Manji QLED ili veći Premium UHD? zaključana tema

poruka: 14
|
čitano: 3.030
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Manji QLED ili veći Premium UHD?

Veliki pozdrav svim forumašima!

Isprika ako sličan topic postoji, ali evo mog pitanja:

Namjeravam kupiti novi Samsung TV.

Udaljenost gledanja je cca 3m, ciljani sadržaj filmovi i youtube.

Dilema je Q70R 55" za 7400kn, ilI RU8002 65" za 7800?

Zanima me koliko je u praksi vidljiva ta razlika nedostatka local dimminga i znatno manjeg peak brightnessa u HDR-u kod RU8002?

Vrijedi li u ovom mom slučaju ići na veći ekran, umjesto na nešto kvalitetniju sliku na manjem ekranu?

 

Hvala svima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 14:08 (Track).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Manji QLED ili veći Premium UHD?

Hvala svima na brojnim odgovorima. 

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Manji QLED ili veći Premium UHD?
Track kaže...

Hvala svima na brojnim odgovorima. 

 Mozda da sa svojim stazom na forumu smanjis bahatost?

 

Tema za odabir televizora postoji te da si tamo pitao, vrlo vjerojatno bi dobio neki odgovor.

8 godina
offline
Manji QLED ili veći Premium UHD?

po mom skromnom misljenju ,ja imam VA XE9005 full array dimming ,i kad si u potpunom mraku vidis nedostatak naspram superiornog oleda ,medjutim kada je neki backlight npr u sobi crna mi je crna ko hrvatski proracun. Na edge lit tvima se vise primjeti kako losije radi dimming ,A po pitanju HDRa mislim da brightness mora biti dobar da bi HDR pokazao svu svoju formu..Baš zbog tog kontrasta A najbolje bi bilo ako bi mogao negdje pogledat nekakav demo na oba tva da sam usporediš ..Ovako je teško sudit meni osobno o nečemu što nisam imao prilike vidjeti

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Manji QLED ili veći Premium UHD?
Ako ti je 55" dosta na 3 metra, a meni bi osobno to bilo taman, svakako uzeti Q70..
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Manji QLED ili veći Premium UHD?

IPS!

Moj PC  
0 2 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Manji QLED ili veći Premium UHD?
sseennoonn kaže...

po mom skromnom misljenju ,ja imam VA XE9005 full array dimming ,i kad si u potpunom mraku vidis nedostatak naspram superiornog oleda ,medjutim kada je neki backlight npr u sobi crna mi je crna ko hrvatski proracun. Na edge lit tvima se vise primjeti kako losije radi dimming ,A po pitanju HDRa mislim da brightness mora biti dobar da bi HDR pokazao svu svoju formu..Baš zbog tog kontrasta A najbolje bi bilo ako bi mogao negdje pogledat nekakav demo na oba tva da sam usporediš ..Ovako je teško sudit meni osobno o nečemu što nisam imao prilike vidjeti

 Hvala na savjetu. Da, i mene muči taj edge lit. Q70 sam gledao uživo i odličan je upravo zbog tog full arraya, RU jos nisam ali budem.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Manji QLED ili veći Premium UHD?
Havo kaže...
Ako ti je 55" dosta na 3 metra, a meni bi osobno to bilo taman, svakako uzeti Q70..

 I mene više vuče Q70, u dilemu me zapravo dovelo to što većina stručnih sajtova za ta 3m udaljenosti predlaže 65" kao must have da bi gledatelj doživio sve što nudi 4k. A Q70 65" mi je full van budžeta, pa zato razmatram i RU8002 65".

Hvala na pomoći.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Manji QLED ili veći Premium UHD?
Grozni_Zabac kaže...
Track kaže...

Hvala svima na brojnim odgovorima. 

 Mozda da sa svojim stazom na forumu smanjis bahatost?

 

Tema za odabir televizora postoji te da si tamo pitao, vrlo vjerojatno bi dobio neki odgovor.

Opusti se, žabice, a mene poštedi moralne prodike... Pristojno sam pitao za savjet, i dobio odgovor. 

6 godina
protjeran
offline
Manji QLED ili veći Premium UHD?

Dobro ti je čovjek napisao...

Bahatiš se sarkazmom a nisi prelistao prvu i drugu stranu foruma što je "posao" od 5 minuta.

Što misliš kada bi svi otvorili temu za svaku kupovinu televizora, grafičke, procesora...itd...

 

Ili ukucaš u tražilicu pojam TELEVIZORI i puf...već si na temi o televizorima..

 

Praviš se pametan a to nisi...

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 17:27 (Anđeo bez falinge).
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Manji QLED ili veći Premium UHD?

Samo pazi ,TVi u dućanu daju krivi dojam slike..tamo su demo materijali u brutalnim kvalitetama plus to su svjetla u ducanu jaka te daje dojam da je crna scena kao na OLEDu dok ofc u realnim uvijetima to nije tako. Kada bi se zamračila prostorija gdje su ti televizori tek bi tad pokazalo "realno" stanje probijanja pozadinskog osvjetljenja itd

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
4 godine
neaktivan
offline
Re: Manji QLED ili veći Premium UHD?
Anđeo bez falinge kaže...

Dobro ti je čovjek napisao...

Bahatiš se sarkazmom a nisi prelistao prvu i drugu stranu foruma što je "posao" od 5 minuta.

Što misliš kada bi svi otvorili temu za svaku kupovinu televizora, grafičke, procesora...itd...

 

Ili ukucaš u tražilicu pojam TELEVIZORI i puf...već si na temi o televizorima..

 

Praviš se pametan a to nisi...

 

 

Postavio sam pitanje u odgovarajućem podforumu. Oprosti što nemam cijeli dan za online besposličarenje i izigravanje forumskog žandara poput tebe.

6 godina
protjeran
offline
Re: Manji QLED ili veći Premium UHD?
Track kaže...

 

 Postavio sam pitanje u odgovarajućem podforumu. Oprosti što nemam cijeli dan za online besposličarenje i izigravanje forumskog žandara poput tebe.

 Opet si bezobrazan. Ne predviđam ti dugu karijeru na ovome forumu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
9 godina
neaktivan
offline
Re: Manji QLED ili veći Premium UHD?
Track kaže... 

Postavio sam pitanje u odgovarajućem podforumu. Oprosti što nemam cijeli dan za online besposličarenje i izigravanje forumskog žandara poput tebe.

 Tražiš pomoć i savjet od drugih, a onda ih nazivaš besposličarima. Možda da prvo potražiš malo bontona i odgoja kad ti ga već roditelji nisu usadili.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice