Wd blue 500gb-problem?

poruka: 12
|
čitano: 5.284
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
sata 3.5 -Wd caviar blue 500gb 16mb.-problem?

evo i mene ovdi-da tražim i ja pomoć malo..riječ je o dotičnom hard disku..istestiran-nema bed sektore-prolazi sve testove,.e sad problem je u tome kaj u windowsima jednostavno zašteka na 2-3 sekunde,i onda je ok opet nekih 4-5 minuta..tak stalno--sprobal sam već sve moguče varijante i ahci-ide mod v biosu,i desetak kablova-3 put nanovo instaliral windowse-iza jumpere(makar nije bilo potrebno ikaj kemijati s jumperima),na 3 računala disk se isto ponaša..e sad sumnjam u firmware od harda..sad me zanima dal je moguče kak flešnuti ga?-ima kakav tutorijal(ak je ko to radil-nek napiše svoja iskustva),hvala unaprijed...

Bahrija
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Wd blue 500gb-problem?

koliko je star hdd i jesi pogledao kolika mu je temperatura

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wd blue 500gb-problem?

10mj-nažalost zagubljena je garancija,,ovo za temperaturu nisam uopče gledal-idem pogledati pa javim..

edit:36 stupnjeva s tim da evo s još jednim programom testiram hard..

 

Bahrija
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 23:46 (bahrija).
12 godina
offline
Wd blue 500gb-problem?

to je normalna temperatura. neznam sta bi jos moglo biti , jesi ga probao u nekom drugom PC-u

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 23:49 (Xboxn00b).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wd blue 500gb-problem?

u 3 kompa-pca isproban..zapazil sam da zna zaštekati kad se nekaj instalirava s njega ili usb stika..nekad na 2-3 sekunde nekad na pol minute..nikad nisam naišel na ovakav problem-da hard disk prolazi sve testove-nema bed sektore,smart ok  a ovak zeza{#}

Bahrija
14 godina
neaktivan
offline
Wd blue 500gb-problem?

hd tune nije nikaj našel,hdd life isto tak hdd sentiental evo ovo izbaci -failure predicted {#}..nažalost moral bum nekaj skemijati za garanciju direkt u tvornicu slat meil.-šteta je kad hard disk star 10mj...banana!!

Bahrija
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Wd blue 500gb-problem?

Ne do bog,aj pogledaj na hdd,da nije serija AAKX ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Wd blue 500gb-problem?
Goldee kaže...

Ne do bog,aj pogledaj na hdd,da nije serija AAKX ?

 

Što nisu svi AAKX? Koliko sam primijetio u firmi, imamo 10-ak komada 500GB WD-a blue, i svi su aakx

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
11 godina
neaktivan
offline
Wd blue 500gb-problem?

ima i aaks vjerovatno jos par serija,barem mislim tako.ja sam imao 4 aakx ni jedan nije izdrzao preko deset mjeseci.kupim prvi bio dva dana,nesto mi iz biosa,nema ga nigdje.drugi i treci izdrzali 5-6 mjeseci,i cetvrti crko nakon 10 mjeseci.neki dan sam pravio novi komp,uzeo adata ssd 120 i wd black :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wd blue 500gb-problem?
ja sam imao hdd 320 gb i otisao reallocated sector count ,mrtav hdd bez garancije i napravio sam sljedece.
registriro hdd na https://westerndigital.secure.force.com/WarrantyCheck?lang=en
e onda sam taj hdd otiso u m san grupu u aveniju vjenceslava holjevca u zg. e onda sam reko tamo da hdd neradi i oni ga zapakirali i slali postom u neznam gdje za 2 tjedna ja dobio novi od 500 gb. ako netko nevjeruje saljem sliku novog harda. btw ne treba list nikaki samo potrvda usmena da hdd jer potvrdjen na wd stranici.
13 godina
offline
Re: Wd blue 500gb-problem?
antimon95 kaže...
ja sam imao hdd 320 gb i otisao reallocated sector count ,mrtav hdd bez garancije i napravio sam sljedece.
registriro hdd na https://westerndigital.secure.force.com/WarrantyCheck?lang=en
e onda sam taj hdd otiso u m san grupu u aveniju vjenceslava holjevca u zg. e onda sam reko tamo da hdd neradi i oni ga zapakirali i slali postom u neznam gdje za 2 tjedna ja dobio novi od 500 gb. ako netko nevjeruje saljem sliku novog harda. btw ne treba list nikaki samo potrvda usmena da hdd jer potvrdjen na wd stranici.

Hvala što si me podsjetio pa sam i ja registrirao svoga WD bluea od prošle godine

robimarko@gmail.com
13 godina
neaktivan
offline
Wd blue 500gb-problem?

Kolega,

 

 

Također imam WD 5000AAKX(500GB) koji je crko nakon mjesec dana rada, također je imao simptome zaštekavanja ali tek nakon 3 tjedna rada.  Sada imam zamjenski istoimeni, ali ni sa njim nisam zadovoljan(u pogonu je 196 dana, Smart status C5 i C7 mi je žut) 

 

 

 

 

Pokušaj:

 

 

  • Pokreni test HDD Tune te testiraj Access Time, kod mene je AT bio 48ms.

 

  • Okrenuti HDD naopačke(lice HDD prema dolje), u mom slučaju je to donijelo stabilni rad neko vrijme, nakon toga Click of Death.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2012 13:24 (Wuk19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice