SSD-škola izdvojena tema

poruka: 3.078
|
čitano: 624.014
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
15 godina
offline
Re: SSD-škola

.. obrisati postojeće particije (ako nema neke konkretne potrebe-želje..) ostalo će installer sam.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
SSD-škola

Jel treba za Win10 i MacOS instalirati prigrame za ssd tipa Samsung magician ili ssd life? Ili oni sami paze na ssd. Inaće koristim hackintosh Win i Sierru na jednom disku-ssdu.

Go full retard
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SSD-škola
bruno03 kaže...

Jel treba za Win10 i MacOS instalirati prigrame za ssd tipa Samsung magician ili ssd life? Ili oni sami paze na ssd. Inaće koristim hackintosh Win i Sierru na jednom disku-ssdu.

 ne treba, al nije loše instalirati

nemam za potpis
15 godina
offline
SSD-škola

Pozdrav,

 

uzeo bi SSD, i to SSD 120.0 GB KINGSTON SSDNow V300.

Imam Gigabyte GA-MA770-UD3.
Glavno pitanje je, hoće li raditi s obzirom na staru matičnu, 

ako da koliko % od ukupnog maximuma SSD-a?

Svaki drugi savijet je dobrodošao!

 

Cheers ekipa.

Jeberštaub and Mudalo, they are out there!!!! They only appear to be unreal, to the untrained eye!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2017 12:04 (Zvekan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SSD-škola
Zvekan kaže...

Pozdrav,

 

uzeo bi SSD, i to SSD 120.0 GB KINGSTON SSDNow V300.

Imam Gigabyte GA-MA770-UD3.
Glavno pitanje je, hoće li raditi s obzirom na staru matičnu, 

i da koliko % od ukupnog maximuma SSD-a?

Svaki drugi savijet je dobrodošao!

 

Cheers ekipa.

 Pa po specifikacijama od matične, ima SATA II 3Gb/s koji podržava brzine do 300MB/s. Tako da će ti SSD čija je brzina 450/450 MB/s, raditi malo više od pola snage, cca. 75%. Ali uzevši u obzir da je najveća brzina običnog HDD-a cca. 160 MB/s, što čisto sumnjam da imaš, razlika će ti biti barem duplo brže, a najvjerojatnije 3-4 puta brža od dosadašnjeg HDD-a. Pozdrav 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
13 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Kratko, i aktualno, koji SATAIII disk kupiti :

 

Kingston SSDNow KC400 1,000 GB 7 mm

Samsung 850 EVO 1TB

SanDisk Ultra II 960GB

 

ili može neka preporuka za do cca.350€

 

Unaprijed zahvalan na uštedi svoga vremena ...

 

Pozz

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
SSD-škola

zmazung je najbolji, samo je pitanje jel ti se isplati dodati razliku

Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: SSD-škola

ma ta cijena u alzi je preplacena, na amazonu po 299€ 

 

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00P738MUU/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

12 godina
offline
SSD-škola

Imam par god stari Hp probook 4540s (i5, 6gb Ram) i ne bih baš u dogledno vrijeme davao par tisućica za noviju mašinu pa bih na ovoga ubacio ssd

15" je laptop i ima samo 1 mjesto za hdd

Na internetu sam naišao na ovakve hdd caddy, nisam ni znao da tako nešto postoji

S obzirom da se ne sjećam kad sam ubacio neki optički disk u laptop, ozbiljno razmišljam o kombinaciji ssd+hdd uz ovako nešto (naravno, os i programi na ssd, multimedija i sve ostale gluposti na hdd)

Koliko su dobre takve stvari? Dal zna biti kakvih problema s takvim kombinacijama?

 

Sad o ssd-u malo...

Gledam da uzmem barem 240gb veličinu (480 ili 500 bi bilo poželjno, ali ipak mi je to malo previše love )

Kakvi se preporučaju? Vidio sam da najskuplji Samsunzi imaju i po 10g garancije

Što s rabljenim ssd-ima (na njuškalu sam našao jedan Kingston 480gb povoljno)?

Kako se kreću cijene ssd-a u zadnje vrijeme? (doslovce sam ih jučer počeo gledati ) Ne znam...pošto mi nije hitno pričekao bih neki black friday ili božicni deal pa možda prišparao nešto love

Fala na pomoćii

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

može li mi neko pomoci, danas sam stavio ssd disk, na njega instalio sistem, medjutim u zadnja 2 sata je progutao 3 gige memorije, a nista nisam instalio na njega?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Ovi ssd su zajebana stvar.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD-škola
Nedac10 kaže...

može li mi neko pomoci, danas sam stavio ssd disk, na njega instalio sistem, medjutim u zadnja 2 sata je progutao 3 gige memorije, a nista nisam instalio na njega?

 Pretpostavljam da misliš na prostor na SSD-u?

 

Instalirani programi kao i OS ne miruju, skidaju ažuriranja, temporary files, prave se restore tačke itd.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
offline
Re: SSD-škola
boxer kaže...
Instalirani programi kao i OS ne miruju, skidaju ažuriranja, temporary files, prave se restore tačke itd.

Pogasiš i miran si.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
8 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola

da, mislio sam na prostor na SSD-u, jer jucer oko 5 sati kada je dosao sa servisa imao je 89GB a sada ima 72GB, ne mogu da vjerujem da toliko radi update i da su tolike velicine, pa do sutra necu imati prostora kako je krenulo :(

Evo sada sam ugasio windows update, pa cu vidjeti da li ce biti bolje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 11:00 (Nedac10).
11 godina
offline
Re: SSD-škola
speedy56 kaže...

Imam par god stari Hp probook 4540s (i5, 6gb Ram) i ne bih baš u dogledno vrijeme davao par tisućica za noviju mašinu pa bih na ovoga ubacio ssd

15" je laptop i ima samo 1 mjesto za hdd

Na internetu sam naišao na ovakve hdd caddy, nisam ni znao da tako nešto postoji

S obzirom da se ne sjećam kad sam ubacio neki optički disk u laptop, ozbiljno razmišljam o kombinaciji ssd+hdd uz ovako nešto (naravno, os i programi na ssd, multimedija i sve ostale gluposti na hdd)

Koliko su dobre takve stvari? Dal zna biti kakvih problema s takvim kombinacijama?

 

Sad o ssd-u malo...

Gledam da uzmem barem 240gb veličinu (480 ili 500 bi bilo poželjno, ali ipak mi je to malo previše love )

Kakvi se preporučaju? Vidio sam da najskuplji Samsunzi imaju i po 10g garancije

Što s rabljenim ssd-ima (na njuškalu sam našao jedan Kingston 480gb povoljno)?

Kako se kreću cijene ssd-a u zadnje vrijeme? (doslovce sam ih jučer počeo gledati ) Ne znam...pošto mi nije hitno pričekao bih neki black friday ili božicni deal pa možda prišparao nešto love

Fala na pomoćii

 Imam taj caddy u laptopu i sve 5 šljaka. Ak te kaj zanima pitaj..

 

Imas i kod nas za kupit oko 100-110kn se krecu cijene

9 godina
offline
SSD-škola

Malo glupo pitanje, ali... Prilikom prve instalacije Windowsa na računalo isključio sam HDD, instalirao sve što treba i nakon toga priključio HDD natrag.

Pošto moram reinstalirati Windowse (ne repair, baš clean install), zanima me moram li ponovno isključiti HDD ili mogu normalno instalirati.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SSD-škola
Igzy20 kaže...

Malo glupo pitanje, ali... Prilikom prve instalacije Windowsa na računalo isključio sam HDD, instalirao sve što treba i nakon toga priključio HDD natrag.

Pošto moram reinstalirati Windowse (ne repair, baš clean install), zanima me moram li ponovno isključiti HDD ili mogu normalno instalirati.

Ne moraš ponovno odspojiti HDD.

14 godina
offline
Re: SSD-škola
Valentin17 kaže...
boxer kaže...
Instalirani programi kao i OS ne miruju, skidaju ažuriranja, temporary files, prave se restore tačke itd.

Pogasiš i miran si.

 i onda se čudite što svako malo morate instalirati windows. moj sustav radi od 2012 uz nadogradnje na windows 8.1 i 10 i uz to sam selio s hdd-a na ssd i čak na potpuno novi socket (windows 10 uredno prepoznao sve komponente).

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2017 14:51 (tenac).
13 godina
offline
Re: SSD-škola
tenac kaže...

 i onda se čudite što svako malo morate instalirati windows.

Ja sam stavio 10 otkad je bio još beta i od tada radi bez greške što sam već spominjao mnogo puta.

Ako znaš što radiš, nema zime, čak ga nisam reinstalirao kad sam kompletnu platformu promjenio, znači...

ps. čak i da uđe u probleme, reinstall nije potreban uopće, opet, ako znaš što radiš.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
12 godina
offline
Re: SSD-škola
roby27 kaže...

 Imam taj caddy u laptopu i sve 5 šljaka. Ak te kaj zanima pitaj..

 

Imas i kod nas za kupit oko 100-110kn se krecu cijene

Ajde super, to mi je bitno

Ma ovoga ću najvjerojatnije uzeti, išao sam ih potražiti i kod nas, ali je ovo upola jeftinije, a pošto mi nije hitno nije problem pričekati da dođe malo

 

Kasnije će možda kod same operacije biti malo problema jer još ništa na laptopu takvoga nisam radio 

 

 

6 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
SSD-škola

Nije neka sreća. Bolje gledaj Kingston UV400.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SSD-škola

nemoj te no name marke. to je neki kineski šrot. 

12 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Pozdrav. Danas sam doživio rikavanje SSD-a usred najnormalnijeg rada. Dakle samo je kompjuter zablokirao. Jedino što se moglo napravit je restart. Nakon toga SSD nula (on je ujedno i OS drive) . Prebacim ga u drugi komp također ne pokazuje ništa kao da nije ni spojen. SSD je OCZ ARC 100 120 GB. Nije bio star niti mu je durability bio mal u njegovom programu. Opet se izgleda uspostavlja da je jedino što valja samsung ili intel. Sve ostalo je SRANJE . Ljut sam danas zbog toga cijeli dan ali eto. Nego pitanje. Dali se tu išta može napraviti ili je to gotovo.

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 17:11 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SSD-škola
Nikacc kaže...

Pozdrav.

Budi sretan ako imaš garanciju.

Ja sam rekao par puta da je taj Arc smeće, pa su me opet pop... oni koji ga nikad nisu vidjeli/imali, ti si samo jedan od primjera sa kvarom.

A ako ćemo iskreno, ja nikad ne bih osobno ugradio ništa osim Samsunga i Intela, jučer sam dao 850 kn za Evo 250GB, a neki bi rekli

da sam mogao uzeti i neki Sandisk za 600 ili 650 kn i opet bih imao "brz" SSD i "ne bi osjetio" razliku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 17:26 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Valentin17 kaže...

 Potpuno se slažem s tobom. Sve što si rekao. Inače to je kompjuter od mog bratića koji ima firmu ali ja mu sve održavam, a taj SSD mi je toplo preporučen ovdje na forumu (ne krivim niti prozivam ikoga) . Bilo mi je to sumnjivo ali reko ajde. Nova serija možda valja, netko isprobao, ovo ono. Inače ja u svoja 3. računala i laptop imam samo Intel i Samsung i sve za sada radi godinama. U zadnjoj konfiguraciji koju sam slagao htjeli su mi uvalit sandiska ali nisam pristao nego sam na kraju uzeo intel. Ali, na kraju dana, sve ove firme ispod prave proizvode koji će trajati do isteka garancije (neki ni toliko) i tu se okreće lova i to je nažalost tako.

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 19:52 (Nikacc).
7 godina
offline
SSD-škola

Kratko pitanje samo, pošto planiram promjeniti matičnu, hoće li mi svi programi ostati na diskovima i raditi nakon promjene? Također, hoće li biti potrebna reinstalacija windowsa na ssd-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SSD-škola
daniel2809 kaže...

Kratko pitanje samo, pošto planiram promjeniti matičnu, hoće li mi svi programi ostati na diskovima i raditi nakon promjene? Također, hoće li biti potrebna reinstalacija windowsa na ssd-u?

 ukoliko se radi o windowsu 10, nema potrebe za reinstalacijom windowsa. jedino ako imaš OEM verziju ćeš morati kupiti novi key jer je on vezan uz matičnu. tada samo aktiviraš windows s novim keyem.

nemam za potpis
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice