Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.768.517
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
zeroname kaže...

Prošle godine u 2 mjesecu sam kupio kingston UV400 120 GB znači prošlo je skoro godinu i pol dana korištenja SSD-a. Od početka imam instaliran kingston SSD manager. On sad pokazuje SSD life remaining 96% spare blocks 100% failures warnings je none znači sve health. Da li je to normalno budući da me ovaj SSD life zabrinjava.

 

ako do sada nije rikno, vjerojatno ni nece...ako je ekipi pokoji rikno, vjerojatno su vec analizirali problem i izbacili novi firmware...nesto kao bios za njega...tako je ekipi prije koju godinu patriot rikava, ja svog flasha i radio ko urica...

 

edit: vidi, ima jos jedna stranica :facepalm:

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 14:24 (Gorstak79).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Almin94 kaže...

Šta ću dobiti kupovinom nvme diska Samsung 970 EVO. Trenutno mi je OS na 850 EVO sata. Osjeti li se neka razlika u svakodnevnom korištenju windowsa - oppenin/closing apps, boot time, eindosw search itd?

 

dobit ces u kopiranju i citanju velikih fajlova....dakle matroska videi velike reze sa puno GB i slicno...sto se manjih fajlova tice, dobitak je minimalan, u normalnom radu nema razlike...

Salt n Pepa - Push It
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Babc kaže...

zasto je u linksa 860 evo 250gb jeftiniji od 850 evo 250gb.. i ako mozete preporuciti neke ssdove 250ak gb do 700ak kn

 Jer su iz pošiljkekoja je imala višu nabavnu cijenu a još se nisu prodali.

Neki ssdovi od 250ak gb za 700 kn...pa od sata ssdova velika većina ih je ispod 700 kn...

Preporuka Crucial MX500 250GB (i sata i m.2 verzija su osjetno jeftiniji od 700 kn), ili Kingston UV500 240GB.

 

EDIT: čak i nvme kingston A1000 od 250 GB je osjetno manje od 700 kn. Jest da taj model nema 3D nand kao  (ipak ima, 3d nand, moja greška)  ova druga dva preporučena ali svejedno ima 5 godina jamstva i veliki write cycle life od 150 TB, tj nekih 83-84GB dnevno svaki dan 5 godina. S tim da je to entry level nvme, što se osjeti na brzini, pogotovo pri kontinuiranom pisanju. Međutim ako tražiš baš nvme ssd onda je to u toj cijeni odličan odabir.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 8:11 (miki1981).
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Mi moze tko objasniti sto je 3D nand i zasto to vecina ljudi koji pitaju za pomoc traze bas takve SSD-ove? Ja koristim Kingston A400 i svakako je 10x bolje imat i taj SSD nego HDD.

Hvala

Kovačić
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
acmilan2 kaže...

Mi moze tko objasniti sto je 3D nand i zasto to vecina ljudi koji pitaju za pomoc traze bas takve SSD-ove? Ja koristim Kingston A400 i svakako je 10x bolje imat i taj SSD nego HDD.

Hvala

 3d nand je poboljsana verzija običnih nand mem čipova

Bez ulaženja u tehnološke razlike običnom korisniku je najveća razlika u većoj izdržljivosti za okvirno istu cijenu i dulje jamstvo.

Dosta modela sa 3d tlc čipovima ima 5 godina jamstva umjesto 3 kod većine modela sa običnim tlc čipovima.

I izdržljivost tih čipova je (uz zadržavanje cijene na razini običnih tlc čipova) puno bliže mlc čipovima.

 

Uglavnom dulje jamstvo i osjetno viša izdržljivost u smislu lifetime write cyclesa. Nije generalno jer odličnu izdržljivost i 5 godišnje jamstvo imaju i neki modeli običnih tlc čipova, npr samsung 850 evo, ili pak gore prije spomenuti kingston A1000...ali u većini slučajeva vrijedi da je 3d nand za sličnu cijenu svakako osjetno bolji izbor or običnog nanda

 

EDIT: potpuno pogrešni primjeri za non 3d tlc jer oba ova modela koja sam stavio u primjer isto imaju 3d tlc...

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 8:12 (miki1981).
8 godina
offline
Koji SSD?

i jos samo.. pise mi na stranici od laptopa da je max upgrade 128gb i da je m.2 sata3 ssd .. to mi puno suzuje odabir

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Babc kaže...

i jos samo.. pise mi na stranici od laptopa da je max upgrade 128gb i da je m.2 sata3 ssd .. to mi puno suzuje odabir

 

 To znači da ne možeš gledat nvme, i da samo gledaš m.2 modele. Ima ih...npr crucial mx500 ima m.2 verzije takve. Jedino što neznam ovo za 128 gb ograničenje. To bi trebao malo proguglat, lako moguće da rade i veći modeli. To je kao ograničenje za sd kartice...proizvođač kaže max podržani kapacitet npr 32 gb, a često u tom uređaju rade bez problema i kartice od 64, 128...uglavnom googlaj.

13 godina
online
Koji SSD? Crucial MX 500

Dolazi li uz mx500 Acronis True Image?

Na stranici proizvođača kažu da dolazi

Box Contents: 2.5-inch 7mm SSD SATA 6Gb/s, 7mm to 9.5mm spacer, Acronis® True Image™ for Crucial cloning software and installation instructions

a na mall.hr mi odgovorili da ne dolazi.

Sad vidim da neke druge trgovine u opisu navode da dolazi, a neke ne navode ništa, postoje li različite verzije diska za isporuku (bulk/retail)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
Max upgrade nije sigurno za ssd 128Gb nego se vjerojatno odnosi na RAM memoriju.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Patrick_cro kaže...
Max upgrade nije sigurno za ssd 128Gb nego se vjerojatno odnosi na RAM memoriju.

Palo mi je napamet, ali sumnjam...desktop matične npr imaju u specifikacijama obično napisano 16 gb po utoru ograničenje...a ovo je laptop, vjerojatnije mi je da se radi o nekom od onih malih laptopa sa nekim atomom možda i koji ni nemaju mjesta za 2.5" disk nego da je ograničenje na laptopu za ram 64 GB po utoru...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Babc kaže...

i jos samo.. pise mi na stranici od laptopa da je max upgrade 128gb i da je m.2 sata3 ssd .. to mi puno suzuje odabir

 

 O kojem se točno laptop u radi? I da li piše baš m.2 sata 3 ssd ili slučajno piše samo mSATA? Jer to nije isto...

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
miki1981 kaže...

 3d nand je poboljsana verzija običnih nand mem čipova

Bez ulaženja u tehnološke razlike običnom korisniku je najveća razlika u većoj izdržljivosti za okvirno istu cijenu i dulje jamstvo.

Dosta modela sa 3d tlc čipovima ima 5 godina jamstva umjesto 3 kod većine modela sa običnim tlc čipovima.

I izdržljivost tih čipova je (uz zadržavanje cijene na razini običnih tlc čipova) puno bliže mlc čipovima.

 

Uglavnom dulje jamstvo i osjetno viša izdržljivost u smislu lifetime write cyclesa. Nije generalno jer odličnu izdržljivost i 5 godišnje jamstvo imaju i neki modeli običnih tlc čipova, npr samsung 850 evo, ili pak gore prije spomenuti kingston A1000...ali u većini slučajeva vrijedi da je 3d nand za sličnu cijenu svakako osjetno bolji izbor or običnog nanda

 O cem ti pricas stari moj, toliko pogresnih informacija bacas da je to strašno

 

850 evo ima 32layer tlc v-nand

kingston a1000 ima 64layer toshibin tlc v-nand 

 

https://www.anandtech.com/show/12991/the-kingston-a1000-nvme-ssd-review

 

https://www.anandtech.com/show/8747/samsung-ssd-850-evo-review

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

kasnije se samsung odlucio prijeci sa 32layer-a na noviji 48layer v-nand u 850 Evo liniji, tada su i promjenili pakiranje ambalaže da se moze razlikovati 32 vs 48layer pakiranje 

 

http://www.thessdreview.com/our-reviews/samsung-850-evo-with-3rd-gen-48-layer-3d-v-nand-performance-comparison/

 

https://enuze.com/the-samsung-850-evo-is-the-second-version-with-48-layer-tlc-3d-v-nand-inside/

11 godina
offline
Koji SSD?
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...
miki1981 kaže...

 3d nand je poboljsana verzija običnih nand mem čipova

Bez ulaženja u tehnološke razlike običnom korisniku je najveća razlika u većoj izdržljivosti za okvirno istu cijenu i dulje jamstvo.

Dosta modela sa 3d tlc čipovima ima 5 godina jamstva umjesto 3 kod većine modela sa običnim tlc čipovima.

I izdržljivost tih čipova je (uz zadržavanje cijene na razini običnih tlc čipova) puno bliže mlc čipovima.

 

Uglavnom dulje jamstvo i osjetno viša izdržljivost u smislu lifetime write cyclesa. Nije generalno jer odličnu izdržljivost i 5 godišnje jamstvo imaju i neki modeli običnih tlc čipova, npr samsung 850 evo, ili pak gore prije spomenuti kingston A1000...ali u većini slučajeva vrijedi da je 3d nand za sličnu cijenu svakako osjetno bolji izbor or običnog nanda

 O cem ti pricas stari moj, toliko pogresnih informacija bacas da je to strašno

 

850 evo ima 32layer tlc v-nand

kingston a1000 ima 64layer toshibin tlc v-nand 

 

https://www.anandtech.com/show/12991/the-kingston-a1000-nvme-ssd-review

 

https://www.anandtech.com/show/8747/samsung-ssd-850-evo-review

Uf, da, efinitivno sam grdno fulao sa primjerima, nisam znao da je A1000 sa 3d nandom, tj čitao sam specifikacije negdje, mislim kod dobavljača, i pisalo je samo tlc, dok mi kod ostalih modela koji imaju 3d tlc i piše 3d tlc. Sad gledam i za 850 evo isto tako piše...a što je najbolje za njega čak i znam da je v-nand jedini bio dugo vremena, ali valjda koncentracija popustila.

 

EDIT: izmijenio sam i u postovima ranije u temi da nebi betko krivo pročitao pa zapamtio.

Hvala još jednom na ispravku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 8:13 (miki1981).
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Nudi mi se polovan samsung 850 evo 500gb, koja bi realna cijena bila za takav ssd ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
jigsaw5063 kaže...

Nudi mi se polovan samsung 850 evo 500gb, koja bi realna cijena bila za takav ssd ?

 

700kn

velka me vrućina ovladala...
10 godina
offline
Re: Koji SSD?
jigsaw5063 kaže...

Nudi mi se polovan samsung 850 evo 500gb, koja bi realna cijena bila za takav ssd ?

 Na Extream digitalu je oko 800 kn  860 evo, ali je lutrija radi njihova jamstva i iskustava, iako uvijek postoji samsung...

Spominjali su kolege da je na amazonu mislim oko 130 eura.

Ali opet ovisi o jamstvu koje ima trgovina, te koiko je pisano po njemu, msm da razlike u performansama u 850 i 860 nisu neke za običnog korisnika, jedino biće 860 ima veće jamstvno u TBW po zapisivanjima.

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
11 godina
offline
Koji SSD?

Za 800kn ima Crucial MX500 500gb 60mj garancije ili Kingston UV500 480gb 60mj garancije, davati 700kn za rabljeni SSD od 500gb je previse.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

koja filozofija...pogledas cijenu najjeftinijeg novog na nabavi, skines 25% i eto cijene rabljenog...eventualno ozbiljnom kupcu spustis jos zeru ili podijelite troskove slanja...jos najbolje da mu das samsunga po cijeni cruciala...

velka me vrućina ovladala...
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

A Crucial pravi šrot SSD-ove jel tako?

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Gorstak79 kaže...

koja filozofija...pogledas cijenu najjeftinijeg novog na nabavi, skines 25% i eto cijene rabljenog...eventualno ozbiljnom kupcu spustis jos zeru ili podijelite troskove slanja...jos najbolje da mu das samsunga po cijeni cruciala...

Ti si stvarno postao jebena posast ovog foruma. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

A Crucial pravi šrot SSD-ove jel tako?

 

ti bi prodao mercedesa po cijeni peugeota?

velka me vrućina ovladala...
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
ansha kaže...
Ti si stvarno postao jebena posast ovog foruma. 

 

Najbolje da sam mu rekao da ti ga da za kunu, jel? Onda bi me ti i tvoja ekipa voljeli...

velka me vrućina ovladala...
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Gorstak79 kaže...
ibme74 kaže...

A Crucial pravi šrot SSD-ove jel tako?

 

ti bi prodao mercedesa po cijeni peugeota?

Kakvi faking peržoi i mercedesi, razliku u radu nece osjetiti, jedino ako mu je stalo do kurcenja u benchovima onda nek uzme rabljenog samsunga po prakticki cijeni novog ssd-a sa 5 godina gare.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 1:20 (ibme74).
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

na Quiet pc, 800kuna

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?
 
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
BeLLicus kaže...

 

 

104 eura sa dostavom, dođe kroz 5 dana. Ovo je odlična prilika i bacit hard iz kompa u ... da ne kazem gdje. 

Nema potrebe narucivat s amazona kad se za iste novce kod nas uzme 500GB crucial mx500, nista losiji disk...

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

 

Samo kad bi znao kud sa podacima koji su na mehanici heh

Inače može i jeftinije za 500gb.

Crucial MX500 je 96eura sa dostavom. 88e+8e

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice