NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica

poruka: 51
|
čitano: 6.091
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica

Evo kakva je situacija sa trenutnim postavkama

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 22:45 (Croshadow1234).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica

De ti nama reci primijeti li se ta brzina u normalnom koristenju? Za sta ga koristis?

9 godina
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica
Torent kaže...

De ti nama reci primijeti li se ta brzina u normalnom koristenju? Za sta ga koristis?

Trenutno sto ti mogu reci (slabo sam bio za racunalom otkako sam uzeo) su samo neke sitnice.. kao na primjer:

 

Smanjeno mi je bootanje windowsa sa nekih 12-15 sec na nekih 5-6. Instalacija windowsa daleko brze bude gotova. Kod ulazenja u windowse programi se otvaraju odmah, nije kao na obicnom SSD-u da ti treba 4-5-6-7 sekundi da ti se otvore kad kliknes na njih (naravno kad ucita sve programe nakon ulazenja u windowse ti se i na obicnom odmah otvaraju). To je to što ti mogu reci, trebao bi malo istestirat da bi ti znao reci tocnije vise. Iskreno necu ga koristit za nista posebno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 2:26 (Croshadow1234).
8 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica
To mi i nije nesto za sto vrijedi dati dodatni novac u odnosu na ssd...
9 godina
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica
Torent kaže...
To mi i nije nesto za sto vrijedi dati dodatni novac u odnosu na ssd...

 Vrijedi ako ne platis nista . Ali svejedno bi ga uzeo i da sam morao, prodao bi svoj stari SSD i nadodao malo novaca

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 11:32 (Croshadow1234).
8 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica
Pa razlika je ispod 50 eur a vec imam 2 ssdau kompu. Sad staviti ih u raid ili kupiti m2 ili dokupiti jos jedan ssd pa staviti 2 u rId a sistem ostaviti na non raid disku ili rasporediti temp i ostalo na 3 diska. Video editing u pitanju....
9 godina
offline
NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica

Jučer sam baš gledao razliku izmedu m.2.. ssd i hdd i ako se dobro sjecam rekao je da je za zahtjevnije stvari m.2 odlicna stvar.. a sve ostalo su neke sitnice u kojima je m.2 brzi od obicnog SSD-a.. kao u pokretanju igrica....

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 13:12 (Croshadow1234).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica
Igre me ne interesuju.... Ma ne mogu gledati onaj m2 slot prazan :) 130 eur za 256 gb m2 mi ne djeluke skupo...
8 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica
9 godina
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica

Da... to je stvarno odlicna cijena (bar meni, jos ako prodajes svoj stari ssd i uspijes za njega dobit okay novce i nadodati malo, po meni se isplati, jer s tim brzinama si miran godinama ako radis zahtjevnije stvari, iako si i sa ssd-om donekle isto)

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 13:40 (Croshadow1234).
12 godina
offline
NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica

Meni je taman stigao Samsung 960 Evo 512 GB kojeg sam narucio jel nije bilo raspolozivog modela od 1T.....i sad dobijem info da su stigli modeli od 1T , tako da ovaj ide u prodaju.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica
Croshadow1234 kaže...

Da... to je stvarno odlicna cijena (bar meni, jos ako prodajes svoj stari ssd i uspijes za njega dobit okay novce i nadodati malo, po meni se isplati, jer s tim brzinama si miran godinama ako radis zahtjevnije stvari, iako si i sa ssd-om donekle isto)

 Imam za sad 2 SSD-a i za sad cu ih staviti u raid a to ce ici na ljeto  kad bude vise posla. Cijene ce padati kao i svemu ostalom.... A za video nikad dovoljno prostora....

7 godina
neaktivan
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica

Koliko ste vi korisniče gluposti rekli u ovom topicu to nema nigdje. Jeste li se savjetovali sa ljudima stručnim za tu temu ili ste vi išli raditi na svoju ruku? Nije ni čudo da nešto ne štima kad amater drži kliješta. Jeste dobro spojili napajanje? Da li imate 6-link Discharge napajanje? Ili ste pak na staromodnom Lightning Coil? Uostalom, kakav je to način spajanja zvan "DRITO" što ga vi spominjete?

 

"Monitor spojen putem DVI-I drito na maticnu plocu, sve radi tip-top, naravno uz brzinu primjerenu HDD-u u radnjama koje ga koriste." Jel to kad se kablovi izvade iz svoje izolacije i onda Feynmanovim postupkom spoje kako bi se dobila maksimalna efikasnost? Ako je, onda potpuno opravdavam odabranu metodu. Stavit ću par linkova kako to izgleda.

 

Zašto se igrate sa BIOSom, a nemate neku ekspert osobu pokraj sebe? Da li znate koliku štetu možete učiniti preko BIOS-a bez znanja? Nadam se da ste bar završili srednju školu za nekakvog kompjutorskog inježenera. Jeste probali spojiti X-lit bit power chord sa mif-t-suk  (MTS) dijelom na matičnoj ploči? Nakon toga bi vaše napajanje trebalo rezultirati željenim rezultatom (proces power surganja kojim bi se praktično električna struja SPAJKALA). 

 

Lp.

12 godina
offline
NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica

WTF??

AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica
TV1947 kaže...

Koliko ste vi korisniče gluposti rekli u ovom topicu to nema nigdje. Jeste li se savjetovali sa ljudima stručnim za tu temu ili ste vi išli raditi na svoju ruku? Nije ni čudo da nešto ne štima kad amater drži kliješta. Jeste dobro spojili napajanje? Da li imate 6-link Discharge napajanje? Ili ste pak na staromodnom Lightning Coil? Uostalom, kakav je to način spajanja zvan "DRITO" što ga vi spominjete?

 

"Monitor spojen putem DVI-I drito na maticnu plocu, sve radi tip-top, naravno uz brzinu primjerenu HDD-u u radnjama koje ga koriste." Jel to kad se kablovi izvade iz svoje izolacije i onda Feynmanovim postupkom spoje kako bi se dobila maksimalna efikasnost? Ako je, onda potpuno opravdavam odabranu metodu. Stavit ću par linkova kako to izgleda.

 

Zašto se igrate sa BIOSom, a nemate neku ekspert osobu pokraj sebe? Da li znate koliku štetu možete učiniti preko BIOS-a bez znanja? Nadam se da ste bar završili srednju školu za nekakvog kompjutorskog inježenera. Jeste probali spojiti X-lit bit power chord sa mif-t-suk  (MTS) dijelom na matičnoj ploči? Nakon toga bi vaše napajanje trebalo rezultirati željenim rezultatom (proces power surganja kojim bi se praktično električna struja SPAJKALA). 

 

Lp.

 ne lupetaj i ne filozofiraj snobovski! velika većina članova ovog foruma  nisu prošli nekakve informatičke škole, no imaju praktična iskustva i pišu običnim govorom bez nepotrebnog nabacivanja tehničkim pojmovima. trebaš prevoditelja? "Monitor spojen putem DVI-I drito na maticnu plocu, sve radi tip-top" znači da je kablom monitor spojen na port za integriranu grafiku i da onda sve normalno radi dok kad je spojen na dodatnu grafičku onda ima problema. treba čitati sa razumijevanjem

14 godina
neaktivan
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica
TV1947 kaže...

Koliko ste vi korisniče gluposti rekli u ovom topicu to nema nigdje...

 Ovo mora da je neki RTV mehaničar iz 1947g (prema nicknameu). Siguran sam da on zna kako se drže kliješta, jer to je tada ipak bio jedini alat. 

 

btw. sumnjam da će cijena ići dolje. Cijena RAMa je u zadnje vrijeme poludila, i jedno vuče drugo tako da...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 13:16 (ChillyBoy).
12 godina
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica
Croshadow1234 kaže...

Evo kakva je situacija sa trenutnim postavkama

 

 

nesto ne štima

 

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 14:16 (volegradele).
12 godina
offline
NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica

Loša brzina pisanja kod SATA 120GB SSda!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica
volegradele kaže...
Croshadow1234 kaže...

Evo kakva je situacija sa trenutnim postavkama

 

 

nesto ne štima

 

 Kako mislis nesto ne stima ?

12 godina
offline
NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica

Pa mislim da sqe write treba bit blizu read,ovo je preloš rezultat!!

 

Npr ovo slično  sam imao prije!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
NVMe m.2 SSD i Critical Process Died trakavica

I dalje te nisam shvatio.. brzina ovoga m.2 ssd-a je 3200/1500. Jel nisam to i postigao ?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice