Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.773.599
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
XXX-Man kaže...

Jesam, bili stari manje od 2 mjeseca. Update firmware-a ih ubio totalno, ni bios ih nije vidio.

 Moj sad ima 1000sati,prvi update firmware-a,oddm na restart kad ono ne ulazi u windowse i baci neku gresku i bsod,ponovno gumb restart i ovaj put ulazi,bilo je blizu,skoro ga je i meni zbrikalo

 

EDIT: zadnji firmaware je SAFM11.3  jel tako?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 15:16 (M4X).
13 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ne, zadnji je 12.2 koliko znam, barem ja imam tu verziju, nedavno sam updateal.

Evo ja imam isto Patriot Blast 240gb, kojih 4mjeseci, 1800 sati i do sad sve uredno radi, nadam se da nisam jinxal sad. 

WoT IG: PENTA_RavenHR
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
Intel&ATI kaže...

Ne, zadnji je 12.2 koliko znam, barem ja imam tu verziju, nedavno sam updateal.

Evo ja imam isto Patriot Blast 240gb, kojih 4mjeseci, 1800 sati i do sad sve uredno radi, nadam se da nisam jinxal sad. 

 ja sam update napravil preko njihovog programa patriot toolbox complete v1.12,neznam meni je trenutno verzija 11.3

evo njihove stranice i pročitaj šta piše crvenim:

https://patriotmemory.com/product/blast-solid-state-drives/

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 15:36 (M4X).
14 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
M4X kaže...

 Moj sad ima 1000sati,prvi update firmware-a,oddm na restart kad ono ne ulazi u windowse i baci neku gresku i bsod,ponovno gumb restart i ovaj put ulazi,bilo je blizu,skoro ga je i meni zbrikalo

 

EDIT: zadnji firmaware je SAFM11.3  jel tako?

 Zadnji je za neke 11.3, za neke 12.2. Očito imaju 2 "modela".

 

Baš taj sa 11.3 mi je crkao kod nadogradnje, ovaj koji je otišao na 12.2 je živ još uvijek.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
XXX-Man kaže...
M4X kaže...

 Moj sad ima 1000sati,prvi update firmware-a,oddm na restart kad ono ne ulazi u windowse i baci neku gresku i bsod,ponovno gumb restart i ovaj put ulazi,bilo je blizu,skoro ga je i meni zbrikalo

 

EDIT: zadnji firmaware je SAFM11.3  jel tako?

 Zadnji je za neke 11.3, za neke 12.2. Očito imaju 2 "modela".

 

Baš taj sa 11.3 mi je crkao kod nadogradnje, ovaj koji je otišao na 12.2 je živ još uvijek.

 a tako znači,pa ja sam ga kupio praktički odmah kad se pojaavio kod nas na tržištu,to je dakle neka prva verzija

za sada mi radi ali i meni je skoro crknul kod prve nadogradnje,nije se windows htio dignut prilikom restarta pa sam morao na gumb ponovno restart...onda sam ponovno ponovio postupak

14 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?

Imaju očito 2 verizije.

Ova dva koji su mi crkli su baš ta prva verzija, dok je ovaj noviji još uvijek ok.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
11 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Jel ovo oke za SSD od 120gb koji sam novi platio 250 kn?

 

 

samo nešto struže..
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Brutala :)

16 godina
online
Re: Koji SSD?
baso533 kaže...

Jel ovo oke za SSD od 120gb koji sam novi platio 250 kn?

 

 

 

Koji SSD?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
djigibao kaže...
baso533 kaže...

Jel ovo oke za SSD od 120gb koji sam novi platio 250 kn?

 

 

 

Koji SSD?

 http://www.mymemory.co.uk/SSD-Drives/Integral/Integral-120GB-P-Series-4-SATA-III-2.5INCH-SSD-Drive

 

Šta god da SSD bio, za 250kn bolje se ne može proći.

samo nešto struže..
16 godina
moderator
online
Re: Koji SSD?
baso533 kaže...

Ako ideš samo na cijenu i ako nemaš nesreću da ti se pokvari. Kupuješ nepoznatu marku, a u slučaju reklamacije moraš slati u VB. Razliku u cijeni plaćaš rizikom i lijevom markom. Tko voli, nek izvoli. 

11 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Znam, ali što se tiče jeftinih SSD-ova nije ni bitno da li je marka ili nije, ako će se pokvarit će se pokvarit.

samo nešto struže..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
baso533 kaže...

Znam, ali što se tiče jeftinih SSD-ova nije ni bitno da li je marka ili nije, ako će se pokvarit će se pokvarit.

 

Je, ali je bitno jel imas garanciju ili ne.

13 godina
offline
Koji SSD?

SP550, UV400 ili SSD PLUS? Radi se o verzijama s 240gb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Koji SSD?

Konačno stavio dva SSD-a u dva 4-5 godina stara low-end laptopa.

 

Kingston UV400 240GB

 

 

Samsung 850 Evo 250GB

 

Rezultati su, evidentno, razočaravajući, ali s druge strane nisu neočekivani. Znači, za stare laptope se ne isplati davati više love za brzinu - kupiti čim jeftinije, sa što duljom garancijom.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

ali laptopi osjetno bolje rade jel? kolega s posla je stavio v300 u neki lap star 5 god sa singlecorom i lap se hoce polomiti kolko ssd brzo cita. proc stalno na 100% kad radi nesto s diska jer ga jedva prati 

Xiaomi Redmi 3 (EU ROM, 7.1.3.0)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Koji SSD?
Bass kaže...

ali laptopi osjetno bolje rade jel? kolega s posla je stavio v300 u neki lap star 5 god sa singlecorom i lap se hoce polomiti kolko ssd brzo cita. proc stalno na 100% kad radi nesto s diska jer ga jedva prati 

Puno brže se pokreću, malo lakše dišu, ali tad skužiš da disk nije bio jedino usko grlo, već da na ugodu rada kad je kompjuter već pokrenut u većini slučajeva čak i više utječe šitni dual-core procesor nego disk. Mislim, imaju SSD-ove, ali se ti laptopi i dalje čine tromima. Daleko ugodnije mi je raditi na mojim laptopima s i5 procesorima (i dediciranim grafičkim karticama - ne znam koliko to utječe na svakodnevni rad, npr. korištenje web-preglednika) s diskovima nego na ovima, makar sad imaju SSD-ove. Mada, jedan moj stariji laptop isto zna povremeno biti trom - njega tad zbilja koči zbilja nezgodno spor Toshibin disk (ne prijavljuje bad ni realocirane sektore, ali u radu imaš osjećaj ko da ima realociranih sektora i da zbog toga kilavi).

13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav

 

ima neki best buy ssd od 500gb ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
mbaksa kaže...
Bass kaže...

ali laptopi osjetno bolje rade jel? kolega s posla je stavio v300 u neki lap star 5 god sa singlecorom i lap se hoce polomiti kolko ssd brzo cita. proc stalno na 100% kad radi nesto s diska jer ga jedva prati 

Puno brže se pokreću, malo lakše dišu, ali tad skužiš da disk nije bio jedino usko grlo, već da na ugodu rada kad je kompjuter već pokrenut u većini slučajeva čak i više utječe šitni dual-core procesor nego disk. Mislim, imaju SSD-ove, ali se ti laptopi i dalje čine tromima. Daleko ugodnije mi je raditi na mojim laptopima s i5 procesorima (i dediciranim grafičkim karticama - ne znam koliko to utječe na svakodnevni rad, npr. korištenje web-preglednika) s diskovima nego na ovima, makar sad imaju SSD-ove. Mada, jedan moj stariji laptop isto zna povremeno biti trom - njega tad zbilja koči zbilja nezgodno spor Toshibin disk (ne prijavljuje bad ni realocirane sektore, ali u radu imaš osjećaj ko da ima realociranih sektora i da zbog toga kilavi).

 da..

uglavnom svi ti laptopi imaju sata2 sucelje al svejedno je to pomak naprijed.

kad sam prvi put pokrenuo svoj lenovo, premda je imao 7200rpm disk, bila je to sramota.

za black day sam ubo sandinsk 240gb za 33 funte i preporodio se.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
moderator
online
Re: Koji SSD?
nixass kaže...
kad sam prvi put pokrenuo svoj lenovo, premda je imao 7200rpm disk, bila je to sramota.

Ako govoriš o laptopu, znači o 2,5" diskovima, 7200 o/min ti tu jako malo znači kad je disk jako maloga promjera - što se tiče brzine prijenosa sporiji je nego 3,5" na 5400 o/min, ili u naaaajboljem slučaju podjednak.

 

nixass kaže...
za black day sam ubo sandinsk 240gb za 33 funte i preporodio se.

Black friday? Super si onda naletio, ja baš i nisam vidio neke interesantne ponude vezane uz elektroniku.

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
mbaksa kaže...
nixass kaže...
kad sam prvi put pokrenuo svoj lenovo, premda je imao 7200rpm disk, bila je to sramota.

Ako govoriš o laptopu, znači o 2,5" diskovima, 7200 o/min ti tu jako malo znači kad je disk jako maloga promjera - što se tiče brzine prijenosa sporiji je nego 3,5" na 5400 o/min, ili u naaaajboljem slučaju podjednak.

 

nixass kaže...
za black day sam ubo sandinsk 240gb za 33 funte i preporodio se.

Black friday? Super si onda naletio, ja baš i nisam vidio neke interesantne ponude vezane uz elektroniku.

(black friday da)

tocnije imao sam i 10% popusta al i bez toga bi bilo jeftino.

bilo je recimo samsungovih SSDova na lijepim popustima, i naravno, amazonovi proizvodi (kindle, fire stick/tv itd). ostalo bas i ne.

frend je sad za prime day uzet isti za 37 funti, bagatela.

da, nema neke razlike previse sa 7200rpm na 2.5", malo je bolje u odnosu na 5400rpm al sve je to jad.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 0:06 (nixass).
16 godina
moderator
online
Re: Koji SSD?
nixass kaže...
(black friday da)

tocnije imao sam i 10% popusta al i bez toga bi bilo jeftino.

bilo je recimo samsungovih SSDova na lijepim popustima, i naravno, amazonovi proizvodi (kindle, fire stick/tv itd). ostalo bas i ne.

frend je sad za prime day uzet isti za 37 funti, bagatela.

Sve to na Amazonu? Kojem - UK? Koliko je ispalo s dostavom?

12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

imam ponudjen novi Kingston HyperX Fury 480GB za 850kn
gledajuci na nabavi najjeftini je u extrem digitalu za skoro istu cijenu, no potaknut tudjim iskustvima tamo nebih uzimao
sljedeci na listi je u linksu za 1140kn
pa sad me zanima dali je uopce isplativo uzimati ga, tj. ne znam na koju cijenu bih gledao kao usporedbu

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Koji SSD?
b4rt!mej kaže...

imam ponudjen novi Kingston HyperX Fury 480GB za 850kn

Bez garancije?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

3 god garancije

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
16 godina
moderator
online
Re: Koji SSD?
b4rt!mej kaže...

3 god garancije

Ostvarive kod nas u dućanu ili ovlaštenom servisu?

 

Ha čuj... Tvoj rizik, tvoja odluka. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

mislim da je u ovlastenom servisu
heh.. toliko i ja znam... no i nije mi neki rizik jer je prodavac pouzdan
ugl. ono sto me je zanimalo da li ima ista bolje za te novce?

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
mbaksa kaže...
nixass kaže...
(black friday da)

tocnije imao sam i 10% popusta al i bez toga bi bilo jeftino.

bilo je recimo samsungovih SSDova na lijepim popustima, i naravno, amazonovi proizvodi (kindle, fire stick/tv itd). ostalo bas i ne.

frend je sad za prime day uzet isti za 37 funti, bagatela.

Sve to na Amazonu? Kojem - UK? Koliko je ispalo s dostavom?

 da, UK.

zaboravio napomenut da sam u irskoj tak da je postarina sigurno manja nego da ide u hrvatsku, al vrijedi probati kad imaju neki popust.

postarina mi je bila oko 5 funti do dublina, da nema postarine to bi bilo bolesno jeftino.

(dole na slici je cijena za vrijeme prime day-a neki dan, za black friday me ispalo jednu funtu manje)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 10:21 (nixass).
16 godina
moderator
online
Re: Koji SSD?
nixass kaže...
da, UK.

zaboravio napomenut da sam u irskoj tak da je postarina sigurno manja nego da ide u hrvatsku, al vrijedi probati kad imaju neki popust.

postarina mi je bila oko 5 funti do dublina, da nema postarine to bi bilo bolesno jeftino.

(dole na slici je cijena za vrijeme prime day-a neki dan, za black friday me ispalo jednu funtu manje)

Baš sam probao sad proći kroz narudžbu i ispada normalna dostava i u Hrvatsku. Tko bi rekao... 5,6 GBP, odnosno 50-ak kuna. Fakat se isplati paziti na akcije... Na prave akcije, a ne šit koji inače primamo u e-mail sandučiće - akcije koje to nisu.

8 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav svima 

 

Ovako, trebam ssd od 240GB a da bude što jeftiniji, budget mi je max 500kn, ali ako se isplati za neki bolji može +50kn

gledao sam Kingston UV400, kakav je on s obzirom na cijenu, a ne želim baciti novce u propas i dobit jeftin škart, a SanDisk x400 je čak 100kn skuplji 

također sam vidio i z400s, kakav je on? ima li šta bolje od ovih? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice