Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.765.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
Profesor Jakov kaže...

Kolko košta taj muškin od 60GB? 1100 kuna ako sam dobro vidio?

 - Aha, 1099 u Links-u

 

...Iako su najavili pojeftinjenje, još uvijek isto stoji!

Zdravac
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

evo da podjelim veselje doso je i kod mene jedan SSD... G.SKILL Phoenix Pro 40GB http://www.links.hr/index.php?naziv=SSD+40.0+GB+G.SKILL,+SATA+2.5'',+FM-25S2S-40GBP2+Phoenix+Pro+Series,+MLC-Chip,+maks.+do+280/270+MB/s&option=artikl&id_kategorija=0514&id_artikl=051.400.059

 

pa cu postat slike testova... da vidite ako se odlucite za njega sto dobijete

 

cijena je 859,00kn...links

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

U vezi ovog prebacivanja u AHCI, meni se kod BOOTA pojavi BSOD, ima netko riješenje?{#}

(Ako svijetli da sam online, ne znači da sam tu)Two beer or not two beer--- http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1380237
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji SSD?
Plahi kaže...

U vezi ovog prebacivanja u AHCI, meni se kod BOOTA pojavi BSOD, ima netko riješenje?{#}

vrati nazad na ide, digni windowse, proguglaj akko preko registrya prebacit u ahci, prebaci to u registryu, restartaj komp, prebaci na ahci i to je to. iako preporucam clean reinstal.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
offline
RE: Koji SSD?

pozdrav, evo sad sam u linksu vidio da imaju ovaj disk na stanu i kad sam vidio kolike kolike su mu deklarirane brzine učinio mi se jako zanimljivim :) tako da razmišljam o kupnji ima neko prijedlog neki bolji za tu količinu love sad 100kn gore dolje nije bitno?

Gledao sma još i onaj Corsairov 60gb ona force serija ali ga sad nema u Linksu zanima me nečije iskustvo u praksi ako netko ima jedan do ta dva pa da napiše koji detalj stvarne r/w brzine, i da koja je šema s onim malim datotekama, kako neki pišu ispada da ih nazovimo to tako nalazi čita i zapisuje sporije od normalnog diska, wtf??

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
McNEKONTROLIK kaže...

pozdrav, evo sad sam u linksu vidio da imaju ovaj disk na stanu i kad sam vidio kolike kolike su mu deklarirane brzine učinio mi se jako zanimljivim :) tako da razmišljam o kupnji ima neko prijedlog neki bolji za tu količinu love sad 100kn gore dolje nije bitno?

Gledao sma još i onaj Corsairov 60gb ona force serija ali ga sad nema u Linksu zanima me nečije iskustvo u praksi ako netko ima jedan do ta dva pa da napiše koji detalj stvarne r/w brzine, i da koja je šema s onim malim datotekama, kako neki pišu ispada da ih nazovimo to tako nalazi čita i zapisuje sporije od normalnog diska, wtf??

Taj muskin ti je isti kao i corsair force, ocz vertex 2, dakle isti kontroler SF-1200, tako da je sve jedno koji uzmes jer po meni su to isti diskovi......

 

SSD je brzi u svim pogledima od normalnog diska, pa tako i u citanju malih fileova, samo ove deklarirane brzine se odnose na citanje i pisanje velikih fileova, dok za male fileove brzine su dosta manje ali opet dosta vece nego kod obicnih HDD.

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
McNEKONTROLIK kaže...

pozdrav, evo sad sam u linksu vidio da imaju ovaj disk na stanu i kad sam vidio kolike kolike su mu deklarirane brzine učinio mi se jako zanimljivim :) tako da razmišljam o kupnji ima neko prijedlog neki bolji za tu količinu love sad 100kn gore dolje nije bitno?

Gledao sma još i onaj Corsairov 60gb ona force serija ali ga sad nema u Linksu zanima me nečije iskustvo u praksi ako netko ima jedan do ta dva pa da napiše koji detalj stvarne r/w brzine, i da koja je šema s onim malim datotekama, kako neki pišu ispada da ih nazovimo to tako nalazi čita i zapisuje sporije od normalnog diska, wtf??

...- A jesi pogledao  par prethodnih stranica teme???

Zdravac
15 godina
offline
RE: Koji SSD?
Jurky kaže...

Taj muskin ti je isti kao i corsair force, ocz vertex 2, dakle isti kontroler SF-1200, tako da je sve jedno koji uzmes jer po meni su to isti diskovi......

 

SSD je brzi u svim pogledima od normalnog diska, pa tako i u citanju malih fileova, samo ove deklarirane brzine se odnose na citanje i pisanje velikih fileova, dok za male fileove brzine su dosta manje ali opet dosta vece nego kod obicnih HDD.

ok , thanks na info.  još uvijek se malo dvoumim između corsaira i mushkina ali kontam da ću si uzeti mushkin zbog godinu dana duže garancije i plus još dobije se i onaj 3,5" nastavak za montiranje diska :)

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
McNEKONTROLIK kaže...

ok , thanks na info.  još uvijek se malo dvoumim između corsaira i mushkina ali kontam da ću si uzeti mushkin zbog godinu dana duže garancije i plus još dobije se i onaj 3,5" nastavak za montiranje diska :)

i u corsair force seriji se dobije bracket za montazu..... kojeg god da uzmes neces pogrijesit

Google is your friend
14 godina
offline
RE: Koji SSD?

Fala na savjetima, ubo sam isti jučer popodne. Al sam se naplakao nad njime ... Nije mi htio se bootat i dovidjenja. Ja ga stavio , AHCI postavljen ofc, i on mene pita oču li napraviti Sata disketu. Ja osto paf nisam to vidio od nforce 7 Abitice i prvog mog Sata Seagate diska... Par restartova , non stop sam silio da mi je boot disk Cd rom a on nevidi SSD, i nakon par restartova bum, počeo instal normalno , a nisam niš živo promijenio , zakaj , kako nepitajte me. Nisam dirao Bios ni ništa  a po mojoj ploči vidite da je kanta nova (niti 4 tjedna) pa netrebam neznam fleshat bios i sl.

 

Uglavnom, 111,8 Gb uporabljivih. Abnormalno brzo dizanje sustava, gašenje , neznam valjda 2 sekunde nestignem se ni sa stolice dignut nakon što shut down stisnem, a dizanje igrica , internet preglednika, ofisa i sl što je gore je trenutno. Stavio sam gore, Steam, windoze,WoW, nakon dužeg razmišljanja office ( na ovom ga kompu skoro nikada ne koristim) Gom player, i CoHeroes online i još mi je skoro 40 gb prazno. ja više nego zadovoljan . Ok nisam stavio sve Steam naslove ali za sada sam stavio CoD Bo, MoH 2010, Bf BC 2 da vidim kak to radi.

 

 

e sada jedno još pitanjce. TRIM , e sada dali je on već pojeo tih svojih 10 % kaj ja ne vidim kao slobodan prostor na disku ili ja trebam ostaviti uvijek 10% slobodnog prostora na disku da ne gubi na brzini?

 

Thx, i pozz

15 godina
offline
Koji SSD?

Ja sam jucer malo testirao OCZ Vertex 2 60GB... pas mater 275/275 MB/s. Lud disk to nije normalno :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Predlozio bih svima koji kupuju ssd da ih ne kupuju jos jer ce se cijena spustit na pocetku sljedece godine zbog izlazenja nove intelove generacije ssd-ova {#}

i sve te informacije su dostupne na internetu a samo morate malo potrazit {#}

 
0 0 hvala 3
14 godina
offline
RE: Koji SSD?
špekec kaže...

Predlozio bih svima koji kupuju ssd da ih ne kupuju jos jer ce se cijena spustit na pocetku sljedece godine zbog izlazenja nove intelove generacije ssd-ova {#}

i sve te informacije su dostupne na internetu a samo morate malo potrazit {#}

Misliš da je 120 Gb dosta ? :) čim dođu jeftiniji odmah ubadam još jednoga da mogu više igri kaj haklam instalirati :P

 

Btw, thx for info!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
špekec kaže...

Predlozio bih svima koji kupuju ssd da ih ne kupuju jos jer ce se cijena spustit na pocetku sljedece godine zbog izlazenja nove intelove generacije ssd-ova {#}

i sve te informacije su dostupne na internetu a samo morate malo potrazit {#}

kao i sve u ovom "sportu", svako par mjeseci izlazi nesto novo i bolje i cijene uvijek padaju, uvijek nakon nekoliko mjeseci mozes dobit nesto bolje za istu sumu novaca, samo moras povuci crtu i rec sad kupujem, jer i kad izadje taj intel za par mjeseci ce izaci opet nesto bolje i zacarani niz se nastavlja....... Tako da tu nema neke filozofije cijene uvijek padaju i uvjek dolazi do razvoja i izbacivanja boljih komponenti......, krajem iduce godine ces sigurno moci uzeti posteni SSD za 500kn.....

Google is your friend
15 godina
offline
RE: Koji SSD?

a koji uzeti od ova dva??

 

Mushkin Calisto delux

 

ili

 

G.skill Phoenix Pro Series

 

po cijeni su isti i opcija su mi ili links ili hg šrot jer su mi najbliže ;)

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
McNEKONTROLIK kaže...

a koji uzeti od ova dva??

 

Mushkin Calisto delux

 

ili

 

G.skill Phoenix Pro Series

 

po cijeni su isti i opcija su mi ili links ili hg šrot jer su mi najbliže ;)

Ja bi isao na muskina, gskill je imao nekih problema sa ssd nzmam jeli to taj model ali od njih 10 su radila 2.....

Google is your friend
15 godina
offline
RE: Koji SSD?

ooomg, dobro da si mi rekao... :( nije mi to jasno, pa ne prodaju kifle da im svaki 5 može valjati, to su vrlo vrijedni komadići hardvera od milju i više kn i da si oni tako šta dopuste...sramota!

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
McNEKONTROLIK kaže...

a koji uzeti od ova dva??

 

Mushkin Calisto delux

 

ili

 

G.skill Phoenix Pro Series

 

po cijeni su isti i opcija su mi ili links ili hg šrot jer su mi najbliže ;)

Neki dan sam u jedan komp instalirao Mushkina ali od 240GB i mogu reći da je odličan. Brzina čitanja i pisanja ne tako sjajna prema HD Tuneu (cca 230 MB) ali definitivno rastura. U pisanju dosta brži od mog Intela X 25M što se osjeti kod instaliranja programa i zapisivanja većih fileova.

Šaljem screen

15 godina
offline
RE: Koji SSD?

evo da se malo pohvalim, nabavio sam sinoć Mushkin Calisto Deluxe i naravno da sam ga odmah upogonio i za sada sam zadovoljan, instalacija Win 7 64 bit ali onog većeg Extream RC1 izdanja od 5,5gb je trajala 28min znači od formatiranja diska do gotovog desktopa s svim programima i da se može ne net s mozilom štopao na mob :)

na Windovs expiriance je dobio ocjenu 7,7 takodjer nije loše, samo mi nije jasno šta onda moraš imati za disk da bi dobio 7,9?? vjerovatno takva dva ili tri u raid 0 :P

vidno brži rad u Win i trenutno otvaranje svega nemoram ni spominjati, takodjer kod igrica sami ulazak u igiricu a tek  ono LOADING he he jaaako kratko  :))

dakle jedina mana ovog diska je u tome što je mali 55,8GB imate na korištenje sad sve zavisi koliko vam prostora treba ja sad s tri instalirane igre ( TS 2010, NFS World, B BC2) nešto sitno slika i programa imam još slobodno 32% ili preračunato 18,5gb što u biti i nije loše ali nebi škodilo da ga ima više :)) e da i cijena od 1059kn za 55gb isto nije baš mala...

 

e da evo napravio sam i bench:

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 16:32 (McNEKONTROLIK).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
dali rastu performanse u igrama ako se igra nalazi na ssd-u?
I)0/\/7 I_3412/\/ 70 I-I4(I(, I-I4(I( 70 I_3412/\/
15 godina
offline
RE: Koji SSD?
1337Code_breaker kaže...
dali rastu performanse u igrama ako se igra nalazi na ssd-u?

Brze se ucitava, da.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

nece ti poboljsati grafiku i to, ali sigurno ce dosta ubrzati loading

 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pa mozda je u ovom trenutku isplativo i pogledati alternativu, tj. hybridni HDD

 

http://www.ditech.at/artikel/F250SSH/Hybrid-Festplatte_25Zoll_SATA_II_500_GB_Seagate_Momentus_XT_32_MB_Cache_4GB_SSD_SLC.html

 

a  reiview se moze naci na

 

http://www.overclockersclub.com/reviews/seagate_momentus_xt_500gb/

 

i jos jedan vrlo interesantan review koji usporedjuje sa vise SSD-a (Crucial, Vertex)

 

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=5818&review=ssd+vs+hard+drive

 

.... po testovima ne izgleda lose, cijena je svakako popularna (u usporedbi sa cistim SSD-om), a niti 500 GB nije bas za potcijenit.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Koji SSD?
daxp kaže...
...

Ali je Seagate, tako da - NO WAY! (bar što se mene tiče).

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
McNEKONTROLIK kaže...

evo da se malo pohvalim, nabavio sam sinoć Mushkin Calisto Deluxe i naravno da sam ga odmah upogonio i za sada sam zadovoljan, instalacija Win 7 64 bit ali onog većeg Extream RC1 izdanja od 5,5gb je trajala 28min znači od formatiranja diska do gotovog desktopa s svim programima i da se može ne net s mozilom štopao na mob :)

na Windovs expiriance je dobio ocjenu 7,7 takodjer nije loše, samo mi nije jasno šta onda moraš imati za disk da bi dobio 7,9?? vjerovatno takva dva ili tri u raid 0 :P

vidno brži rad u Win i trenutno otvaranje svega nemoram ni spominjati, takodjer kod igrica sami ulazak u igiricu a tek  ono LOADING he he jaaako kratko  :))

dakle jedina mana ovog diska je u tome što je mali 55,8GB imate na korištenje sad sve zavisi koliko vam prostora treba ja sad s tri instalirane igre ( TS 2010, NFS World, B BC2) nešto sitno slika i programa imam još slobodno 32% ili preračunato 18,5gb što u biti i nije loše ali nebi škodilo da ga ima više :)) e da i cijena od 1059kn za 55gb isto nije baš mala...

 

e da evo napravio sam i bench:

Da li si skinio i instalirao novi firmware za taj disk?

Imaš ga stranici od Mushkina

Zdravac
15 godina
offline
RE: Koji SSD?

e nisam, nisam ni znao da ga ima...koji su ti verzija, kako provjerim koja je verzija na mom??

sutra radim cijeli dan, pa ću navečer, rekao mi je frend da valja instalirati i posebno sata 2 driver za matičnu, treba ga skinuti s stranice od matične i instal jer su drugačiji od ovih koje win 7 automatski skine, i kao ima nekih poboljšanja...

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Ne mogu nigdje naći taj firmware za svoj SSD. Jel ga uopće nema ili?{#}

(Ako svijetli zeleno, ne znači da sam online)--- http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1380237
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
Callisto deluxe 60GB Solid State Drive - MKNSSDCL60GB-DX

 

KLIK

 

Pri dnu stranice ima link!

 

Molim pročitati upute prije!

 

pozz.

Zdravac
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2010 11:43 (Zdravac).
15 godina
offline
RE: Koji SSD?

thanx :))

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?

Po INTEL-u za trim treba ostat 10% slobodnog prostora

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice