Savjet oko diskova

poruka: 15
|
čitano: 3.314
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Savjet oko diskova

Pozdrav, znači želim u stariji Toshiba Satellite staviti SSD, ali on ima samo jedan utor za 2.5". E sad meni je potreban kapacitet od 300-350gb, pa me zanima što mislite koja bi bila najbolja kommbinacija za to izvest. Želio bih to izvest da me što manje izađe, tako da sam imao na umu uzet ssd od 120gb i stavit ga unutra i onda još kupit eksterni pa na njemu držat podatke. Ili postoji način da ovaj stari HDD koji je unutra nekako koristim izvana? Postoji li tako neki priključak da se HDD spoji preko USB-a na laptop? Mislim da bi mi to bilo isplativije nego kupovat dva nova diska. Hvala na odgovorima. lp

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Savjet oko diskova
facebook_maniac kaže...

Pozdrav, znači želim u stariji Toshiba Satellite staviti SSD, ali on ima samo jedan utor za 2.5". E sad meni je potreban kapacitet od 300-350gb, pa me zanima što mislite koja bi bila najbolja kommbinacija za to izvest. Želio bih to izvest da me što manje izađe, tako da sam imao na umu uzet ssd od 120gb i stavit ga unutra i onda još kupit eksterni pa na njemu držat podatke. Ili postoji način da ovaj stari HDD koji je unutra nekako koristim izvana? Postoji li tako neki priključak da se HDD spoji preko USB-a na laptop? Mislim da bi mi to bilo isplativije nego kupovat dva nova diska. Hvala na odgovorima. lp

Da razmisliš o SSHD disku?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Savjet oko diskova

Izbaci optiku (dvdrw) i ubaci na njegovo mjesto drugi disk. Potraži na ebayu taj dio.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjet oko diskova
Izvadis 2.5" HDD i kupis eksterno kuciste za njega (100 - 200 kn ili naruci iz Kine).

Ubacis 120gb ssd...preporucam Samsung Evo.
15 godina
online
Re: Savjet oko diskova
Mitch kaže...
Izvadis 2.5" HDD i kupis eksterno kuciste za njega (100 - 200 kn ili naruci iz Kine).

Ubacis 120gb ssd...preporucam Samsung Evo.

 Da. Za kučište sam mu i stavio link.

 

Što se tiće SSD..da Samsung je najbolji..no za takav laptop nema potrebe. Ima kingston A400 120GB za cca 260kn ..ladica još oko 100..nema potrebe za više.

 

 

10 godina
offline
Re: Savjet oko diskova
facebook_maniac kaže...

Pozdrav, znači želim u stariji Toshiba Satellite staviti SSD, ali on ima samo jedan utor za 2.5". E sad meni je potreban kapacitet od 300-350gb, pa me zanima što mislite koja bi bila najbolja kommbinacija za to izvest. Želio bih to izvest da me što manje izađe, tako da sam imao na umu uzet ssd od 120gb i stavit ga unutra i onda još kupit eksterni pa na njemu držat podatke. Ili postoji način da ovaj stari HDD koji je unutra nekako koristim izvana? Postoji li tako neki priključak da se HDD spoji preko USB-a na laptop? Mislim da bi mi to bilo isplativije nego kupovat dva nova diska. Hvala na odgovorima. lp

 Kupiš ovo s linka i dobiješ u paketu SSD od 240GB + ladica za HDD koji ćeš izvaditi iz laptopa 

 

https://www.links.hr/hr/ssd-240-0-gb-kingston-uv500-bundle-suv500b-240gb-sata3-2-5-maks-do-520-500-mb-s-3-5-kit-za-montazu-051400573

SHOW MUST GO ON
13 godina
neaktivan
offline
Savjet oko diskova

Puno hvala na odgovorima. Mislim da ću ić na opciju Kingston A400 od 120gb i ladica za HDD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjet oko diskova

Jučer došao SSD ADATA 120GB (190kn)  , smanjio particije na HDD te sa "Macrium Reflect" klonirao particije na SSD pa ugasio PC i priključio na mjesto HDD a njega isključio te uključio ponovo PC i iz prve normalno digao Win10.

Sudeći po rezultatu i temperaturi koju  SSD javlja od preko 50°C nešto nije kako treba...možda jer mi je HDD radio na MBO Asrock N68C-GS4 FX koja nema AHCI već samo IDE i RAID (win10 radio dosad normalno na IDE postavci ).  ??

rezultat :

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 16:28 (AF139).
15 godina
offline
Re: Savjet oko diskova

50c su 'normalne' temp za chipove.. dok bez ahcija ne može ni veća brzina (tj to je ok brzina za ide mod, realna).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Savjet oko diskova

Hvala na informaciji..temperature su i na 56°C ponekad....pa sam se bio zabrinuo.

Sad se samo moram zabaviti po netu da vidim kako bezbolno da mi ostanu  "moji" win10 ( bez nanovo instalacije)  , a da SSD prebacim u RAID na MBO...tj. ako je to kao AHCI ?

14 godina
offline
Savjet oko diskova

Taj RAID nikad nisam shvatio, izgleda da je to za profesionalce. Nabavi nešto ovako, pa ćeš imati AHCI.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjet oko diskova

Ima MBO SATA 3 slobodne utore ali u biosu nema AHCI opcija osim IDE i RAID.

Našao na net-u  kako to rješiti u registrima pa kad uhvatim vrimena probat ću...sad moram vanka...

 

10 godina
offline
Re: Savjet oko diskova

Izgleda da mi treba novija MBO jer nisu SATA3 već SATA2  i u manualu piše za win8.1 što je vjerujem važeće i za win10 :

 

"6. This motherboard does not support RAID mode under Windows® 8.1
32-bit / 8.1 64-bit."

 

...i prvi put pogledah opcije za RAID (nikad mi dosad nije trebalo) ....pa sumnjam da to i može raditi kao AHCI sa jednim diskom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 20:26 (AF139).
10 godina
neaktivan
offline
Savjet oko diskova

Pozdrav

 

Situacija je ovakva:

 

Iman iz starog laptopa HDD od 640GB kojeg san prebaci u ladicu da bi ga koristi ko externi HDD. Problem je sto on ima 2 partiture, koje imaju po 320GB. 

 

Ja bi voli 'ponistit' partiture, ali je problem sto na jednoj od 320GB ima oko 240GB materijala.

 

Pitanja :

- jel izvedivo 'spojit' te 2 partirure?

 

- ako je, jel izvedivo bez da se sve prebaci na drugi HDD?

 

 

Odnosno koja je procedura ako se moze?

 

Hvala unaprid.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice