Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.778.766
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

hgspot 1099kn ima gdje jeftinije samsung 250 ssd a da nije ED

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Cudno....zivjeli ste svih ovih godina bez SSD-a i sad najednom ste se odlucili kupiti ga i zelite ga imati istog dana, ovaj cas, ODMAH!!!... kao da se ne mozete strpit 10 dana???
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
djigibao kaže...
kao da se ne mozete strpit 10 dana???

- Djeca ko djeca, to je njima kao da na iglama sjede. {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
djigibao kaže...
Cudno....zivjeli ste svih ovih godina bez SSD-a i sad najednom ste se odlucili kupiti ga i zelite ga imati istog dana, ovaj cas, ODMAH!!!... kao da se ne mozete strpit 10 dana???

osobno imam SSD tj imao 2 jednog prodao oba 2 od 120 pa da za tu lovu uzmem veci

jel to nije logičnije a i čemu da čekam ako plačam CASH odmah a osim toga ED nije profesionalan ni najmanje (nakon pročitanog po forumima ni u snu kod njih!)

13 godina
offline
Re: Koji SSD?

Jel na kraju bolji ovaj ili Samsung EVO?

 

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
indy500 kaže...

Jel na kraju bolji ovaj ili Samsung EVO

- OK su jedan i drugi, Intel ima 5 godina garancije.

13 godina
offline
Koji SSD?
Intel ima 5 god garancije tak da sam na tvom mjestu nebih uopce razmisljao a cijena im je ista
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji SSD?

Na jednom drugom forumu su mi svi nahvalili samsung, a intel potpuno ignorirali

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Koji da uzmem, Intel 520 series 120GB ili Kingston Hyperx 3K 120GB?

Meni se nekak vise sviđa kingston ali zanima me vase misljenje.

Gezo
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Gezo kaže...

Koji da uzmem, Intel 520 series 120GB ili Kingston Hyperx 3K 120GB?

Meni se nekak vise sviđa kingston ali zanima me vase misljenje.

Ako mozes, definitivno Intel, ja Intelu najvise vjerujem, ali sam izabrao Samsung jer mi je on jedan od najdrazih i po cijeni najpristupacniji, ali ti definitivno odi na Intel jer u zadnje vrijeme sve se vise odvajaju od Kingstona.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Gezo kaže...

Koji da uzmem, Intel 520 series 120GB ili Kingston Hyperx 3K 120GB?

Meni se nekak vise sviđa kingston ali zanima me vase misljenje.

U ovom dvoboju Intel svakako, isti kontroler ali bolja softverska podrška i vrlo opsežno testiranje ssd-a od strane Intela u svojim pogonima prije plasiranja na tržišta. 

11 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav svima!

 

Otvorio sam jučer temu koja mi je zaključana, pa ne znam gdje bih stavio nastavak slučaja i mog problema.

 

Naime, prije godinu i pol kupio sam SSD u jednoj poznatoj ZG trgovini.

SSD se pokvario nakon 6 mjeseci, bio je na servisu i dijagnostici mjeseca dana i na kraju je zamjenjen s drugim, iste cijene (10kn razlike).

 

Nakon isto pola godine taj novi, koji smo dobili kao zamjenu, je isto krepao.

 

Laptop u kojem se koristi odnesen je na dijagnostiku i servis, da vidim je li problem u njemu.

Pregled nije našao nikakav kvar, samo je rečeno da je SSD mrtav.

 

Odnio sam ga u trgovinu na zamjenu, garancija prvog je 3 godine, pa smo srećom imali pravo na zamjenu.

 

Problem je što mi sada u zamjenu nude SSD koji je 100kn jeftiniji od prvotno kupljenog, vjerovatno i kvalitetom nešto lošiji.

SSD više nije od istog proizvođača kao što su bila prvotna dva, a moj zahtjev da mi ponude zamjenu neki po mom odabiru, uz moju doplatu, je odbijen.

 

Da li je to po zakonu?

 

Iščitao sam zakon o zaštiti potrošača, nema ni traga rečenici: zamjena proizvodom iste ili veće vrijednosti...iako sam dobio savjet da je praksa kojom se trgovci vode.

 

Nakon svega, upozorio sam trgovca da se vjerojatno negdje u HR zakonima spominje ta klauzula, na što mi je odgovoreno da mi nude jeftiniji disk, a ako ne želim taj koji mi nude, neka im donesem članak zakona koji kaže drugačije...

 

Nakon tog maila pitao sam se gdje živim...

 

Imate li kakav savjet? Pravni :)

 

To je kao da kupiš Mercedes E klase, imaš garanciju, pokvari ti se, dovezeš ga kod njih, a oni ti u zamjenu daju C klasu koja je par k€ jeftinija...a ti im ne možeš ništa jer ...uzmi ili ostavi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?

Koji su ti krepali i koji ti nude u zamjenu?

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Kupljeni - SSD.

 

Nude ovaj.

http://protis.hr/products/details/x/56962

 

Tražio sam neki drugi, u rangu cijene prvokupljenog? Npr.

1
2

 

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
FiMa kaže...
Tražio sam neki drugi, u rangu cijene prvokupljenog? Npr.

- Ja bih uzeo jedan od ovih: 1, 2, 3.

- Oba Intela dolaze s 5 godina garancije, moj izbor je model 530.

- Ali i Samsung je OK, jeftniji, ali dolazi sa Samsung Magician softwerom.

- Dogovori se s njima što i kako, ako uzmeš ovaj za cca. 600 kn.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Nije stvar koji bi uzeo, nego je stvar u tome što ne mogu birati.

Nude samo taj 100kn jefitiniji i točka.

Tu staje svaka moja želja...

11 godina
offline
Koji SSD?

Fino zaprijetiš da si se raspitao u ministarstu gospodarstva za svoja prava preko ujaka koji ti tamo radi i da ako ne ponude u istom rangu cijene zamjenu da ces ih prijavit na inspektoratu u ministarstvu, jer nude ti stari kingstone koji je jako dugo vremena na tržištu i nitko ih ne želi i gamad zna kako ce ih se riješit, da sam ja na tvom mjestu tako bi napravio.

 
0 2 hvala 1
10 godina
offline
Koji SSD?

Jel bolji Samsung 840 Evo ili 840 Pro. Kupio sam 840 Pro 256 GB, ali imam 7 dana vremena ako ga zelim zamjeniti. Dakle, koji je bolji od ta dva?

Enjoy The Silence
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
MatijaZG kaže...

Jel bolji Samsung 840 Evo ili 840 Pro. Kupio sam 840 Pro 256 GB, ali imam 7 dana vremena ako ga zelim zamjeniti. Dakle, koji je bolji od ta dva?

 

klik

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
MatijaZG kaže...

Jel bolji Samsung 840 Evo ili 840 Pro.

- Pro je bolji. {#}

- Da ništa ostalo ne gledaš, Pro ima 5 godina garancije, dok EVO ima 3.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 19:47 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Koji SSD?
Valentin17 kaže...
MatijaZG kaže...

Jel bolji Samsung 840 Evo ili 840 Pro.

- Pro je bolji. {#}

- Da ništa ostalo ne gledaš, Pro ima 5 godina garancije, dok EVO ima 3.

Ok hvala {#} onda ostajem na Pro...kakva je uopce razlika izmedju ta dva modela? Kada odabrati jednog a kada drugog? Pro je skuplji, ali ne vidim neke bitne razlike u performansama.

Enjoy The Silence
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
MatijaZG kaže...
kakva je uopce razlika izmedju ta dva modela? Kada odabrati jednog a kada drugog?

- Pro je namjenjen zahtjevnijim korisnicima, korisnicima koji se bave npr. video obradom,

  zapisuju veće količine podataka na sami SSD (MLC).

14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Samsung 840 EVO 250Gb

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 22:02 (orke).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
orke kaže...

Samsung 840 EVO 250Gb

 

Jako su mi čudni rezultati..

U AS-SSD dobiješ preko 1000 MB/s za write, a u Samsung Magician-u dobiješ write normalan, a read preko 1000..

Nema mi smisla.

16 godina
online
Koji SSD?

Meni je nešto slab write na win8 Sasung 840 PRO. Vidim da su ljudi imali istih problema, što je bio zaključak?

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
GuitarMaster kaže...

Taman sam htio reinstall windowsa, ali za svaki slučaj sam prvo promijenio sata port pa da vidim ima li razlike.

 

Bome ima. :)

 

Odlicno da je pomogla zamjna portova. A kojem se laptopu i chipsetu radi i koliko portova ima?

15 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
indy500 kaže...

Još samo jedno   pitanje.

Imam Asus M4A88TD-V EVO/USB3 matičnu. http://www.asus.com/Motherboards/M4A88TDV_EVOUSB3/

Može li ona raditi u AHCI modu?

 

Odes u BIOS i provjeris. Svakako bi trebala podrzavati osim ako iz nekog razloga bas asus nije to izbacio u nekoj reviziji biosa.

 

roby27 kaže...
indy500 kaže...

Može li ona raditi u AHCI modu?

Starija je to ploča, nema AHCI.

 

Precizan odgovor {#} koliko tocno stara ploca treba bit da podrzava AHCI?

 

FiMa kaže...

Kupljeni - SSD.

 

Nude ovaj.

http://protis.hr/products/details/x/56962

 

Tražio sam neki drugi, u rangu cijene prvokupljenog? Npr.

1
2

 

 

Ako se radi o webshopu obicno nije direktno do njih nego do dobavljaca. A ti bi mogao inzistirati na onome sto si platio da ti poprave ili vrate novac u iznosu koji si platio. Iako ne vidim cemu je tolika strka ovaj hyperX nije V serija. Ako se vodis rangom cijena meni to slici na kumicu koja bi potrosila maksimalno sto moze a zapravo ne zna sto hoce i cesto dobije jos i gore. Cijene sigurno ne reflektiraju ni kvalitetu ni da je pojedini proizvod bolji od jeftinijeg samo na osnovu cijene. No ovdje ti imas pravo na svoje novceke pa ti kupuj sto hoces a price o cijeni ostavi tim pametnjakovicima u ducanu/distributeru.

 

FiMa kaže...

Nije stvar koji bi uzeo, nego je stvar u tome što ne mogu birati.

Nude samo taj 100kn jefitiniji i točka.

Tu staje svaka moja želja...

 

A ti nesto zelis? E tu ti je problem {#} Definitivno bi trebao inzistirati na onom sto si platio. Pa ne radis ti za dobavljace nego oni rade za profit, a to sto su oni i kad uvezli kaj to tebe briga. Iskreno ni taj OCZ agility nije neko sunashce (koliko ne znam slobodno nabacite suprotne)

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2014 0:52 (gljinoliga).
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
kowach kaže...

Meni je nešto slab write na win8 Sasung 840 PRO. Vidim da su ljudi imali istih problema, što je bio zaključak?

Trebao bi ti biti preko 400.. Probaj zamijeniti SATA3 port. Meni je to sve promijenilo.

15 godina
offline
Re: Koji SSD?
gljinoliga kaže...
GuitarMaster kaže...

Taman sam htio reinstall windowsa, ali za svaki slučaj sam prvo promijenio sata port pa da vidim ima li razlike.

 

Bome ima. :)

 

Odlicno da je pomogla zamjna portova. A kojem se laptopu i chipsetu radi i koliko portova ima?

Ne radi se o laptopu, običan PC. Matična: AsRock 970 Extreme4.. 5 SATA3 portova.

13 godina
offline
Koji SSD?

Evo i brzine mog Kingstona HyperX 3k 240gb

 

da li su brzine ok, tj konkretno write speed?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2014 22:06 (sinkee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice