Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.775.955
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

može preporuka za msata ssd od 80GB-128GB?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

ja imam taj SSD samsung, iskreno imam za 2 dana :D za sad je super ako imaš kamo ga smjestiti, i W/R je jako blizu napisanog. Moja preporuka za te novce super SSD 

Gužvinec
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.7.2014 11:16 (MAtija_vz).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Kakvo je stanje s naručivanjem diskova s ebaya ili nekog drugog "mjesta"? Jel uopće mogu proći jeftinije od ovoga? Isplati li se to uopće naručivat izvana?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
steve90 kaže...

Kakvo je stanje s naručivanjem diskova s ebaya ili nekog drugog "mjesta"? Jel uopće mogu proći jeftinije od ovoga? Isplati li se to uopće naručivat izvana?

Ne isplati se. Prođeš možda samo 100 kn jeftinije. A garancija? ...

11 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

U ovoj sam temi već na par mjesta pročitao da su Samsung 840 EVO i Intel 520/530 najbolji u klasi,

 

 

ALI, na previše sam mjesta vidio kako ljudi pljuju po 520/530, navodno je taj sandforc kontroler naročito šugav, a R/W brzine su u većini slučajeva debelo ispod reklamiranih.

 

S druge strane, o Samsungu nisam našao niti jednu lošu riječ pa bi to definitivno bio najbolji disk po meni

 

Živili!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Samsung 840 120gb, 450kn

 

Zanima me da li se isplati uzet ovaj ssd star pola godine malo koristen? Garancija links.

 

Takoder zanima me dal je tesko prodat ssd ukoliko vidim da mi je 120 gb malo pa odlucim ipak za onaj od 256gb?

Windows Phone FTW
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 15:29 (DommY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Mislim da se isplati...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
DommY kaže...

Samsung 840 120gb, 450kn

 

Zanima me da li se isplati uzet ovaj ssd star pola godine malo koristen? Garancija links.

 

Takoder zanima me dal je tesko prodat ssd ukoliko vidim da mi je 120 gb malo pa odlucim ipak za onaj od 256gb?

Možda se ipak ne isplati.. Za 600 kn dobiješ novi i miran si. Ne znam, ovisi sad o tebi.

12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Samsung 840 120gb (3god garancije) ili Intel 520 120gb (5god garancije)?

Prodajem AMD Athlon X2 4000+
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
studentvz kaže...

Samsung 840 120gb (3god garancije) ili Intel 520 120gb (5god garancije)?

Intel, 2 godine garancije više puno znači. Da vidimo kaj i ostali vele...

 

 

5 Samsung 840
20 Intel 520
15 godina
offline
Koji SSD?

Sad sam i ja malo gledao za ovaj intel 530 i onda sam isao usporedit.

Prema ovome samsung je daleko bolji u svemu od ovog intela. Jedino sto intel ima 2 godine vise garancije. Drugo sve ide za samsung.

Windows Phone FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
vrinho kaže...
studentvz kaže...

Samsung 840 120gb (3god garancije) ili Intel 520 120gb (5god garancije)?

Intel, 2 godine garancije više puno znači. Da vidimo kaj i ostali vele...

 

 

Zavisi i što očekuješ od SSDa. Još uvijek su u relativno ranoj fazi razvoja u odnosu na hard diskove, priča se o ogromnim kapacitetima sa manjom cijenom i sl, tako da mi IMHO te 2 godine više ne znači ništa kad svakako očekujem neki upgrade za 3 godine. Po meni, jedino na čemu garancije od 5+ godina puno znače su napajanja, sve drugo su stvari koje ni ne želim imati tako dugo. Naravno da neću odbiti dužu garanciju, ali kada je riječ o tako dugom periodu nije razlog da platim više za lošiji proizvod.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Točno po čemu je to Intel lošiji od Samsunga, u benchmark brojakama i tome što se windowsi dignu pola sekunde kasnije ili? 

Prodajem AMD Athlon X2 4000+
Moj PC  
1 1 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

Nije uopce losiji,naprotiv..

 
0 1 hvala 1
12 godina
offline
Koji SSD?

Da li se isplati uzeti ovo: http://www.protis.hr/products/details/ssd-sata-iii-60-gb-kingston--ssdnow-v300--sv300s37a60g/64637

 s obzirom na cijenu i da bi se koristio u starijoj konfiguraciji (sata II). Mislim da je 60Gb dosta jer bi bio sam instaliran os i word na njega.

 

Vidim da na zadnjoj stranici dosta ljudi kaže da nevalja, pa neznam da li je to stvarno tako, a nebi htio potrošiti puno novaca jer se ne isplati zbog stare konfiguracije.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
studentvz kaže...

Točno po čemu je to Intel lošiji od Samsunga, u benchmark brojakama i tome što se windowsi dignu pola sekunde kasnije ili? 

U redu, kako vi kazete...nije da se razumijem nesto posebno u ssd-ove. Recite mi onda po cemu je intel bolji? Sta da gledam ako ne benchmark brojke? Sta nije benchmark dokaz koliko nesto valja? stvarno vas ne razumijem, hvala na objasnjenju unaprijed

Windows Phone FTW
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 23:42 (DommY).
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
DommY kaže...
studentvz kaže...

Točno po čemu je to Intel lošiji od Samsunga, u benchmark brojakama i tome što se windowsi dignu pola sekunde kasnije ili? 

U redu, kako vi kazete...nije da se razumijem nesto posebno u ssd-ove. Recite mi onda po cemu je intel bolji? Sta da gledam ako ne benchmark brojke? Sta nije benchmark dokaz koliko nesto valja? stvarno vas ne razumijem, hvala na objasnjenju unaprijed

Pa recimo da je 300/200 SSD s 5 godina jamstva bolja kupnja nego 550/500 ssd s 3god. U radu se razlika i onako ne osjeti.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Ni ja se baš ne kužim, pitanje je za sve one koji znaju i misle da znaju :D

Prodajem AMD Athlon X2 4000+
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji SSD?

Samsung je brži ali da li ga se isplati uzeti kraj Intela sa 2. godine dužom garancijom? Po meni ne. Zato jer prosječni korisnik tu razliku u brzini jedva da bi primjetio. Meni ne treba da mi se Windows učitava nekoliko sekundi brže kao ni programi, ako mogu čekati da se nešto iskopira za 30 sekundi, mogu čekati onda i 40. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji SSD?

Kako je moguce da se ne osjeti razlika sa duplo brzim ssdom?

Ne idu mi u glavu nikako sori..

 

Govorite da je bolje uzet intela zbog vise garancija i to je jedini razlog? 

Ako da, onda mi ne igra ulogu buduci da ga ne mislim imati 3 godine, vjerovatno cu ici na veci kapacitet kasnije, a za sada ce biti dovoljno 120gb za probati..

Windows Phone FTW
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
DommY kaže...

Kako je moguce da se ne osjeti razlika sa duplo brzim ssdom?

Ne idu mi u glavu nikako sori..

 

Govorite da je bolje uzet intela zbog vise garancija i to je jedini razlog? 

Ako da, onda mi ne igra ulogu buduci da ga ne mislim imati 3 godine, vjerovatno cu ici na veci kapacitet kasnije, a za sada ce biti dovoljno 120gb za probati..

Ako hoćeš brži SSD uzmi Samsunga i gotovo, što se živciraš. Meni osobno je 120 GB uvrh glave i ne mislim ga mjenjati dok ne crkne jer sam i trenutnim brzinama prezadovoljan. Kako je kolega power_user rekao, sve zavisi što očekuješ od SSD-a. Simple as that.

16 godina
offline
Re: Koji SSD?

Pa, brzina sekvencijalnog čitanja i pisanja ti je bitna kada puno velikih podataka na disk zapisuješ ili s njega čitaš - recimo da kopiraš image fajl nekog dvd-a (npr 3.8 GB velik fajl image Windowsa 8) - na SSD ili s SSD-a (na neki brži "prostor" kao npr na još brži SSD ili u/iz RAM). Kada čitaš/zapisuješ mnogo manjih datoteka te brzine su nedostižne.

Ono što SSD čini znatno bržim od HDD-a je vrjeme pristupa (access time, seek time) i to ponavljam već po ko zna koji put. A propusnost S-ATA sučelja ne utječe na seek time, barem ne u tolikoj mjeri da bi bilo osjetno. Vrijeme pristupa kod HDD-a spojenog na S-ATA III je recimo 16 ms, dok je kod sporijeg SSD-a spojenog na SATA-I recimo 0.4 ms. Drugim riječima, SSD u tom slučaju podatcima pristupa 40 puta brže - dakle puno brže otvara pohranjeno u čelije i puno brže pronalazi lokaciju za zapisivanje podataka (čelije).

Večina korisnika na SSD ni ne stavlja velike fajlove (SSD se još ne koriste za storage), tako da od sekvencijalnih brzina baš i nemaš ništa.

Sada jasnije?

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
vrinho kaže...
Ako hoćeš brži SSD uzmi Samsunga i gotovo, što se živciraš. Meni osobno je 120 GB uvrh glave i ne mislim ga mjenjati dok ne crkne jer sam i trenutnim brzinama prezadovoljan. Kako je kolega power_user rekao, sve zavisi što očekuješ od SSD-a. Simple as that.

Ma ne zivciram se...samo pokusavam shvatiti. Dakle ukoliko je jedini razlog garancija, vjerovatno odabrat cu samsung.

191x7 kaže...

Pa, brzina sekvencijalnog čitanja i pisanja ti je bitna kada puno velikih podataka na disk zapisuješ ili s njega čitaš - recimo da kopiraš image fajl nekog dvd-a (npr 3.8 GB velik fajl image Windowsa 8) - na SSD ili s SSD-a (na neki brži "prostor" kao npr na još brži SSD ili u/iz RAM). Kada čitaš/zapisuješ mnogo manjih datoteka te brzine su nedostižne.

Ono što SSD čini znatno bržim od HDD-a je vrjeme pristupa (access time, seek time) i to ponavljam već po ko zna koji put. A propusnost S-ATA sučelja ne utječe na seek time, barem ne u tolikoj mjeri da bi bilo osjetno. Vrijeme pristupa kod HDD-a spojenog na S-ATA III je recimo 16 ms, dok je kod sporijeg SSD-a spojenog na SATA-I recimo 0.4 ms. Drugim riječima, SSD u tom slučaju podatcima pristupa 40 puta brže - dakle puno brže otvara pohranjeno u čelije i puno brže pronalazi lokaciju za zapisivanje podataka (čelije).

Večina korisnika na SSD ni ne stavlja velike fajlove (SSD se još ne koriste za storage), tako da od sekvencijalnih brzina baš i nemaš ništa.

Sada jasnije?

Jasnije je sada, hvala :)

 

Jos jedno pitanje, da li cu ugradnjom SSD-a dobiti na brzini kod ucitavanja i prebacivanja izmedu tabova ako ih odjednom imam otvoreno recimo 30?

Windows Phone FTW
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 0:53 (DommY).
16 godina
offline
Koji SSD?

Za to je prioritet dosta RAM, brzina RAM i OK procesor pa tek onda SSD. Cak je i brzina veće tu bitnija nego disk. Ali bi ti se s ssd browser puno brze pokretao...

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Ako je taj Intel toliko dobar,zašto onda pol' svijeta ima problema s istim? Čitam malo recenzije,i svaki drugi komentar je da nešto nije ok s istim.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Može link na te probleme?

Prodajem AMD Athlon X2 4000+
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pa imaš recimo ovdje 2 nezadovoljna korisnika. Može se prekopat cijeli net.

 

Upiši samo Intel 520 reviability il tak nešt,baci ti google dosta tog.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 18:46 (DuckyYou).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
191x7 kaže...

Za to je prioritet dosta RAM, brzina RAM i OK procesor pa tek onda SSD. Cak je i brzina veće tu bitnija nego disk. Ali bi ti se s ssd browser puno brze pokretao...

iako mislim da ima nesto u tome, ipak bi prvo stavio ssd. kad sam presao na ssd (cak ovaj v300 s toshibinim flashom), chrme se dize za 2sec max; bilo cold boot ili restart. na hddu ispod 8sec nije islo da sam se na glavu postavio. moguce da drugi imaju druge slucajeve ali kod mene je tako.

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic || Xfire: charmander1 || Skype: thebass999
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Bass kaže...
191x7 kaže...

Za to je prioritet dosta RAM, brzina RAM i OK procesor pa tek onda SSD. Cak je i brzina veZe tu bitnija nego disk. Ali bi ti se s ssd browser puno brze pokretao...

iako mislim da ima nesto u tome, ipak bi prvo stavio ssd. kad sam presao na ssd (cak ovaj v300 s toshibinim flashom), chrme se dize za 2sec max; bilo cold boot ili restart. na hddu ispod 8sec nije islo da sam se na glavu postavio. moguce da drugi imaju druge slucajeve ali kod mene je tako.

To je samo pokretanje browsera. Ali otvaranje tabova - e, s tim ti SSD baš i nema puno veze.

Twitter: @191x7
13 godina
online
Koji SSD?

Pozdrav svima..

 

Trebam predlog za SSD..

Koristil se bude kao primarni disk za Windows..

 

Cijenom do nekih 700kn

Samsung Galaxy S5
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice