SSD ili HDD?

poruka: 25
|
čitano: 8.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
SSD ili HDD? [EDIT: SSD dojmovi]

Pozdrav, vidio sam akciju za ovaj SSD http://www.links.hr/?naziv=ssd-60-0-gb-kingston-v-200-series-svp200s3-60g-sata3-2-5-535-460-mb-s&option=artikl&id_kategorija=0514&id_artikl=051.400.178 isplati li mi se uzeti njega tada bi u sustavu imao taj SSD + sata 320gb wd caviar blue disk. Na SSD-u bi stavio samo win, 1-2 igre i par programa sve ostalo ostaje na HD-u.

 

Druga solucija uz ovaj postojeći hard koji imam, uzeti još jedan sata3 ne pretjeranog kapaciteta čisto da win vrti na sata3 disku i igre+programi.

 

Problem je trenutni što mi se win sporo podiže, te neke aplikacije i igre također. Pa bi vjerojatno sa ssd-om dobio super ubrzanje rada pc-a jer kao što vidite konfa mi nije baš za baciti. 

 

Što vi mislite

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 22:59 (Ivan_cno).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SSD ili HDD?
Ivan_cno kaže...

Pozdrav, vidio sam akciju za ovaj SSD http://www.links.hr/?naziv=ssd-60-0-gb-kingston-v-200-series-svp200s3-60g-sata3-2-5-535-460-mb-s&option=artikl&id_kategorija=0514&id_artikl=051.400.178 isplati li mi se uzeti njega tada bi u sustavu imao taj SSD + sata 320gb wd caviar blue disk. Na SSD-u bi stavio samo win, 1-2 igre i par programa sve ostalo ostaje na HD-u.

 

Druga solucija uz ovaj postojeći hard koji imam, uzeti još jedan sata3 ne pretjeranog kapaciteta čisto da win vrti na sata3 disku i igre+programi.

 

Problem je trenutni što mi se win sporo podiže, te neke aplikacije i igre također. Pa bi vjerojatno sa ssd-om dobio super ubrzanje rada pc-a jer kao što vidite konfa mi nije baš za baciti. 

 

Što vi mislite

Uzmi si ovaj SSD, preporodit ćeš se, windows staviš na SSD a podatke, igre i sve ostalo na HDD.

Valentin
15 godina
offline
SSD ili HDD?

Pazi, ti raspolazes svojim novcem.

 

Moj savjet je da ides na ssd na kojem ces drzati win i programe, a na hdd-u sve ostalo (filmove i sl.). Osjetit ces veliku razliku.

Taj u Linksu nije los za tu cijenu. Ako zelis nesto jace, odi na temu KOJI SSD pa se tamo jos malo raspitaj.

TrustNo1
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
SSD ili HDD?

Uzimaj SSD !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
SSD ili HDD?

Slažem se za te novce ovaj SSD je ok, ali se po kvaliteti ne može usporesit sa OCZ Vertex 4, a kamoli sa Samsungom 830, po meni ako već dajem novce kupujem ono pravo, znači jedan od ova dva.

Valentin
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: SSD ili HDD?
Valentin17 kaže...

Slažem se za te novce ovaj SSD je ok, ali se po kvaliteti ne može usporesit sa OCZ Vertex 4, a kamoli sa Samsungom 830, po meni ako već dajem novce kupujem ono pravo, znači jedan od ova dva.

A ne želim uzimati neku perverziju od SSD-a jer mi ne treba. Također ni storage mi nije previše bitan jer ne skidam baš skoro ništa eventualno tu i tamo neki film al za to imama 320gb hdd dovoljan.

 

Ništa uzeti ću SSD. Hvala svima na pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 18:02 (Ivan_cno).
13 godina
offline
Re: SSD ili HDD? [EDIT: SSD dojmovi]

Mali update: uzeo sam navedeni ssd iz prvog posta. Za sada sam oduševljen podizanjem i brzinom OS-a, još proučavam sve u vezi, i pokušavam optimizirati da bi dobio najbolje iz njega. Za sada radi odlično i bf3 mi super bzo učitava.

 

Dodao sam i sliku rezultata u HDTune-u pa vi recite jel to ok.

 

Postupak kojim sam išao je: spajanje ssd-a, namještanje kao primarnog u biosu.

Instalacija OS-a na ssd. Zatim backup file-ova sa particije od hdd-a na kojem je bio sistem. I formatiranje slijedećeg. 

 

Tako da sada koristim SSD za OS, i jednu jedinu igru BF3. Par osnovnih nužnih programa. Sve ostalo ostaje na particijama od HD-a

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 23:21 (Ivan_cno).
11 godina
neaktivan
offline
SSD ili HDD?

Uzmi SSD stavi OS gore i bootas komp za 10 sec. Sve ostalo stavi na obican HDD i nemas problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD ili HDD? [EDIT: SSD dojmovi]

nema ti slike..

 

Moze pitanje, gdje si jucer kupio taj SSD ? Links Osijek?

Ja sam danas morao u VK ici po njega..

13 godina
offline
Re: SSD ili HDD? [EDIT: SSD dojmovi]
bik kaže...

nema ti slike..

 

Moze pitanje, gdje si jucer kupio taj SSD ? Links Osijek?

Ja sam danas morao u VK ici po njega..

 

Sorry, evo uploadana je, nešto sam krivo stisnuo.

 

U Osijeku, ali danas oko 18:00

 

Jučer ga nije bilo, prodavač je rekao da su svi rezervirani i da imaju navalu kupaca za njega. Ostavim im svoje podatke da rezerviraju meni jedan, pod napomenom da će stići tek iza vikenda (utorak). 

Kad me zovu danas da dođem po njega da je stigao. Weird.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 23:27 (Ivan_cno).
15 godina
offline
Re: SSD ili HDD? [EDIT: SSD dojmovi]

Meni je kolega rezervirao i rekao da stize utorak, kao ono ništa, zovem u srijedu ujutro opet ne znau kad stize, mozda predvecer, ocito su kasnije dobili a ja sam otkazao rezervaciju i otišao kupit u VK pa si ti vjerovatno dobio moj ;)

Ugl slični su na rezultati sa hd tune pro (meni malo bolji avarge rezultat vjerovatno zbog intel kontrolera), evo i ATTO :

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2012 0:12 (bik).
13 godina
offline
Re: SSD ili HDD? [EDIT: SSD dojmovi]
bik kaže...

Meni je kolega rezervirao i rekao da stize utorak, kao ono ništa, zovem u srijedu ujutro opet ne znau kad stize, mozda predvecer, ocito su kasnije dobili a ja sam otkazao rezervaciju i otišao kupit u VK pa si ti vjerovatno dobio moj ;)

Ugl slični su na rezultati sa hd tune pro (meni malo bolji avarge rezultat vjerovatno zbog intel kontrolera), evo i ATTO :

 

 

 

Hehe:D, bitno da je brži i nečujan. PC mi sad leti doslovno po sobi :D još kad usporedim da sam sa obicne sata brzine skoknuo na ssd :D

13 godina
offline
SSD ili HDD?

razmišljam o kupovini SSD-a, al u biti nisam siguran da li mi uopće treba :D al čini mi se ok varijanta imati jedan tako ultra brz disk na kojem bi mi bili windowsi, par programa i to...jer ako se to stvarno tak brzo diže, onda mi se čini da se isplati.

 

dakle, uzeo bi neki OCZ od 120 GB, koliko čitam, čine se stvarno kvalitetni pa me čisto zanima ako mi netko može reć dal ga mogu normalno spojit na ovu moju matičnu, koja je sad već malo star dvije godine...eto, fala na pomoći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD ili HDD?

Da, imaš 6 x SATA3 na ploči pa biraj.

13 godina
offline
SSD ili HDD?

Pozdrav ljudi,

kupio i ja navedeni disk i sve klasika, friška instalacija, u biosu uključen AHCI, trim uključen, kabel sata3 novi (isprobana 2) optimiziran sa ssd fresh i kad ono rezultat sa hd tune sljedeći...

Što još moram provjeriti, neke druge postavke? ima li tko kakvu ideju?

zaboravio napisati da je matična Asus M4N78

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 21:00 (davor333).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD ili HDD?
ploca ti je vec zastarila , stari chipset.. ajd napravi jos test sa Atto
13 godina
offline
SSD ili HDD?
Ma znam da nije neko cvijece, al pise da podrzava sata3 pa sam ipak ocekivao malo bolje rezultate..
Isprobam kad dodem doma pa javim...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
13 godina
offline
Re: SSD ili HDD?

OK, ploča je SATA II, ali bi to ipak trebalo biti debelo preko 200MB/S.

 

Ali čitam po forumima da navadeni SSD ima nakakav pad performansi.

SLIKA SLIKA
Valentin
15 godina
offline
Re: SSD ili HDD?

Kakve sad veze ima Corsair Force GT koji je 2klase bolji i skuplji?

Vec sam ti rekao da je ploča kriva, zastarjeli Nvidia chipset, koliko sam se informirao čak je upitno da li podržava trim..

Ugl nemoj se zamarat sa tim, najbitnije ti je da je access time odličan a ne bi baš primjetio razliku 100-200 mb/s

Mozes mozda pokusat novi BIOS i drivere

 

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2Plus/M4N78/#download

http://www.nvidia.com/object/product_nforce_720d_mcp_us.html

 

Napravi ovaj bench:

http://www.attotech.com/products/product.php?sku=Disk_Benchmark

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 20:11 (bik).
13 godina
offline
SSD ili HDD?

Evo mene,

sad i ja vidim da je ploča sata2, krivo sam čitao...

bios mi je najnoviji a nvidia se skida, a evo i novog testa:

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 22:37 (davor333).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
SSD ili HDD?

Pozdrav, HDD je izgorio, pa me zanima sta je bolje uzeti za storage ( igrice, programe, muziku, itd ) SSD ili HDD? Htio sam uzeti SSDhttps://www.links.hr/hr/ssd-480-0-gb-kingston-hyperx-fury-shfs37a-480g-sata3-2-5-mlc-chip-maks-do-500-500-mb-s-051400409 ili je bolje HDD https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=191245, da bi komp gladje i brze radio, dali je to ok, kako je to u praksi.TX! 

Život je jednostavan ne treba komplicirati! ;))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SSD ili HDD?
veseli007 kaže...

Pozdrav, HDD je izgorio, pa me zanima sta je bolje uzeti za storage ( igrice, programe, muziku, itd ) SSD ili HDD? Htio sam uzeti SSDhttps://www.links.hr/hr/ssd-480-0-gb-kingston-hyperx-fury-shfs37a-480g-sata3-2-5-mlc-chip-maks-do-500-500-mb-s-051400409 ili je bolje HDD https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=191245, da bi komp gladje i brze radio, dali je to ok, kako je to u praksi.TX! 

 za storage hdd, dakle za filmove, glazbu, instalacijske pakete igara (dakle one fajlove iz kojih instaliraš igre) i slično se NE ISPLATI kupovati ssd

ssd se isplati za os i neke instalirane igre koje profitiraju od brzine diska

 

15 godina
offline
Re: SSD ili HDD?

Uzmi najjetiniji SSD za (cca 400kn za OS) i HDD za ostalo zbog cijene (kn/MB) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2016 10:11 (plavi08).
7 godina
neaktivan
offline
Re: SSD ili HDD?
Pozdrav

Znaci imam jedan neupotrebljiv/o(spor) notbuk (toshiba nb250/atom455) i sad me zanima ako kupim onaj case za hdd pa da hdd iz toshibe ubacim u taj case dal bi normalnom brzinom mogel koristit os (win) koji je instaliran na tom hdd? Tj dal se gubi brzina kad je pretvoren na USB?

Takoder kakav case mi treba jer vidm imaju neki sa 2 usb prikljicka
Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice