Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.768.846
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
kiky94 kaže...

A kakvi su ovi M.2 diskovi?

 

Koju ploču uopće imaš ?

Jer to iz potpisa što imaš neće iskoristit do kraja ni jedan sata ssd disk.

M.2 je naravno nekompatibilan.

15 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Ovo je trenutna konfa:

 

AMD FX 8320

Gigabyte 990XA-UD3

8GB DDR3 

Sapphire RX580 Nitro+ 8GB

Corsair HX750

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?

Ako voliš umjetne benčmark testove uzmi M.2., a real life je ipak nešto drugo, ja bih uzeo tog linkanog cruciala, a ako hoćeš potrošit cca 1000kn uzmeš si CRUCIAL MX500 500GB za 1100kn i miran si godinama.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Valentin17 kaže...
ibme74 kaže...

Links daje samo 3 godine garancije dok npr. Protis daje 5 godina i onda je ipak kupnja u Protisu bolji odabir.

Razlika je 30 kn, KLIK.

Provjereno danas u Linksu, garancija je 5 godina, kao sto sam i predpostavio gore, pogrešno su napisali.

13 godina
online
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

Provjereno danas u Linksu, garancija je 5 godina, kao sto sam i predpostavio gore, pogrešno su napisali.

Hvala na informaciji.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...
Valentin17 kaže...
ibme74 kaže...

Links daje samo 3 godine garancije dok npr. Protis daje 5 godina i onda je ipak kupnja u Protisu bolji odabir.

Razlika je 30 kn, KLIK.

Provjereno danas u Linksu, garancija je 5 godina, kao sto sam i predpostavio gore, pogrešno su napisali.

 Links je zbunjen. Za 250Gb model navode 3 god, a za 500 Gb 5 godina. Pitao sam mailom o grantnim uvjetima za MX500 seriju, odgovore da je 36 mjeseci kako daje dobavljač. Potvrda o 5 godina je bila osobno u Linksu?

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Da.

Ne moze biti na 500gb 5god a na 250gb 3god, to je isti model.

 

10 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav, koji od sljedećih ssd-ova mi preporucujete:

 

 

  • Kingston 240GB UV400

 

Kingston 240GB V300 

  • Biostar 240GB sata3 S100240GB
  • AMD Radeon  R3 240 GB
  • AData 240GB SP550
  • Kingston HyperX Fury 240 GB ( treuntno koristim ovaj ssd od 120Gb i zadovoljan sam ali treba mi vise prostora, medjutim nisam siguran da ga mogu nabaviti u 240GB verziji)

 

 

cijene su tu negdje, koji bi bio best buy

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
next'24 kaže...

Pozdrav, koji od sljedećih ssd-ova mi preporucujete:

 

 koji bi bio best buy

 

Crucial MX500 250gb

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

Da.

Ne moze biti na 500gb 5god a na 250gb 3god, to je isti model.

 

 Ubo u Linksu Rijeka neki dan Mx500 od 250gb i garancija je 3 godine. Za 500gb model neznam, lako je naći na njihovoj web stranici.

 

 Edit: na stranicama za oba modela im sad piše da je 60 mjeseci, iako sam siguran da kad sam kupovao da mi je rečeno da je 36 mjeseci garancija a tako piše i na onoj žutoj naljepnici od uvoznika na samoj kutiji od SSDa.

 

Sad budi pametan.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 17:18 (Colossus7).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Colossus7 kaže... 

 Ubo u Linksu Rijeka neki dan Mx500 od 250gb i garancija je 3 godine. Za 500gb model neznam, lako je naći na njihovoj web stranici.

 

Na taj disk je 5 godina garancija, a koliko je u linksu nije ni bitno.

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
honor8 kaže...
Colossus7 kaže... 

 Ubo u Linksu Rijeka neki dan Mx500 od 250gb i garancija je 3 godine. Za 500gb model neznam, lako je naći na njihovoj web stranici.

 

Na taj disk je 5 godina garancija, a koliko je u linksu nije ni bitno.

 Pa kako nije bitno brate ako sam kupio u Linksu njima i vraćam proizvod u slučaju reklamacije itd, ti imaš račun sa njima i skoro svi informatički dućani su do sad stavljali na dosta proizvoda manju garanciju nego što ekipa vani dobiva.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Colossus7 kaže...
ibme74 kaže...

Da.

Ne moze biti na 500gb 5god a na 250gb 3god, to je isti model.

 

 Ubo u Linksu Rijeka neki dan Mx500 od 250gb i garancija je 3 godine. Za 500gb model neznam, lako je naći na njihovoj web stranici.

 

 Edit: na stranicama za oba modela im sad piše da je 60 mjeseci, iako sam siguran da kad sam kupovao da mi je rečeno da je 36 mjeseci garancija a tako piše i na onoj žutoj naljepnici od uvoznika na samoj kutiji od SSDa.

 

Sad budi pametan.

 Bitno je sto pise na toj naljepnici od distributera/uvoznika, ocito imaju vise izvora uvoznika

14 godina
offline
Koji SSD?

Uzeo bih si ssd koji bi bio isključivo za igre. U početku sam mislo na EVO ali ima li štogod jeftinije koje bi tu funkciju obavljalo jednako dobro? Može i njuška. Minimalno 240Gb.

 

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Crucial MX500 250gb 5god garancije - imas ga vec od 600 i kusur kuna

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Bi valjalo ovo za igre https://www.links.hr/hr/ssd-120-0-gb-kingston-a400-sa400s37-120g-sata3-2-5-maks-do-500-320-mb-s-051400462 (pubg,lol...)

Vise mjesta mi netreba, nisam nikad imao ssd ali nakon abnormalnih load timeova na svom starom hddu nemogu izdrzat vise

Palac
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Da

15 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav da li se isplati uzimati ove M2 ssd-ove koštaju više i puno su brži od 2.5 ssd.. Tipa gledao sam samsung 960 evo m2 250gb i obični 2.5 850 evo 500gb skoro ista cijena naravno ovaj je puno sporiji... Sad na njemu bi bio windows i neke meni bitne igre koje najviše igram?? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 11:33 (Frenkyca).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
Uzmi obični ssd sa sata suceljem i duplim kapacitetom za istu lovu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
online
Re: Koji SSD?
Frenkyca kaže...

Imaš Z ploču, puno bolji potez je kupnja i7 6700k ili 7700k s oglasa s obzirom na 144 Hz ekran.

15 godina
offline
Re: Koji SSD?

Imam već 7700k nisam up konfu

13 godina
online
Re: Koji SSD?
Frenkyca kaže...

Imam već 7700k nisam up konfu

Onda fino uzmi Crucial MX500 od 1 TB za 2000 kn i to je to,

ako ti je dosta 500 GB, utediš cca. 1000 kn.

15 godina
offline
Re: Koji SSD?

To mi previše para i nw treba mi od 1tb ssd, pevo prvo sam mislio i do 240-250gb ove M2 ali kada sam vidio skoro za iste pare se dobije 500gb obični ssd onda def mi se ispalti samsung 850 evo 500gb cca 1000kn

7 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

ja jučer upiknuo onaj što sam linkao u temi slike hardwarea za 500kn, nov novcat iz nekog HP laptopa, jednostavno mi je postalo premalo prostora na 120GB ssd-u, uz windowse instaliraš jednu malo veću igru i već si u crvenom, da nisam našao to slučajno, uzeo bi neki 240gb obični SATA 2.5", neću migrirati OS na ovaj m2, zasad samo migrirao bf1, sad već igra zauzima 80Gb, i ide to odlično u usporedbi sa HDDom na kojem je bila dosad

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji SSD?
lav1000 kaže...

uzeo bi neki 240gb obični SATA 2.5"

Iskreno meni osobno je već i to premalo jer je preporučljivo ne puniti SSD preko 80% kapaciteta

jer ako ga napuniš do kraja, degradacija se pojačava, snimiš win, programe i npr. dvije igre i to je to.

Već za 2000 kn se uzme 1 TB Crucial MX500 koji je po testovima brži od Samsunga Evo i Pro i miran si godinama.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...

uzeo bi neki 240gb obični SATA 2.5"

Iskreno meni osobno je već i to premalo jer je preporučljivo ne puniti SSD preko 80% kapaciteta

jer ako ga napuniš do kraja, degradacija se pojačava, snimiš win, programe i npr. dvije igre i to je to.

Već za 2000 kn se uzme 1 TB Crucial MX500 koji je po testovima brži od Samsunga Evo i Pro i miran si godinama.

pa slažem se, čistih 240Gb je knap isto(windowsi su 22-23Gb, bf1 80gb, još jedna igra 50ak Gb, par programa i to je 80%+ zauzetosti)... evo sad sam riješio ovu brigu nadam se bar 2 godine, ovaj 120Gb sad ostavljam čisto OS i programi, ovaj 360Gb za igre koje igram najviše i 2Gb HDD za storage podataka (valjda neće još 2-3 godine igre preko 150+ GB)

12 godina
offline
Koji SSD?

Bok

Imam pitanje, ne pratim bas previse hardver u zadnje vrijeme, je li ssd Intel 540s kompaktibilan sa MSI b350 pc mate pločom? Oboje je m.2, no gledam po internetu da postoji m.2 sata3 i pice pa ako može mi netko to objasnit?

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

 Ovo su danas smanjili Intela, jučer sam gledao i bio je iznad 700kn

Kolko pratim ovu temu, oba su dobra

Gledam sad malo i za Intela na linku koji je kolega ranije dao piše da ima trajanje 288TBW, a Crucial ima 100.

Sad kad si mi linkao, nadam se da ću ubosti tog Intea ovaj tjedan 

8 godina
offline
Koji SSD?

Po testovima je Crucial malo brži, ali sam i ja mislio rađe uzeti Intela zbog neke veće pouzdanosti, iako i jedan i drugi imaju 5 godina garancije 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice