Excel 2007 Excel 2007 kolumna s brojevima HELP!!!

poruka: 9
|
čitano: 4.113
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Excel 2007 kolumna s brojevima HELP!!!

Kako da brojevi počnu npr. od 0 ili -1 kao dolje na slici?

COOL all YOUR LIFE
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel 2007 kolumna s brojevima HELP!!!
A55M kaže...

Kako da brojevi počnu npr. od 0 ili -1 kao dolje na slici?

 Nikako, ne možeš mijenjati naslovne brojeve i slova za redove i stupce.

Nisi dao više detalja što želiš i zašto (sa prikačenom datotekom primjera)

 

Možeš u ćeliju A1 postaviti formulu =ROW()-2 da bi dobio -1 u toj ćeliji i kopirati je prema dolje. U daljnjim proračunima baziraš se na stupac A koji će imati željeno numeriranje.

Isto tako ako ti odgovara ova opcija možeš sam numerirati brojeve u stupcu A, ako je važno zbog eventualnog naknadnog brisanja redova tada upotrijebi formulu.

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
15 godina
offline
Excel 2007 Excel 2007 kolumna s brojevima HELP!!!

Nwm riješeno

Netko radi što zna, a netko zna šta radi LOL EUW: slinA
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2013 18:30 (AmonZero).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel 2007 Excel 2007 kolumna s brojevima HELP
AmonZero kaže...

Nwm riješeno

Jako nekorektno od tebe. :(

Postavio si pitanje u želji da ti netko pomogne.

Riješio si problem pa obrisao pitanje kao i to da nisi želio drugima pomoći (ako budu imali isti problem)

 

Stvarno nekorektno?

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
offline
Excel 2007 Excel 2007 kolumna s brojevima HELP!!!

Pomoc.

 

Celija A je broj 55

Celija B je broj manji od 1. Zelim ih mnoziti

 

55*0.00085 i izbaci mi error

Dakle =SUM(A1*0.00085) i izbaci #VALUE

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Excel 2007 Excel 2007 kolumna s brojevima HELP

Decimalna točka i decimalni zarez nisu isti. Provjeri kako ti je formatirana odredišna ćelija.

My name is Legion... For we are many!
14 godina
offline
Re: Excel 2007 Excel 2007 kolumna s brojevima HELP
Sum_of_all_fears kaže...

Decimalna točka i decimalni zarez nisu isti. Provjeri kako ti je formatirana odredišna ćelija.

Hvala puno! Nisam znao da to cini veliku razliku. Mislio sam samo ako mi je druga tipkovnica na windowsima da je onda razlika kod US i EU ( , . )

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Excel 2007 Excel 2007 kolumna s brojevima HELP!!!

Imam sličan problem (barem mi se čini) kao kolega iz prvoga posta: možete li mi reći kako unijeti broj u tablicu (Excel 2007), a da pritom ostane nula kao početni broj? Naime, kada unesem npr. 07544 i potvrdim unos, u ćeliji ostane broj bez nule (7544). Znam da negdje ima nekakva opcija za to (čak sam je nekada i koristio, nesretnicu), ali ubih se tražeći i ne nađoh ništa adekvatno.

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći! :)

 

[EDIT] Pronađoh bitangu: treba ćelije formatirati kao tekst. Ha! Jednostavno da ne može biti jednostavnije, a ja polomio periferiju kopajući po Excelu. Isprika na smetnji. :)

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 9:13 (Marko_244).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Excel 2007 Excel 2007 kolumna s brojevima HELP
Marko_244 kaže...

Imam sličan problem (barem mi se čini) kao kolega iz prvoga posta: možete li mi reći kako unijeti broj u tablicu (Excel 2007), a da pritom ostane nula kao početni broj? Naime, kada unesem npr. 07544 i potvrdim unos, u ćeliji ostane broj bez nule (7544). Znam da negdje ima nekakva opcija za to (čak sam je nekada i koristio, nesretnicu), ali ubih se tražeći i ne nađoh ništa adekvatno.

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći! :)

 

[EDIT] Pronađoh bitangu: treba ćelije formatirati kao tekst. Ha! Jednostavno da ne može biti jednostavnije, a ja polomio periferiju kopajući po Excelu. Isprika na smetnji. :)

Link

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice