Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.812
|
čitano: 537.974
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Paolo Maldini kaže...

Kako se zove ovaj kabel sa slike, došao je sa eksternim HDD kućištem ali je prekratak, trebam duži s eBaya?

 Mini USB

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
5 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Gledajući Backblaze statistiku pouzdanosti HDD-ova čini mi se da su WD parni terabajtni pouzdaniji od neparnih terabajtnih, konkretno od WD red 3TB. Možda sam krivo vidio, nzn, što vi mislite o tome?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Bok, 

Preporuka hdd-a od 1 tb 7200,

po cca 300 kn se nudi wd blue ili toshiba p300, koji je tisi?

U igri je jos barracuda guardian

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Čuo sam da toshiba nije tiha, wd ili seagate su podjednako tihi.

 

Iako će tu svako imati svoj stav, moj frend HW serviser se kune u pouzdanost barracude st1000dm.

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
metallic kaže...

moj frend HW serviser se kune u pouzdanost barracude st1000dm.

A jaki ti je taj "serviser", backup glavu čuva i tu nemamo što puno raspravljati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 19:55 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Valentin17 kaže...
metallic kaže...

moj frend HW serviser se kune u pouzdanost barracude st1000dm.

A jaki ti je taj "serviser", backup glavu čuva i tu nemamo što puno raspravljati.

Pa stvarno je jak, gdje vidis problem?

Za backup se slazem apsolutno.

Uostalom nije lik trgovac, pazi na rma postotke i ugradio ih je stotine.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 21:57 (metallic).
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
metallic kaže...

Pa stvarno je jak, gdje vidis problem?

Za backup se slazem apsolutno.

Uostalom nije lik trgovac, pazi na rma postotke i ugradio ih je stotine.

Problem vidim u tome da se sve kvari, nema pravila i zato je backup obavezan,

nebitno bio to WD, Toshiba, Seagate jer npr. koliko je meni poznato Seagate je najgori.

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Prije je bilo bas losih diskova i odlicnih ako si bio voljan platiti. Danas su se izjednacili zbog okrupnjivanja proizvodjaca.

 

Rekao bih da su vecina diskova danas prosjecno dobri.

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Preporuka za neki 4TB interni HDD? Namjena za storage, znači filmovi, serije, slike, muzika, instalacije igri i ostalo. Gledao sam WD Blue (Hard disk WD Blue (3.5, 4TB, 64MB, 5400 RPM, SATA 6 Gb/s), WD40EZRZ), ali nisam baš siguran koliko će brzina od 5400 RPM-a bit osjetna u radu. Da li je navedeni WD Blue samo obojani nekadašnji Green s obzirom na brzinu? 

Također sam našao ovaj (TOSHIBA 4TB, 7200 rpm, SATA 3 6Gb/s, 128MB cache, X300, HDWE140) koji se čini bolji po speckama, ali dosad sam imao samo WD-ove koji su me dobro služili pa ne znam kako Toshiba stoji u usporedbi.

Ima li nešto bolje od 4 TB do 1000kn?

LP

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 1:58 (Unimatrix 007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Trenutno najpovoljniji je Seagate ST4000DM004 (5900rpm, ST4000DM005 je 7200rpm ali i nešto skuplji).

Na dosta foruma hvale Toshibu N300 (ne X300), ali ona je malo preko 1.000 Kn.

 

16 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mladen kaže...

Trenutno najpovoljniji je Seagate ST4000DM004 (5900rpm, ST4000DM005 je 7200rpm ali i nešto skuplji).

Na dosta foruma hvale Toshibu N300 (ne X300), ali ona je malo preko 1.000 Kn.

 

 Nisu li N300 više orjentirane za NAS kao i WD Red? Ne znam kolika bi mi bila razlika između N300/WD Red i X300/WD Blue po brzini i buci, iako mi se X300 čini puno brži, a cijena je tu negdje.

16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Pa nije to ništa loše ako su za NAS :)

Filmovi i instalacijske arhive su obično veliki fileovi pa ni brzina pristupa nije nešto kritična.

Po buci, meni su se dobri pokazali Seagateovi 2TB (sa 2 1TB ploče, istu oznaku ima i model sa 3 x 666GB), Toshiba P300 3TB i 4TB WD Red (4 kom u Node 804 kućištu i sve skupa je tiho).

 

Naravno, kao što je već i Valentin17 rekao, nema 100% pouzdanog tako da se i ne treba previše zamarati s tim, uzmeš najjeftiniji sa najdužom garancijom i računaš na backup i malo sreće :).

I one tablice sa Backblazea su i dalje samo statistika ... sve je to unutar par postotaka i da uzimaš po tome opet baš tebe može zadesiti loš primjerak.

Istina, po njima ST4000DM001/4/5 drastično odskaču po problemima pa bi ih onda možda ipak trebalo izbjeći (u prošlom postu sam ga spomenuo kao povoljan po cijeni, ali ga nisam probao).

 

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Unimatrix 007 kaže...

Preporuka za neki 4TB interni HDD? Namjena za storage, znači filmovi, serije, slike, muzika, instalacije igri i ostalo. Gledao sam WD Blue (Hard disk WD Blue (3.5, 4TB, 64MB, 5400 RPM, SATA 6 Gb/s), WD40EZRZ), ali nisam baš siguran koliko će brzina od 5400 RPM-a bit osjetna u radu. Da li je navedeni WD Blue samo obojani nekadašnji Green s obzirom na brzinu? 

Također sam našao ovaj (TOSHIBA 4TB, 7200 rpm, SATA 3 6Gb/s, 128MB cache, X300, HDWE140) koji se čini bolji po speckama, ali dosad sam imao samo WD-ove koji su me dobro služili pa ne znam kako Toshiba stoji u usporedbi.

Ima li nešto bolje od 4 TB do 1000kn?

LP

 ja bi cak isao i na ovo

https://www.mall.hr/tvrdi-diskovi-hdd/wd-tvrdi-disk-purple-4tb-wd40purz-intellipower-64mb

 

workload rate mu je 180TB godišnje dok je ovim ostalim 55TB, znaci puno izdrzljiviji disk kao takav a i 3 god tvornicki jamstvo. Sa brzinama se nemoj zamarat jer su svi dovoljno brzi. 

16 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...
Unimatrix 007 kaže...

Preporuka za neki 4TB interni HDD? Namjena za storage, znači filmovi, serije, slike, muzika, instalacije igri i ostalo. Gledao sam WD Blue (Hard disk WD Blue (3.5, 4TB, 64MB, 5400 RPM, SATA 6 Gb/s), WD40EZRZ), ali nisam baš siguran koliko će brzina od 5400 RPM-a bit osjetna u radu. Da li je navedeni WD Blue samo obojani nekadašnji Green s obzirom na brzinu? 

Također sam našao ovaj (TOSHIBA 4TB, 7200 rpm, SATA 3 6Gb/s, 128MB cache, X300, HDWE140) koji se čini bolji po speckama, ali dosad sam imao samo WD-ove koji su me dobro služili pa ne znam kako Toshiba stoji u usporedbi.

Ima li nešto bolje od 4 TB do 1000kn?

LP

 ja bi cak isao i na ovo

https://www.mall.hr/tvrdi-diskovi-hdd/wd-tvrdi-disk-purple-4tb-wd40purz-intellipower-64mb

 

workload rate mu je 180TB godišnje dok je ovim ostalim 55TB, znaci puno izdrzljiviji disk kao takav a i 3 god tvornicki jamstvo. Sa brzinama se nemoj zamarat jer su svi dovoljno brzi. 

 Kad malo bolje razmislim, disk bi se koristio za sve osim za Windowse s obzirom da su na SSD-u. Vjerojatno ću u budućnosti instalirati i igre na to ako zapunim druge diskove, s obzirom na to, trebam disk za sve, je li onda bitno jel to Red, Blue, Purple kako je kolega predložio ili Toshibini X300 i N300 koji mi se čak više sviđa jer bi trebao biti "reliability" disk, a brzine su mu čak i trunku veće od X300. Znači disk ne ide u NAS, koristit će se kao običan disk u PC-u. Ima li tu vas koji za to koristite Redove i Purple-ove umjesto ovih mainstream Blue i sličnih?

Hvala na odgovorima dosad! 

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Pa kakve veze ima ko da disk zna gdje ce biti ustekan  ocito je da su diskovi rađeni za video nadzor i NAS puno kvalitetniji za 24/7 workload. A taj purple ima odlicne ocjene na amazonu. 

 

I ovaj N300 mi izgleda predobro makar je skuplji od wd purple.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 6:38 (roby27).
12 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Ja bih rađe odabrao disk koji ima konstatnih 7200rpm nego ovi za nas koji imaju varijabilne rpm ne više od 5400
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Na vecim rpm samo se disk prije trosi i moguce je brze doc do bad sektora. Ako mu treba za storage onda prije manji rpm. Zato su i raptori izumrli na 10.000rpm jer nema potrebe da glava toliko bude pokretna

16 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Mislim da ću ipak uzeti N300, također ima 180 TB workload/year i visoku brzinu, 3 god. garancije, čini se kao najbolji izbor. Hvala svima na pomoći! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav svima! 

 

U zadnje vrijeme imam dosta problema sa svojim računalom, naime primjetio sam da je dosta sporiji nego inače. Prilikom samog pokretanja treba mu dosta duže vremena da otvori  operativni sustav, a i samo prebacivanje datoteka je užasno sporo. Mene sada zanima dali HDD može utjecati na to, zapravo da se bolje izrazim dali može usporiti računalo ? Samo bi htio napomenuti da imam poprilično "stari" HDD, da Vam iskreno kažem da ni sam ne znam koliko ga dugo imam ali sigurno preko 7 godina, radi se o modelu WD blue 500gb. Primjetio sam da i prilikom igranja igrica imam užasne frame dropove, ponekad dovodi do neigrivosti a i samo surfanje intenetom je užasno sporo. Danas sam probao sa novom instalacijom windowsa i opet ista priča, tako da sam poprilično uvjeren da bi moglo biti do HDD. Šta preporučujete da napravim?

 

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

HDD može utjecati, ne znam koliko si napredak korisnik pa je ovisno o tome moguće da si natrpao PC smećem (hrpom softvera koji se guraju u startup windowsa i time mu usporavaju pokretanje). Ali cijene SSD-ova su ludo niske u zadnje vrijeme pa ti preporučam da si nešto od toga pikneš. To je po meni broj 1 preporuka za svakodnevnog korisnika PC-a da osjeti znatnu razliku u svakodnevnom radu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 17:43 (crazy_luđak).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Trebam 1TB HDD, upravo sada imam WD plavu 1TB i u budućnosti ga želim koristiti samo za dokumente, filmove, slike itd., Ali za igre poput PUBG, GTA V, BF 5 i više Želim kupiti tvrdi disk s bržom brzinom čitanja ,

Postoji li nešto bolje, možete mi preporučiti?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
domi321 kaže...

Trebam 1TB HDD, upravo sada imam WD plavu 1TB i u budućnosti ga želim koristiti samo za dokumente, filmove, slike itd., Ali za igre poput PUBG, GTA V, BF 5 i više Želim kupiti tvrdi disk s bržom brzinom čitanja ,

Postoji li nešto bolje, možete mi preporučiti?

WD black ima najveće performanse, WD blue je nešto povoljnija opcija za svakondevnog korisnika, po cijenu performansi.

 

Ako trebaš hard i za igre koje igraš (ne samo spremanje instalacijskih datoteka i sl.) uzmi black

9 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav, zanima me je li u redu da tipa kupim laptop samo sa ssd-om i da 1tb eksternog kojeg sam već kupio koristim tipa kad oću pogledat film itd. nemam puno iskustva sa eksternim diskovima pa me zanima koliko je to sigurno. 

lp!

If you have nothing to lose, try.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Filip720 kaže...

Pozdrav, zanima me je li u redu da tipa kupim laptop samo sa ssd-om i da 1tb eksternog kojeg sam već kupio koristim tipa kad oću pogledat film itd. nemam puno iskustva sa eksternim diskovima pa me zanima koliko je to sigurno. 

lp!

 Koliko je što sigurno?

 

Ako ćeš koristit SSD kao jedini disk u laptopu, preporučam ti bar 256gb, sve manje od toga je premalo

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
domi321 kaže...

Trebam 1TB HDD, upravo sada imam WD plavu 1TB i u budućnosti ga želim koristiti samo za dokumente, filmove, slike itd., Ali za igre poput PUBG, GTA V, BF 5 i više Želim kupiti tvrdi disk s bržom brzinom čitanja ,

Postoji li nešto bolje, možete mi preporučiti?

 Najbolje ovako https://www.nabava.net/search.php?q=Seagate+firecuda+3.5

9 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Normalno ne bi ni išao ispod 256, ma zanima me koliko je siguran taj disk koristit svako malo pošto on nema svoje napajanje jer je eksterni nego samo usb. Al dobro mislim da ga i ne bi koristio svako malo

If you have nothing to lose, try.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Filip720 kaže...

Normalno ne bi ni išao ispod 256, ma zanima me koliko je siguran taj disk koristit svako malo pošto on nema svoje napajanje jer je eksterni nego samo usb. Al dobro mislim da ga i ne bi koristio svako malo

 Ako radi preko USB-a, znači da preko njega dobiva napajanje i to mu je dovoljno. Eksterni diskovi nisu manje pouzdani samo zato jer su eksterni.

 

Koliko je star? Pokreni dijagnostičke alate na njemu da skeniraju sve SMART parametre pa prema tome procijeni (imaš generičke alate, ali najbolje je pokrenuti alat od proizvođača, npr. WD Data lifeguard za WD, Seatools za Seagate etc.). Ako disk nema bad sectora i generalno je u dobrom stanju, možeš se osloniti na nj. Ako je išta u crvenom, pripazi s tim diskom za neke bitne datoteke.

 

Ja evo imam eksterni disk s par bad sectora već godinama, al ništa kritično ne stavljam na nj pa kolko posluži-posluži

16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...
domi321 kaže...

Trebam 1TB HDD, upravo sada imam WD plavu 1TB i u budućnosti ga želim koristiti samo za dokumente, filmove, slike itd., Ali za igre poput PUBG, GTA V, BF 5 i više Želim kupiti tvrdi disk s bržom brzinom čitanja ,

Postoji li nešto bolje, možete mi preporučiti?

 Najbolje ovako https://www.nabava.net/search.php?q=Seagate+firecuda+3.5

 

Neće dobiti ništa sa hibridnim diskom, SSD dio na toj Firecudi je 8 GB a svaka od nabrojanih igara ima više.

Hibridi su zgodni za office makine gdje se svaki dan ponavlja isti scenarij korištenja (OS, malo office i poslovnih aplikacija, internet) pa elektronika diska "nauči" što se često koristi i to stavlja na SSD dio.

 

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

osjetit ce svakako brzinu i u svakom slucaju bolji buy od obicnog harda. 

11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Molim preporuku između ova 2 diska za backup:

Seagate 6TB Backup Plus 

WD Elements Desktop 6 TB

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice