SSD i pad lifetime

poruka: 8
|
čitano: 2.373
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
SSD i pad lifetime

Pozdrav ! Imam SSD Crucial 240GB star oko 8-9 mjeseci,  pao mu je sada lifetime za jedan posto (99%)  iznenađen sam kako brzo mu pada životni vjek.  Još sam više iznenađen sa padom postotka lifetime na Gigabyte SSD 240GB kojeg sam kupio 28. 10. 19. zašto je  pao isto za 1 % tako brzo. Dali je netko imao već sličnih problema ili nešto zna ovom problemu , molio bih da se javi i napiše nešto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: SSD i pad lifetime
3 d corner fan kaže...

Pozdrav ! Imam SSD Crucial 240GB star oko 8-9 mjeseci,  pao mu je sada lifetime za jedan posto (99%)  iznenađen sam kako brzo mu pada životni vjek.  Još sam više iznenađen sa padom postotka lifetime na Gigabyte SSD 240GB kojeg sam kupio 28. 10. 19. zašto je  pao isto za 1 % tako brzo. Dali je netko imao već sličnih problema ili nešto zna ovom problemu , molio bih da se javi i napiše nešto.

 E ti me bas nasmijao... 1% u 9 mjeseci, dakle na 100% ovim tempom je za 800-900 mjeseci. Brzo nema sto

 

EDIT: A za ovaj drugi, pa sve ovisi koliko pises-brises, jer taj postotak ovisi o kolicini podataka kojim si ga "nahranio" tokom vremena.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 22:03 (SamoPitam3).
10 godina
offline
Re: SSD i pad lifetime
3 d corner fan kaže...

Pozdrav ! Imam SSD Crucial 240GB star oko 8-9 mjeseci,  pao mu je sada lifetime za jedan posto (99%)  iznenađen sam kako brzo mu pada životni vjek.  Još sam više iznenađen sa padom postotka lifetime na Gigabyte SSD 240GB kojeg sam kupio 28. 10. 19. zašto je  pao isto za 1 % tako brzo. Dali je netko imao već sličnih problema ili nešto zna ovom problemu , molio bih da se javi i napiše nešto.

Nasmijao si me!!!

Ko da će ekslodirat SSD što je pao health za 1% i to nakon 8/9mjeseci.

Nije to problem, hahahhahahahah!  

To je normalno. Meni je na 91% a star godinu dana, sve je stvar koliko brišeš/pišeš "po njemu", ja sam svog mučio, nisam ga štedio. 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 23:31 (CPU).
4 godine
protjeran
offline
Re: SSD i pad lifetime
3 d corner fan kaže...

Pozdrav ! Imam SSD Crucial 240GB star oko 8-9 mjeseci,  pao mu je sada lifetime za jedan posto (99%)  iznenađen sam kako brzo mu pada životni vjek.  Još sam više iznenađen sa padom postotka lifetime na Gigabyte SSD 240GB kojeg sam kupio 28. 10. 19. zašto je  pao isto za 1 % tako brzo. Dali je netko imao već sličnih problema ili nešto zna ovom problemu , molio bih da se javi i napiše nešto.

 Evo dobar clanak:

https://www.bug.hr/savjeti/ssd-upropasten-premalim-slobodnim-prostorom-2907

 

9 godina
offline
Re: SSD i pad lifetime

Hvala na linku. Možete se Vi slobodno i dalje smijati (ne zamjeram Vam) , ali ja sam apsolutno uvjeren da JEDNOM KADA KRENE pad lifetime neće ići linearno nego logaritamski ili još gore nepravilno. Iako imaju trogodišnju garanciju, ovakvim tempom , neće poživjeti više od cca - 5 godina. zato sam zabrinut. pozz !

6 godina
protjeran
offline
SSD i pad lifetime

Ne moraš se brinuti...

Moj OCZ Vektor 120 GB je šest ili sedam godina godina star i na 85% je.

Ne primjetim nikakve probleme u njegovom radu, brzine su iste kao i kad je bio potpuno nov, ništa ne zapinje. Vjerojatno će tako raditi i kad bude na 50%..

Prvi Agility mi je krepucnio nakon dvije godine a pokazivao je desetak dana prije rike da je na 92%...

Dakle, ti softverski postoci ne znače ama baš ništa.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SSD i pad lifetime

Da ali svjedeno svakih 5-6 godina izlazi novi hardver i tad trebas vec novi (brzi) hard disk , ssd,procesor,grafika,RAM sta god hoces...Hardver star 9 godina je vec pomalo ne upotrebljiv...Uostalom moj je na 97%.

14 godina
offline
Re: SSD i pad lifetime

NITI JEDAN SSD kojeg sam ikada postavio NIJE IZDAHNUO od korištenja...

 

čak i OCZ Vector koje sam 40% zamijenio, su zapravo radili ako bih updateo FW prije nego zaribaju...

 

a ja ih postavljam na kompove koji se svakodnevno bar 12+ h koriste već 10-ak godina...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice