Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.768.267
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
hrčak kaže...

Postovanje kolege, do sada sam imao Corsair force 3 120 gb ssd ali sam ga prodao jer mi je postao premali i sada trazim nesto da si kupim i naisao sam na ovo, dali se isplati, gledao sam 240 gb ssd ali oni su skuplji od ovog 150 kn a sada dali se isplati dati toliko vise za par gb prostora (mislim samo drzati os, vazne programi i mozda 1 igricu, nista vise)

 

Hvala 

 

Ili neki patriot blast 240 gb nov neotovoren sa garancijom 240 gb za 400kn?

 

https://fenix.hr/hardware/tvrdi-disk-ssd-disk/ssd-2-5/ssd-int-180gb-520-series-180gb-capacity

 Čini se dosta dobar za tu cijenu, pitaj ih koliko jamstvo daju. Ne razumijem se previše, je li svejedno uzeti taj npr. u odnosu na neki izašao 2015. ili kasnije, je li tehnologija toliko napredovala (jer ovaj je iz 2012.)

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
11 godina
offline
Koji SSD?

Ovog ssd-a u fenixu nema jer je bila kriva cijena, a ovaj patriot ide za 450 kn a novi je i ima 2.5 god garancije

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Ma nije pitanje jel nov (nekorišten) nego isplati li se više uzeti neki ssd istog kapaciteta, a da je model noviji od 2012.

 

premda ovo mi se čini best buy za tu cijenu i kapacitet

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 15:41 (Internet Šmokljan).
 
0 3 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji SSD?

Ako te to zabrinjava imaš SSD-ova sa pet godina garancije. Ja sam kupio dva samsunga ispod cijene bez ikakve garancije, evo jedan radi tri godine i ne brinem se 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Internet Šmokljan kaže...

 

kaze  u videu 2 000 000 sati,to je preko 200 godina ??!!! koliko ja vidim ne uspiju trajat ni 4  godine..

2mil sati je MTBF... To nije podatak koliko traje SSD...

 

Meni je OCZ Vertex 4 128GB krepao nakon 3 godine, odnio ga na servis i dobio sam OCZ Vertex 460A od 240GB s 3 godine garancije. On sad radi već godinu i pol...

 

SSD mi je krepao samo tako da se kompjuter smrznuo, ja ga resetirao i ništa, SSDa više nema. ni u BIOSu. Dakle totalno rikavanje.

 

Pri nabavci idućeg ono što gledam je 5 godišnja garancija i to je to... Sjećam se da je Samsung jedno vrijeme na neke SSDove čak davao 10 godišnje jamstvo, ne znam kak sad stoje s tim.

 

Ono čeg je držim je da na SSDu ne čuvam bitne stvari i da redovito radim backup onog na čem radim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 8:39 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
XXX kaže...

Ako te to zabrinjava imaš SSD-ova sa pet godina garancije. Ja sam kupio dva samsunga ispod cijene bez ikakve garancije, evo jedan radi tri godine i ne brinem se 

 I nemas nikakvog razloga za brigu. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Internet Šmokljan kaže...

Koliko traje ssd ?

Jesu uspili sta poboljsat na tom polju?

 

 

kaze  u videu 2 000 000 sati,to je preko 200 godina ??!!! koliko ja vidim ne uspiju trajat ni 4  godine..

 

Koji poroizvođac je najkvalitetniji,intel,samsung...??

Kupiš najskuplji s najdužom garancijom i taj je sigurno najkvalitetniji.

10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Cijene SSDa bi mogle porasti 20-25% iducih mjeseci, slicno kako su za tolko skocile cijene DDR4 memorije prije koji tjedan.

https://www.techpowerup.com/228350/ssd-pricing-to-surge-on-the-back-of-nand-shortages-stock-your-ssd-needs

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

pa to se vec vidi da cijene polako rastu primjer samsung 850 evo je baš dosta poskupio toliko da je neisplativ po tim cijenama.  

 

 

14 godina
offline
Koji SSD?

Evo 850 crko neki dan nakon 9 mjeseci, reklamirao i  dobio novi. Tako da uzmes najeftiniji s 5 godina gare i to je to, nema puno razmisljanja osim ako si power user.

MadeInCroatia
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Ovdje je trenutno najpovoljniji Sammy, ali piše samo 2god garancije. Svugdje drugdje je po 5 godina, ne vrijedi mi 100kn toliku razliku u garanciji.

 

Jel postoji neko jamstvo proizvođača pa da imam 5god i ako kupim ovaj gdje trgovac nudi 2god? Besmisleno je da za isti proizvod razni trgovci nude različito jamstvo

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
Nije besmisleno. ED sam uvozi robu, a to je mađarska firma ako se ne varam. Ne možeš onda ti taj ssd reklamirati na račun nekog našeg uvoznika.
9 godina
offline
Koji SSD?

pošto neman ssd niti sam ga imao u namjeri kupit...pa nemam blage veze o njima... ali mi je preporučeno jer da ovaj moj hdd od 5400rpm je ''smeće''  https://www.links.hr/hr/ssd-120-0-gb-kingston-hyperx-fury-shfs37a-120g-sata3-2-5-mlc-chip-maks-do-500-500-mb-s-051400310 zanima me kakav je ovaj? valja li to šta? više od 500kn ne bih išao... zanima me jel dobro da je : brzina čitanja i pisanja do 500mb/s jel to dobro, loše , osrednje... hvala.

RAMPAGE
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Loš, jer za 100kn više imaš više od 100% kapaciteta tog Hyperx-a, znači 275GB 600kn solidan SSD: http://www.nabava.net/search.php?q=Crucial+MX300

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 18:48 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
The_Fichek kaže...

Loš, jer za 100kn više imaš više od 100% kapaciteta tog Hyperx-a, znači 275GB 600kn solidan SSD: http://www.nabava.net/search.php?q=Crucial+MX300

 iskreno 120gb mi je dovoljno jer koliko znam samo sistem ide na ssd. a trenutno na ovom hdd-u na C particiji mi je zauzeto samo 60gb tako da.... više nego dovoljno 120gb. samo mi je važno da je šta brži...

RAMPAGE
10 godina
offline
Re: Koji SSD?
SSDi većeg kapaciteta su obično i brži, a i svaki SSD je brži, ako ima lufta, a ne da je skoro popunjen. Ako i dalje želiš najbrži SSD 128 ili 120GB i ako ti matična podržava M.2 gledaj Intel 600p za 500kn, u suprotnom Samsung 850 za 600kn što je po meni bez uvrede glupa kupnja jer se malo ili nešto veće brzine baš i ne osjete, a veći kapacitet se osjeti, a i lakše eventualno kasnije proda.
8 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Gledam si uzet neki 120gb SSD pa me zanima koje su preporuke do 500kn max. Prvi koji mi je zapeo za oči je Intel 540s za 500kn s 60mj. garancije što mi se sviđa pošto ne mislim mijenjat SSD bar 3-4g. A s druge strane Sandisk Z410 za 360kn izgleda primamljivo. Matična nema M.2 slot.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 11:37 (non pasara).
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?

Bi dobio kakva znacajnija ubrzanja na laptopu koji podrzava sata2 ak stavim ssd ?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
bunkermax kaže...

Bi dobio kakva znacajnija ubrzanja na laptopu koji podrzava sata2 ak stavim ssd ?

 bi

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
bunkermax kaže...

Bi dobio kakva znacajnija ubrzanja na laptopu koji podrzava sata2 ak stavim ssd ?

 Itekako

10 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?

Nije mu sata2 kočničar ?

😊
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji SSD?

na sata 2 je limit brzine brijem na oko 300tinjak mb ...tak da u svakom slucaju ce radit brze nego HDD

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
bunkermax kaže...

Nije mu sata2 kočničar ?

😊

 Je, ali će radit dosta brže nego što radi HDD. Nije sve u propusnosti... ima nešto i u IOPSima i brzini pristupa...

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 14:45 (lllnuclearlll).
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
bunkermax kaže...
Bi dobio kakva znacajnija ubrzanja na laptopu koji podrzava sata2 ak stavim ssd ?

Ekipa ti je već objasnila da bi bilo značajnih ubrzanja, iako ta ubrzanja neće biti onoliko velika koliko bi mogla biti da se radi od SATA3 kontroleru.

Međutim ima tu i još jedna stvar - to što se u laptopu nalazi tek SATA2 kontroler dovodi do zaključka da se radi o starijem laptopu s vjerojatno ne odveć brzim procesorom. Nisi napisao kakav procesor je u pitanju. Uglavnom, uzmi u obzir da će ti skok u radnim performansama (znači ne govorim o benchmarku, nego o normalnom korištenju računala) biti (puno?) manji od očekivanja ako nemaš brz procesor.

 

Već sam pisao o svojim iskustvima - Toshiba s i5 procesorom i SATA3 kontrolerom jednostavno leti nakon stavljanja SSD-a, dok se HP s nekih ulaznim Pentiumom i SATA2 kontrolerom i dalje teli u radu i nije baš tako responzivan. I dalje je to puno bolje nego s HDD-om, ali je vidljivo lošije nego na laptopu s i5 procesorom i SATA3 kontrolerom.

 

Skoro da bih rekao da je SSD šteta potratiti na stari, spor laptop, ali dobro...

10 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?

Da, 4 god stari laptop :

http://www.samsung.com/us/support/owners/product/NP275E5E-K01US

S tim da ovi moji samsungi imaju 8 gb rama.
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
bunkermax kaže...
Da, 4 god stari laptop : 

S kilavim procesorom. Ugradnjom SSD-a ćeš svakako dobiti puno bolje performanse, ali ti laptop neće biti živ koliko bi mogao/trebao biti.

10 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?

Dobro, druze, zahvaljujem.
Srecom dobro me sluze, za ono kaj meni treba.
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?

Samo jedna napomena - SSD-ovi malog kapaciteta (recimo 120-128 GB) znaju po performansama kaskati za kapacitetnijim verzijama istih modela. Evo recimo imaš u drugoj temi primjer SanDiska Z400s, s prilično lošim performansama sekvencijalnog zapisivanja. 256GB varijanta istog modela pokazuje duplo bolje vrijednosti sekvencijalnog zapisivanja.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
mbaksa kaže...
bunkermax kaže...
Da, 4 god stari laptop : 

S kilavim procesorom. Ugradnjom SSD-a ćeš svakako dobiti puno bolje performanse, ali ti laptop neće biti živ koliko bi mogao/trebao biti.

 Jel meni nešto drukčije? Dosta star proc Phenom II 955, nisam to dosad ni uzimao u jednadžbu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice