Hard disk Problem paralelnog rada

poruka: 5
|
čitano: 1.393
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Hard disk Problem paralelnog rada

Dragi forumaši,

kako nisam baš neki veliki znalac u compove tražim vašu pomoć.

Kupio sam dva istovjetna diska WD My Book 1230 USB Device od 4TB. 

Problem je slijedeće naravi ne mogu vidjeti obadva kada ih spojim na comp negoočito jedan isključuje drugoga. Kada jednog isključim vidim drugog i obrnuto a trebao bi ih vidjeti obadva kad su uključeni. Promijenio sam i ime harda u My Look i ništa time nisam dobio.

 

Da li postoji rješenje jer jednog nosakam sa sobom a na drugom pohranjujem podtke koje bi presnimavao direktno na drugoga a ne prvu na hard disk pa onda na ovog drugog.

 

Negdje moram porihtati njihove adrese pristupa ili kaj već koji očito koriste iste adrese resurse.

 

Hvala na odgovoru koristim WIN 10.

 

LP

 

 

No Guts No Glory !!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2017 9:48 (MEGATRONman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hard disk Problem paralelnog rada
MEGATRONman kaže...

Dragi forumaši,

kako nisam baš neki veliki znalac u compove tražim vašu pomoć.

Kupio sam dva istovjetna diska WD My Book 1230 USB Device od 4TB. 

Problem je slijedeće naravi ne mogu vidjeti obadva kada ih spojim na comp negoočito jedan isključuje drugoga. Kada jednog isključim vidim drugog i obrnuto a trebao bi ih vidjeti obadva kad su uključeni. Promijenio sam i ime harda u My Look i ništa time nisam dobio.

 Jesi probao potpuno odvojene USB portove? Npr jedan iza, jedan naprijed?

 

Ak jesi i opet ne radi, odi u Disk management kad su oba spojena pa pogledaj dal ih tamo prepozna. Pa im dodaj različita slova drivea ak treba

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Hard disk Problem paralelnog rada

... u kontrolnoj ploči vidim oba ali samo na jednom (prikaz na slici) vidim datoteke .... promijenio sam ime jednog u My Look ali na upravljačkoj ploči mi piše da su oba My Book .....

 

spojio sam na USB napred nazad i ništa ... gdje mogu promijeniti ime diska i kako da to napravim kad mi prikazuje samo jednog u exploreru .... na slici L Disk .... 

 

di promjenim pogon :)

 

LP

 

 

 

 

No Guts No Glory !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hard disk Problem paralelnog rada
MEGATRONman kaže...

... u kontrolnoj ploči vidim oba ali samo na jednom (prikaz na slici) vidim datoteke .... promijenio sam ime jednog u My Look ali na upravljačkoj ploči mi piše da su oba My Book .....

spojio sam na USB napred nazad i ništa ... gdje mogu promijeniti ime diska i kako da to napravim kad mi prikazuje samo jednog u exploreru .... na slici L Disk ....

di promjenim pogon :)

 

Desni klik na Windows znak dolje lijevo, i odaberi Disk Management.

 

i onda se igraš s opcijama :D

 

Sretno :)

 

P.S. imaš kakav drugi komp u blizini? Laptop ili nešto? Da tamo probaš uštekati oba.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2017 10:19 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Hard disk Problem paralelnog rada
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice