Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.812
|
čitano: 538.001
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Izgleda da je baš ta serija DT01ACA100/200/300 nekakva "kvarljiva" serija. Ja sam imao DT01ACA100, koji je imao iznadprosječne brzine čitanja i pisanja, ali je bio strašno spor. Točnije, access time mu je bio oko 20-25 ms, što mi je bilo presudno, pa sam odabrao WD Blue..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Došlo je vrijeme da kupim novi disk, jer mi je sadašnji star skoro četiri godine i bojim se da mu se bliži kraj radnog vijeka. Radi se o WD Blue, uzeo bih opet takav samo kapaciteta 2 TB ali vidim da aktualni modeli rade na 5400 rpm, što mi je dakako presporo. WD Black mi je pak preskup a i čitam da se dosta ljudi žali na njegovu buku. Vidim da još postoje WD Purple i Red, ali piše na njihovom webu da su namijenjeni za nadzorne sustave, odnosno NAS-ove. Što uzeti? Ne mora nužno biti WD.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Zdenko kaže...

Došlo je vrijeme da kupim novi disk, jer mi je sadašnji star skoro četiri godine i bojim se da mu se bliži kraj radnog vijeka. Radi se o WD Blue, uzeo bih opet takav samo kapaciteta 2 TB ali vidim da aktualni modeli rade na 5400 rpm, što mi je dakako presporo. WD Black mi je pak preskup a i čitam da se dosta ljudi žali na njegovu buku. Vidim da još postoje WD Purple i Red, ali piše na njihovom webu da su namijenjeni za nadzorne sustave, odnosno NAS-ove. Što uzeti? Ne mora nužno biti WD.

 

Ako imaš SSD za OS dobar ti je i taj 5400rpm WD, nećeš skoro ništa osjetit.

Ovo ti je možda i bolja opcija, jeftiniji i brži disk.

KLIK

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Zdenko kaže...

Došlo je vrijeme da kupim novi disk, jer mi je sadašnji star skoro četiri godine i bojim se da mu se bliži kraj radnog vijeka. Radi se o WD Blue, uzeo bih opet takav samo kapaciteta 2 TB ali vidim da aktualni modeli rade na 5400 rpm, što mi je dakako presporo. WD Black mi je pak preskup a i čitam da se dosta ljudi žali na njegovu buku. Vidim da još postoje WD Purple i Red, ali piše na njihovom webu da su namijenjeni za nadzorne sustave, odnosno NAS-ove. Što uzeti? Ne mora nužno biti WD.

 https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/tvrdi-diskovi/sata-35/st2000dm006/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

7 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Koji HDD odabrati?

1)Toshiba P300 1TB (451 hrk)

2)WD WD10EZEX (492 hrk)

3)WD WD10EZRZ (492 hrk)

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

 Po čemu se taj razlikuje?Stekao sam utisak da Seagate-ove hard diskove treba izbjegavati (valjda zbog kvarova).

11 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

jedan wd blue se približio kraju svojeg radnog vijeka, izbacuje mi smart upozorenje na butanju i hd tune mu je dodijelio hrpu crvenih kartona prije nego sam dobio pogled na u(zne)mirujući plavi ekran

 

dakle vrijeme je za novi i zanima me koliko je bitno što wd blue od 2tb ima za uzeti samo model od 5400 okretaja

na disku će biti instalacije nekih igara i neke gluposti - pa me zanima koja je razlika u odnosu na diskove od 7200rpm

 

također, jel krešanje sustava ima veze s tim, obzirom da mi se winsi nalaze na ssd-u kojem je health savršen

 

EDIT:

koji hdd uzeti od 2tb, a da je primarna tišina

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 14:09 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

ovako..treba mi nesta za pohranu 4k filmova i citanje na tvu..do sada sto sam koristio usb od 64 gb nije se dobro pokazalo...ima malu brzinu citanja..treba mi neki savjet koji hdd uzeti,ssd ili ipak neki usb na foru ovoga 

 

https://www.protis.hr/products/details/usb-memorija-128-gb-kingston-hyper-x-savage-usb-31-hxs3128gb/107132?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

pozdrav svima, 

 

planiram uzeti prijenosni HDD od 4TB

 

naisao sam na jedan, pa mi je zapeo za oko, malen i samo USB 3.0 ne treba mu DC punjac

 

pa sam htio pitati za prijedlog i da li bi ovaj bio dobar kao prijenosnik filmova

 

ako netko zna neko bolje rijesenje, neka slobodno predlozi. 

 

With every death, comes honor. With honor, redemption. -Hanzo
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav,

 

uskoro uzimam novo računalo pa kupujem komponente dio po dio.

Planiram uzeti Samsung SSD 850 PRO 256GB pa me zanima uz njega da predložite neki storage HDD disk veličine 1TB. Na njega bi išle igre i multimedija (filmovi/serije)

Unaprijed hvala.

Pozz

Senior IT Consultant
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

WD Blue je ok.

6 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
softwaremaniac kaže...

WD Blue je ok.

 

preporuka za 7200RPM ili 5400RPM? Pošto vidim da je cijena doslovno ista pa pretpostavljam da je bolje ako je veći broj okretaja zar ne? 

Senior IT Consultant
9 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Da, 7200 uzimaj

14 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

7200 svakako.

13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav...

Kupujem eksterni hard 4TB,a vidim da ih na Nabavi ima popriličan bri,pa bih molio za neku preporuku što kupit...?

Ono čisto omjer uloženo dobiveno....

Tnx....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Berkut kaže...

Pozdrav...

Kupujem eksterni hard 4TB,a vidim da ih na Nabavi ima popriličan bri,pa bih molio za neku preporuku što kupit...?

Ono čisto omjer uloženo dobiveno....

Tnx....

 koji trebas 2,5 ili 3,5" ?

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
matej101 kaže...

ovako..treba mi nesta za pohranu 4k filmova i citanje na tvu..do sada sto sam koristio usb od 64 gb nije se dobro pokazalo...ima malu brzinu citanja..treba mi neki savjet koji hdd uzeti,ssd ili ipak neki usb na foru ovoga 

 

https://www.protis.hr/products/details/usb-memorija-128-gb-kingston-hyper-x-savage-usb-31-hxs3128gb/107132?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

do koliko novaca bi izdvojio?

 

 

 

 

15 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

brzina vrtnje nije baš toliko bitna za rad ali za trajnost jest (sporiji su mahom trajniji - nije pravilo!). o pouzdanosti: toshiba svugdje ima "omjer kvarova" nula. eventualno grijanje rješava se hlađenjem u kućištu. 

 

moja pozitivna iskustva (redosljed nebitan): seagate (stariji "obični" modeli), toshiba i WD black, u bilo kojoj namjeni (za sustav ili pohranu). svi rade godinama i nikakvih problema. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.8.2017 4:08 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Bok dečki, trebao bih jedan brzinski savjet. Hitno trebam eksterni disk... interni u ladici, od 4TB. Što preporučate? Imam dva WD Green 3TB, dobro poznati svima. Odlično me služe. Bitno mi je da ipak ne riknu nakon par mjeseci. Ionako mi treba disk isključivo za storage... Znači prebacim na njega, instaliram s njega i ugasim. Ta dva su stara sigurno 5 godina, i ako su radila kontinuirano tjedan dana... i previše sam rekao.

Brzina vrtnje mi nije bitna. Buka isto tako. A ni temperatura jer neće raditi puno. Jedini diskovi kojima osobno vjerujem su WD Black, no taj od 4TB je preskup, a i građen je za performanse pa mislim da je za puko arhiviranje totalno nepotreban. Gledam, imaju ove WD Blue WD40EZRZ, rebrandirani Green diskovi. I Seagate ST4000DM005. Seagate izbjegavam od prije 10tak godina i one famozne kvarljive serije koja je imala problema sa formware-om, no nekako se nadam da je to davna (popravlljena) prošlost.

Koliko vidim, SSD rulaju, imam Samsung EVO i super sam zadovoljan, a standardni diskovi su sve lošiji. Čast Black seriji. No što je tu je, treba mi kapacitet, pa po vašem mišljenju, koji uzeti? Taj blue ili ići na seagate? Možda je tosiba pouzdanija? Ili je za to što trebam totalno svejedno?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...
Berkut kaže...

Pozdrav...

Kupujem eksterni hard 4TB,a vidim da ih na Nabavi ima popriličan bri,pa bih molio za neku preporuku što kupit...?

Ono čisto omjer uloženo dobiveno....

Tnx....

 koji trebas 2,5 ili 3,5" ?

 Radije bih uzeo 2,5"

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
12 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

poz

 

ako može preporuka za lap HDD 2,5" SATA3 5400 rpm, 500 GB i 1 TB

sadašnji krepava pa je potrebna zamjena

Toshiba satellite m50d-a-10d model

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

 Puno hvala....

14 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Malo gledam te 2.5" diskove od 2.0 TB pa sam uzeo u obzir modele:
Seagate 2TB BarraCuda (ST2000LM015)  809,00 kn
Seagate 2TB FireCuda  (ST2000LX001)  805,00 kn
WD 2TB  Blue Mobile (WD20NPVZ)     1.291,05 kn

Uspoređujem cijene pa mi nije jasno, ovaj WD disk, koji je čini mi se
dosta stariji  drži cijenu 35%-40% i višu od Seagate diskova. I to nije samo kod nas
takva situacija nego i vani na tržištima. Šta je taj WD disk superiorniji u odnosu na ovaj dvojac?
Ili Seagate ima nekih problema sa svojim diskovima? I ova nelogičnost na mall.hr da je BarraCuda
skuplja od FireCuda SSHD serije mi isto nikako ne ide u glavu.
Koja bi bila vaša preporuka općenito za 2.5" 2.0 TB model?

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 14:18 (Kile84).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
batizg kaže...

poz

 

ako može preporuka za lap HDD 2,5" SATA3 5400 rpm, 500 GB i 1 TB

sadašnji krepava pa je potrebna zamjena

Toshiba satellite m50d-a-10d model

 

Hvala

 s obzirom da seagate sshd ima 5 godina jamstvo a skuplji su oko 80-100kn od obicnih 2,5" hdd-a a osjetno brzi onda si ovako gledaj

 

https://www.nabava.net/search.php?q=seagate+sshd+2.5

Malo gledam te 2.5" diskove od 2.0 TB pa sam uzeo u obzir modele:
Seagate 2TB BarraCuda (ST2000LM015)  809,00 kn
Seagate 2TB FireCuda  (ST2000LX001)  805,00 kn
WD 2TB  Blue Mobile (WD20NPVZ)     1.291,05 kn

Uspoređujem cijene pa mi nije jasno, ovaj WD disk, koji je čini mi se
dosta stariji  drži cijenu 35%-40% i višu od Seagate diskova. I to nije samo kod nas
takva situacija nego i vani na tržištima. Šta je taj WD disk superiorniji u odnosu na ovaj dvojac?
Ili Seagate ima nekih problema sa svojim diskovima? I ova nelogičnost na mall.hr da je BarraCuda
skuplja od FireCuda SSHD serije mi isto nikako ne ide u glavu.
Koja bi bila vaša preporuka općenito za 2.5" 2.0 TB model?

 sshd je bomba izbor prakticki za istu cijenu obicnog hdd-a tak da je izbor jasan + 5 god jamstvo

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
simpa256 kaže...
Bok dečki, trebao bih jedan brzinski savjet. Hitno trebam eksterni disk... interni u ladici, od 4TB. Što preporučate? Imam dva WD Green 3TB, dobro poznati svima. Odlično me služe. Bitno mi je da ipak ne riknu nakon par mjeseci. Ionako mi treba disk isključivo za storage... Znači prebacim na njega, instaliram s njega i ugasim. Ta dva su stara sigurno 5 godina, i ako su radila kontinuirano tjedan dana... i previše sam rekao.

Brzina vrtnje mi nije bitna. Buka isto tako. A ni temperatura jer neće raditi puno. Jedini diskovi kojima osobno vjerujem su WD Black, no taj od 4TB je preskup, a i građen je za performanse pa mislim da je za puko arhiviranje totalno nepotreban. Gledam, imaju ove WD Blue WD40EZRZ, rebrandirani Green diskovi. I Seagate ST4000DM005. Seagate izbjegavam od prije 10tak godina i one famozne kvarljive serije koja je imala problema sa formware-om, no nekako se nadam da je to davna (popravlljena) prošlost.

Koliko vidim, SSD rulaju, imam Samsung EVO i super sam zadovoljan, a standardni diskovi su sve lošiji. Čast Black seriji. No što je tu je, treba mi kapacitet, pa po vašem mišljenju, koji uzeti? Taj blue ili ići na seagate? Možda je tosiba pouzdanija? Ili je za to što trebam totalno svejedno?

 gledaj malo komentare verificiranh korisnika na newegg-u i amazonu pa na temelju toga izaberi od ta dva, cijena je vidim skoro ista, oba imaju 2 god jamstvo tak da..

14 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Ima li neke velike i značajne razlike između ova dva diska ?

 

Seagate BarraCuda ST1000DM010 1TB 64MB

 

WD Blue 1TB 64MB WD10EZEX

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Ja imam tog Seagate-a i mogu reći da je brz (185 MB read/write) ali je preglasan za moj ukus, doduše, većina drugih komponenti mi je semipasivno hlađena tako da jedino HDD proizvodi buku većinu vremena. 

 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozz ekipa, nisam vec dugo promatrao hardove pa mi treba neka preporuka za hard 1tb ili 2 samo me model zanima koji bi valjao za storage uglavnom torrenta filmova igrica. Hvala lp

If you have nothing to lose, try.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice