Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.526.405
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
z1k4 kaže...

Takoder imam taj problem, ali u monitoru kojeg sam vec zamijenio novim prije koju godinu. Ovaj video mi se cini OK kao neki tutorial. 

 Dobro ti se čini.

Čim ga je Dave Jones radio onda je pouzdan

robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Matozan kaže...

Je si li ih mijenjao redom ili si vidio koji je propuhao/iscurio? Na kojem dijelu monitora tj. tiskane ploče su se nalazili.

Nisam ga još otvarao, pa da znam u kojem smjeru da gledam/tražim uzrok.

Promijenio sam sve manje elektrolite, 5-6 ih je bilo i nisu svi bili napuhani. Sve sam ih mijenjao jer su svi bili neki Kinezi koji bi vjerojatno riknuli uskoro da ih nisam promijenio. Jedino nisam dirao onog najvećeg pošto oni nisu skloni rikavanju tako brzo. Imaš videa na yt za zamjenu kondenzatora, svi Syncmaster 200 modeli imaju istu unutrašnjost pa ti videi mogu poslužiti kao step-by-step upute. Iz mog iskustva, najteže je bilo odvojiti stražnju plastiku od plastike na rubu :D

Do you understand life?! Do you?!
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
i_rambo_plache kaže...

Promijenio sam sve manje elektrolite, 5-6 ih je bilo i nisu svi bili napuhani. Sve sam ih mijenjao jer su svi bili neki Kinezi koji bi vjerojatno riknuli uskoro da ih nisam promijenio. Jedino nisam dirao onog najvećeg pošto oni nisu skloni rikavanju tako brzo. Imaš videa na yt za zamjenu kondenzatora, svi Syncmaster 200 modeli imaju istu unutrašnjost pa ti videi mogu poslužiti kao step-by-step upute. Iz mog iskustva, najteže je bilo odvojiti stražnju plastiku od plastike na rubu :D

Gdje si kupio kondenzatore?

Koje si stavio - oznaka/kapacitet/napon?

 

Da li ću sa ovakvom lemilicom (slična ovoj na slici) moći to odraditi (prevelika/neprecizna?) ili ću morati nabaviti/kupiti normalnu sa tankim vrhom?

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Matozan kaže...

Gdje si kupio kondenzatore?

Koje si stavio - oznaka/kapacitet/napon?

 

Da li ću sa ovakvom lemilicom (slična ovoj na slici) moći to odraditi (prevelika/neprecizna?) ili ću morati nabaviti/kupiti normalnu sa tankim vrhom?

Kondenzatore sam kupovao u Elmatisu jer mi je blizu faksa, ali možeš i u Chipoteci u Vukovarskoj (u Areni ne drže elektroničke komponente), Tevetron, ElectronIC centar... što ti je već najbliže. Govorim za Zagreb.

Što se tiče vrsta kondenzatora, možeš ili otvoriti monitor pa pročitati kapacitet i napon na svakom ili potražiti na eBayu repair kit za svoj monitor pa pročitati tamo koje kondenzatore dobiješ. Zapišeš si na papirić i daš trgovcu i on ti donese sve koji ti trebaju. Pošto je taj dio ploče za napajanje, mislim da svi ti mali služe za peglanje napona pa je prihvatljivo da budu istog ili većeg kapaciteta i istog ili većeg napona. Ne sjećam se jel bio koji s nekim kapacitetom kojeg se baš i ne može naći u slobodnoj prodaji. Ako takav i postoji onda uzmeš veći kapacitet. Trebaš eventualno paziti na dimenzije, da ne uzmeš nekog prevelikog pa ti ne stane na ploču.

 

Što se tiče lemilice, i ja sam bio u identičnoj dilemi jer sam tad imao samo takvu :D Malo je glomaznija, ali je sasvim dobro odradila posao. Ne trebaš se bojati da ne spališ vodove i sl., nije toliko jaka, ali opet ne držati pola minute :D

Do you understand life?! Do you?!
11 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nisam znao gdje bi pitao, ali valjda će se naći netko s dobrim odgovorom..

Trebao bi popravak quadro crt tv-a, pa ako ima tko preporuku za neki dobar servis i da imaju prihvatljive cijene i dobra iskustva napišite..

 

Nisam iz Zagreba inače, tu studiram pa neznam bas za servise..

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

dali ovi tv imaju svoju zašitu da prilikom udara groma  izgori samo 1 komad ,

riječ je o vivax  lcd tv3250 neznam da se isplati popravit . molim pomoć.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozdrav ! evo i ja imam problem sa svojim lcd -om telefunken th26d857l-a 

naime prilikom paljenja samo indikator blinkne i nesto zazuji te ponovno zasvijetli i nece su upalit 

probao sam i na gumbe sa strane i okretat utikac i nikako ga nemogu upalit.

star je tri godine rastavio sam ga i ocistio od prasine te vizualno pregledao plocu na kojoj je napajanje te mi se cini sve ok jedino taj elemen sto lagano zuji prilikom paljenja,no neznam dali je to i prije tako jer nikad nisam obracao pozornost na to

kondenzatori nisu procurili niti napuhnuti

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Dečki imam Sony KDL lcd osmicu, jučer mi se pojavio pomračeni mjesec (crni krug - cca 7-8 cm) u doljnjem djelu ekrana koji je vidljiv i kad je ugašen tv...

 

Dakle jeli to otišao panel ili neki vrag sa mrtvim pikselom, točnije pikseličinom ? Danas sam zvao za ovlašteni servis, pa mi ga nose...sad to sigurno pokriva gara ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ako se pojavila sama od sebe, nema razloga zašto jamstvo ne bi pokrivalo :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

Ako se pojavila sama od sebe, nema razloga zašto jamstvo ne bi pokrivalo :D

 A nadam se, jbte nikad neznaš kod ovih naših lupeža što te može iznenadit

8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
telefuken kaže...

pozdrav ! evo i ja imam problem sa svojim lcd -om telefunken th26d857l-a 

naime prilikom paljenja samo indikator blinkne i nesto zazuji te ponovno zasvijetli i nece su upalit 

probao sam i na gumbe sa strane i okretat utikac i nikako ga nemogu upalit.

star je tri godine rastavio sam ga i ocistio od prasine te vizualno pregledao plocu na kojoj je napajanje te mi se cini sve ok jedino taj elemen sto lagano zuji prilikom paljenja,no neznam dali je to i prije tako jer nikad nisam obracao pozornost na to

kondenzatori nisu procurili niti napuhnuti

 

 

I meni je bio takav kvar. Ako je ista stvar, onda se moze popraviti.

Mene je popravak kostao oko 400 kuna ako se dobro sjecam (LCD Grundig 96 cm star 7 godina).

12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo, dobio novu telku, neispravan panel VALJDA - Sony KDL W8, telku sam uzeo na akciji 5,5 soma u elipsu, sad ga nema ispod 8...

 

Usro sam se ko grlica, kad mi j frajer rekao da nesmijem brisat mokrom krpom jel mi drugi put neće garu priznat...Naravno DA nisam brisao mokrom krpom nego, w8 maramicama za lcd -e iz Lidla i suvlažnom mikrofibre krpom  + odma filterima za kavu polirao (Linusova fora)  prije no ga pošaljem u servis...

 

Dakle pazite kad šaljete da vam ne ostane bilo kakav obris, jel vam mogu tražit dlaku u jajetu....

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav!

Imam tv LG 32LD465 i na filmu u mp4 formatu mi se nakon nekog vremena samo restarta tj. krene film ispočetka.

Na kompjuteru film radi ali se na Tv restarta.

Zna neko rješenje?

 

Dvije su tajne uspjeha:1.Nikad ne otkrij sve što znaš
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
DragonSnap kaže...

Pozdrav!

Imam tv LG 32LD465 i na filmu u mp4 formatu mi se nakon nekog vremena samo restarta tj. krene film ispočetka.

Na kompjuteru film radi ali se na Tv restarta.

Zna neko rješenje?

 

Ako već nisi, napravi nadogradnju firmwarea/softvera.

PSN - Muskarcina77
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2015 7:29 (Virty).
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav..
Vec 7-8 godina koristim neki samsung lcd od 32". Zadnje dvije godine ga koristim kao monitor za racunar jer gledam dosta filmova preko njega..

Problem je sljedeci: naime, u nocnim satima kada nema vanjskog svjetla crna boja na ekranu je dosta blijeda i postoje neke jako uocljive svijetle linije nedefinisanog oblika i dimenzija.. Preko dana to nije uocljivo i slika je zadovoljavajuca. Da ne bih slikao svoj panel nasao sam fotku koja opisuje njegov izgled.
http://www.rtings.com/images/reviews/w850b/w850b-dse-medium.jpg
Crna izgleda kao na ovom panelu samo sto su kod mene ove "sjene" koje su prisutne na desnoj strani na fotografiji puno izrazenije i zauzimaju vecu povrsinu panela.. Te "sjene" gotovo da cine negledljivim bilo kakav mracan video sadrzaj u nocnim satima. Pod dnevnim svjetlom je sasvim OK. Mogu se primjetiti ali su skoro pa nevidljive.. Sjene nisu prisutne kada je tv ugasen ili kada je u stand by.. Pored toga panel se dosta grije i zrak na ventilacijskim otvorima tv-a je poprilicno zagrijan pogotovo ako ga uporedim sa drugim lcd-om koji posjedujem a koji je skoro pa hladan.

I jos nesto. Kada spustim prozor od necega sto koristim na racunaru na ekranu ostanu konture tog prozora koje budu vidljive i po sat vremena..

Interesuje me u cemu je problem sa ovim ekranom i moze li se to praviti ili se tu radi jednostavno o mrtvim pixelima? Opet ponavljam slika je defektna samo u nocnim satima kada nema uticaja dnevnog svjetla..

Hvala..

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 13:58 (laik1981).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Poštovani forumaši,

Imam TV Quadro model TFT37KL20,u normalnom radu izgubio je odjednom pozadinsko osvjetljenje(ekran taman).Ako ga ugasim i upalim slika se na sekundu pojavi normalna

a onda ekran taman-nestne pozadinsko svjetlo.Plava ledica kad je ugašen svijetli kad ga upali ugasi se ton ima stalno ali ekran u sekundi nakon paljenja izgubi sliku.

Molim znalce za pomoć jer predpostavljam da je problem u napajanju(elektroliti ili neki tranzistor u sklopu napajanja ploče koja stvara linije za 1KV-tno osvjetljnje iza LCD-a).

Može i pomoć na e-mail kurtz2000@gmail.com

Zahvaljujem se na pomoći

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozdrav, pojavio mi se problem sa zvukom na LCD Philips televizoru, 31.5 inch, star je 5 godina

ne znam koji je model, ne vidim da pise negdje na njemu a nemam kutiju vise

 

prije dva dana je zvuk poceo lagano, skoro neprimjetno, pucketati na visokim tonovima, ali se normalno moglo pratiti filmove, vijesti, pa i slusati glazbu

tek tu i tamo bi neki ton zapucketao

jucer je vec bilo znacajno losije, pucketanje se culo puno cesce i jace, ali jos uvijek se mogao razabrati ton

danas je vec nemoguce bilosto razabrati koliko pucketa, i zvuk je puno slabiji

recimo, prije sam normalno slusao na razini glasnoce 20, sad moram stavit na 35 da bude jednako glasno, osim sto sad i nenormalno pucketa

npr nemoguce je shvatiti sto pricaju voditelji na vijestima koliko pucketa

u cem je tu problem?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav forumaši.

 

Imam poludjeli tv Quadro.

Prije nekoliko dana počeo se je sam paliti i gasiti. Znači upali se tv, pojača zvuk na max i radi jedno vrijeme i onda se sam ugasi.

Do prije godinu dvije je imao sličan problem, sam je mjenjao programe i onda se smirio.

Ali ovo sad ne prestaje.

Dali je netko imao sličan problem i kako to otkloniti?

 

Hvala unaprijed.

imam muda
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Miki Liki kaže...

Pozdrav forumaši.

 

Imam poludjeli tv Quadro.

Prije nekoliko dana počeo se je sam paliti i gasiti. Znači upali se tv, pojača zvuk na max i radi jedno vrijeme i onda se sam ugasi.

Do prije godinu dvije je imao sličan problem, sam je mjenjao programe i onda se smirio.

Ali ovo sad ne prestaje.

Dali je netko imao sličan problem i kako to otkloniti?

 

Hvala unaprijed.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2015 23:38 (zzz).
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ekipa pomagajte.

Odjedanputa je moj Philips Tv prestao raditi.

Ustvari on radi,ali samo pokaziva početni logo Philips i to je to,ne reagira!

Ne reagira na daljinski,niti na tipke odostraga,samo stoji taj logo.

Ženska iz Philips podrške nema pojma o čemu je rijec.

Lcd je u pitanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, ako moze neko da mi kaze koliko je popravak unutrasnjeg ekrana na samsung plazmi? Tv radi, al ima mrlja na lijevoj strani kao da je pukao unutrasnji ekran.. evo slika ???

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 13:36 (djolee977).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Milka30 kaže...

Ekipa pomagajte.

Odjedanputa je moj Philips Tv prestao raditi.

Ustvari on radi,ali samo pokaziva početni logo Philips i to je to,ne reagira!

Ne reagira na daljinski,niti na tipke odostraga,samo stoji taj logo.

Ženska iz Philips podrške nema pojma o čemu je rijec.

Lcd je u pitanju.

 Evo vec je tjedan dana od kako je moj Philips na servisu.Danas sam zvao servisera da mi kaze dijagnozu.

Veli mi da je otisla matična ploča i da ce mi javiti cjenu.

 

Mislim da tu nesta smrdi.Posto sam ja vec rastavio TV i vidio da niti jedan kondezator nije napuhnut,nigdje crnila,smrada...ma sve ok!

Kako moze "otići" maticna ploca,a TV radi (tj. pokaziva logo od Philipsa)?

Puno mi tu stvari ne stima.

15 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Mom su prijatelju na novom philps tv_u mijenjali matičnu,pa zatim i displej.Šrot kvaliteta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
djolee977 kaže...

Pozdrav, ako moze neko da mi kaze koliko je popravak unutrasnjeg ekrana na samsung plazmi? Tv radi, al ima mrlja na lijevoj strani kao da je pukao unutrasnji ekran.. evo slika ???

 

 Jesi siguran da je to plazma? Novi ekran je obično neisplativ, jedino ako nađeš polovno.

Milka30 kaže...

 Evo vec je tjedan dana od kako je moj Philips na servisu.Danas sam zvao servisera da mi kaze dijagnozu.

Veli mi da je otisla matična ploča i da ce mi javiti cjenu.

 

Mislim da tu nesta smrdi.Posto sam ja vec rastavio TV i vidio da niti jedan kondezator nije napuhnut,nigdje crnila,smrada...ma sve ok!

Kako moze "otići" maticna ploca,a TV radi (tj. pokaziva logo od Philipsa)?

Puno mi tu stvari ne stima.

 Pa ne znači da ako nema smrada, crnila i napuhanih kondenzatora da je sve ok, kako bi li tek posao bio lagan elektroničarima kad bi se sve okom vidjelo.

12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

 Pa ne znači da ako nema smrada, crnila i napuhanih kondenzatora da je sve ok, kako bi li tek posao bio lagan elektroničarima kad bi se sve okom vidjelo.

 Paaa gle u Slavoniji imas samo u Osjeku ovlasteni Philipsov servis,a ovaj kod kojega je moj TV je jedini koji moze to rjesiti-možda,svih 5-6 servisera u okolici su me poslali njemu.

Ja mislim da on to nema di uštekati i testirati,pa zato je najlakse reci da je otisla maticna.

Ja jednostavno ZNAM/OSJECAM da je kvar moga TV-a softwarske prirode.

Probati cu negdje proguglati kako da mu ja flasham bios ili rebootam mu software,ma nesta jer kada mi je serviser danas javio da popravak kosta 1300 KN.Nema sanse!

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Može biti i softverske prirode, ali i ne mora. Proguglaj malo pa vidi postoji li koji bezbolan način da staviš software (npr. preko sticka). Baš da će updateat bios i nećeš, jer nije to PC :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

Može biti i softverske prirode, ali i ne mora. Proguglaj malo pa vidi postoji li koji bezbolan način da staviš software (npr. preko sticka). Baš da će updateat bios i nećeš, jer nije to PC :D

 Pa hebo ga ja ako nije software.

Kada ga upališ fino piše PHILIPS i tu stoji,ne mrda.

Da je hardware ne bi nista pisalo,a on fino onako u HD preko cjeloga ekrana napise svoj logo.

9 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozdrav forumaši,

imam problem sa samsung lcd tvom u hd-u.ne znam točno koji model...uglavnom taj tv nema tipke na sebi već na touch par slika...problem se javlja do kod 90 %vremena taj touch za gasenje tva (ima 5 -6 touch polja za zvuk i slicno) sam treperi i sto je jeos gore cijelo vrijeme automatski prebacuje na pc izlaz u postavke i slicno i uopce nije moguce koritstit daljinski u to vrijeme...Probao sam iskljucit baterije iz daljinskog ali nije pomoglo...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Milka30 kaže...

Kada ga upališ fino piše PHILIPS i tu stoji,ne mrda.

Da je hardware ne bi nista pisalo,a on fino onako u HD preko cjeloga ekrana napise svoj logo.

 Ne mora značiti, zna biti svačega. Možda se matična smrzne zbog softvera, a možda recimo ne želi dalje jer joj je spržen HDMI kontroler koji je stradao preko maxtva (primjer).

15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
#wot#vk.0h kaže...

pozdrav forumaši,

imam problem sa samsung lcd tvom u hd-u.ne znam točno koji model...uglavnom taj tv nema tipke na sebi već na touch par slika...problem se javlja do kod 90 %vremena taj touch za gasenje tva (ima 5 -6 touch polja za zvuk i slicno) sam treperi i sto je jeos gore cijelo vrijeme automatski prebacuje na pc izlaz u postavke i slicno i uopce nije moguce koritstit daljinski u to vrijeme...Probao sam iskljucit baterije iz daljinskog ali nije pomoglo...

Treperenje osvjetljenja touch panela i čudno ponašanje mogu biti uzrokovani problemom s napajanjem, pošto je to Samsung, ne bi me previše začudilo na nađeš nekoliko loših kondenzatora... Naravno, postoji i mogućnost da je neka greška u samim touch kontrolama (recimo loš kontakt flat kabela, ...) ali napajanje bi ipak bilo prvi korak u provjeri.

Daljinski upravljač nije uzrok problema, kao što si i utvrdio.

KaeR
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice