[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

poruka: 128
|
čitano: 44.265
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0

Posto sam se uspio domoci dva primjerka gore navedenih SSD-ova odlucio sam se napisati jedan kratki review, te napraviti usporedbu single SSD vs 2x60GB Raid 0 SSD vs 3x750GB Raid 0 HDD.

 

Dakle Corsairova nova Force serija dolazi u vise razlicitih kapaciteta (40,60,80,100,120 i 240GB), sve izvedbe koriste MLC memoriju, SandForce SF-1200 kontroler, podrsku za TRIM, te su max performanse deklarirane 285 MB/s read i 275 MB/s write.

 

SSD dolazi lijepo zapakiran u manjoj kutijici, dobro je zasticen od bilo kakvih opasnosti prilikom transporta do krajnjeg korisnika. U pakiranju dolazi i 3.5" bracket za laksu ugradnju u kucista na mjesta predvidjena za klasicne HDD, sto je poveci plus buduci se kod nekih proizvodjaca ovaj dodatak treba dodatno kupiti.

pakiranje pakiranje
 

Vidio sam puno pitanja i nedoumica da li kupiti jedan veci ili vise manjih SSD za RAID 0. Ja sam pobornik RAID 0 konfiguracija, pa se ja nisam puno mislio da li jedan ili vise. Tako sam za pocetak uz 2x60GB za test jer sam bio pomalo skeptican kako ce se to sve ponasati u praksi. Sama instalacija SSD bilo single, bilo RAID je protekla bez ikakvih poteskoca (plug and play) kod RAID podesavanja sam koristio strip size 128kb, te stvorio raid 0 120GB polje. Za one koji nikad nisu konfigurirali raid polje i misle da je to neka nauka samo da se zna da to traje cirka 1 minutu, dakle u BIOSU se podesi SATA nacin rada u RAID, te prilikom slijedeceg bootanja se udje u poseban meni za konfiguraciju RAID polja (na asus plocama se vecinom ulazi sa ctr+I) te se tu podesi ime, vrstu RAID polja, strip size, odaberu diskovi koje zelimo, te velicina RAID-a, i to je to. Dalje se win ponasaju kao da je to jedan disk od 120GB.

Raid 0 2x60GB Raid 0 2x60GB
 

Pa evo sad malo usporednih testova single vs 2x60GB RAID 0.

 

 

Testni sistem

 

i7 930

ASUS P6T delx v2

Corsair DDR3 3x2GB 1600MHz

3x750GB WD Black HDD RAID 0

2X60GB Corsair force SSD

 

 

 

ATTO Disc Benchmark

 

HDD Raid 0 HDD Raid 0
  
Single SSD Single SSD
 
SSD Raid 0 SSD Raid 0
 

 

HD Tune Pro - nije bas dobar bench za SSD-ove

 

HDD Raid 0 HDD Raid 0
 
Single SSD Single SSD
 
SSD Raid 0 SSD Raid 0

 

 

Nastavak test u slijedecoj poruci zbog limitiranosti broja slika po poruci.......

Google is your friend
Moj PC  
33 0 hvala 31
14 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0

nastavak testova iz prethodnog posta .............

 

HD Tach

HDD Raid HDD Raid
 
Single SSD Single SSD
 
SSD Raid 0 SSD Raid 0
 

PC Mark 05 HDD test

HDD Raid 0 HDD Raid 0
 
Single SSD Single SSD
 
SSD Raid 0 SSD Raid 0
 

WEI Win 7 2x60 Raid 0

WEI WEI
 

Kao sto de vidi gore u navedenim testovima SSD nadjacava bilo kakvi setup HDD bilo single ili RAID, najveca prednost SSD je vrijeme pristupa podacima koje je ispod 1ms. Iako SSD ima velike deklarirane brzine koje je moguce postici u nekom trenutku pri radu, iz PC Mark testa vidimo da su one u stvarnosti dosta manje, dok je max brzine moguce iskoristiti kod manipulacije velikim fileovima koji teze od vise 1GB. Sto se tice usporedbe single vs RAID 0 SSD razlike se u svakodnevnom radu krecu od 20 do 50% dok u manipulaciji velikim fileovima moze doci i do 100% povecanja brzine.

 

Win se bootaju oko 5sec brze na ssd nego na HDD Raid, programi se otvaraju trenutno, nekako se ima osjecaj kao da sve malo brze radi, cak je i nebitni wei skocio na 7.8 sto se diskova tice, dok je na hdd radi bio 6.3, a na single ssd 7.4. 

 

S obzirom da je cijena 2x60GB skoro ista ili mrvicu skuplja od modela od 120GB moje je misljenje da bi svakako bilo bolje uzeti 2x60GB te ih staviti u Raid 0 te imati isti kapacitet kao i single 120GB. Ovo naravno vrijedi ako imate noviju plocu koja podrzava RAID 0. Rezultati mogu dosta ovisiti i o samoj kvaliteti kontrolera na ploci.

 

Trenutno nasi uvoznici uvoze jako male kolicine SSD od svega nekoliko komada tako da savjetujem da prilikom kupnje vise komada obratite paznju na raspolozivo stanje SSD te kupnju od provjerenih dobavljaca. Ovom prilikom moram pohvaliti Cele303 koji je svojom spretnoscu uspio uhvatiti ova dva SSD od uvoznika u zadnji cas, inace da sam uzimao preko nekog drugog vjerojatno bih jos cekao da stignu. Ovako pristupacnih trgovaca bi trebalo biti vise u HR.

 

 

 

Moja ocjena 9.5/10

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.10.2010 15:55 (Jurky).
Moj PC  
28 0 hvala 31
14 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0

Posto nisam bio bas zadovoljan rezultatima u HD Tune Pro odlucio sam napraviti secure erase i sad su rezultati onakvi kakvi bi i trebali biti.

 

HD Tune

 

Single SSD Single SSD
Single SSD - average 265.2 MB/s

Raid SSD Raid SSD
Raid SSD - average 521.2 MB/s

 

 

ATTO Benchmark

 

Single SSD Single SSD
Single SSD - max read/write - 285 / 273 MB/s

Raid SSD Raid SSD
Raid SSD - max read/write - 563 / 542 MB/s

 

 

Random access

Single SSD Single SSD
 
Raid SSD Raid SSD
 

 

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 20:02 (Jurky).
Moj PC  
21 0 hvala 22
14 godina
odjavljen
offline
[Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0

Bravo MajstoreSmijeh

 

Ovo ja zovem impresivnim hardverom, kakav ni BUG Časopis nebum uskoro testirao

Operation Flashpoint
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0

Danas nakon neznam koliko vremena sam ostao buljiti u ekran prosto iznenadjen, doslovno me izbacilo iz cipela. Naime nas cijenjeni kolega Cele me je informirao da su procurili novi beta RST driveri, koji donose doslovno zapanjujuce performanse SSD kako single, a pogotovo u RAID 0.

 

Driver mozete skinuti ovdje. Trenutno je zadnja beta 10.0.0.1046.

 

Najveca novost je da ovi driveri donose skoro duplo vece performanse u manipulaciji 4k filova. Tako je znacajno ubrzan sami sistem buduci u sistemu ima najvise vrlo malih fileova. Tako da je sad znacajno smanjeno vrijeme bootanja (oko 5sec manje u odnosu na prosle drivere), a sve ostalo pri radu na racanalu doslovno leti kao raketa. Sada je to neka sasvim nova dimenzija koristenja SSD kao sistemskog diska. Rezultati u RAID-u 0 su sada doslovno zapanjujuci.

 

Nego da skratim malo pricu slike govore vise od tisucu rijeci.

 

PC Mark 05

 

Stari driveri

SSD Raid 0 - stari driver SSD Raid 0 - stari driver
HDD score : 65951

 

Novi driveri

SSD Raid 0 - novi driver SSD Raid 0 - novi driver
HDD Score: 105453

 

Dakle skoro pa duplo vise s novim RST driverom. Obratite paznju na brzinu diskova pri dizanju sistema sa 190MB/s skocilo je na 295MB/s, pa nije ni cudo zasto se vrijeme bootanje popravilo za oko 5 sec.

 

 

ATTO Disc Benchmark

 

Stari driveri

SSD Raid 0 - stari driver SSD Raid 0 - stari driver
Novi driveri
SSD Raid 0 - novi driver SSD Raid 0 - novi driver
 

Obratite paznju koliko su se povecale brzine SSD u manipulaciji manjim fileovima. Skoro je 3 puta brze nego do sad.

 

 

Evo i usporedbe na single ssd gdje su performanse se povacale za oko 50% pri manjim fileovima.

 

 

HD Tune - extra tests - Single SSD

 

stari driveri

Single SSD - stari driver Single SSD - stari driver
novi driveri
Single SSD - novi driver Single SSD - novi driver
 

Vidljivo je osjetno povecanje IOP-sa te bandwitha

 

Sto reci nakon ovog pozitivnog soka, konacno se uspjelo poraditi na najbolnijem mjestu SSD-ova a to je brzina izvodjenja sitnih pretezno sistemskih fileova. Samim time sistem sad puno brze radi. Ovo je prava revolucija jer je sad moguce iskoristiti puni potencijal diska. Iako se mnogi zavaravaju  i gledaju max brzine koje ce rijetko kad postici u svakodnevnom radu, ovo znacajno poboljsanje ce itekako osjetiti, i trebaju obratiti paznju na brzine izvodjenja velike kolicine sitnih fileova.

 

Ovaj driver iako jos u beta fazi preporucujem svima koji koriste SSD, bilo single, a posebno RAID, te isto tako donosi i mala poboljsanja kod konvencionalnih HDD spojenih u RAID. 

 

Iako su SSD jos uvijek relativno skupi s danasnjim danom postaju puno ispaltiviji, jer SSD sa ovim i sa proslim driverom nije isti uredjaj.

 

Mislim da bi svi ljubitelji dobrog hardwarea koji imaju financijskih mogucnosti mogli pomalo poceti razmisljati o nabavci SSD, jer ce im donijeti vece zadovoljstvo i uzitak u svakodnevnom radu, vise cak i od par nebitnih dodatnih FPS kojima je vecina gamera opsjednuta.

 

SSD is way to go.

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 23:04 (Jurky).
Moj PC  
23 0 hvala 23
16 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0

Zbilja lete ssd-ići, rastu zazubice od njih :)

 

Thanks for sharing :thumbup:

clock2much
Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0
Cele303 kaže...

Zbilja lete ssd-ići, rastu zazubice od njih :)

 

Thanks for sharing :thumbup:

Lete ko blesavi, ali stvarno me impresioniralo koliko su se poboljsale performanse s novim Intel RST driverom. I prije je to bilo dosta brzo ali sad je sve podignuto na jedan visi nivo.

 

Neznam kad ce izaci sluzbena verzija RST 10 drivera, mozda nam ona donese jos kakvo malo poboljsanje, s obzirom da je ovaj driver jos u beta fazi.

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 23:38 (Jurky).
14 godina
offline
[Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0

Oprosti, nije baš neko pitanje, al ovaj, jel moeš konkretno reć za čega su ti driver-i, za SSD ili za chipset, ako su za chipset, jel onda rade samo na intel-ovim chipset-ima, ili, ako bi bio voljan da malo to pojasniš, pošto mi nije baš najjasnije?!

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0

Ovo je odlično. Jedva čekam napravit RAID 0 danas.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0
Ivsa kaže...

Oprosti, nije baš neko pitanje, al ovaj, jel moeš konkretno reć za čega su ti driver-i, za SSD ili za chipset, ako su za chipset, jel onda rade samo na intel-ovim chipset-ima, ili, ako bi bio voljan da malo to pojasniš, pošto mi nije baš najjasnije?!

Intel RST driver - Intel Rapid Storage Technology driver - dakle samo za Intelove kontrolere...

 

Inače ono što mene zanima je nešto drugo, a to je kako će se ponačati to sa vremenom...ne mislim na driver, nego na sam drive.

Vidim da imaju jak ojako jako veliki MTBF novi SSD-ovi, ali što je sa write cycleovima? Jesu to uspjeli povećati, dovesti na neku dugotrajniju (realno) razinu?

Nisam baš bio u toku sa praktičnim korištenjem SSD-a pa eto, pitam ako itko ima malo više informacija nek podijeli

14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0
Ivsa kaže...

Oprosti, nije baš neko pitanje, al ovaj, jel moeš konkretno reć za čega su ti driver-i, za SSD ili za chipset, ako su za chipset, jel onda rade samo na intel-ovim chipset-ima, ili, ako bi bio voljan da malo to pojasniš, pošto mi nije baš najjasnije?!

Evo vec je miki to objasnio za RST, samo da nadodam da je intel prije imao Intel storage manager i RST je sada zamjena za njega budući se storage manager vise nece obnavljati. I ovaj driver je samo za intel chipset ICH i ova poboljsanja ce vrijediti za sve ssd koji su spojeni na njega prevenstveno u RAID-u, a donosi i manja poboljsanja u single AHCI modu, takodjer manja poboljsanja donisi i na RAID HDD.

 

Evo tocno opis sto je poboljsano u novoj RST 10 seriji

 

New feats of RST 10.0:
- Optical Disk Drive (ODD) Video Read-ahead (VRA) - REMOVED later due to problems with certain BluRay protections
- Zero Power ODD – Power-off Unused Optical Disk Drives (ODD)
- Email Alert and Notification
- RAID Volume Cache Size Increased to 16 MB of System Memory
- SATA Link Power Management (LPM) Support on Desktop

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2010 10:05 (Jurky).
16 godina
offline
[Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0

znaci ovo mogu koristiti jedino oni koji su na intelovoj platformi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0
crozoki kaže...

znaci ovo mogu koristiti jedino oni koji su na intelovoj platformi

Tako je ovaj driver je samo za intel chipset, neznam kakvo je stanje kod AMD, i da li se tamo sto izbacilo.....

Google is your friend
16 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0

Driveri za AMD southbridge izlaze mjesečno, SB850 je rame uz rame sa ICH10R

clock2much
15 godina
offline
RE: [Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0
miki1981 kaže...
Ivsa kaže...

Oprosti, nije baš neko pitanje, al ovaj, jel moeš konkretno reć za čega su ti driver-i, za SSD ili za chipset, ako su za chipset, jel onda rade samo na intel-ovim chipset-ima, ili, ako bi bio voljan da malo to pojasniš, pošto mi nije baš najjasnije?!

Intel RST driver - Intel Rapid Storage Technology driver - dakle samo za Intelove kontrolere...

 

Inače ono što mene zanima je nešto drugo, a to je kako će se ponačati to sa vremenom...ne mislim na driver, nego na sam drive.

Vidim da imaju jak ojako jako veliki MTBF novi SSD-ovi, ali što je sa write cycleovima? Jesu to uspjeli povećati, dovesti na neku dugotrajniju (realno) razinu?

Nisam baš bio u toku sa praktičnim korištenjem SSD-a pa eto, pitam ako itko ima malo više informacija nek podijeli

Pa imaju dovoljno "lufta" da rade par godina. Za par godina ces svakako kupit novi :) Bar ja hocu.

Biljezim se sa stovanjem...
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0
Cele303 kaže...

Driveri za AMD southbridge izlaze mjesečno, SB850 je rame uz rame sa ICH10R

sb850 se stvarno priblizio ich10R, jos je uvjek mrvu sporiji, ali kakve su prije bile razlike ovo je sad vise nego odlicno......

Google is your friend
16 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0
Jurky kaže...

na najbolnijem mjestu SSD-ova a to je brzina izvodjenja sitnih pretezno sistemskih fileova.

preporucujem svima koji koriste SSD, bilo single, a posebno RAID

Sve ovo fino testiraš i napišeš potom ovakvu blesastoću - SSD diskovima nije bolna točka 4k, nego upravo iznimno jaka prednost. SSD-i se kupuju upravo zbog 4k, a ne kupuju za ostalo.

 

RADI nikako ne koristiti za SSD-e! - TRIM ne radi u RAID-u i to uskoro postane ozbiljan problem za SSD diskove.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 9:13 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Lijek za to je ostavljanje praznog mjesta na kraju diska, 10ak giga a Corsair (SandForce) je to već uključio, 60gb + 7% (?) rezerviranog slobodnog mjesta koje ne možeš koristiti tako da raid nije bed bez trima

clock2much
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Da, za trajnost, a i ovisi može li firmware to iskoristiti. Ako se to i koristi, mora biti znatna količina za neki ozbiljan radni vijek takvog diska.

Što se performansi tiče, to ne rješava taj problem i slijedi razbijanje RAID-a svako malo i reformatiranje da se vrati izgubljeno.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 10:21 (naxeem).
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0
naxeem kaže...

TRIM ne radi u RAID-u i to uskoro postane ozbiljan problem za SSD diskove.

Ovo nisam znao!

World Championships: 7, GP started: 266, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,423
16 godina
offline
RE: [Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0
F1-IVO kaže...
naxeem kaže...

TRIM ne radi u RAID-u i to uskoro postane ozbiljan problem za SSD diskove.

Ovo nisam znao!

 zato nemas niti jedne zvjezdice :P :D

 

Lijep je RAID s SSD-ovima, pogotovo ovakvog kalibra, al to je to expensive...

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Froce Series F60 Raid 0
naxeem kaže...
Jurky kaže...

na najbolnijem mjestu SSD-ova a to je brzina izvodjenja sitnih pretezno sistemskih fileova.

preporucujem svima koji koriste SSD, bilo single, a posebno RAID

Sve ovo fino testiraš i napišeš potom ovakvu blesastoću - SSD diskovima nije bolna točka 4k, nego upravo iznimno jaka prednost. SSD-i se kupuju upravo zbog 4k, a ne kupuju za ostalo.

 

RADI nikako ne koristiti za SSD-e! - TRIM ne radi u RAID-u i to uskoro postane ozbiljan problem za SSD diskove.

mislim da sam se krivo izrazio mada je konstatacija tocna (trebalo je pisati na najbolnijem mjestu svakog diska pa tako i SSD) jer sam mislio na brzine 4k koje su dosta male za razliku od ostalih koje su vise manje nebitne (ali u odnosu na obicne HDD 4k su daleko bolje na SSD), medjutim sad su se brzine na 4k skoro utrostrucile u Raidu i to se osjeti itekako u svakodnevnom radu.

 

A ovo u Trimu i Raidu se rijesi lako sa secure eraseom i imageom sistema, cijeli postupak nebi smio trajati duze od 20 min i imas brzine kao od prvog dana. Ali kome je do brzine ovu ajmo rec manu ce lako predvladat, a vjerojatno ce u buducnosti izaci i kakva podrska za TRIM u Raidu, bar se nadam. VEC JE IZASAO :)

 

Nisam ni gledao ali u RST driveru vec  postoji podrska za TRIM u raidu od 05/2010 i RST 9.6 click

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 12:39 (Jurky).
16 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Po iskustvima sa xs-a izgleda da ovaj zadnji driver bez greške sređuje raid setupove

 

 

 

"Ok I can confirm... This driver is rebuilding original speed. I ran pcmark05 and scored 51845 pts for the first run... Waited an hour or so and ran again and it scored 57809. Third run pulled 66547. So something in this driver is restoring speed..."

 

"I have had this Raid setup running for 2-3 months. Never have done a HD erase or anything to set it back to full speed. Been running these with my OS on it and it would be safe to say that they slowed down. But these drivers obviously did something to push the speed back to the max of what they are capable."

 

"I have never secure Erased them and they are getting almost to new performance.. I will let them sit over night and run something tomorrow.."

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 11:57 (Cele303).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

cele taman sam gore updatao post, trim u raidu postoji vec od rst serije 9.6

 

evo ja provjerio i TRIM je ukljucen i radi......Namigiva

 

evo ako ko nezna kako provjeriti jel trim ukljucen u win7:

 

Command prompt

 

c:\windows\system32\fsutil behavior query disabledeletenotify

DisableDeleteNotify = 1 (Windows TRIM commands are disabled)
DisableDeleteNotify = 0 (Windows TRIM commands are enabled)

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 12:55 (Jurky).
Moj PC  
2 0 hvala 6
15 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Da mi je napravit više taj RAID 0, ali još ništa od firmwarea 1.23. Viče

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Onda imaš sreće, jer na dvije ploče nije radilo. I to za sada ima samo Intel driver i očito samo na nekim pločama.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
naxeem kaže...

Onda imaš sreće, jer na dvije ploče nije radilo. I to za sada ima samo Intel driver i očito samo na nekim pločama.

Proradit ce to s vremenom na svim plocama,

 

Napraviti cu za jedno mjesec dana opet bencheve da vidim da li to uistinu i funkcionira....

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Zelim da uzmem 2 x Crucial C300 64GB i da napravim raid 0. Ploca bi bila Gigabyte P55A-U3, a procesor I5-760. Jasno mi je da na ploci imam 2 x SATA 3.

 

Zanima me da li sve ok da li se moze sa ovom konfiguracijom iskoristiti novi intelovi driveri i da li ce biti TRIM podrska i sve sto treba. Previse sam istrazivao na netu, ali previse podataka mi je vec stvorilo konfuziju u glavi, tako da molim nekoga za pomoc.

 

Ukratko: Da li prihvatljivo na ovu plocu ubaciti  2 x Crucial C300 64GB u raid 0, kako bi se iskoristile sve prednosti.

 

Hvala svima na pomoci.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Cohy kaže...

Zelim da uzmem 2 x Crucial C300 64GB i da napravim raid 0. Ploca bi bila Gigabyte P55A-U3, a procesor I5-760. Jasno mi je da na ploci imam 2 x SATA 3.

 

Zanima me da li sve ok da li se moze sa ovom konfiguracijom iskoristiti novi intelovi driveri i da li ce biti TRIM podrska i sve sto treba. Previse sam istrazivao na netu, ali previse podataka mi je vec stvorilo konfuziju u glavi, tako da molim nekoga za pomoc.

 

Ukratko: Da li prihvatljivo na ovu plocu ubaciti  2 x Crucial C300 64GB u raid 0, kako bi se iskoristile sve prednosti.

 

Hvala svima na pomoci.

Mozes napravit raid 0 na sata3, ali na toj ploci kao i na vecini ploca sata 3 ide preko Marvell chipa a ne preko intelovog ich10, tako da neces imati koristi od ovog drivera. Inace taj marvel chip je malo musicav sto se tice raid-a, Ja se na tvom mjestu nebi upustao u RAID preko marvela, nego bi uzeo 1 veci sata 3 ili 2-3 manja sata 2 diska i onda ih ubacio u raid preko ich10.

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Hvala puno na prebrzom odgovoru. Je li ima neka ploca koja bi podrzavala sata 3 raid 0 SSD diskova.

BTW, gledam cijena ovog Cruciala C300 64 GB vani je 100 eura, sto nije vise od sata 2 diskova, tako da sam mislio da bi steta bilo ne kupiti SATA 3 disk, a jos kad bi se u raid 0 stavili...:)

U svakom slucaju hvala na pomoci.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice