Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

poruka: 1.001
|
čitano: 245.995
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Onda bi trebao probati pristupiti mu iz Linuxa, ako ni dalje ne ide, probati u drugom računalu, a ako ni tamo ne radi, u tehnički otpad.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno

Nakon reinstala win-a sve 5,ne znam koji mu je bio.

16 godina
moderator
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Počelo je... Nikad nisam bio uvjeren da će ovaj disk trajati zbog zvukova koje je proizvodio kad se budio, a izgleda da sam dobro naslutio... Kupljen je 27.1. ove godine. Danas pokrenuh HWinfo64 radi nečeg drugog i na onom uvodnom prozoru vidim žuti uskličnik uz disk. Ne biješe mi jasno zašto. Onda pokrenem HD Tune, klik na Health i eto ga na.

 

Sutra ili u ponedjeljak u dućan po drugi disk pa da si iskopiram na njega... Nadam se da neće crknut prije. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
mbaksa kaže...

Počelo je...

 "ST" blasphemy... jedini zadnji pravi Sićo je bio 7200.07

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
16 godina
moderator
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Flying Dutchman kaže...
mbaksa kaže...

Počelo je...

 "ST" blasphemy... jedini zadnji pravi Sićo je bio 7200.07

Što je falilo 7200.10? Još ih imam dva negdje u ormaru (250 GB). Potpuno ispravna. 7200.11 je model s kojim su počeli problemi.

 

S ovim sad sam inače sasvim zadovljan performansama. Ali eto, ne može se čovjek osloniti na njega.

12 godina
neaktivan
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

imam problem sa wd passport 1tb eksternim diskom. disk javlja da je zdrav i nema bad sektora. error checking isto prolazi bez problema. kad se nesto kopira na njega i to zelite pokrenuti javlja da je neispravna instalacija ili file.ili da neki dio nedostaja.  lud sam vise.. ima li itko kakvu ideju koji mu je vag?

xfact
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2016 11:12 (=xfact=).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno

Zvuči kao softverski problem. Probaj iskopirati iz neke live distribucije Linuxa (Mint, Ubuntu).

14 godina
neaktivan
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Prvo napravi ovo što kaže mbaksa, vidi se da je disk prazan, zatim ga probaj ga preformatirat u exFAT

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Daj stavi full scan diska a ne quick test jer to nista ne pokazuje.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Pozdrav forumaši,nedavno sam kupio SSD,tj. prije 3 dana! I instaliram HD Tune da vidim kakvo je stanje sa diskovima jer imam 2xHDD i novi SSD.SSD je Intel 540s Series 120gb.I kad sam upalio program piše upozorenje.Slika...

Pomo9ć,jeli išta ozbiljno,jeli može išta naštetiti SSD-u???Hvala na svakoj pomoći!

Dario
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
CPU kaže...

Pozdrav forumaši,nedavno sam kupio SSD,tj. prije 3 dana! I instaliram HD Tune da vidim kakvo je stanje sa diskovima jer imam 2xHDD i novi SSD.SSD je Intel 540s Series 120gb.I kad sam upalio program piše upozorenje.Slika...

Pomo9ć,jeli išta ozbiljno,jeli može išta naštetiti SSD-u???Hvala na svakoj pomoći!

 Zanemarivo, ovdje je ihush objasnio Link

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
8 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Pozdrav, kod mene u tim programima sve oke, međutim on se čuje tj čuje se da nešto para u njemu, pa me zanima da li ima razloga za brigu tj da li će uskoro riknuti ??

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
NisamNormalan12 udari u tipkovnicu i napiše...

Pozdrav, kod mene u tim programima sve oke, međutim on se čuje tj čuje se da nešto para u njemu, pa me zanima da li ima razloga za brigu tj da li će uskoro riknuti ??

 Programi su OK, to kaj se čuje je isto OK, ak te zanima kaj je napiši malo više, al ne pretjeruj kao sa ovim pitanjem :)

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
8 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Flying Dutchman kaže...
NisamNormalan12 udari u tipkovnicu i napiše...

Pozdrav, kod mene u tim programima sve oke, međutim on se čuje tj čuje se da nešto para u njemu, pa me zanima da li ima razloga za brigu tj da li će uskoro riknuti ??

 Programi su OK, to kaj se čuje je isto OK, ak te zanima kaj je napiši malo više, al ne pretjeruj kao sa ovim pitanjem :)

 Do sada se nikad nije čulo i evo ima tjedan dana kako je počelo, krči i tako počinje me lagano živcirati

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
NisamNormalan12 kaže...

 Do sada se nikad nije čulo i evo ima tjedan dana kako je počelo, krči i tako počinje me lagano živcirati

 Interface SATA kabel, konektor SATA napajanja, napravi change :)

 

 

edit:crop je bitan, ALT Print SCr :)

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
13 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

pozdrav

Windows 7 javili grešku sa diskom, odvrtio u HD Tune test i javlja greške. HDD je Toshiba P300, stara koji mjesec i još pod garancijom. Što mi je činiti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno

Napraviti backup svega bitnog i to je to. Prilično je sigurno da ti trenutno stanje neće priznati pod kvar pa da ti daju drugi disk jer će smatrati da još nije u dovoljno lošem stanju. Probaj ga opteretiti sa zapisivanjem - recimo programom h2testw kojim se inače testiraju memorijske kartice - pa ga do kraja (ili ako ti je sistemski disk ostavi nešto malo prostora) zapuni podacima. Taj program će ti ujendo reći je li svaki zapisani bajt uspio ispravno pročitati. Obriši potom priremevene datoteke koje ti je taj program napravio te sada ponovno pogledaj što kaže SMART/Health - ima li promjena.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 7:11 (mbaksa).
16 godina
moderator
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno

Napisao sam da je prilično sigurno da ti to neće priznati pod garanciju, no zapravo... Zapravo bi mogli, a možda i trebali. Ipak je to hardverski bad sektor. Glupo je to što u informacijama o jamstvu ne piše ništa o uvjetima pod kojim se prizna jamstvo.

 

Ako ti nisu bitni podaci na tom disku probaj ga cijelog formatirati, znači kod formatiranja isključi Quick Format. Ako ga Windowsi ne uspiju formatirati, to je to - onda ti moraju priznati garanciju.

 

Već i to da su ti Windowsi sami javili grešku s diskom ti je snažan argument. Obavi još i benchmark - možda se i na njemu vide problemi.

11 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

normalno da ce priznati garanciju jer ima bad sector pa makar i ijedan i disk je neispravan.i nedaj te uvjere drukcije, nisam jedan disk odnio reklamirat.nosi im ga

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Pozz! Nedavno sam kupio externi WD My Passport ultra 2TB. Na njega sam skinuo par filmova i neki su u rar-u i kad ih pokusam raspakirat dodje do nekih 50% i program blokira. Isto tako sam pokusao sa HD Tune napraviti benchmark i error scan i normalno kod oba testa program blokira i ne moze se zavrsiti nijedan test pa bih zamolio nekog za pomoc ako zna. Disk je pod garancijom tako da to nije problem ali bih volio znati da je stvarno do diska tako da ga mogu odnijeti i traziti drugi i da ne bude puno filozofiranja od strane prodavaca. Inace disk je kupljen u Linksu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Filmovi u rar-u? Zašto?!

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
A zato jer je skidan sa IPTorrentsa i prvi koji sam nasao i da je prijevod odgovarao.
15 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Solidsnake kaže...

Pozz! Nedavno sam kupio externi WD My Passport ultra 2TB. Na njega sam skinuo par filmova i neki su u rar-u i kad ih pokusam raspakirat dodje do nekih 50% i program blokira. Isto tako sam pokusao sa HD Tune napraviti benchmark i error scan i normalno kod oba testa program blokira i ne moze se zavrsiti nijedan test pa bih zamolio nekog za pomoc ako zna. Disk je pod garancijom tako da to nije problem ali bih volio znati da je stvarno do diska tako da ga mogu odnijeti i traziti drugi i da ne bude puno filozofiranja od strane prodavaca. Inace disk je kupljen u Linksu.

 Prebaci filmove na HDD, formatiraj eksterni i probaj ponovno da ga testiraš sa HD Tune, ako ne može probaj sa HD Sentinel ili HDD Guardian.

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Probao sam i sa HD Sentinelom i nece i isto tako sam probao prebaciti na interni hdd i krene pa zablokira.
15 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Solidsnake kaže...
Probao sam i sa HD Sentinelom i nece i isto tako sam probao prebaciti na interni hdd i krene pa zablokira.

 Ako ti nisu važni podaci na eksternom onda ga formatiraj pa probaj.

 

Instaliraj HDD Guardian pa vidi šta kaže. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 10:48 (boxer).
13 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Ma nisu vazni ima nekoliko filmova tako da ih lako skinem ponovno. Posto je disk kupljen nedavno pokazalo mi je u HD Sentinelu da je health oko 88%. Ima li to ikakve veze i dali je to cest slucaj da tako novi disk pokaze takav rezultat?
15 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Solidsnake kaže...
Ma nisu vazni ima nekoliko filmova tako da ih lako skinem ponovno. Posto je disk kupljen nedavno pokazalo mi je u HD Sentinelu da je health oko 88%. Ima li to ikakve veze i dali je to cest slucaj da tako novi disk pokaze takav rezultat?

 Uploadaj screenshot sentinela da vidimo što još piše. 

 

http://www.hdsentinel.com/faq.php

 

Hard disk health is low or recently changed or I just installed a new (used) hard disk. How can I perform a deep analysis?

All problems found during the lifetime of hard disk are reported in the text description field for this hard disk. If the hard disk health is not 100% and the text description shows problems (for example "bad sectors"), it is recommended to click on the "?" button next to this field as it describes the current situation and tell more information about what are the next steps. It is available online at http://www.hdsentinel.com/help/en/text_description.html

However, there may be even further problems which may not yet detected, for example on less frequently accessed surface areas. To reveal any problems (and correct them), it is recommended to use the hard disk tests available in Hard Disk Sentinel.

When the hard disk health changes, it is highly recommended an immediate backup of all stored data to an other hard disk prior any diagnostics.

In this situation, the most important is to verify if the hard disk status is stable (regardless of the health %) or if there are further problems which may not be revealed yet. This determines if the drive can still be used or if replace is required (warranty replacement is possible at 0% health, when the number of problems reach the threshold specified by the manufacturer).

Different hard disk tests are available in the Disk menu. First of all, try Disk -> short self test which generally checks hard disk components (heads, servo, internal memory, etc.). It may quickly report problem but it is possible that it completes without problems - as this test does not scan the entire hard disk surface. The next step is to use the Disk -> Extended Self-test option which is a hardware test with complete surface verification. If this completes without error, the hard disk surface seems to stable at the moment. However, if the health is less than 100%, it is expected that it will report an error at some point of the test and will stop.

If this happens, the Disk -> Surface Test option should be used. This contains different test steps which run in controlled and managed environment. For the first time, it is best to use the READ test. This may not fix possible issues but may reveal the amount and the seriousness of errors. If this completes without error (all data blocks will be green as on this image, then the disk already fixed all problems and it is safe to use it in the future.

However, if yellow and/or red spots (example image) or even larger areas (example image, example image) are affected, there are further problems expected which cause data loss.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 13:08 (boxer).
13 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Uploadam kad dodjem doma sad sam na poslu ugl hvala na dosadasnjim uputama.
13 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno

Instalirao hdd guardian i ne prepoznaje ga uopce. U medjuvremenu sam ga formatirao i health je narastao na 100%.

15 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Solidsnake kaže...

Instalirao hdd guardian i ne prepoznaje ga uopce. U medjuvremenu sam ga formatirao i health je narastao na 100%.

 Nakon formatiranja da li sada radi sve OK?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice