Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.776.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji SSD?

dali bi ovo bila dobra opcija,više bi mi služio da je u kompu nego šta mi je potreban ali bi volio vaše mišljenje

http://www.comel.hr/ssd-128gb-toshiba-q-series-pro-7mm-6751

 

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?

Samo dvije godine garancije i 650kn za 128GB?
Hmm, mislim da je bolje uzet Intel 520 za 490kn ili Intel 530 za 590kn i 5 godina garancije ili Samsung Evo

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 21:46 (djigibao).
13 godina
online
Re: Koji SSD?
Patrick_cro kaže...
djigibao kaže...

Ako netko trazi odlican i povoljan SSD ima na Ebay-u jedna odlicna prilika:

 

SSD 250GB Samsung EVO = 108.82$ (oko 658.47kn)  {#}

Zaboravio si pdv na to uracunati znaci ispada te 822kn + posta sa carine nekih 30kn. 

Došla 4 bez PDV,isto pakiranje.

LP

Kontakt broj: 0800 9000
14 godina
offline
Koji SSD?

Planiram uskoro uzeti Crucial MX100 256 GB, pa me zanima ako netko posjeduje navedeni SSD, da li sa njime dobivam i SATA 3 kabel ili ga moram sam naknadno kupiuti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?

Imam ga ja, ne dobije se ni kabel ni bracket za montažu u 3.5" bay. Osim SSd-a u kutiji bude i plastični okvir da se poveća debljina na 9mm

Origin: Mrtvo_Tjelo_cRo
12 godina
offline
Koji SSD?

120GB...

 

Intel 520 ili Intel 530 ili nesto trece(mozda Samsung EVO)?

Vrijedi li ta razlika u cijeni?

Neke bitne razlike?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji SSD?
Chriss kaže...

120GB...

 

Intel 520 ili Intel 530 ili nesto trece(mozda Samsung EVO)?

Vrijedi li ta razlika u cijeni?

Neke bitne razlike?

520 je sad već "zastario", 530 nije puno bolji i oba imaju u odnosu na samsunga niže brzine zapisa u određenim situacijama

no, vjerujem da ti to neće stvarati problem u svakodnevnom radu (ako na njega instaliraš winse, par programa i par igara) i da nećeš osjetiti razliku

 

plus je s druge strane za intela pet godina garancije

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 9:46 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

Pa kakvi su Samsungovi SSD-ovi po pitanju trajnosti ili 5 godina je 5 godina kod Intel-a?

 

Sta, onda 520?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 10:25 (Chriss).
11 godina
online
Koji SSD?

što se trajnosti tiče tu u normalnom radu ne bi trebalo biti problema niti s jednim niti s drugim i više od pet godina, no meni osobno garancija puno znači jer što vrijedi što (bubam) od tisuću komada crknu samo dva, ako sam te sreće da crkne baš meni i nemam garu da to pokrije

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

To svakako, s tim se ne mogu nesložit ;)

 

Al znači da idem na Intela, uglavnom neću osjetiti dosta manju brzinu?

11 godina
online
Re: Koji SSD?
Chriss kaže...

To svakako, s tim se ne mogu nesložit ;)

 

Al znači da idem na Intela, uglavnom neću osjetiti dosta manju brzinu?

mislim da prosječni korisnik to ne bi trebao osjetiti jer je ionako važnija brzina čitanja i pristupa, a tu nema velike razlike

no ako nisi siguran ili imaš neke specifične zahtjeve što se tiče brzine pisanja, probrljaj sam po netu ili čekaj da ti odgovori neki iskusniji kolega koji bi mogao makar približno znati kako se u real lifeu manifestira ta manja brzina zapisivanja određenih fileova i u kolikoj će te mjeri to smetati

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 14:11 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

OK. Hvala ti puno! {#}

Najvjerojatnije cu onda ici na 520-ku ...

12 godina
offline
Koji SSD?

520  je dosta za solidne performanse i ja sam čak mislio uzet za ženin laptop.. no deal se poboljšao pa sam sebi uzeo samsung 840 250gb evo basic a njoj u laptop utrpao taj intel 120gb 530 koji sam imao u svom kompu godinu dana.

njoj je tak svejedno kad ima sata 2 ploču.

na benchmarku je samsung nešto brži od intela, no i inače su 250-ke brže od 120-ki..

 

 

Samsung Galaxy S5
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 13:45 (ivanm75).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Imao sam Samsung evo 120gb, prodao, kupio intel 120gb. Samsung je brži u svakodnevnom radu, osjeti se u otvaranju programa :)

Moj PC  
2 5 hvala 2
11 godina
online
Re: Koji SSD?
Nije mi to baš jasno da je osjetno brži u otvaranju programa, jer ako se ne varam tu se radi o čitanju podataka gdje je razlika u perfomansama minimalna
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Ljudi, u dilemi sam glede kupovine SSD pa ako moze pomoc cjenjenih znalaca. {#}

 

Samsung 840 EVO 250GB ili Crucial M550 256GB ?

 

http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-840-Evo-250GB-vs-Crucial-M550-256GB/1594vs2000

 

Po gore navedenom izvoru, izgleda da je Crucial boljih karakteristika, a kako mi je nepoznata firma, htjedoh upitati vas za misljenje ?

 

Oboje garancija 3 godine i gotovo ista cijena. 

15 godina
offline
Re: Koji SSD?
Reaktivac kaže...

Ljudi, u dilemi sam glede kupovine SSD pa ako moze pomoc cjenjenih znalaca. {#}

 

Samsung 840 EVO 250GB ili Crucial M550 256GB ?

 

http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-840-Evo-250GB-vs-Crucial-M550-256GB/1594vs2000

 

Po gore navedenom izvoru, izgleda da je Crucial boljih karakteristika, a kako mi je nepoznata firma, htjedoh upitati vas za misljenje ?

 

Oboje garancija 3 godine i gotovo ista cijena. 

Ako je ista garancija i cijena, ja bih Samsung 840 EVO.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
picajzla0707 kaže...
Nije mi to baš jasno da je osjetno brži u otvaranju programa, jer ako se ne varam tu se radi o čitanju podataka gdje je razlika u perfomansama minimalna

 

Samsung: palim laptop, sustav se diže, prikazuje se desktop, odmah kliknem na chrome/word i otvaraju se instant

 

Intel: palim laptop, sustav se diže, prikazuje se desktop, odmah kliknem na chrome/word, kursor miša se pretvori u onaj krug i loading traje sigurno dvije sekunde (prikazivanje prozora). Prikaže se prozor chromea i tabovi od zadnji puta, ali bez imena, bez ičega, onda to još traje sekundu-dvije dok loada.

 

Znam da zvuči smiješno što govorim o sekundi-dvije razlike, ali ako kažem da mi je samsung DOSLOVNO u tom trenu otvorio prozor sa svim tabovima, a kod intela to traje, onda mi nemojte bez razloga lupati TD. Ja NE KAŽEM da je Intelov SSD spor (to nikako nije, sve se odvija brzo), ali se PRIMIJETI RAZLIKA između njega i samsunga.

 

Btw samsung sa upaljenim rapidom mi je davao brzine preko GB/s, i read i write, dok mi intel daje oko 450MB/s read i 180MB/s write.

 

I to sam uspoređivao samsung sa sustavom starim 6mjeseci i intela sa sustavom starim jedan dan. Može li biti da nešto nije bilo u redu sa instalacijom?

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Val kaže...
Može li biti da nešto nije bilo u redu sa instalacijom?

Normalno, zato si i dobio TD. Ima tu puuuno toga što treba uzeti u obzir, kolega Ihush (javi se, javi se :D) je pisao o tome

jer je jedan forumaš poveo već jednom istu raspravu, možda vidi ovo pa napiše opet, meni se bome ne da.

NHF.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 15:45 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Moze jedno pitanje koje je za vas mozda malo glupo ali ipak cu ga postaviti, kako bi funkcionisala konfiguracija i prvenstveno rad na kompu kad bi svi podatci bili na SSD-u tj. da uopste nema HDD-a u racunaru nego da se sve nalazi na SSD-u/SSD-ovima, znam da bi se sve odvijalo ekstremno brzo sto se tice igranja igri, rada u programima, boota sistema ali da li to ima neki negativan efekt u odnosu na HDD storage podataka ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
SpyGi v3.0 kaže...

Moze jedno pitanje koje je za vas mozda malo glupo ali ipak cu ga postaviti, kako bi funkcionisala konfiguracija i prvenstveno rad na kompu kad bi svi podatci bili na SSD-u tj. da uopste nema HDD-a u racunaru nego da se sve nalazi na SSD-u/SSD-ovima, znam da bi se sve odvijalo ekstremno brzo sto se tice igranja igri, rada u programima, boota sistema ali da li to ima neki negativan efekt u odnosu na HDD storage podataka ? 

Naravno da nema, najbolja situacija bi bila da imaš samo SSD. Ljudi koriste HDD za storage zbog cijene SSD-a.

Pošto meni ne treba disk od 1 TB, imam samo SSD od 120 GB i sve na njemu.

15 godina
offline
Re: Koji SSD?
Naravno da nema nikakvog negativnog efekta, sve je isto kao i kod hdda samo puno brze. I sam imam samo intelov ssd u laptopu kojeg sam ubacio umjesto hdda tako da uopce ne koristim hdd, samo ssd.
Zaradite na internetu uz podršku tima od 1200 članova! -> bit.ly/rusacprofit
15 godina
offline
Koji SSD?

razmišljam o kupovini ssda do 500 kuna pa me zanima jel bolje uzet intel 520 120gb ili kingston v300 120gb ili možda neki treći? ili dodat još malo pa uzet samsung 840 evo 120gb? što je pouzdanije i bolje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Matoje kaže...

Intel i Samsung su ok, ali ovaj Kingston nije, nešto se usporio u zadnje vrijeme.

Na tvome mjestu bih uzeo Intela 520, siguran sam da budeš bio prezadovoljan.

Sretan i blagoslovljen Božić svima! :D
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Jedno pitanje. Kad kupim racket i ssd, intel 520 120gb, zamijenim za dvde. Kako mi se u particijama pojavi ssd? Hoce mi,se kod instaliravanja windowsa pojaviti zasebno ssd particija ili se se samo ubrojiti i ostale gbajte ?

Glupo pitanje... al eto... zanima me.
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
offline
Koji SSD?

evo da Vam se javim  Ja sam Vas davio sa pitanjima koji,čiji kakav i odluka je pala na ovaj,upravo kupljen

amd radeon r7 amd radeon r7
amd radeon r7 amd radeon r7
dnl
Moj PC  
7 4 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Narucio sam SSD Intel 520 120 GB, sutra dolazi,

slazem novi komp, proc i5 4690, grafa R9 270, maticna GigaByte GA-B85-HD3, HDD WD black 500 GB 64 mb kesa SATA 3, memarija DDR3 8 GB rama 1600 MHz.

Danas razgovaram s kolegama koji mi tvrde da mi komp nece biti nista brzi i da sam bezveze bacio lovu za SSD, da sam OS trebo samo instalirati na WD black.

Molim vasa razmisljanja, jel su me kolege malo bacile u bed.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?

Pokazi ti kolegama PC kad stavis SSD.
Naravno da ce ti biti brzi, to je jedina stvar koja na tvom PC-u primjetno ubrzava cijeli komp.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 19:53 (djigibao).
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
Bugov moljac kaže...

Narucio sam SSD Intel 520 120 GB, sutra dolazi,

slazem novi komp, proc i5 4690, grafa R9 270, maticna GigaByte GA-B85-HD3, HDD WD black 500 GB 64 mb kesa SATA 3, memarija DDR3 8 GB rama 1600 MHz.

Danas razgovaram s kolegama koji mi tvrde da mi komp nece biti nista brzi i da sam bezveze bacio lovu za SSD, da sam OS trebo samo instalirati na WD black.

Molim vasa razmisljanja, jel su me kolege malo bacile u bed.

Kolege ti nemaju pojma, kao što je ovaj iznad mene rekao, to je jedina stvar koja će ti primjetno ubrzati komp.

12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Bugov moljac kaže...

Narucio sam SSD Intel 520 120 GB, sutra dolazi,

slazem novi komp, proc i5 4690, grafa R9 270, maticna GigaByte GA-B85-HD3, HDD WD black 500 GB 64 mb kesa SATA 3, memarija DDR3 8 GB rama 1600 MHz.

Danas razgovaram s kolegama koji mi tvrde da mi komp nece biti nista brzi i da sam bezveze bacio lovu za SSD, da sam OS trebo samo instalirati na WD black.

Molim vasa razmisljanja, jel su me kolege malo bacile u bed.

Moj pc je brži od tvog u igrama za 30-50% - više fps'a, a nemam ssd. A tvoj pc sa ssd'om je brži u dizanju windowsa za 30 sekundi, u otvaranju aplikacija 1-3 sekunde, ssd ne ubrzava igre nego ubrzava dizanje windowsa i otvaranje aplikacija i naravno loading igara, po meni ako imas love odi na ssd, ako je budget kolko tolko limitiran mogao si ostat i na hdd'u. Dat oko 500-600 kuna za 30 sekundi brže dizanje windowsa je meni malo i bedasto, osim ako ne radiš na računalu tipa video obrada ili photoshop. Sa R9 270 ces morat smanjit detalje u igrama na medium - low, bolje da si ulozio tih 500 kuna bar u r9 280x da se ipak ak već daješ novce ugodnije igraš.

 

http://www.anandtech.com/bench/product/1041?vs=1080

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.12.2014 4:19 (Cryogenic).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice