SSD (boot) + HDD kompatibilnost

poruka: 4
|
čitano: 1.622
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
SSD (boot) + HDD kompatibilnost

Zanima me sljedeća konkretna situacija. Trenutno imam samo HDD i volio bih računalo učiniti bržim ugradnjom SSD-a. Na SSD bih instalirao windows i neke programe koje ćesto koristim, a ostale podatke bih i dalje imao na HDD-u.

Mogu li bez bojazni ugraditi (kupiti) sljedeći SSD: Kingston HyperX Fury SSD, 120GB, SATA, SATA3, 500/500 MB/s, 2.5" ?
https://www.nabava.net/cvrsti-diskovi__130/kingston-cvrsti-disk-hyperx-fury-ssd-120gb-sata__6372911

Trenutna konfa:
MBO: Asus P5QC (SATA 2)
HDD: WDC WD10EARS-00Y5B1

Zabrinjava me to što sam čitao da neki SSD-ovi nisu bootabilni pa da se ne zaletim s kupnjom.

Također, je li potrebno u biosu nešto posebno podesiti kako bi to funkcioniralo (SSD Windows + HDD ostalo)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD (boot) + HDD kompatibilnost
beathuperla01 kaže...

Zabrinjava me to što sam čitao da neki SSD-ovi nisu bootabilni pa da se ne zaletim s kupnjom.

Također, je li potrebno u biosu nešto posebno podesiti kako bi to funkcioniralo (SSD Windows + HDD ostalo)?

Kontroler je / nije bootabilan, ne disk.

Problem je samo kod nekih PCIe SSD-ova, oni mogu imati te probleme (zbog toga što je to kombinacija kontroler plus disk, plus BIOS kompatibilnost itd.). Ako je SSD SATA u pitanju, nema problema.

Uključi AHCI, preporuka instalacija na SSD bez priključenog HDD-a. Namjesti boot order i to je to.

7 godina
neaktivan
offline
SSD (boot) + HDD kompatibilnost

Ekipa imam ja jedno pitanje...nisam neki znalac moram priznat...al me zanima...imam maticnu asrock b85m pro3..frend mi je dao rame ddr4,dali je to moguce stavit na maticnu?!?

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: SSD (boot) + HDD kompatibilnost
ŠOTKA kaže...

Ekipa imam ja jedno pitanje...nisam neki znalac moram priznat...al me zanima...imam maticnu asrock b85m pro3..frend mi je dao rame ddr4,dali je to moguce stavit na maticnu?!?

 

 Ne. Ta matična podržava samo DDR3

http://www.asrock.com/mb/Intel/B85M%20Pro3/?cat=Specifications

My pleasure darlin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice