava slika (jedino prednost kod sd sadrzaja), manje dijagonale ...

Jedino je motion prirodniji na plazmama i imaju sirok kut gledanja.

Generalno , nema se za cime puno zaliti.

Bilo koji bolji lcd ce nadmasiti  te mid/low  class plazme.

 

 

 Sve stoji, međutim taj prirodni motion, širok kut gledanja i uniformnost ekrana koju plazme imaju... dosta pridonose efektu "kvalitete" panela.

 

Zato meni dosta LCD-a zgleda osobno grozno, pogotovo ovi iz donjeg i srednjeg segmenta, (stvari su doduše sada dosta bolje sa FullHD signalom)... i nadam se da će mi plazma što duže potrajati, jer se nekako jedino vidim u OLED-u i eventualno nekom top QLED-u.

 

Al takva priča onda i košta...

 

 

 

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
DubravkoB. kaže...

dxdandy

koliko sam ja skuzil mi koji smo na plazmi trenutno jedino nas po kvaliteti slike moze zadovoljit oled. Sve drugo razocaravajuce.

 Generalno nije bas tako, samo ako si imao top model pioneer kuro ili panasonic plazme.

Ostale plazme za danasnje pojmove nisu nista posebno, crna i kontrast losiji nego danasnji VA paneli, slaba svjetlina, niza rezolucija, uzi spektar boja, mutnjikava slika (jedino prednost kod sd sadrzaja), manje dijagonale ...

Jedino je motion prirodniji na plazmama i imaju sirok kut gledanja.

Generalno , nema se za cime puno zaliti.

Bilo koji bolji lcd ce nadmasiti  te mid/low  class plazme.

 

 

 Panasonic plazma je u igri . Koji bi po tebe onda bil lcd da zadovolji kvalitetom slike koju imam trenutno na ovoj plazmi staroj 8 god.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
CrniPero kaže...

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55SM8200PLA

ili

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55UM7450PLA

 

Dali vrijedi platiti 1000+kn više za nanocell uzeći u obzir da je kod nas zemaljski signal tek odnedavno u fhd ?

 Mozda, ali SM8200 je nanocell na 60Hz.

 

Gledajuci cjene, gdje 8200 ode preko 6K kn, vise se isplati SM8500 koji je 120Hz za 6500 kn. Zavisi, pricekaj crni petak.

 

Inace nanocell jesu bolji paneli i imaju manje bleeda/blooma.

 Sad mi tek nije jasno...kako serija SM8200 skuplja od 8500...ne bi li visi broj trebao kao biti bolji pa zato i skuplji...vidim da ima i serija SM8600 i onda dodje jednako kao SM8200. Gledam model 65" i oba kostaju isto 9.999,99kn...koja je razlika ako sm8200 ima 60hz a ovaj sm8600 120hz ?

Normalno da bih uzeo koji je bolji tj. koji ima bolju sliku i podrsku za gledanje filmova i serija i naravno da bih volio sto vise uzivati u 4k filomovima i serijama.

 

Thx !

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...
Mad Ant kaže...
CrniPero kaže...

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55SM8200PLA

ili

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55UM7450PLA

 

Dali vrijedi platiti 1000+kn više za nanocell uzeći u obzir da je kod nas zemaljski signal tek odnedavno u fhd ?

 Mozda, ali SM8200 je nanocell na 60Hz.

 

Gledajuci cjene, gdje 8200 ode preko 6K kn, vise se isplati SM8500 koji je 120Hz za 6500 kn. Zavisi, pricekaj crni petak.

 

Inace nanocell jesu bolji paneli i imaju manje bleeda/blooma.

 Sad mi tek nije jasno...kako serija SM8200 skuplja od 8500...ne bi li visi broj trebao kao biti bolji pa zato i skuplji...vidim da ima i serija SM8600 i onda dodje jednako kao SM8200. Gledam model 65" i oba kostaju isto 9.999,99kn...koja je razlika ako sm8200 ima 60hz a ovaj sm8600 120hz ?

Normalno da bih uzeo koji je bolji tj. koji ima bolju sliku i podrsku za gledanje filmova i serija i naravno da bih volio sto vise uzivati u 4k filomovima i serijama.

 

Thx !

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo jedan moj osvrt na dva 32" colna TV-a kupljena unazad godinu i pol za članove obitelji.

Prošlo ljeto kupljen SHARP LC-32CHG4042E za 1500 kn u linksu i u četvrtak stigao LG 32LM6300 za 1800 kn iz Sancte.

Sharp je dummy tv, bez ikakvih smart funkcija HD ready rezolucije, dok je LG sa WebOS-om i Full HD ekranom.

Uglavnom LG ga ubija :-D

Ako gledamo samo kvalitetu panela, ovaj Sharp ima fakat loše kuteve gledanja za jedan IPS ekran.. slika blijedi naglo pod kutem, i ima tragično loš downscaler sa Full HD reze na HD ready rezu panela, naime vidi se nazubljenost gol linija kada se gleda tekma preko dvb-t signala...

LG osim što ima jako dobre kuteve gledanja, nema nikakvo skaliranje jer je ionako već FullHD.. slika je u biti iznenađujuće dobra za taj rang love... motion nisam stigao provjeriti jer nije bio nikakav sport za pogledati dok sam ga postavljao...

WebOS da ne spominjem, odličan, radi jako brzo (opet iznenađenje za botom line smart tv), brzo prebacuje između aplikacija, WiFi odličan, Smart share sa mobitela radi instantno.. super stvar (ima četvero jezgreni proc., možda čak i isti ko u seriji iznad).

Također me iznenadilo što taj LG već u tom rangu ima sve moguće ekstra opcije podešavanja slike ko i veći tv-i, u biti sve radi ko i kod skupljih modela serije 74. (Sharp nema ništa osim brightness, contrast, color)..

ako trebate nekom u familiji ubost 32" tv, mislim da je ovo definitivno jako dobar tv i mislim da se isplati dat tih par stotina kn više u odnosu na kinesko/tursku konkurenciju koja dominira tim bottom line tv-ima.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Koja je to kartica ako se smije znati...mozda ju imam a mozda nemam...? Thx !

Kreditna kartica od otp banke (visa). Platis jednokratno, a banka tereti po 300kn. Tako nekako

https://www.otpbanka.hr/hr/gradani/kartica-visa-classic-na-rate

Pa ako neki m imaš više love, preko neta možeš pomaknit datum dospjeca buducih rata i prije isplatit

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 10:58 (Moby-Split).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CrniPero kaže...
dxdandy kaže...
Mad Ant kaže...
CrniPero kaže...

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55SM8200PLA

ili

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55UM7450PLA

 

Dali vrijedi platiti 1000+kn više za nanocell uzeći u obzir da je kod nas zemaljski signal tek odnedavno u fhd ?

 Mozda, ali SM8200 je nanocell na 60Hz.

 

Gledajuci cjene, gdje 8200 ode preko 6K kn, vise se isplati SM8500 koji je 120Hz za 6500 kn. Zavisi, pricekaj crni petak.

 

Inace nanocell jesu bolji paneli i imaju manje bleeda/blooma.

 Sad mi tek nije jasno...kako serija SM8200 skuplja od 8500...ne bi li visi broj trebao kao biti bolji pa zato i skuplji...vidim da ima i serija SM8600 i onda dodje jednako kao SM8200. Gledam model 65" i oba kostaju isto 9.999,99kn...koja je razlika ako sm8200 ima 60hz a ovaj sm8600 120hz ?

Normalno da bih uzeo koji je bolji tj. koji ima bolju sliku i podrsku za gledanje filmova i serija i naravno da bih volio sto vise uzivati u 4k filomovima i serijama.

 

Thx !

 

 Ok, stavio si sliku zaokruzio razliku, i ona mi je jasna...ali zasto onda kostaju jednako. U cemu je fora. Ne bi li onda taj sm8200 trebao biti jeftiniji od sm8600. Sve im je isto osim razlike u Hz-ercima. Ili je jos nesto bitno razlicito.

 

E da i jos jedno pitanje sto je bolje tj. koje isvjetljenje panela Direct ili edge led ?

 

Dali mozda u tom cjenovnom rangu ima neki Sony da ima bolju kvalitetu slike ili Samsung. Kakav je nacelno taj Soniyev android...nekako me strah, buduci imam politiku mjenjanja TV kad crkne ili kad predje barem 10g kakav ce biti taj android onda...ahahah...ili Samsung u tom rangu ima li nesto slicno ili ne po pitanju slike i zvuka...eto za sada mi onda u uzi izbor usao ovaj LG SM8600 ako je od te serije SM najbolji...sad idemo dalje...dali ostati na njemu ili gledati od konkurencije nesto ako ima bolje...

 

Thx !

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 11:35 (dxdandy).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DubravkoB. kaže...
Pixel kaže...
DubravkoB. kaže...

dxdandy

koliko sam ja skuzil mi koji smo na plazmi trenutno jedino nas po kvaliteti slike moze zadovoljit oled. Sve drugo razocaravajuce.

 Generalno nije bas tako, samo ako si imao top model pioneer kuro ili panasonic plazme.

Ostale plazme za danasnje pojmove nisu nista posebno, crna i kontrast losiji nego danasnji VA paneli, slaba svjetlina, niza rezolucija, uzi spektar boja, mutnjikava slika (jedino prednost kod sd sadrzaja), manje dijagonale ...

Jedino je motion prirodniji na plazmama i imaju sirok kut gledanja.

Generalno , nema se za cime puno zaliti.

Bilo koji bolji lcd ce nadmasiti  te mid/low  class plazme.

 

 

 Panasonic plazma je u igri . Koji bi po tebe onda bil lcd da zadovolji kvalitetom slike koju imam trenutno na ovoj plazmi staroj 8 god.

 Barba ne vjeruj svakome

ako si imao plazmu jedino oled ce te zadovoljit kvalitetom slike i crnom bojom sve drugo nece i biti ces razocaran

vjeruj mi

pozdrav iz Paga

upravo prodao OLED 55B7 i kupujem OLED 65C9

pozz

Huawei Mate 20 Pro
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da i top plazme iz Panasonic,Pioneer serije nemaju sto danas trszit pored mid-level LCD a da ne govorim o visem segmentu!U nekim stvarima su OK ali u globalu ne,tehnologija ipak grabi naprijed!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
DubravkoB. kaže...

dxdandy

koliko sam ja skuzil mi koji smo na plazmi trenutno jedino nas po kvaliteti slike moze zadovoljit oled. Sve drugo razocaravajuce.

 Generalno nije bas tako, samo ako si imao top model pioneer kuro ili panasonic plazme.

Ostale plazme za danasnje pojmove nisu nista posebno, crna i kontrast losiji nego danasnji VA paneli, slaba svjetlina, niza rezolucija, uzi spektar boja, mutnjikava slika (jedino prednost kod sd sadrzaja), manje dijagonale ...

Jedino je motion prirodniji na plazmama i imaju sirok kut gledanja.

Generalno , nema se za cime puno zaliti.

Bilo koji bolji lcd ce nadmasiti  te mid/low  class plazme.

 

 

 Znaci sony xf9005 bi bio za sport ok, ako zamjenjuje s30e 43" plazmu?

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Mislim da i top plazme iz Panasonic,Pioneer serije nemaju sto danas trszit pored mid-level LCD a da ne govorim o visem segmentu!U nekim stvarima su OK ali u globalu ne,tehnologija ipak grabi naprijed!

 Moguće, ali meni je najbitnija kvaliteta slike.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci meni je sport recimo manje bitan od gledanja filmova i serija i onda bi naglasak bi na kvalitetu prikaza tog tipa slike a recimo sport u drugom planu. Znaci LG serija SM ili neka druga od LG ili Sony-Samsung ?

Ako LG serija SM...koji onda broj...8200-8500 ili 8600 ?
 

Kakva bi usporedba bila, netko je naveo danas Sony KD-55XF9005 VS LG SM8XXX serja. Koji ima bolju sliku za filmove i serije ?
 

Thx !

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 12:05 (dxdandy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nemoj gledati LG LCD za tu namjenu. Sony XF9005 je za tebe i još po toj cijeni, nemaš šta previše razmišljati
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kilkenny kaže...

 Znaci sony xf9005 bi bio za sport ok, ako zamjenjuje s30e 43" plazmu?

 

Bi jer Sony je poznat da ima dobar motion a i sam XF dodatno ima kvalitetno implementiran BFI koji jos tu pomaze. Jedino je problem tu ako ti treba siri kut gledanja jer se tipa gleda sport s ekipom i ne mozete svi bit ispred TVa, tada XF mozda i nije najbolji izbor za tu namjenu.

 

Izvor: Osobno presao sa S30 plazme na 55XF9005 prije godinu dana

 

P.S. Kad se vec uporedjuje sto se tice ova 2 konkretna primjerka, jedino po meni u cemu mi je plazma bila bolja je kut gledanja i nedostatak ikakvog bloominga, sve ostalo je na strani LCDa a tu ukljucujem i crnu i kontrast, a neke su drasticno bolje na LCDu kao npr brigtness tako da je u ovom slucaju kvaliteta slike debelo na strani XFa (bar dok se ne gleda iz sirih kuteva).

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivan0S kaže...
kilkenny kaže...

 Znaci sony xf9005 bi bio za sport ok, ako zamjenjuje s30e 43" plazmu?

 

Bi jer Sony je poznat da ima dobar motion a i sam XF dodatno ima kvalitetno implementiran BFI koji jos tu pomaze. Jedino je problem tu ako ti treba siri kut gledanja jer se tipa gleda sport s ekipom i ne mozete svi bit ispred TVa, tada XF mozda i nije najbolji izbor za tu namjenu.

 

Izvor: Osobno presao sa S30 plazme na 55XF9005 prije godinu dana

 

P.S. Kad se vec uporedjuje sto se tice ova 2 konkretna primjerka, jedino po meni u cemu mi je plazma bila bolja je kut gledanja i nedostatak ikakvog bloominga, sve ostalo je na strani LCDa a tu ukljucujem i crnu i kontrast, a neke su drasticno bolje na LCDu kao npr brigtness tako da je u ovom slucaju kvaliteta slike debelo na strani XFa (bar dok se ne gleda iz sirih kuteva).

 Hvala na odgovoru. Tako sam si nekako i sam shvatio... iako smatram da bih najzadovoljniji bio sa oledom.

 

P.S. bogami ekipa prati mall.hr, u roku "najbrzi prst zapada" nestao b8 kad je postao dostupan.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Nemoj gledati LG LCD za tu namjenu. Sony XF9005 je za tebe i još po toj cijeni, nemaš šta previše razmišljati

 

 Predpostavljam da si na mene aludirao. Ali vidim da se dolje spominje problem sa kutevima gledanja. Dali je to jako izrazeni ili ne. Moras biti bas ispred TV-a ili se primjeti recim i ako sjedis cca na 4m od televizora i 2-2,5m udesno ili uljevo ?

A sta kezes na ovu seriju KD-65XG8505 ? Dali je bolja od XF9005 ili ne...vidim ja ovaj XG novija serija ali naravno to nista ne mora znaciti ?

 

THX !

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Moby

 

cuje tu u usporedbi svega navedenog ima...ali ja ispao iz ove price barem prije 5-7 godina i sada pola ne znam ni sta znaci a kamoli sta radi pa mi sve nejasno. Vise ni ne znam dali je bolji taj direct led ili edge led a kamoli dalje u detalje da idem....ali vidim da novi ima jaci cpu i vise memorije, mozda i bolju grafu i dali mu to ako je jace sta koristi ili znaci i dali brze radi ? Ustvari ne znam dali je u noviji model bolji u performansam ili nije ili nije u nicemu bolji. Po tvojoj procjeni bih zakljucio da je ova starija serija XF ipak bolja u prikazu slike ?

 

Thx !

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 13:19 (dxdandy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy

Ja bi na tvom mjestu razmislio o 65 incha tv-u.... 4 metra je definitivno danas previše za 55-icu

Shodno dobrim iskustvima od lanjskog modela, ja bi gledao ovaj Samsung... jako dobra cijena po meni za tu veličinu, čekat još malo black friday akcije

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAM-UE65RU8002UXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice