Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.777.737
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji SSD?

ADATA 60GB za 325kn novi, 3 godine garancije.

 

 

Jel to okej disk, treba mi samo za OS (ubuntu) i par programa.

 

Brzina citanja 550/s, pisanja 500/s, iako mislim da necu moci toliko imas zato sto imam SATA1, mozda se varam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 17:01 (mrbean).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
mrbean kaže...

ADATA 60GB za 325kn novi, 3 godine garancije.

 

 

Jel to okej disk, treba mi samo za OS (ubuntu) i par programa.

 

Brzina citanja 550/s, pisanja 500/s, iako mislim da necu moci toliko imas zato sto imam SATA1, mozda se varam.

Uf, barem da SATA2 imaš.. A gle bit će ti definitivno brži od bilo kojeg HDD-a.

16 godina
offline
Koji SSD?

S SATA prve generacije moguće je tek nešto oko 150 MB/s ALI i dalje je SSD puno brži od HDD-a (iako moderni diskovi postižu i preko 150 MB/s) jer ima puno manje vrijeme pristupa.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

Dakle ovaj adata je okej disk i dosta ce se poboljsat perfomanse? (plus mi je i sto je necujan)

13 godina
offline
Koji SSD?

Nudi mi se Intel 530 novi zapakirani ali bez računa. Da li je pametno kupovati SSD bez garancije. Mislim vjerojatno mogu ostvariti preko intela garanciju koja je 5 godina, zar ne?

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 18:01 (Ivanjino96).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

samo da primjetim da je došlo nešto "novo",vi ćete znati bolje oko toga,jer ja nisan stručnjak,ali mene bi zanimalo tako nešto,pa ćemo vidjeti koliko će koštat kad dođe u hrvatsku.ali izgleda baš moćno,a i performanse su naravno,takve isto,stoga treba pretpostavit da će i cijena bit "masna"...ali živi bili pa vidjeli...PHOENIX BLADE...

 

http://www.kitguru.net/components/ssd-drives/jon-martindale/g-skill-releases-phoenix-blade-480gb-pcie-ssd/

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?
Planiram uzeti SSD SAM 256GB 850 Pro Series Basic , a nekuzim zast bi neko uzimao nesto drugo od prije navedenog ako svugdje lijepo pise da je ovo trenutno najbrzi za te novce itd..... +10 garancije --lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
croatoan85 kaže...
Planiram uzeti SSD SAM 256GB 850 Pro Series Basic , a nekuzim zast bi neko uzimao nesto drugo od prije navedenog ako svugdje lijepo pise da je ovo trenutno najbrzi za te novce itd..... +10 garancije --lol

Pa cijena mu je malo manja od 1500 kuna. Većina ljudi ne želi toliko dati za SSD od 256GB.

Prosječnom korisniku ne treba takav SSD, za manje od 1000 kn dobije neki dobar od 250GB.

Ali da, za tu cijenu je definitivno najbolji SSD na tržištu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

ne želim ispadat možda neupućen,ali netko je spominja(moj dobar frend i kolega tajo1960,ako se ne varam) da je crucial Mx-100 neki model od 512 gb,koji se tu negdje cijenom nalazi takođe kao neki dobar izbor...a mene zanima,kakav je taj samsung ili ovaj crucial u usporedbi s ovim gore sta san posta,taj najnoviji neki,koji je ULTRA brz,mislim,koliko bi tako nešto trebalo koštat,tj,ptevedeno,dali je to za obične smrtnike,ili će koštat nešto tipa 10k kn,hvala unaprijed :)

15 godina
offline
Re: Koji SSD?
johnyaces777 kaže...

ne želim ispadat možda neupućen,ali netko je spominja(moj dobar frend i kolega tajo1960,ako se ne varam) da je crucial Mx-100 neki model od 512 gb,koji se tu negdje cijenom nalazi takođe kao neki dobar izbor...a mene zanima,kakav je taj samsung ili ovaj crucial u usporedbi s ovim gore sta san posta,taj najnoviji neki,koji je ULTRA brz,mislim,koliko bi tako nešto trebalo koštat,tj,ptevedeno,dali je to za obične smrtnike,ili će koštat nešto tipa 10k kn,hvala unaprijed :)

Piše ti u članku, oko 570 funti.. Dakle ajmo reći da nije za obične smrtnike. To nije niti SATA SSD nego za PCIe.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 22:09 (GuitarMaster).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

pročita san članak iskreno,ali san nekako preskočio to u dnu,valjda jer san bio pod dojmom tih nekih pustih brojki,šta li,lol...dakle,ipak treba pričekat par godina,dok ne dođe do cijene jednog samsunga ili mx-100 i slično...thanks još jednom :)

13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

jel ssd intel 530 sa 120 gb (iz nekog razloga jedan od best buyova 520 je teško za naći) ok za uzeti?

Go for the eyes Boo, yaaar!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
Bartender kaže...

jel ssd intel 530 sa 120 gb (iz nekog razloga jedan od best buyova 520 je teško za naći) ok za uzeti?

Samsung 840 EVO je 100 kn jeftiniji i bolji, ali ima 3 god. garancije naprema Intelovih 5 god.

Ti odluči.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Bartender kaže...

jel ssd intel 530 sa 120 gb (iz nekog razloga jedan od best buyova 520 je teško za naći) ok za uzeti?

520 bi trebao doci uskoro, strpi se malo. 530 nudi bolju energentsku učinkovitost i nesto zericu bolje performanse. 

11 godina
offline
Koji SSD?

Pojavio se opet Intel 520, izgleda da su stigli.

 
4 0 hvala 4
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Kad smo vec pri intel ssd-u evo malo video o tome koliko posvecuju paznju heavy testiranja i pouzdanosti {#} 

 

 by Linus
14 godina
offline
Re: Koji SSD?

Jamstvo samo 24 mjeseca, ja ga zbog toga nebi nikako kupio, bolje gledaj Samsung sa 3 godine i Intel sa 5 godina jamstva

http://www.speedtest.net/result/3149309179.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
15 godina
offline
Koji SSD?

Izuzev jamstva? jer ono nije problem

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

Rađe onda baci oko na Patriot ! nedavno sam u gradio jedan pyro i mogu reć divota kako radi

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
zeroname kaže...

Svi kukate kako nemate para  a imali bi ssd. Onda se nađe netko pametan koji preporučuje intel, samsung, adata ili nešto trece za male pare a te dvije stvari ne idu zajedno pogotovo kad je intel u pitanju. Nitko se nije udostojio preporučiti CRUICAL. Već sam napisao post na tu temu. Stvarno nevidim u čemu je problem. Ovdje se ne radi o reklami i sličnom. Crucail je jeftin i koristi najnoviju tehnologiju 16 nm NAND i ima odlične performanse. Jel toliko teško pogledati cijene na nabava net. Evo 128 GB model je 617 kuna a za te pare jedva se može nać intel sa zastarjelom tehnologijom. Crucial od 512 GB MX100 je trenutno najeftiniji SSD na tržištu.

Ma nis to ne valja jer se ne zove OCZ..On "rula".... naravno salim se malo{#}

U pravu si,jer ima puno raznih nerazvikanih brandova,koji su i kvalitetom i cijenom odlicni.Malo off topic,ne ne predaleko,probao sam eksterne HDD marke Intenso(Njemacki brand) i po svemu sam vise nego zadovoljan,i nadalje preskacem zvucna imena poput WD,Seagate i slicno.. back to the topic.... Kome lova nije bed,i hoce najbolje i najkvalitetnije,ima mozgova,i eksperata,koji su napravili odabir..


http://www.cnet.com/topics/storage/best-hard-drives-and-storage/ssd/

12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Da pitam dali je netko imao problema sa SSD Intel 520

Problem je da se SSD navedeni samo ugasi iako komp i sve ostalo radi.

2x u 7 dana da se ugasio kod kopiranja podataka sa njega na vanjski backup disk.

 

Prosli put sam ga morao vaditi i ponovo spajat da ga bios ocita pa je poslje radio.

Kupljen prije 3-tjedna a vec se ovako ponasa.

Imate kakvu ideju sta napravit (reklamirat ili)

 

Intel Core™ i7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
mserfezi kaže...

Da pitam dali je netko imao problema sa SSD Intel 520

Problem je da se SSD navedeni samo ugasi iako komp i sve ostalo radi.

2x u 7 dana da se ugasio kod kopiranja podataka sa njega na vanjski backup disk.

 

Prosli put sam ga morao vaditi i ponovo spajat da ga bios ocita pa je poslje radio.

Kupljen prije 3-tjedna a vec se ovako ponasa.

Imate kakvu ideju sta napravit (reklamirat ili)

 

Pa jel imas neki SETUP programcic za navedeni SSD gdje se moze mozda iskljuciti opcija stednje energije,pogledaj malo prvo te stvari...meni su u lapu diskovi uvijek podoseni na iskljucivanje ako se ne koriste n minuta...ne panici odmah..{#}

16 godina
offline
Koji SSD?

duhonja ako se ne varam intenso ugraduje hitachi diskove unutra 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Patrick_cro kaže...

duhonja ako se ne varam intenso ugraduje hitachi diskove unutra 

Ne znam,sve je tto u osnovi isto,no razlika je u elektronici,isto kao i proivodjaci monitora..par njih pravi panele,drugi mountaju i dodaju svoju elektroniku..

 

Uglavnom,proslje jeseni sam za 80 Eura kupio 1.75 TB Intenso..u komplewtu izgleda bolje i temeljitije izradjen nego oni WD i neki koji su tamo bili.

12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Ima SSD svoj program (nisam to gledao) mozda i ima neku stendby opciju...

Samo nije mi to bas utjeha jer disk je operativan kad se ugasi,

Znaci cita podatke jer se  kopiraju na drugi disk.

Bilo je u Power Options / Turn off hard disk after naređeno na 20min {#} Nadam se da je do toga.
Vidjet cemo sta ce biti iako je nelogicno da se u radu ugasi, a kod restarta kompa se ne prijavi ponovno.

 

Intel Core™ i7
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 23:43 (mserfezi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
mserfezi kaže...

Ima SSD svoj program (nisam to gledao) mozda i ima neku stendby opciju...

Samo nije mi to bas utjeha jer disk je operativan kad se ugasi,

Znaci cita podatke jer se  kopiraju na drugi disk.

Bilo je u Power Options / Turn off hard disk after naređeno na 20min {#} Nadam se da je do toga.
Vidjet cemo sta ce biti iako je nelogicno da se u radu ugasi, a kod restarta kompa se ne prijavi ponovno.

 

Naprotiv,ako se iskljuci8nije stand by,nije hibernacija,tako onda ostane ubiljezeno za boot sekvencu..malo jos se poigraj svim opcijama..paralelno pogledaj da WIN opcije ne dolaze u koliziju sa SSD softwareom i postavkama..

14 godina
offline
Koji SSD?

Posto mi je hard star osam godina i racunalo ima lagove unatoc novom hardwareu (sve osim hdda) odlucio sam se na kupovinu ssda. Koji bi mi ssd preporucili za oko 500 kn? Po mogucnosti 120 gb,moze i 64 pa stavim ovaj stari kao sekundarni za ostale nevazne podatke.

Markinho19
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

Intel 520, 120GB. cca 500kn, best buy u tom rangu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
Texpi kaže...

Intel 520, 120GB. cca 500kn, best buy u tom rangu.

slazem se,samsung evo 120 trenutno ima nekih problema,nisam jos stavio novi firmware koji navodno popravlja sve ali po nekima skracuje vijek trajanja...treba jos malo pricekat a ne zalit kasnije,makar ja sa svojim nemam nikakvih problema niti usporavanja....LP

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice