Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.776.782
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji SSD?

Vertex 4 128GB mi je malo iznad buđeta... vidim da je Kingston V300 model nov i reviewi su svi zadovoljni s njim...

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 16:21 (Command Prompt).
15 godina
offline
Koji SSD?

ali ovaj je pitao za kingstona ili mach, ne spominje vertex,ali ako nađe vertex4 za iste pare kao i ta dva onda njega naravno

edit: vidim da si se javio,onda kingstone

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 16:26 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

uzmi si vertex4 ja ga ima vec trmi mjeseca i komp radi perfektno i brzo!!!

tihomir
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Command Prompt kaže...

Vertex 4 128GB mi je malo iznad buđeta... vidim da je Kingston V300 model nov i reviewi su svi zadovoljni s njim...

Bolje malo pričekaj i skupi još para za Vertex 4 128GB, VJERUJ NEĆEŠ POŽALITI, Vertex 4 je avion prema ovom jeb... Kingstonu, to ti je kao da si kazao da je VW bolji od Mercedesa, vidiš ja sam uzeo jedan Vertex 4 od 512GB sa Ebaya za 419 dolara + još porez, na garanciju kod njega ni ne računam, eto toliko vjerujem u njega.{#}

 

A ne slušaj ovoga koji ni sam ne zna o čemu priča.{#}

Valentin
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Evo ovako stigo mi novi kingston hyperx 3k. napravio bih clean install win7 pa imam pitanje dali ce biti problema sa licensom tj. product key-om, doduse zato jer je sa msdnaa?

 

edit: napravio sve je u redu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2013 4:55 (Loto).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji SSD?

da li se očekuje kakav pad cijena kod intela 335 240 GB, trenutno je oko 1500 kn 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
lovranac kaže...

da li se očekuje kakav pad cijena kod intela 335 240 GB, trenutno je oko 1500 kn 

ja također čekam neki pad cijena pa da kupim 240 gb umjesto 120

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
lovranac kaže...

da li se očekuje kakav pad cijena kod intela 335 240 GB, trenutno je oko 1500 kn 

Intel za sada nema zalihe te serije te sukladno tomu je i cijena viša, cijeni također doprinosi i tome što smo u HR.

14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav, 

uzeo bih Vertex 4 128GB, sad me zanima kako napravit image s mojeg harda na SSD da mi ostanu svi programi, reinstalacija ne dolazi obzir.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
tkalcho kaže...

Pozdrav, 

uzeo bih Vertex 4 128GB, sad me zanima kako napravit image s mojeg harda na SSD da mi ostanu svi programi, reinstalacija ne dolazi obzir.

Hvala

Acronis True Image to može izvest, skini manual programa za detalje kako to napraviti.

Valentin
15 godina
offline
Koji SSD?
kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 13:31 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji SSD?
što bi mi preporučili do 1200 kn, imao bi oko 80 GB popunjenog prostora
edit: ipak sam se nekako odlučio i naručio 840pro iz superneta -1080 kn s dostavom
edit2: evo stigao {#}
11 intel 330-1200 kn(links) 180GB
8 ocz vertex 4-900 kn-128GB
2 ocz vector 1100 kn-128GB
7 samsung 840pro-1100 kn 128GB
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 17:16 (lovranac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Od intela bježi ovog tvog prvog, ja sam ga uzeo i samo problemi sa njime...Smrzavanje, blue screen, pun web članaka sa tim intelovim 330 diskovima... Svi samo probleme sa njima imaju...

15 godina
offline
Koji SSD?

Evo i ja mislio kupiti SSD za laptop Toshiba P300-GP, star oko 3 god.

 

Na njemu imam običan disk 320GB, htio sam ga maknut i stavit vertex 3 od 240gb, ali kad sam išao otvorit ispod i vidit za dimenzije, čini mi se da laptop ima dva utora za disk, od kojih je jedan slobodan? Evo slike u prilogu, sad bi ostavio ovaj disk kao skladište, a uzeo neki od 120GB za programe.

 

Imate li preporuku koji? Vidim Vertex 4 preporučate, sučelje mi se stariji sata 3gb/s, da li je dovoljan vertex 3 ili nešto slično? Da li je svejedno na kojem su utoru u laptopu?

 

Usput, poklopac za drugi disk ima neke plastične štapiće, da bi vratio poklopac da li ih moram puknut? Jer se ne daju skinut!   Vidi sliku prilog!

 

  Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 21:47 (Fabijan).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?

Da morat ces to otrgnuti.

Probaj disk na drugom utoru da vidis jel radi ili je za ukras.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 21:52 (Ante).
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
Metalac kaže...

Od intela bježi ovog tvog prvog, ja sam ga uzeo i samo problemi sa njime...Smrzavanje, blue screen, pun web članaka sa tim intelovim 330 diskovima... Svi samo probleme sa njima imaju...

Nikakvih problema s njim nemam, a kolko vidim i drugi ga hvale.

Daj pokoji link na navedene probleme (kažeš da ih je pun web)...

12 godina
offline
Re: Koji SSD?
zabranjeniples kaže...
Metalac kaže...

Od intela bježi ovog tvog prvog, ja sam ga uzeo i samo problemi sa njime...Smrzavanje, blue screen, pun web članaka sa tim intelovim 330 diskovima... Svi samo probleme sa njima imaju...

Nikakvih problema s njim nemam, a kolko vidim i drugi ga hvale.

Daj pokoji link na navedene probleme (kažeš da ih je pun web)...

 

Bilo je problema i ucestalih BS-ova sa ranijim firmwareom. Update firmwarea rjesava 99% problema. 

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
BlueMax kaže...

Bilo je problema i ucestalih BS-ova sa ranijim firmwareom. Update firmwarea rjesava 99% problema. 

Ako je bilo problema prije, ne znaći da ga sad treba izbjegavat.

Osobno ne znam kakvi su problemi postojali, ali otkad sam ga uzeo (prije one month), sve radi kako spada.

12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

može neka preporuka ssd-a 60-64gb da je sinkroni pomogučnosti i za sata2 kontroler?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
sanchez0311 kaže...

može neka preporuka ssd-a 60-64gb da je sinkroni pomogučnosti i za sata2 kontroler?

Premala je razlika u cijeni 60 i 120 GB modela da bi ijedan bio preporucljiv.

Uzmi SSD sa SATA 3 suceljem jer ce ti najnormalnije raditi na SATA 2 a kad tad ga mozda prebacis u racunalo sa SATA 3 u kojem ce mu puna brzina doci do izrazaja.

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
sanchez0311 kaže...

može neka preporuka ssd-a 60-64gb da je sinkroni pomogučnosti i za sata2 kontroler?

OCZ Vertex 4 , 64GB ! On je SATA III i to ti je dobro za buducniost kad uzmes SATA III plocu ! Tu je i 5 god. jamstva !

Music As A Weapon !!
14 godina
offline
Re: Koji SSD?

molim vas preporuku za ssd 120 gb do 1000 kn.. hvala

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
soja kaže...

molim vas preporuku za ssd 120 gb do 1000 kn.. hvala

http://www.protis.hr/products/details/ssd-sata-iii-120-gb-intel-520-series-25-ssdsc2cw120a310/52409

 

http://www.protis.hr/products/details/ssd-sata-iii-128-gb-ocz-vertex-4-25-vtx425sat3128g/56497

 

Ova oba dva su super. Možeš slobodno uzet ovaj jeftiniji, nećeš se razočarat.

 

EDIT: Sa OCZ diskom dobivaš i adapter 2.5" na 3.5" tako da ga možeš ugradit u kućište koje na sebi nema mogućnosti ugradnje 2.5" diska, oba diska imaju 5 godina jamstva.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2013 10:27 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
soja kaže...

molim vas preporuku za ssd 120 gb do 1000 kn.. hvala

Uzmi OCZ vertex 4 120gb ili Samsung 830 120gb, ili se malo protegni pa uzmi Samsung 840 pro 120gb.

Kalko1212 ingame
14 godina
offline
Re: Koji SSD?

evo kupio sam ovaj: http://www.protis.hr/products/details/ssd-sata-iii-128-gb-ocz-vertex-4-25-vtx425sat3128g/56497

 

pa me zanima ukratko, kakav je postupak instalacije windowsa na ssd, te dal mogu imat ssd i hdd spojena istovremeno, naravno da ssd bude master, a hdd slave...

 

hvala

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
soja kaže...

evo kupio sam ovaj: http://www.protis.hr/products/details/ssd-sata-iii-128-gb-ocz-vertex-4-25-vtx425sat3128g/56497

 

pa me zanima ukratko, kakav je postupak instalacije windowsa na ssd, te dal mogu imat ssd i hdd spojena istovremeno, naravno da ssd bude master, a hdd slave...

 

hvala

Prije nego ga spajaš  i ideš instalirat windowse na njega trebalo bi mu nadogradit firmware, znači moraš ga spojit na neko računalo koje već ima windowse, otići na OCZ stranicu i skinut najnoviji firmware (pošto je to 2.5" disk ja imam običaj disk stavit u vanjsko kućište, spojit ga na računalo preko USBa, nadogradit firmware i onda ga ugradit u kućište), ali ti ne moraš tako, samo ga spoji na računalo sa instaliranim windowsom da nadogradiš firmware.

 

Data kabel od SSDa spoji u SATA 1 (sata prvi) ili SATA 0 utor u matičnoj ploči (ovisno kako ti je označeno-pogledaj manul od matične, primjer, ako imaš oznake SATA 0, SATA 1 i SATA 2, normalno SSD u SATA 0, HDD u SATA 1 i optika u SATA 2), nema nikakavih master slave (to postoji kod starih PATA(IDE) diskova). U BIOSu disk mode svakako prebaci u AHCI (kako pogledaj manual od matične). Normalno instaliraj windowse na njega. Nakon toga skini si neki od programa dolje da optimiziraš windowse za rad sa SSDom.

 

Evo i nekih korisnih i neophodnih linkova za podešavanje, testiranje i održavanje SSD-a pa si skini i prouči:

- Windows 7 Utilities- podešenja u win 7  i podešenja za ssd

- SSD Fresh- program koji ti sam podesi osnovne stvari kod SSD-a

- SSD Life- analiza SSD-a

- AS SSD- benchmark program

- Atto SSD- benchmark program

SSD ne formatiraš već radišSecure erase disk. Nije preporučljivo, a i nepotrebno je raditi defragmentaciju SSD-a.

Evo da ti malo olakšam. Ugodan rad.

 

edit: Potreban ti je samo SSD fresh da ti podesi windowse, ostalo malo prouči, kad sve podesiš stavi benchmark (sliku) (imaš programe gore) da vidimo jesi dobro podesio i kao se brzina rada kreće.

 

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2013 16:28 (Valentin17).
16 godina
offline
Koji SSD?

Ja uglavnom radim update preko OCZ Bootable Linux Tool. Puno je lakše preko njega i nisi ovisan dali imaš windowse na drugom disku ili ne nego imaš samo bootabilan cd i kada ti pukne napraviš update 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Koji SSD?

pozz,

napokon sam se odlučio uzet ssd, tu čitam o Vertex 4 128GB da je odličan, meni je najbitnija garancija čim duža i da da nepadaju performanse tak brzo, dal ko ima kakav drugi prijedlog?

 

hvala!

 

edit: dal moram napravit update firmwarea na tom ssd-u?

i još jedna stvar, dal prije prve instalacije windowsa na ssd trebam napravit Secure Erase diska?

 

hvala!

mrakky
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 9:48 (mrakky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji SSD?

Uzmi taj SSD, nećeš pogriješiti, ima garanciju 5 godina, performance mu ne padaju tako brzo, barem ja to nisam primjetio, prije nego instaliraš windowse svakako nadogradi firmware, a secure erase koristiš ako misliš radit reinstalaciju OSa, sada na početku ti to nije potrebno.

Valentin
 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice