Spašavanje podataka

poruka: 5
|
čitano: 1.497
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Spašavanje podataka s t. diska - preporuka firme

Pozdrav svima!

 

Imam jedan tvrdi disk kojem je vjerojatno elektronika neispravna te bih htio s njega spasiti podatke. S obzirom da je vrlo vjerojatno rijec o kvaru elektronike, to ipak nadilazi moje mogucnosti, pa me zanimaju preporuke i iskustva s firmama koje se bave spasavanjem podataka. Hvala!

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spašavanje podataka

Od njih nemoj tražit dalje Infolab, e sad kaj se tiče elektronike (kako veliš da si 99% ziher) postoje reparirane ili nove PCB Link2 potrebno ti je samo znat točno model SN/PN ili eventualno firmware, zamjena je piece of cake (torx T6/T8)

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2016 22:50 (Flying Dutchman).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Spašavanje podataka

Da, ali najvjerojatnije još mora zamijeniti i bios chip na ploči.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spašavanje podataka s t. diska - preporuka fir
1domagoj1 kaže...

Pozdrav svima!

 

Imam jedan tvrdi disk kojem je vjerojatno elektronika neispravna te bih htio s njega spasiti podatke. S obzirom da je vrlo vjerojatno rijec o kvaru elektronike, to ipak nadilazi moje mogucnosti, pa me zanimaju preporuke i iskustva s firmama koje se bave spasavanjem podataka. Hvala!

Skupo, naplacuje se po kolicini podataka. Neisplativo, osim, ako nemas neke iznimno bitne podatke gore. Mada, ako je samo elektronika riknula, uzeti ce dobre pare bez puno posla. Uostalom, dijagnostika ti je besplatna, pa...

AKo si siguran da je elektronika, nabavi doslovno isti HDD (samo da mu elektronika radi, ostalo ti nebitno) i prebaci elektroniku s jednoga na drugoga.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2016 23:47 (Mrgud Veliki).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje podataka s t. diska - preporuka fir
Mrgud Veliki kaže...

Skupo, naplacuje se po kolicini podataka. Neisplativo, osim, ako nemas neke iznimno bitne podatke gore. Mada, ako je samo elektronika riknula, uzeti ce dobre pare bez puno posla. Uostalom, dijagnostika ti je besplatna, pa...

AKo si siguran da je elektronika, nabavi doslovno isti HDD (samo da mu elektronika radi, ostalo ti nebitno) i prebaci elektroniku s jednoga na drugoga.

Pretpostavljam da je elektronika, s obzirom da disk nije prepoznat u OS-u: dmesg kaze neku meni do sad nepoznatu poruku za koju ljudi na internetima vele da je vjerojatno uzrok elektronika, a fdisk uopce ni ne prepozna disk, dakle ne da ga se ne moze montirati nego ga niti nema kao /dev/sdx. A nema nikakvih zvukova iz diska da bi bio mehanicki kvar, uredno radi kao i inace. Moze biti i da je kabel los, medutim, nekako u to sumnjam, ali to je zadnje sto mogu probati zamijeniti da vidim da li radi.

 

No, kako i sam kazes, dijagnostika je besplatna, pa ako kojim cudom nije do kabla, odoh ja lagano u Infolab da vidimo konkretno na cemu smo.

 

Hvala svima.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice