Nedostatk prostora na disku

poruka: 24
|
čitano: 5.977
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Nedostatk prostora na disku

Imam čudan problem na C,sistemskoj particiji ili možda to i nije problem,ne znam!
Naime kad spojim sve foldere,zbroji mi oko 27 GB zauzetosti diska,ali piše da je od 100 GB samo 46 GB slobodno,pa me zanima što zauzima ostali prostor diska
???{#}

sablex
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nedostatk prostora na disku
looper kaže...

Imam čudan problem na C,sistemskoj particiji ili možda to i nije problem,ne znam!
Naime kad spojim sve foldere,zbroji mi oko 27 GB zauzetosti diska,ali piše da je od 100 GB samo 46 GB slobodno,pa me zanima što zauzima ostali prostor diska
???{#}

Page file? Hidden files?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nedostatk prostora na disku

Imam neke hidden fajlove,ali ne znam kako ih nanovo "vidjeti",a i dosta sam amater s racunalima,pa mi je page file dosta stran pojam.Što mi je činiti?

sablex
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nedostatk prostora na disku
looper kaže...

Imam neke hidden fajlove,ali ne znam kako ih nanovo "vidjeti",a i dosta sam amater s racunalima,pa mi je page file dosta stran pojam.Što mi je činiti?

Ništa ne dirati.

 

Ako ti se nešto briše onda neka to budu tvoje datoteke i programi a sistemske datoteke ne diraj jer ćeš si samo napraviti problem. Nakon nekog vremena napravi veliku čistku (formatiranje i reinstalacija windowsa) i tada ćeš riješiti i taj problem.

12 godina
offline
Re: Nedostatk prostora na disku
looper kaže...

Imam neke hidden fajlove,ali ne znam kako ih nanovo "vidjeti",a i dosta sam amater s racunalima,pa mi je page file dosta stran pojam.Što mi je činiti?

Koji operatvni sustav imaš i na kojem jeziku?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nedostatk prostora na disku

Windows 7 professioal sp1 na engleskom

sablex
12 godina
offline
Re: Nedostatk prostora na disku

1. Prevodim s hrvatskog pa ako nije točno odprilike je:

 

Computer -> Organize -> Map options and search -> View -> Show hidden files and folders

 

Tako češ vidjeti skrivene datoteke... budi jako oprezan ako odlučiš nešto brisati.

 

2. Page file

 

Windows sam određuje veličinu stanične datoteke ali je možeš i ručno sam podesiti i to:

 

Desni klik na Computer -> Properties -> Aditional system settings -> Aditional/advanced -> Performance - > Advanced -> Virtual memory -> Change

12 godina
offline
Re: Nedostatk prostora na disku

U biti vjerujem da ti je ovo drugo... Dakle nije nikakav problem, normalno je da windows koristi određeni dio prostora na c particiji za page file. To te ne treba zabrinjavati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nedostatk prostora na disku

Pozabavit ću se malo.Ali jos je nesto izgledno.Nakon defragmentacije diska zna se popuniti određena količina diska.Npr imam prije dfrg 60 GB,a nakon dfrg 57,etc.

sablex
15 godina
online
Re: Nedostatk prostora na disku

-prvo, ne diraj.

... ako baš moraš, u explorerov adr.bar utipkaj bez navodnika ''%temp%'' +enter, selektiraj sve, obriši. Browsaj do C:\Windows\temp\ sve obriši, browsaj do C:\Windows\SoftDist\downloads\ sve obriši.

-fileovi koji se ne daju brisati preskoči. Nakon tog pokreni diskclanup (traži shortcut u accessoriesu ili tipkaj). To je dovoljno, ostalo su tvoje app+fileovi. Svaka app može imati neki temp folder, ugl možeš počisititi iz takve app ili vidjeti gdje se folder nalazi i počistiit ga.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nedostatk prostora na disku

Imam blagi dojam kao da mi nesto jede prostor diska,mada ne vjerujem da je moguce.{#}

sablex
15 godina
online
Re: Nedostatk prostora na disku
looper kaže...

Imam blagi dojam kao da mi nesto jede prostor diska,mada ne vjerujem da je moguce.{#}

{#} točno, prostor se ne jede. ... ali ti tako može izgledati, to je normalno. (ne opterećuj se time, budi samo juzer ili nauči i bit će ti jasno.. OS radi, temp-hyber-swap + sve app koje imaš su odgovor).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Nedostatk prostora na disku
looper kaže...

Imam blagi dojam kao da mi nesto jede prostor diska,mada ne vjerujem da je moguce.{#}

 

Instaliraj Treesize free, skeniraj disk i rijesi si nedoumice.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
9 godina
neaktivan
offline
virusi i malweri

Ljudi,pomagajte!
Već po stoti put antimalwarebyteom brišem ovo

HKLM/SOFTWARE/WOW6432NODE/MICROSOFT NT/CURRENT VERSION/IMAGE FILE EXECUTION OPTIONS\FIREFOX.EXE ili CHROME.EXE
pa ispod isto,na kraju DEBUGGER

sablex
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Firefox

Ekipo!
Čudan problem imam na mozilli i to isključivo na Facebooku!
Kad npr. kliknem na svoj profil ili na nečiji post,isto se brzo učita,ali kotačić pored strelice neprestano se vrti.
Ne pregrijeva se komp niti se opterećuje,no kotačić se ne zaustavlja.
U čemu je problem??

sablex
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 19:13 (looper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nedostatk prostora na disku

Lijep pozdrav.

Evo da bezveze ne otvaram novu temu, ubacit cu se ovdje...

Imam problem sa nedostatkom memorije na C disku (koristim Win7).

Sve datoteke na disku zajedno trose oko 45gb, a disk mi pokazuje da je popunjeno oko 90gb. Saljem SS-ove da vidite bolje o cemu se radi...

Ovo su neke od postavki, tako da odmah eliminiramo nesto:

Ukljuceno je prikazivanje nevidljivih datoteka i mapa, system restore je iskljucen, hibernacija je iskljucena, particije su normalno definirane...

Jel se netko mozda susreo sa slicnim problemom? znate neka rjesenja za ovo?

Nemam bas vremena i volje formatirat i reinstallirat windowse...

 

Jos sam primijetio da mi je fragmentirano 41% diska, ali ako se ne varam to nebi trebao bit problem na SSDu?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nedostatk prostora na disku

Gdje je tu 90 na C disku ? Je da mi je kasno i mozda nesto propustam, pa se ispricavam....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nedostatk prostora na disku
Mrgud Veliki kaže...

Gdje je tu 90 na C disku ? Je da mi je kasno i mozda nesto propustam, pa se ispricavam....

Sve datoteke zajedno zauzimaju 45 gb, a pise da je 90 gb na disku popunjeno.

15 godina
online
Re: Nedostatk prostora na disku

-nisi uključio prikaz hidden & system.. tek tad vidiš sve, pa i hiber-page, +ovisno o restore postavkama/backup, +download folder u win, koji skuplja sve updateove...

 

+ pazi, uključivanje prikaza nije da tom prikazanom prozoru (slika), tu postavljaš-mijenjaš atribute filea. Opcije podešavaš u opcijama filemanagera.

+ postoje specijalizirani apssi za prikaz, primarno po veličini.. upravo traženje što zauzima, ali u ovom slučaju nije potrebno tj ne moraš nešto posebno tražiti jer će tih 40tak GB biti upravo u system dijelu.

 

+ neovisno, pošto ti je sys disk (C:) particija od 120GB, na nju se ne trpa sve (uobičajeno igre zauzimaju puno..) .. tj OS+potrbne apps, dok igre u pravilu tad instaliraš na drugi disk-particiju D-e... i taj dio nema utjecaja na 'disanje' sistema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 16:38 (ihush).
10 godina
offline
Re: Nedostatk prostora na disku
ihush kaže...

-nisi uključio prikaz hidden & system.. tek tad vidiš sve, pa i hiber-page, +ovisno o restore postavkama/backup, +download folder u win, koji skuplja sve updateove...

 

+ pazi, uključivanje prikaza nije da tom prikazanom prozoru (slika), tu postavljaš-mijenjaš atribute filea. Opcije podešavaš u opcijama filemanagera.

+ postoje specijalizirani apssi za prikaz, primarno po veličini.. upravo traženje što zauzima, ali u ovom slučaju nije potrebno tj ne moraš nešto posebno tražiti jer će tih 40tak GB biti upravo u system dijelu.

 

+ neovisno, pošto ti je sys disk (C:) particija od 120GB, na nju se ne trpa sve (uobičajeno igre zauzimaju puno..) .. tj OS+potrbne apps, dok igre u pravilu tad instaliraš na drugi disk-particiju D-e... i taj dio nema utjecaja na 'disanje' sistema.

 Ma ukljucio sam sad i system prikaz, poraslo je samo za 1,5 gb.

A naravno da ne trpam sve na SSD. Na njemu mi je samo OS, driveri i par programcica koji skoro nista ne trose. Problem mi zapravo i je u tom potrosenom prostoru koji ne znam na sto je potrosen.

15 godina
online
Re: Nedostatk prostora na disku

već ti je navedeno, page/hiber, download (win update), temp (user&sys), restore... sigurno tamo imaš 20-40GB.

ili ako se drugačije ne snalaziš, dobar je npr spacesniffer.. (mada ja mislim da juzer treba znati sam što-gdje ima na disku, pogotovo to vrijedi za njemu važne fileove).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2016 23:17 (ihush).
10 godina
offline
Nedostatk prostora na disku

Naso sam problem... Temp mi zauzima prek 50gb. Sta da s tim radim?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nedostatk prostora na disku

isprazni (obrišeš sadržaj, ne folder)..

+većinu možeš kroz diskcleanup, w10 ima detaljnije.. neke stvari samo ručno jer razne apps su bezobrazno aljkave, ostavljaju smeće.. za koje OS nema druge podatke (ne smije ih sam brisati..).

 

userski temp, sys temp i softwaredownload možeš kad god poželiš isprazniti (aktivan file se neće dati, skipaš... ne možeš pogriješiti), ta tri foldera održavaš ručno i miran si.. :)

ako ti ih je 'teško' pronaći, postoje sys variable, %temp% ili kreiraš shortcut.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 0:16 (ihush).
10 godina
offline
Re: Nedostatk prostora na disku
ihush kaže...

isprazni (obrišeš sadržaj, ne folder)..

+većinu možeš kroz diskcleanup, w10 ima detaljnije.. neke stvari samo ručno jer razne apps su bezobrazno aljkave, ostavljaju smeće.. za koje OS nema druge podatke (ne smije ih sam brisati..).

 

userski temp, sys temp i softwaredownload možeš kad god poželiš isprazniti (aktivan file se neće dati, skipaš... ne možeš pogriješiti), ta tri foldera održavaš ručno i miran si.. :)

ako ti ih je 'teško' pronaći, postoje sys variable, %temp% ili kreiraš shortcut.

Problem rijesen

Hvala na trudu

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice