M-Disc u Hrvatskoj

poruka: 12
|
čitano: 10.829
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
M-Disc u Hrvatskoj

Gdje se u Karlovcu ili Zagrebu može kupiti M-Disc DVD?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
M-Disc u Hrvatskoj

Zagreb:
   Arhiteh - Hrvatskog proljeća 38 (Dubrava)
   Chipoteka -  Ulica grada Vukovara 269E
   Svijet medija - Dubrava - Koledinečka 8, Av. Dubrovnik 16 (Avenue Mall
   Acquisitum Magnum - PJ 2 ADM RAČUNALA - Jordanovac 42

 

Preporuka:

    Nazovi i rezerviraj isti dan ujutro ili prije kako bi mogao preuzeti robu.

Moj PC  
1 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
M-Disc u Hrvatskoj

Zna li iko koja to przilica moze snimat podatke na  Verbatim M-Disc BDXL 100GB?

 

 

u svim przilicama koje je dao Verbatim kao kompatabilne,najveci kapacitet  Mdisc-a je BD-R (SL).  SL je single layer,to je 25GB.

Po tome ispada da nijedna przilica na trzistu ne moze snimat podatke na mdiscu 100GB?!

 

 

 

 

 

http://www.verbatim-europe.co.uk/en/prod/mdisc-lifetime-archival-bdxl-100gb--5-pack-jewel-case-43834/

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: M-Disc u Hrvatskoj

-može pržilica koja podržava BDXL (100-128GB..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: M-Disc u Hrvatskoj
ihush kaže...

-može pržilica koja podržava BDXL (100-128GB..).

 tako san i ja mislio ,pise podrzava BDXL,ali kad ides gledat detaljne specifikacije  u owners manual za Mdisc pise BD-R (SL)...znaci to ne moze bit 100GB...i tako na svakoj przilici.. 

 

 

http://www.lg.com/us/burners-drives/lg-BE16NU50-external-blu-ray-dvd-drive

 

http://www.lg.com/us/support-product/lg-BE16NU50#manuals

6 godina
neaktivan
offline
Re: M-Disc u Hrvatskoj
ihush kaže...

-može pržilica koja podržava BDXL (100-128GB..).

 dali je moram obavezno koristit original  softwear koji dođe sa przilicom ili mogu przit direktno preko windowsa copy-burn to disc ?

 

 

hocu li tako smanjit kvalitetu prenesenih podatka na CD/DVD?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 17:32 (Jovice).
15 godina
offline
Re: M-Disc u Hrvatskoj

-soft/app za snimanje je sporedan, mada se preferira 'pravi' (specijaliziran soft za konekretnu namjenu) jer nudi razne dodatne opcije, kontrolu .. ali na kraju je sve isto. (teoretski).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: M-Disc u Hrvatskoj
ihush kaže...

-soft/app za snimanje je sporedan, mada se preferira 'pravi' (specijaliziran soft za konekretnu namjenu) jer nudi razne dodatne opcije, kontrolu .. ali na kraju je sve isto. (teoretski).

 

 

uzmem novi CD-R koji ima 702MB

 

sprzim na njega file od 13.5MB,idem pogledat koje je sada stanje(desni klick ,propertis na Drive (D:)) na CD-u,kad ono pise USED: 41.5MB

 

Zasto je na CD-u uzeo 41,5MB prostora kad sam ja stavio file od 13,5MB?

to je 3 puta veci file od originala!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 17:32 (Jovice).
15 godina
offline
Re: M-Disc u Hrvatskoj

-ne.. nego se za svaki session kreira TOC-sadržaj, (skraćeno) .. predviđenih 99 staza-sešna, možeš smimiti ''ništa'' 90puta i CD je pun.. :) nevažno koliko je korisnih podataka stvarno gore.

 DVD-BR (bilo koji medij) ima drugačije mogućnosti od CDa (koji je nastao od audio CDa) pa nije direktno usporedivo, + RW mogućnost. Jednostavno CD nije disk-usb/hdd i radi drugačije, primarni standard kao jednokratni medij.. i zato te razlike/standardi .. ili kemijanje po standardima ako bi svaki file mogao biti samo file... (i život bi bio jednostavan) :))

 

ili da još zakompliciramo.. :))) .. nije ništa jednostavno, sam FS (filesystem) RAW-medij ili formatiziran kapacitet se razlikuju ovisno o FSu, FAT-12-16-32-64.. NTFS, ext, .. pa ovisno o CRC kontrolnim byteovima imaš iskoristiv kapacitet (manji) različit od 'sirovog'.. tj dovoljno je promijeniti FS i promijenio si kapacitet ili broj fileova koje možeš snimiti (samo što se to kao ograničenje ne primjeti na klasičnom mediju.. cca 80MB rezervirano na HDDu nedostupno juzeru mt$ .. npr prastari FAT je bio ograničen na 512 upisa u root (DOS)... dok folder-direktorij nije imao to ograničenje, tj svi koriste NTFS pa ni ne znaju da je u kameno doba postojalo neko ograničenje. (bla-bla.. ima toga) :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 2:19 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Re: M-Disc u Hrvatskoj
ihush kaže...

-ne.. nego se za svaki session kreira TOC-sadržaj, (skraćeno) .. predviđenih 99 staza-sešna, možeš smimiti ''ništa'' 90puta i CD je pun.. 

 hvala ti na informacijama..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 17:31 (Jovice).
15 godina
offline
Re: M-Disc u Hrvatskoj
Jovice kaže...

Zna li iko koja to przilica moze snimat podatke na  Verbatim M-Disc BDXL 100GB?

 

 

u svim przilicama koje je dao Verbatim kao kompatabilne,najveci kapacitet  Mdisc-a je BD-R (SL).  SL je single layer,to je 25GB.

Po tome ispada da nijedna przilica na trzistu ne moze snimat podatke na mdiscu 100GB?!

 

 

 

 

 

http://www.verbatim-europe.co.uk/en/prod/mdisc-lifetime-archival-bdxl-100gb--5-pack-jewel-case-43834/

 

Evo da probudim temu. Jučer sam ugradio ovaj Blu-ray snimač. A ovaj medij sam danas naručio jer me interesira hoće li funkcionirati. 1 komad sam naručio za početak. Imam dosta fotografija i videa (preko 190 GB) koje bih želio na više načina i mjesta spremiti.

 

Ali lako moguće da neće raditi jer nije navedeno da podržava BDXL M-disc 100 GB medije. Nego kada govorimo o M-disc BD-R medijima, podrška ide do SL (jednoslojni) 25 GB. Tako je navedeno u samim specifikacijama. I koliko se da iščitati, podrška za BDXL, ali obični (ne M-disc) ide do 128 GB. I to 128 GB za QL (četveroslojni), a 100 GB za TL (troslojni) tip. M-disc BD-R SL (25 GB dakle) uredno snima, isprobao sam. A ako stvarno ne bude mogao snimati na M-disc BDXL medij, tada vjerojatno neće moći niti na M-disc BD-R DL (dvoslojni, 50 GB). Javiti ću kako je prošlo za nekoliko dana kada mi stigne taj medij.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2022 23:03 (Izzy).
15 godina
offline
M-Disc u Hrvatskoj

Jučer sam snimio fotografije i videozapise na gore navedeni medij i radi! Prazni medij, gledano u "File exploreru" tj. "This PC" ima 90.6 GB slobodno, ako sam dobro zapamtio. Ali u programu za snimanje koji sam dobio na DVD-u uz snimač, CyberLink Power2Go 8, je vidljivo da se može dodati do otprilike 95.44 GB podataka. I toliko sam dodao.

 

Nakon snimanja u "This PC" piše da je na medij zapisano 93.1 GB podataka. Broj fotografija i videa na mediju se poklapa sa brojem iz recimo to tako ishodišne mape na računalu u kojoj su fotografije i videa koje sam snimio na taj M-disc BDXL medij.

 

Eto, radi, a kada sam prije 2 godine direktno upitao Asus podržava li im taj snimač ove gore navedene optičke medije, rekli su da ne podržava.

Moj PC  
0 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice