Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

poruka: 33
|
čitano: 33.907
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Evo kao što i sam naslov kaže zanima me kako mogu dobit zvuk iz tv-a u kućnom kinu? dakle šta moram spojiti i kojim kablovima..ja se baš ne razumijem u to a radim uslugu frendu pa pitam ovdje umjesto njega..

Dakle ima neki led tv ( 3d i to) pa bi htio da mu zvuk bude na kućnom kino..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino
Modern kaže...

Evo kao što i sam naslov kaže zanima me kako mogu dobit zvuk iz tv-a u kućnom kinu? dakle šta moram spojiti i kojim kablovima..ja se baš ne razumijem u to a radim uslugu frendu pa pitam ovdje umjesto njega..

Dakle ima neki led tv ( 3d i to) pa bi htio da mu zvuk bude na kućnom kino..

na zvučni izlaz na tv-u(audio out) i spojiš ga na ulaz na kućnom kinu(audio in),koji kabel,to ovisi o vrsti izlaza na tv-u i o vrsti ulaza na kućnom kinu....na noviijima bi mogao hdmi kabel,a na starijim uređajima ili digitalni ili rca

Only 3 things are infinite - the Universe,human stupidity and WinRar's trial period.
12 godina
neaktivan
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

rekao mi je da ima ona 3 izlaza..dakle crveni, bijeli i još neki..i dal se može spojiti sa cinč kablom? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino
Modern kaže...

rekao mi je da ima ona 3 izlaza..dakle crveni, bijeli i još neki..i dal se može spojiti sa cinč kablom? 

može,uzmite 2rca(cinč) to 2rca kabel i jedan kraj spojite u audio out na tv-u a drugi kraj u audio in u kućnom kinu

Only 3 things are infinite - the Universe,human stupidity and WinRar's trial period.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino
kivic15 kaže...
Modern kaže...

rekao mi je da ima ona 3 izlaza..dakle crveni, bijeli i još neki..i dal se može spojiti sa cinč kablom? 

može,uzmite 2rca(cinč) to 2rca kabel i jedan kraj spojite u audio out na tv-u a drugi kraj u audio in u kućnom kinu

Uredu..pokušat cemo pa javim ako smo uspjeli rješit :) hvala na odgovoru

12 godina
protjeran
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Crveni i bijeli su ti za zvuk a žuti za sliku.

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

ako šta pomaže radi se od tv philips PFL 6008 a kucno kino je philips LX3000D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

kod novijih kablova,jedan činč će bit crne boje (njega uključuješ u bijeli konektor

Only 3 things are infinite - the Universe,human stupidity and WinRar's trial period.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Nećeš tako dobiti 5.1 zvuk (DD AC3 ili DTS 5.1). Ako ti TV ima digitalni audio izlaz ( coaxial ili optical), to spoji na digitalni ulaz na AV receiveru i neka ti njegov dekoder dekodira zvuk u AC3 ili DTS. Ovako dobiješ sam Dolby Pro Logic, ato nije to. Druga je opcija (u što sumnjam) da ti TV ima 6 audio izlaza, dakle FL FR RL RR C u SUB. Ako ima, njih možeš povezati običnim chinch-evima na ulaz AV receivera i koristiti njegov equalizer za podešenje zvuka.

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Nek kupi kabel jack 3.5 mm s jedne, a činč s druge strane. To mora raditi.

 

 

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino
BlackMoon kaže...

Nećeš tako dobiti 5.1 zvuk (DD AC3 ili DTS 5.1). Ako ti TV ima digitalni audio izlaz ( coaxial ili optical), to spoji na digitalni ulaz na AV receiveru i neka ti njegov dekoder dekodira zvuk u AC3 ili DTS. Ovako dobiješ sam Dolby Pro Logic, ato nije to. Druga je opcija (u što sumnjam) da ti TV ima 6 audio izlaza, dakle FL FR RL RR C u SUB. Ako ima, njih možeš povezati običnim chinch-evima na ulaz AV receivera i koristiti njegov equalizer za podešenje zvuka.

kažem radi se o tv philips PFL 6008 a kucno kino je philips LX3000D

10 godina
neaktivan
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino
daniel.hajdinjak666 kaže...

Nek kupi kabel jack 3.5 mm s jedne, a činč s druge strane. To mora raditi.

 

 

na izlazu za slušalice je dosta niska razina signala...(ako si mislio na headphone out)

Only 3 things are infinite - the Universe,human stupidity and WinRar's trial period.
15 godina
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Je li to AV receiver ili DVD player?

 

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino
BlackMoon kaže...

Je li to AV receiver ili DVD player?

 

DVD player

15 godina
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Ne kužim, zašto onda povezivaš zvučno TV i DVD player?

 

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino
BlackMoon kaže...

Ne kužim, zašto onda povezivaš zvučno TV i DVD player?

 

sad ni meni nije ništa jasno

Only 3 things are infinite - the Universe,human stupidity and WinRar's trial period.
15 godina
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Slušaj, pogledao sam psecifikacije jedne i druge komponente. Međusobno ih ne možeš digitalno povezati, a ne vidim ni potrebe. DVD player ti je pregazilo vrijeme. Ako s DVD-a želiš 5.1 zvuk, nabavi neki AV receiver decoderom i spoji ga coaxial ili optical kabelom s DVD playerom. Druga opcija ti je direktno s 6 chinch kabela s DVD-a na zvučnike, jer taj DVD player ima tu opciju. Samo nećeš dobiti neku veliku kvalitetu zvuka. Dakle, s spajanjem Tv-a ne dobiješ ništa...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Ima onaj žuti jack kolko vidim za stereo, tam nek spoji. I onak TV nema optiku za 5.1 signal, a kućno kino nema digitalni ulaz za HDMI.

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Onda ne dobije ništa, osim obično sterea...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

uredu..pokušat cemo nešto od toga pa cu javiti..hvala na odgovorima

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino
BlackMoon kaže...

Onda ne dobije ništa, osim obično sterea...

Ne može dobiti ni ovo kaj si ti rekel (pogledaj još jednom sliku), jer dvd nema 5.1 izlaz za 6 činča. To su audio out i audio in (aux + tv).

A bogme ni nema ni digitalni ulaz za tak nekaj. 5.1 na ovom kućnom kinu može reproducirati isključivo prek medija (DVD-a) koji vrti, a ne sa TV-a.

Crkva je zlo 21. stoljeća
15 godina
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Može dobiti  direktnim spajanjem na zvučnike s DVD playera jer vjerojatno ima neki built-in decoder u sebi, samo ne znam kakvu bi kvalitetu zvuka dobio i ne vidim izlaz za woofer...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Koliko ja vidim može se optikom spojiti...

http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/televisions/plasma-and-lcd-tvs/philips-42pfl6008-1147928/review

 

EDIT: sad tek vidim da je i na tv-u i na dvd-u out, tako da ništa...

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2014 0:25 (SHELBY_09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino
BlackMoon kaže...

Može dobiti  direktnim spajanjem na zvučnike s DVD playera jer vjerojatno ima neki built-in decoder u sebi, samo ne znam kakvu bi kvalitetu zvuka dobio i ne vidim izlaz za woofer...

Tam lijevo kod činča su izlazi za woofer, samo pasivni kolko vidim. Valjda ima aktivni woofer.

Upravo to, kvaliteta bi bila nikakva.

SHELBY_09 kaže...

Koliko ja vidim može se optikom spojiti...

http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/televisions/plasma-and-lcd-tvs/philips-42pfl6008-1147928/review

 

EDIT: sad tek vidim da je i na tv-u i na dvd-u out, tako da ništa...

To na DVD-u je izlaz, ne vjerujem da bi radilo.

Crkva je zlo 21. stoljeća
4 godine
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Dobar dan imam problem, prijatelj me cimnuo za pomoc oko spajanja tv-a,kucnog kina i PS3.

Njegov TV je Phillips 42PFL6198K dok je kino Philips model HTS 3375 a PS3 Slim je 320GB.

On ima Jos Maxtv Samsungov box,pa bi volio da slika ide na tv a zvuk na kino te molim vas da mi pomognete a da ja prenesem prijatelju.

 

Evo slika ispod pa mi recite koji kablovi trebaju te kako da spojim sve to prijatelju.Bok

Straznja strana tv Straznja strana tv
Straznja strana kk Straznja strana kk
Straznja strana MaxTv Samsunga Straznja strana MaxTv Samsunga
straznje strana ps3 straznje strana ps3
LG 32LN450B,PS3 320GB,sobna sa pojacalom
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Pozdrav,

Imam novi Philips LED 4k UHD TV i starije kucno kino LG. Kucno kino ima ulaz Audio In i za sad je spojeno s TV-om preko utora za slusalice. Ali nemam bas dojam da je 5.1 zvuk. Kojim kabelom i u koji utor u TV bi to mogao spojiti da dobijem 5.1.?

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Ako kućno kino ima optički digitalni ulaz (ne izlaz), onda možeš spojiti na optički izlaz na TV-u (provjeri ima li tvoj model TV-a takav priključak), a i tada ćeš dobiti pravi 5.1 zvuk samo ako TV takav signal pušta van (a ne samo stereo).

KaeR
15 godina
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino
Dave666 kaže...

Pozdrav,

Imam novi Philips LED 4k UHD TV i starije kucno kino LG. Kucno kino ima ulaz Audio In i za sad je spojeno s TV-om preko utora za slusalice. Ali nemam bas dojam da je 5.1 zvuk. Kojim kabelom i u koji utor u TV bi to mogao spojiti da dobijem 5.1.?

Hvala

 da bi negdje spojio kabel mora postojati odgovarajući priklučak, u ovom slučaju izlaz željenog 5.1 zvuka.. a tv 99% nema analogne-činč izlaze za tu kombinaciju (pa i stereo tj vjerojatno je za slušalice jedini takav izlaz i to je samo 2.0-stereo..).. ali može imeti digitalne, coax ili optički, koje tad trebaš imati na pojačalu-ulaz ili noviji tv hdmi-arc no vjerojatno to nemaš na kućnom kinu .. tako da kabel ne pomaže, tj moraš imati odgovrarajuću kombinaciju da bi mogao spojiti dok tv nije uređaj kojem je to primarna briga (dok pc ima izlaze..).

-druga stvar da je to opet većinom beskorisno jer je malo sadržaja na tvu koji imaju 5.1 zvuk .. 'zvuči' dobro no nevažno :))

 

edit: važno, ne miješaj ulaz-izlaz, tv ima ulaze, ali ne baš i izlaze.. tj noviji ima arc

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 12:50 (ihush).
12 godina
offline
Re: Zvuk sa Tv-a na Kućno kino
Kao što kolege kažu, samo optikom jer 99% da to kino nema HDMI ulaz. Kod mene je tako spojeno starije DVD LG kino na pc, box od digitalne i tv i šaltam "inpute" kako mi koji treba preko vanjskog switcha.
A u vezi 5.1 zvuka, imat ćeš ga samo u igrama i filmovima. Tv program je isključivo stereo, osim HBO programa koji su jedini u DD 5.1.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Zvuk sa Tv-a na Kućno kino

Ovo je slika od kucnog kina,a TV ima digital audio out. Moze li se tu sto iskombinirati da imam 5.1 na igricama i fipmovima?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice