HDD 3TB - vraćanje podataka? Korumpiran?

poruka: 11
|
čitano: 3.877
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HDD 3TB - vračanje podataka? Korumpiran?

U pitanju je HDD WD Green 3TB, neman Backup. 2,5TB podataka.
Na njemu nije C particija - Win

Kako sam uopće otvoria HDD.
Kod podizanja Windowsa nije moguće, neče se ni Win dignu endless loading

Odspojim sata i strukni kabel, pokrenem PC, kad se Win podignu stavim ga u Standby,
spoim sata i strujni kabel, pokrenem Recuvu ili EaseUS, nakon 2-3 ure otvori mi HDD.


HDD Regenerator: pokrenut priko boot USB-a, pronalazi krcato bad sectora,
                 jedan mali broj s obzirom na pokvarene se uspilo popraviti,
                 zaustavia sam nakon možda sat-dva
                 mislim da bi trajalo pitaj boga koliko

EaseUS Data Recovery Wizard V11.05: tjekom skeniranja non stop je pokazivalo da skenira bad sectore


Recuva: pronalazi sve (brzi scan - 20 minuta)
        Deep scan- pronalazi sve, ali bi moglo potrajati do svetog nigdarija
        nakon par sati i dalje stoji 0%


Recuva, EaseUS: vraćanje datoteka je jako jako sporo
Ako uđem u HDD priko My PC-a kod kopiranja brzina je 100KB


HDTune:
Benchmark: u kratko vrime skeniranja
brzina je 0.1Mb/s, zna skoćiti na 1.1 do 8Mb/s

Health Sve OK
osim (5) reallocated sector count je u žutom ali isto OK

Error Scan: totalka, Nula bodova,
možda skenira po 0.1Mb/s brzini pa triba više vrimena do učita,
svaki blok ima 838MB



Pomagajte!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HDD 3TB - vračanje podataka? Korumpiran?

Mozda nisi isprobao sve alate, ali probao si dosta toga sta pokazuje da je disk na fizickom umoru. Ja bi ustedio zivaca i potrosio nesto novaca (ako uspiju povratiti fileove!) i jbga, u DataSector. Sretno!

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 17:17 (Jovanka).
15 godina
offline
Re: HDD 3TB - vračanje podataka? Korumpiran?
hopi kaže...

U pitanju je HDD WD Green 3TB, neman Backup. 2,5TB podataka.
..

Recuva, EaseUS: vraćanje datoteka je jako jako sporo
..

Pomagajte!

 kako? tj. što misliš da se može kad dođe do kvara-problema ili čemu služi backup?

- nije sys disk, odspojiš, čuvaš ga (nema smisla forsirati i rizik pogoršavanja). Kad imaš odgovarajući novi disk za kopiranje, kad sve pripremiš (alate-znanje) tad..

- i ne krenuti redom (lijek u ljekarni) probavati, moraš znati što će koji alat i metoda napraviti inače rizikuješ uništiti još više, postojeću šansu..

- kad imaš sreće, možda će prvi alat sve fixati za sekundu, kad nemaš sreće.. a sreća se eliminira znanjem i otkrivanjem uzroka. Ovisno o uzroku (kvar ili zbrljavljeno) prije toga ne možeš ništa.

- to se ne radi pod win/OSom, nego treba imati odgovarajuće alate (uobičajeno boot medij, npr hirens.. + alati-soft za diagnostiku svakog modela-branda, može postojati i pod win, ali benč i sl nije za to).

- ne ići na recovery clustera.. time samo dodatno pogoršavaš (ili defrag), tj ako su badclusteri, tad si već potrošio slobodne i problem je tu, ako je soft tad format i disk je ispravan, ali nema podataka.. itd.

- ako su podaci bitni, tako se ponašaj, prva stvar je spasiti ih, iskopirati, ne spašavati disk .. odnosno, ovisi što ti je važnije, taj disk ne možeš gledati kao pouzdan (nije preporučljivo koristiti ga, čak i da sad proradi).

- mogući su neki sporedni uzroci, npr malware, kontakt-kabel, kontroler, struja.. nešto što sa samim diskom nema veze, pa čak i pregrijavanje, OC, RAM.. ali pošto je sve ostalo stabilno, 'mora' problem biti u disku. Svejedno, ako imaš drugo računalo (novije, s odgovarajućim OSom, kontrolerom, jer je +2TB=problemi) za provjeru je poželjno vidjeti kako se ponaša, isto ili ..

 

+ btw, za backup, poželjan je što veći disk, green nije pouzdan-trajan, preko 2TB imaš problema za support-kompatibilnsot i tad kad se nešto desi imaš duplo veći problem nego s diskom do 2TB. Kad su podaci važni, treba i na to misliti, prije nego dođe do problema (jer kad-tad, nešto mora..). Tad je praktičnije imati 2x2TB nego jedan veći.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
HDD 3TB - vračanje podataka? Korumpiran?

Prema nazivu teme i prema onome što si napisao tebi treba - korumpiran vrač!

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HDD 3TB - vračanje podataka? Korumpiran?
hopi kaže...

U pitanju je HDD WD Green 3TB, neman Backup. 2,5TB podataka.

Ako nemaš backup, onda znači da na disku nisi imao ništa previše bitno bez čega ne bi mogao.  Pomiri se s gubitkom.

 

Kao što ti kolega reče - eventualno se možeš obratiti profesionalcima za spašavanje podataka (s tim što sam pokušavaš nešto napraviti samo smanjuješ uspješnost vraćanja podataka ako ćeš disk dati profesionalcima na spašavanje). Nema tu druge pomoći.

16 godina
offline
Re: HDD 3TB - vračanje podataka? Korumpiran?
Jesi uopće probao drugi sata kabao? Ja sam dosta puta uspio spasiti podatke sa steelar phoenix data recovery.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
HDD 3TB - vračanje podataka? Korumpiran?

DataSector - sve uspili vratiti  OLEEE! 200 Eura

 

Srića moja što nisu glave otišle i izgrebale disk.

 

Ali par dana poslije ovog crka mi je WD Blue 500GB ali ko mu jebe mater.

 

 
5 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HDD 3TB - vračanje podataka? Korumpiran?

I pazi sad foru... Znači, 1500 kuna si platio spašavanje podataka.

 

A za 1000 kuna si mogao kupiti još jedan 3 TB disk na kojem si cijelo vrijeme mogao imati backup svega bitnog (možda bi ti zapravo bio za backup dovoljan i manji disk), i još bi ti 500 kuna ostalo u džepu!

 

I ne samo to - ako si još uvijek imao garanciju na ovaj disk koji ti se pokvario, mogao si ga reklamirati i dobiti novi, umjesto da ga se spašavanjem podataka dokrajči, odnosno da time izgubiš mogućnost reklamacije jer je otvaran.

 

 

Znači, kupovinom još jednog diska samo za backup mogao si cijelo vrijeme imati daleko sigurnije podatke i još bi u konačnici uštedio 500 kuna (ili 1500 kuna ako si imao garanciju na ovog koji ti se pokvario)!

 

###

 

Ljudi, nemojte se dovoditi u takve situacije. Bolje spriječiti (gubitak podataka), nego liječiti.  Opcije za backup su danas dostupnije nego ikad. Ako nisu u pitanju terabajti podataka, par desetaka gigabajta imate besplatni backup u oblaku na raznim on-line servisima. A diskovi ipak nisu tako skupi da bi zbog njih bankrotirali. Nije vam problem dati veće pare za spašavanje podataka, ali vam je problem dati manje pare za disk za backup?! Kakve to ima logike?!

15 godina
offline
Re: HDD 3TB - vračanje podataka? Korumpiran?

.. uz sve još je jeftino prošao.. istina spuštali su cijene, posljednja po 20lipa/MB.. :)) a to je iz doba 80GB diskova. Od tad se cjenkanjem spušta cijena, po količini znojenja druge strane (kaputu), koja plati, jer nema što drugo. Često se cifra kreće za nulu više. Koja je tad tek računica s uštedama ili ignoriranje backupa kao potrebe.

 

moj 'recept', kad se kupuje neki pc, pogotovo server, uz hrpu diskova, bar još jedan viška-rezervna guma, koji tad služi kao amortizer, dok se kvar ili reklamacija riješava. Time se eliminira trošak unutar garancije, štede se živci, ne čeka se odgovor servisa (dok posao stoji..) i radi se backup.

 

čest problem su diskovi iznad 2TB.. razni PC-zdelanci, bios-kompatibilnost.. i ako ništa drugo, veći problem kad se nešto desi, zbog većeg kapaciteta (i potrebnog adekvatnog mjesta za spašavanje-kopiranje). Cijenom npr 4TB zna biti skuplji ili jednak s 2x2TB.. pa biti 'pametan'..

 

ako se ima kvalitetan backup, tad je kvar samo kvar, jednom se sys osmisli, radi, štedi, živce, novac. Efikasno. Svaki disk jednom crkne, implicitno, na njemu su podaci, jer da je prazan tema ne bi ni postojala, a tad je jedini odgovor backup ili ako se ima sreće, platiti i nadati se da će nešto biti spašeno. Tad je cijena sporedna, sreća varljiva, backup jedini odgovor. (ali se svi prvo moraju opeći, ako ne kvar, onda crypt..).

 

-a što tek s SSDom, ako je s HDDa spašavanje moguće (nikad sigurno), kod SSDa je to onak, slučajnost a sve ih je više.. i sve manje juzera radi kvalitetan backup ili računaju na nešto što ne razumiju, pa i kompatibilnost postane problem ili neki cloud/pristup .. a backup je bagatelno jeftin, jednostavan, dostupan. Naravno, kad se sys tako postavi, ali 90% ih o tome ne razmišlja dok se ne desi problem. Rekao bi dan prekasno.. i zato jeftino (početak), koliko god ih za spašavanje netko odere. Grubo? Kao da je spašavanje stvar nježnosti.. realnost. :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
HDD 3TB - vračanje podataka? Korumpiran?

Ma meni je HDD crka ovo lito a backup sam mislia napraviti poslije lita, jebiga govno je crklo prije.

Sad su mi spašeni podaci na drugom WD Green 3TB (nije nov),
pa sad mislim kupiti BD-25 diskove i većinu toga popržiti na njih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 23:31 (hopi).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDD 3TB - vračanje podataka? Korumpiran?

Al to daj tamo 4-5 misec, neće ovaj crknut 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice