HDD docking station

poruka: 11
|
čitano: 4.125
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
HDD docking station

Tražim kod nas po dućanima pa nikako pronaći, naime imam par starih pata/ide diskova koje bi s vremena na vrijeme uštekao na komp, a nova matična nema više pata/ide slot.

Uglavnom kolko sam tražio, idealno bi bilo da je za 2.5" i 3.5" sata i ide diskove.

Nešto tipa ovoga:

http://hr.madeinchina.com/All-1-Dual-HDD-Docking-Station-One-Backup_12909994.shtml

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
HDD docking station

Da ne otvaram novu temu pitati ću ovdje. Trebam preporuku HDD docking stationa, treba imati 2x2,5"-3,5". Budžet mi je oko 350kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HDD docking station
Nemas kod nas izbora bas docking stationa. Imas u protisu za sata diskove. Za ide i sata diskove ja imam ovakakv kabao sa ebaya, a napajanje koristim od kompa, sada imam i dock station pa jako rijetko koristim taj kabao ali uvijek dobro dodjem.ebay.com/itm/Converter-Cable-SATA-PATA-IDE-to-USB-2-0-Adapter-for-2-5-3-5-Hard-Drive-X5RP-/391528897055?nav=SEARCH
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
offline
Re: HDD docking station
Patrick_cro kaže...
Nemas kod nas izbora bas docking stationa. Imas u protisu za sata diskove. Za ide i sata diskove ja imam ovakakv kabao sa ebaya, a napajanje koristim od kompa, sada imam i dock station pa jako rijetko koristim taj kabao ali uvijek dobro dodjem.ebay.com/itm/Converter-Cable-SATA-PATA-IDE-to-USB-2-0-Adapter-for-2-5-3-5-Hard-Drive-X5RP-/391528897055?nav=SEARCH

 Taj mi ne izgleda baš praktično. Ako bih se rastegnuo sa budžetom, što mislite o ovome? Isplativo za te novce?

16 godina
offline
Re: HDD docking station
Po meni previse love za docking station, nekih 200-250kn po meni je ok za docking station sve preko toga se ne isplati. Pogledaj si na ebayu imas puno veci izbor i za puno manje love
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: HDD docking station
Patrick_cro kaže...
Po meni previse love za docking station, nekih 200-250kn po meni ..

- 100-200kn :)

- bez ostalih (beskorisnih) funkcija kao OTC ili čitača mem.kartica (jer previše diskova se tad pojavi..).

- ako netko treba za 2 diska, po ovim cijenama je isplativije/korisnije kupiti dva docka nego jedan dupli. Odnosno, kupiti par kombinacija, dock+adapter.. pokaže se kao univerzalnija kombinacija i korisnija (opet unutar ukupnog ceha 300-400kn).

- ovisno o potrebi, npr eSata ili usb2.0 ili 3.0.. važno je na kakvo računalo se spaja, platiti npr eSata i ne koristiti ga ili starija MBO koja nema 3.0 .. tad cijena može biti osjetno niža nego model koj ima sve. Na slabijim računalima usb3.0 je 'prejak', chipset nema odgovarajuću propustnost i sistem postane trzav, tad je čak brži rad prespajanjem na 2.0 port .. stvarne brzine cca 40MBs (3.0 ovisi o snazi PCja, svemu, može 70-150... a tad je i brzina internih diskova možda usko grlo, na slabijem sistemu je sporiji od 2.0).

- tražite po nabavi (razne trgovine drže neku ponudu par mjeseci pa maknu..) kao links i sl.

 

- možda važna sitnica, za 3.5" je potrebno napajanje-struja, za 2.5" diskove je dovoljan USB.

- umjesto docka koji stoji na stolu, možda ugradbena ladica-slot, manje žica, manje smeta.. zna biti skuplje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
HDD docking station

Nisam zahtjevan korisnik, docking station mi se čini nekako jednostavnijim od ladice. Možda ovaj? Upola jeftiniji od onoga prvoga kojega sam stavio, u čemu je razlika? U par više-manje "beskorisnih" funkcija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HDD docking station

razlika ti je u portovima, ovaj ima samo USB 3.0 a onaj prije sto si linkao eSATA i USB3.0

 

imas i video unboxing

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2016 23:45 (roby27).
16 godina
offline
HDD docking station

Sasvim dovoljan, ja koristim icy box ib 120cl-u3, uzeo taj jer mi trebalo hitno nesto za hdd 8Tb. Eto vec 9 mjeseci radi bez ikakvih problema. Ovo ti je isti vrag, problem je da kod nasih nemas neki izbor, a i veca cijena nego sta bi vani platio,za 100-200kn nema nista kod nas, tek od 200-250 kao sta sam i rekao ako ces kod nas kupovat. Neznam kakav je taj Orion ali mislim da je sve to isti klinac. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
HDD docking station

Uzeti ću vjerovatno taj jeftiniji Orico, USB 3.0 će mi biti dovoljan. Hvala svima na odgovorima

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HDD docking station

.. trebam nesto slicno, tocnije esata+usb 3.0 .. gledam http://tinyurl.com/zpay9ua, u biti trazim nesto da koristim hdd na 2 stroja, a da ga ne vadim iz pc-a .. mozda neka druga opcija s esata?

 

pozz i hvala!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice