850 Pro model ili ne?

poruka: 7
|
čitano: 2.007
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
850 Pro model ili ne?

Jedan momak mi prodaje ovaj model SSD-a sa slike tvrdeći da je to (50 Pro model za malo povoljniji novac (80 eur).Ja sam tražio pod serijskim brojem na netu nisam ništa uspio naći tako da sumnjam da je 850 Pro model.Pogledajte sliku i šta mislite?

Mogu li kako provjeriti je li to taj model?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 850 Pro model ili ne?

To je model za laptop.Ima dobre performanse ali nisam ga kupio jer ne znam jel ga moguče ugraditi u moj laptop.Jako je tanak.

15 godina
online
850 Pro model ili ne?

quaka ti je u tome da su basic modeli deklarirani na okruglo 250 GB a pro na 256. dakle, ovo je pro. debljina načelno nema veze (standard je sad 7 mm), ako ide izravno u sata utor laptopa. eventualno ga podložiš nečim mekanim. ako ga stavljaš umjesto optičkog pogona, "ladica" (plastična) je neskupa (cca 160 ćuna; delock). inače, novi 256 pro košta oko 1100 ćuna (iako je basic, za nekih 750, možda malo bolji). recimo da ovo nije skupo. provjeri mu stanje nekim softverom (npr. hd sentinel ili tak nekaj). sretno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 16:11 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 850 Pro model ili ne?
Zelja kaže...

Jedan momak mi prodaje ovaj model SSD-a sa slike tvrdeći da je to (50 Pro model za malo povoljniji novac (80 eur).Ja sam tražio pod serijskim brojem na netu nisam ništa uspio naći tako da sumnjam da je 850 Pro model.Pogledajte sliku i šta mislite?

Mogu li kako provjeriti je li to taj model?

 Uzeo sam više komada tako jeftinih ne otpakiranih,svi su bili original i ona verzija koja je pisala.

Skini samsung magician i idi na provjeru originalnosti,ako je original pozelenit će ako je fake pocrvenit će :)

 

Ali s official samsung-ove stranice skini magician-a.

 

Još uvijek imam jedan od tih neotpakiranih samsungovih ssd-ova 850 pro 256gb star godinu i nešto sitno(neotpakiran došao 0.00tb pisanja/čitanja bilo i 0 sati rada) radi kao urica dan danas.

 

PC je manje više 0-24/7/365 upaljen.

 

Drži uvijek oko pola kapaciteta ssd-a free i nemaš brige :) 

Ako može subscribe na YT(ETS2 najviše):https://www.youtube.com/user/evilmage007STEAMnic/videos?view_as=subscriber i imgur s ss-ovima(ets2 najviše):https://balkantufeurotrucksimulator.imgur.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 16:16 (kruskar).
15 godina
offline
Re: 850 Pro model ili ne?

Magician ga nije htio prepoznati,pisalo je unsupported što je začudo.Zato nisam ni uzeo.

15 godina
online
Re: 850 Pro model ili ne?
Zelja kaže...

Magician ga nije htio prepoznati,pisalo je unsupported što je začudo.Zato nisam ni uzeo.

 ovako ti kaže njihov "help": 

 

SSD Samsung Magician is compatible with Samsung-branded SSDs only.
If your SSD is an OEM product which refers to SSD manufactured by Samsung but sold under other brand names, Samsung Magician cannot authenticate it.
If you have a Samsung-branded SSD, confirm whether or not the SSD is detected by the Windows device manager.
Your SSD should be detected as either an IDE or an AHCI device. If it is not, installing the standard AHCI controller driver for Microsoft Windows may fix your problem.
Some old AMD chipsets and AMD drivers are not supported by Samsung Magician.
Please check the ‘System Compatibility’ tab for more information.
If the SSD is connected to a RAID/SCSI storage device controller, the program may fail to detect the SSD properly.
If this is the case, please install the MS default drivers which is automatically installed with Microsoft operating system installation.

 

dakle, možda je samsung ssd u neki laptop ugrađen kao drugačiji brand. ono s prve fortke na naljepnici trebalo bi biti istina. kaj je s prednje strane? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: 850 Pro model ili ne?

S prednje strane nema ništa.Zato mi je taj SSD jako sumnjiv.Samo dole na dnu na naljepnici piše Samsung ništa više.Kako god ja ga nisam uzeo.Šta će mi SSD u laptopu,ne kopiram i ne prenosim fajlove,uglavnom ga koristim za surfanje internetom.

Iako brzina tj benchmark je bio zavidan 560/530 MB/s su bili rezultati za čitanje i pisanje ali Magician ga naprosto nije htio prepoznati.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice