Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.769.301
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji SSD?

i kaj je najvaznije, nema mikro-smrzavanja kad neko pukne na tebe granatu koja te ubije

do sad sam naucio da ce me ubit ona koja mi napravi mikro-freeze jer se dotle ucitava eksplozija i olupina mog tenka

 

da ne pricam da se u wowsu meni prva bitka nakon ulaska u igru tolko ucitava da vidim brod tek 15-30 sekundi NAKON pocetka borbe, dotle se i najsporiji topovi napune

 

u cross fire-u mi se tako igra zamrzne na pola sekunde-sekundu kad pokupim novo oruzje dok se ucita njegov model

nemoram rec kaj to cini gejmpleju kad se oce uzet napunjena puska i pucat umjesto reloadat svoju, i umjesto da nekog upucam, upucaju mene - ZBOG UCITAVANJA

 

ssd-i ce sve to promjeniti

nakon naovog lapa preostaje samo jos nac neku bolju net vezu osim wifija da je ping sto manji

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
snjoper kaže...

mislio sam dali je M2 pcie ili sata . Pitam zato sto u trgovini tvrde sa je SATA M2 pa me zanima posto si ga uzeo dali si isprobao neki test sa tim M2 brzim ssd om .

Izgleda da je ovdje odgovor i da si bio u pravu 

 ma svugdje ce ti rec da je m2 sata jer su tak napisali uvoznici na deklaraciji, vjerojatno je neki praktikant radio te deklaracije ujutro nakon gejmanja cijele noci pa je pisal napamet

M2 JE PCIE I PODRZAVA NVME U TOM LENOVU HEBEMU !!!

sinka3 kaže...
Imam još jedno pitanje vezano iz igrice, tipa GTA 5, Battlefield 1, Fifa 17... Kolika je razlika u tome ako se instalira na SSD ili na 1 TB HDD (5400 rpm)? Koliko utječe na samu kvalitetu igre? Da li je to uopće preporučljivo staviti na HDD ako su Windowsi na SSDu?

 sinka posto to pitas a pital si i za isti lap ko i moj:

uzmi veci ssd, za win i igre

nvme ssd je otprilike 4 puta brzi od sata ssd-a, a sata ssd je oko 5 puta brzi od hdd-a

znaci dobis  OTPRILIKE OKO 20 puta vecu brzinu ucitavanja sa nvme m.2 ssd-a u odnosu na hdd

na kraju krajeva probaj sam pa vidi

IVOX kaže...

Treba mi preporuka koji SSD uzeti. Trenutno imam Samsungov 850 Evo 120GB i nisam imao nikakvih problema, ali tih 120GB mi više i nije dovoljno.

Uskoro planiram uzimati novi hardware pa tako i maticnu sa M.2 sučeljem pa se mislim uzeti jedan NVMe 960 Evo od 256GB koji bi zamjenio trenutni SSD, za OS i programe koji će koristiti od brzine i jos jedan od 500GB za sve ostalo.

Matična koju gledam ima dva M.2 utora, ali nisam siguran je li bolje uzeti M.2 SATA ili standardni 2.5" SSD. Koliko vidim razlika u cijeni je oko 120kn, ako gledam Samsung 850 Evo u dvije razlicite izvedbe.

Što mi je bolje, dati 120kn više i uzeti M.2 ili ipak ne? Jedina prednost koju vidim je manjak kabela i jednostavnost instalacije. 

 po meni, nemoj gledat dal da uzmes 1 nvme m.2 i jedan sata m.2  ili sata 2.5" jer je nvme oko 4 puta brzi

uzmi veci nvme sa dobrom garancijom kolko se mozes protegnut para

sinka3 kaže...

Suzio sam neki izbor SSDa od 256GB u M.2 utor pa bi me sad zanimalo što vi mislite koji bi bio najbolji izbor? Ugradili bi se u Lenovo Y700-15ISK (http://www.prosat.hr/Default.aspx?pid=49587).

 

A-DATA SP550, 240 GB, M.2 2280, SATA III - 3g garancije - 671kn
SAMSUNG CM871a 256GB - 3g garancije - 685kn
Sandisk X400, 256GB M.2 - 5g garancije - 760kn
SanDisk Z400s, 256GB - 5g garancije - 809kn
Intel 600p, 256GB, M.2 2280 PCIe - 5g garancije - 778kn (ovo je NVMe, ali nisam siguran ako laptop to podržava)

 kaj ti trolas il kaj??? vec smo ti napisali da je m.2 u njemu pcie i podrzava nvme, a ti sad pitas jel bi uzo jeftini m.2 sata

kaj mislis da sam ja kupil m2 nvme disk za utor koji podrzava samo sata i koji ce ga usporiti na 1/4 brzine tj. nece se uopce dat ukopcat?

i da sam dal 2900 za 1tb 960 evo napamet???

jesam ja malo spor po tom pitanju, al je kolega iso raskapat, gledat, montirat i radi

veli da nije dosad videl tak brz disk i butanje

osim toga odavno bi me panicno zval da je zajeb i ja bi prvi postal tu na forum da upozorim druge da se ne zahebu

a nisam dal da odma ugrade diskove jer mi je smrdilo to da je m.2 samo sata, moj osjecaj

 

p.s. da ti odgovorim na post gore, uzmi najjeftiniji ™

nemoj slusat mene, ja sam potrosil na ssdove (kupljeni u adm-u)  ko neko na jedan ili dva laptopa

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
snjoper kaže...

Pitam zato sto u trgovini tvrde sa je SATA M2 pa me zanima posto si ga uzeo dali si isprobao neki test sa tim M2 brzim ssd om .

Izgleda da je ovdje odgovor i da si bio u pravu 

 nemoj mi rac da si linkal kanal iz siemkastana na siemka jeziku ??!?!

witam, kto pl?

jao samo da ne vide ovo decki iz WoT teme

ja im nebum reko

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
8 godina
offline
Re: Koji SSD?
XXX kaže...

Evo kako izgleda rapid mode na 2X 8 DDR4 2400 mhza 

 evo ti na istoj konf....rapid mode na 2x8gb DDR4 Hyper Savage 2400
moj esesde

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
sinka3 kaže...

Suzio sam neki izbor SSDa od 256GB u M.2 utor pa bi me sad zanimalo što vi mislite koji bi bio najbolji izbor? Ugradili bi se u Lenovo Y700-15ISK (http://www.prosat.hr/Default.aspx?pid=49587).

 

A-DATA SP550, 240 GB, M.2 2280, SATA III - 3g garancije - 671kn
SAMSUNG CM871a 256GB - 3g garancije - 685kn
Sandisk X400, 256GB M.2 - 5g garancije - 760kn
SanDisk Z400s, 256GB - 5g garancije - 809kn
Intel 600p, 256GB, M.2 2280 PCIe - 5g garancije - 778kn (ovo je NVMe, ali nisam siguran ako laptop to podržava)

 kaj ti trolas il kaj??? vec smo ti napisali da je m.2 u njemu pcie i podrzava nvme, a ti sad pitas jel bi uzo jeftini m.2 sata

kaj mislis da sam ja kupil m2 nvme disk za utor koji podrzava samo sata i koji ce ga usporiti na 1/4 brzine tj. nece se uopce dat ukopcat?

i da sam dal 2900 za 1tb 960 evo napamet???

jesam ja malo spor po tom pitanju, al je kolega iso raskapat, gledat, montirat i radi

veli da nije dosad videl tak brz disk i butanje

osim toga odavno bi me panicno zval da je zajeb i ja bi prvi postal tu na forum da upozorim druge da se ne zahebu

a nisam dal da odma ugrade diskove jer mi je smrdilo to da je m.2 samo sata, moj osjecaj

 

p.s. da ti odgovorim na post gore, uzmi najjeftiniji ™

nemoj slusat mene, ja sam potrosil na ssdove (kupljeni u adm-u)  ko neko na jedan ili dva laptopa

 

 

Sorry ED al nije mi bila namjera trolat, nemam baš iskustva s ti pa nisam bio siguran ak sam sve najbolje shvatio . Sad su mi neke stvari dosta jasnije. Uzeo bih u tom slučaju NVMe, ali opet nešto jeftino što se nudi, pošto sam još student i svaka kuna je dobro došla, a onda kasnije kad dođem do nekih para nadogradim i ubacim nešto bolje i brže.

 

Što mislite onda o ovom Intel 600p, 256GB, M.2 2280 PCIe - 5g garancije - 778kn? Čitajući malo vidim da je po testovima jedan od lošijih NVMe (ali opet bolji od svih SATA) s najnižom cijenom. Ima li tko kakvih iskustava ili prijedloga? Ili neki drugi prijelog u tom nekom cijenovnom rangu?

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
sinka3 kaže...
sinka3 kaže...

 Ugradili bi se u Lenovo Y700-15ISK (http://www.prosat.hr/Default.aspx?pid=49587).

p.s. da ti odgovorim na post gore, uzmi najjeftiniji ™

nemoj slusat mene, ja sam potrosil na ssdove (kupljeni u adm-u)  ko neko na jedan ili dva laptopa

Sorry ED al nije mi bila namjera trolat, nemam baš iskustva s ti pa nisam bio siguran ak sam sve najbolje shvatio . Sad su mi neke stvari dosta jasnije. Uzeo bih u tom slučaju NVMe, ali opet nešto jeftino što se nudi, pošto sam još student i svaka kuna je dobro došla, a onda kasnije kad dođem do nekih para nadogradim i ubacim nešto bolje i brže.

 soriii tebi sinke i svima na forumu

preuzo sam lap i imam neke skrinshotove

veliko hvala kolegi DamageHigh kaj je sve porihtal, poslozil, kupil i ugradil

nemozete ga nac na forumu vise jer nema vremena pa je obriso profil ( fax ftw! )

ja sam bio popio malo unatoc antibioticima pa sam malo veseli i neuracunljivi

evo kak rade diskovi: 960 evo nvme 1 tera m.2 i pola tere 850 evo sata 2.5"

onak od oka 8 sekundi do desktopa i 12-13 sekundi dok se sve ne ucita na desktopu, za nevjerovat

kad budem trezveniji postam, vise slika (posto neznam jubito napravit al budem naso nekog ko zna ?

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
sinka3 kaže...

Uzeo bih u tom slučaju NVMe, ali opet nešto jeftino što se nudi, pošto sam još student i svaka kuna je dobro došla, a onda kasnije kad dođem do nekih para nadogradim i ubacim nešto bolje i brže.

 

Što mislite onda o ovom Intel 600p, 256GB, M.2 2280 PCIe - 5g garancije - 778kn? Čitajući malo vidim da je po testovima jedan od lošijih NVMe (ali opet bolji od svih SATA) s najnižom cijenom. Ima li tko kakvih iskustava ili prijedloga?

 http://www.tomshardware.com/reviews/intel-600p-series-ssd-review,4738.html

 

How Intel's consumer SSDs expire once you surpass the endurance threshold is troubling. In an almost over-zealous move to protect user data, Intel instituted a feature on many of its existing SSDs that automatically switches it to a read-only mode once you surpass the endurance threshold. Surprisingly, the read-only state only lasts for a single boot cycle. After reboot, the SSD "locks" itself (which means you cannot access the data) to protect the user from any data loss due to the weakened flash. The operating system typically generates error notifications when an SSD switches into a read-only mode, so most users will restart without being aware that the SSD will be inaccessible upon the next reboot. The process to recover the data is unclear. We reached out to Intel to verify if the 600p also has this feature, but have yet to receive a response.

 

cijena koju placa korisnik zbog jeftinije cijene diska, obavezno prouci link kaj pise

ja sam posluso kolegu DamageHigh-a koji je reko da je jednom uzo nekaj kaj nije samsung i opeko se

ja sam iso na samsung

ali vidim da je prvi iduci pcie 256 samsung po cijeni 1200kn

 

SSD 128GB Samsung PM961, M.2 2280 PCIe       590kn

SSD 128GB Samsung SSD SM961, M.2 2280 PCIe 775kn

 PM ti je EVO, SM ti je PRO

ali onda pazis kaj instaliravan na njega jer je samo 128, mozda 115 kad se formatira(nznm kak to radi)

nemas bas neki izbor u tom rangu cijena

ili intel 256, ili samsung 128, al to ti bude na knap, ili usparat jos 400kn i ubost samsung 256

vidi za kaj ti tocno treba

ak si imal ssd u lapu/ kompu prije, bice ti isto, ak ak si radil sve sa hdd-a sve ce ti letit

ali 128 za pcie je malo da stavis winse i kaj jos ide gore tebi, a ak je gejmerski laptop, onda igre

a ak ces cesto radit uninstall igri i install novih, ni to nije rjesenje jer ce se daleko vise trosit ssd nego install i ostavit gore kaj trebas

cijela poanta tog lapa je nvme disk koji ga cini future proof, pa sparat na tome je losa investicija

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

nesto su ti slabi rezultati na laptopu

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/samsung_960_evo_m_2_1tb_nvme_ssd_review,13.html

 

inace plextor ima vrlo dobre m2 nvme diskove sa 5 godina jamstva, MLC NAND  

14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Ako neki od vas budu kupovali SSD, moja preporuka ide za Kingstonov HyperX Fury SSD. Daje odlicne real life performanse. Testirao sam i Samsungov 850EVO u istom laptopu (ureadjen clean install windowsa oba puta), ali ovaj daje bolje rezultate (boot time, otvaranje aplikacije i ostalo). Kako, zasto? Ne znam. Sve pohvale za Kingstona! 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji SSD?

Treba mi pomoć i nadam se da ću uspjeti pronaći odgovor. Imam laptop acer aspire vn7 791g koji ima m.2 slot. Prije koji dan sam kupio SSD nove generacije Samsung 960 EVO NVME ali nigdje ne mogu naci jel m.2 slot u mome laptopu podrzava pcie 3.0x3 odnosno NVME. Nosio sam ga na ugradnju ali windows nije uopće prepoznao  SSD kao i BIOS koji sam nadogradio ali nije izbacio nikakav SSD. Pa se bojim da moj laptop ne podržava NVME SSD-ove nažalost i ne znam sta da radim pa ako netko ima isti laptop ili zna nesto vise odnosno da li podrzava i u cemu je problem sto ga ne registrira molio bih za pomoć.

Hvala puno.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
JoPa_CaR kaže...

 laptop acer aspire vn7 791g koji ima m.2 slot.

Prije koji dan sam kupio SSD nove generacije Samsung 960 EVO NVME ali nigdje ne mogu naci jel m.2 slot u mome laptopu podrzava pcie 3.0x3 odnosno NVME.

 star je laptop, recenzije iz 2014-te

mozes provjerit sa uvoznikom, distributerom ili ducanom di si kupio direktno po serijskom broju jel je il nije pci-e taj m.2

moze bit do starijeg biosa

i moze bit do winsa, meni je reko DamageHigh da nejde  Win sedmica na nvme, samo desetka(mozda tako je, mozda nije)

a kaj si ti instaliral gore?

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
12 godina
offline
Koji SSD?

Hvala puno , instaliran je windows 10 tako da ne mislim da je to toga .. pa dobro laptop jest stariji al nije ni slab ni los al nazalost bit ce da je dovoljno star za ovaj ssd .. e sad vidio sam u slicnih laptopa da imaju update za bios podrsku za nvme ali moj nema . Znaci sa serijskim brojem i ducanom mogu to provjeriti ? Ajde hvala bas cu ih kontaktirati :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji SSD?

Jedno malo upozorenje za Evo 960:

 

dakle u subotu sam poznaniku postavio NVMe Samsung 960 Evo na PC: (Asus Z97-Pro Gamer)

SSD je stavljen u Asus-ovu PCIe X4 karticu koja je stavljena u 2. PCIe x16 utor - koji sada radi u x8 brzini kao i grafa u primarnom PCIe utoru (tj. imaju ( GB propusnosti, iako ju SSD ni sam niti preko karzice nema, tj. ograničen je na x4)

 

na ploči je zadnji BIOS, i od prve je prepoznala i ponudila boot s Evo 960...

 

no prilikom instalacije (Win 8.1 i 10 isprobani) iako prepozna Evo 960 i particionira ga setup, dalje ne može, tj. morate mu gurnuti drivere...

 

znači skinuti i instalirati na isti taj OS i s C: \program file\Samsung iskopirati mapu s driverima...

 

to se događa ako SSD NIJE instaliran na PCIe/M.2 koji kontrolira CPU...

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji SSD?

razmišljam da si nabavim ssd a škrt sam, pa vidim na njušci neki gospon prodaje kingston v300 120 gb za 250 kn, navodno 97%hp. služio bi mi samo za os i neke programčiće. jel se to isplati uzeti?

Dirty dosen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
Ne isplati se ako mu je health vec na 97%, jedino ako ima garanciju, ali opet ti ne gine slanje na reklamaciju sta ti je opet dodatan trosak, em je ssd od 120gb cijenovno neisplativ pored 240gb modela koji je cca 120kn skuplji a dobis dupli kapacitet.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

uzeo bi si ssd za laptop...

koja je razlika između Samsung evo 250GB i Samsung pro 256GB?

cjenovno je dosta razlika, ali koji bi mi preporucili za laptop?

pro ima 10 godina garanciju i kao stedi više bateriju ali 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Gledaj najjeftiniji sa 5 god garancije, nema smisla bacati dodatnu lovu na nesto sta neces osjetiti u normalnom radu. Po meni sandisk z400 bolji izbor zbog 2 god duze garancije

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
pa_co_pa kaže...

uzeo bi si ssd za laptop...

koja je razlika između Samsung evo 250GB i Samsung pro 256GB?

cjenovno je dosta razlika, ali koji bi mi preporucili za laptop?

pro ima 10 godina garanciju i kao stedi više bateriju ali 

 Razlika je tlc vs Mlc gdje Mlc ima bolji transfer vecih fileova dok kod tlca padaju brzine nakon slc kesa

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...
pa_co_pa kaže...

uzeo bi si ssd za laptop...

koja je razlika između Samsung evo 250GB i Samsung pro 256GB?

cjenovno je dosta razlika, ali koji bi mi preporucili za laptop?

pro ima 10 godina garanciju i kao stedi više bateriju ali 

 Razlika je tlc vs Mlc gdje Mlc ima bolji transfer vecih fileova dok kod tlca padaju brzine nakon slc kesa

 plus što mls ima triput veći broj zapisa prije nego crkne memorija

 

MLC (Multi Level Cell)
~ 10,000 program/erase cycles per cell

TLC (Three Level Cell) - lower performance, lowest cost NAND
~ 3-5,000 program/erase cycles per cell

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Ljudi, iako se ne žurim pa me zanima vaše mišljenje.

 

Kada da kupim ssd, mogu ja odma ali se nadam nekom boljem, nekom padu cijene ili akciji da iskoristim neku prednost. Da pričekam uskrs pa da vidim sto se bude tada nudilo. 

Dobio preporuku za  ovaj https://www.hgshop.hr/proizvod/ssd-disk-240-gb-a-data-sp550-2-5-sata-iii/208113

Tražio 240gb ssd za windows, i trenutno je to najbolja ponuda za te novce. Ovaj ima 3 god garancije a frend kaze da nek odaberem neki sa pet godina. 

U biti ja se ne žurim, ali mozda da pričekam neku bolju ponudu ??? 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

jel se to meni cini ili ssd-u ne da ne padaju cijene nego cak i rastu?

imam u planu 1TB ssd i vidim da cijene nejdu dolje neg samo gore  prije pola godine najeftiniji na nabavi je bio oko 1900 ako se dobro sjecam a sada oko 2100

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Da, cijene rastu već dulje vrijeme isto kao i DDR4 RAMima.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

aha, znaci definitivno nije vrijeme za kupnju ssd-a..

jel ima nekih prognoza da ce padat cijene ?

10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Nema baš prognoza i sumnjam da će uopće padati cijene :/ Prati Njuškalo, Bug oglasnik ili nešto treće, ako loviš nešto niže cijene..

12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Možda bude glupo pitanje, al trebam probati.

 

Ovako, jedan software (nije bitno koji, vezan je za struku) koji koristim jako opterećuje hard disk (dok upalim task manager jedino je HDD na 99% sve ostalo na puno manje). Razlog je jer taj softwer stvara jako veliki file. I sad sam mislio kupiti SSD (ili već koju inačicu toga) da ubrzam taj proces. Stoga me zanima hoće li mi pomoći taj dodatni SSD ako na njega spremam taj veliki file, a nije niti software niti windows instaliran na njega (nego na već ugrađeni postojeći HDD)?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
Hoce hoce. Samo kupi barem 240gb.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD? (Bass)

Oh super. Mislio sam da ću morati ponovo instaliravati windowse i sve programe na njega :D

A zašto barem 240gb? Mislim, dosta mi je oko 120gb pa sam mislio tako tražiti, ali jasno da ako naleti veći kapacitet za malo više para da bih uzeo. Uglavnom mi je budžet do 800-900 kn max.

I najviše gledam karakteristiku IOPS (4k) i cijenu. Zasad tu dominiraju samsungovi modeli pa mi je najviše zapeo za oko SAMSUNG 850 EVO 250 GB. Ali su mi malo mršave garancije - samo tako 2, 3 god, a to mi se čini premalo. I još Samsung 850 Pro 128GB (samo zbog 10 god. garancija). 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2017 18:00 (ja_eto_nisam_haker).
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Ako oces vecu garanciju idi na Sandisk X400.
Imas za cca 800kn ovo - SanDisk X400 256GB
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD? (djigibao)

Koliko vidim u Centro.hr taj nema svoje kučište nego je samo pločica? Imam onu neku "ladicu" za hard disk koja se spoji preko usb-a u laptop. Jel to prolazi s tim ili i jel se smanje performanse? :D

 

I btw. ne znam jel bilo potrebno napomenuti ili ne da mi to treba za laptop?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice