Excel pomoć

poruka: 530
|
čitano: 269.791
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Joximus kaže...

Kako da mi u koloni (V) upisuje te sate iz (R) a ostale dane da kolone budu slobodne?.

Ne znam zađto si sakrio brojeve redova i slovne oznake stupaca?

Bold u tvojem pitanju vjerojatno se odnosi na redove?

Nisi nam rekao kako si došao do datuma u A stupcu, kako si došao dao slovne oznake dana. Je li to format broja prikazan slovima ili je čisti tekst? Puno toga ima nejasno.

 

Probaj korisitit WEEKDAY funkciju i ovu formulu ako A3 sadrži stvarni broj 1 i tako redom.

 

=IF(WEEKDAY(A3;1)=7;R3;"")

 

Ova formula prikazat će rezultat iz stupca R za svaki datum koji predstavlja nedjelju iz stupca A

(btw: nisam znao da još ima naknade za kilometre, mislio sam da su to ukinuli :)

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć

Nisam namjerno, jednostavno sam tako uslikao ne razmišljajući.

Stvar je u tome da Imam formulu =IF(B7="ned";(M7+P7);"") i ovo radi ako nije kolona B, M i P sa formulom u protivnom ne radi.

Uvu sam isprobao i ne radi, evo nove slike

5 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Pitanje za formulu,

Kad u stupac A upišem broj koji se nalazi npr. u stupcu D, tada da mi stupce B i C u isti red upiše podatke iz stupaca E i F istoga reda,

hvala.

ab
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Joximus kaže...

Stvar je u tome da Imam formulu =IF(B7="ned";(M7+P7);"")

 Nešto mi tu ne štima. Ova tvoja formula bazira se na sedmi redak (Row 7). Pogledaj na slici što ti se nalazi u sedmom redu. U kojoj ćeliji se nalazi ova formula koju si naveo?

 

Daj napiši što sadrže ćelije A14 i B14.

Ima li tu kakva formula ili samo broj formatiran kao tekst ili všto već?

14 godina
offline
Re: Excel pomoć
agroburza kaže...

Kad u stupac A upišem broj koji se nalazi npr. u stupcu D, tada da mi stupce B i C u isti red upiše podatke iz stupaca E i F istoga reda,

hvala.

Koristi logičku IF funkciju.

 

Uzmimo da startamo u prvom redu

U B1 upiši formulu =IF($A1=$D1;E1;0) i kopiraj je u C1 (pa sve prema dole).

Kopiranjem ćeš u C1 imati slijedeću formulu =IF($A1=$D1;F1;0)

 

Formula radi slijedeće

Ako je broj upisan u A1 jednak broju koji se nalazi u D1 tada kao rezultat vrati broj iz E1, u suprotnom kao rezultat vrati nulu.

 

Ako nisi upisao nikakav podatak u 'A' stupcu ili pogrešan unos i ako ne želiš nulu kao FALSE rezultat tada u formuli umjesto '0' postavi dva navodnika (""), to znači da će ćelija biti prazna.

8 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Pozdrav,

 

Trebao bi po ovim vrijdnostima obojati stupac gdje će mi se nalaziti određeni brojevi. Npr. ako mi piše 18,5 da mi oboja bojom gdje piše <20,7, a ako piše 27,7 da oboja bojom gdje piše 26,5-27,8. Kako da to učinim?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Excel pomoć

Trebaš uvjetno oblikovanje. Na Microsoftovim se stranicama nalazi mnogo materijala za učenje (npr. 1, 2, 3, 4) pa ti preporučujem da počneš odatle.

frajerica
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
ByteLord kaže...

Kako da to učinim?

Pogledaj primjer 2 na linku 'Uvjetno oblikovanje' za Excel 2013 ili primjere uvjetnog oblikovanja za Excel 2003

Selektiraj raspon ćelija na koji želiš primijeniti Conditional formatting

 

btw:

'je manje od' = 'less than',

'je između' = 'between',

'je veće od' = 'greater than'

 

znači prvi uvjet je manje od 20,7 drugi uvjet je između 20,7 i 26,4 itd ...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć

Počinje od A3 gdje je datum 1.4.2019 i povuka na dolje vezao A8 sa A3 i dalje dodavao +1

A14 vuče formulu =A13+1

B14 vuče formulu =A14 u format cells sam stavio samo ddd da prikazuje dane

 

14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Joximus kaže...

Počinje od A3 gdje je datum 1.4.2019

 

Ne znam zašto ti ne radi?
Meni sve funkcionira. Evo ti primjer.

 

https://ufile.io/hof9u

14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć

NE radi. Možda zato sto su i kolone M i P pod formulom???

14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Joximus kaže...

NE radi. Možda zato sto su i kolone M i P pod formulom???

Ovako preko slike nemamm vremena za dublju analizu. Javi mi se preko PP.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć

Radi. Puno Vam hvala.

Ali imam problem što mi sad u koloni "W" sa istom formul kao kod kolone "U" ne zbraja. Ne bi htio maknuti kolonu W jer je tako po službenoj knjižici i ta tabela rađena.

14 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

List 1, imam u stupcu A: A5:A11 sve datume blagdana;

List 2, u stupcu A su datumi za cijeli mjesec, npr, A3 je 01.04.2013 a onda od A8:A38 datumi vezani za A8=A3, A9=A8+1 itd.

U stupcu B8 imam sate npr. 8:00. Kako dobiti u stupcu C8 isto te sate ali samo u dane blagdana.  

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 13:57 (Joximus).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Joximus kaže...

 Kako dobiti u stupcu C8 isto te sate ali samo u dane blagdana.  

 Probaj ovu formulu u ćeliji C8


=IF(IFERROR(VLOOKUP(A8;Sheet1!$A$5:$A$18;1;FALSE);"")<>"";B8;"")

Primjer ovdje
https://ufile.io/hadpr

14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć

Hvala na pomoći. Uspješno riješena cijela tablica.

Lp.

15 godina
offline
Re: Excel pomoć
Joximus kaže...

Hvala na pomoći. Uspješno riješena cijela tablica.

Lp.

 poslije 9 (devet!) godina još nisi naučio da se hvali klikom na "hvala" ispod dobročiniteljeva posta jer se ovako ne računa (mislim, vrijedi sikički ali ne i matematički)?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Excel pomoć

Trebam pomoć oko funkcije VLOOKUP.

 

Imam 3 sheeta u excelu. U prvom i drugom sheetu su imena, i u trećem sheetu trebam dobiti za ta imena da li se nalaze u prvom ili drugom sheetu sa tekstom DA / NE

 

Nikako ne uspjevam to dobiti.

 

U prilogu je i primjer slike kako bih trebao dobiti rezultat. Može netko napisati tu funkciju za jedan primjer?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2019 18:00 (Liverpool1892).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć

Probaj (za Excel 2007 i noviji)
btw: U stupcu 'F' su imena kao uvjeti


=IFERROR(IF(F2=VLOOKUP(F2;Sheet1!$A$1:$A$20;1;FALSE);"DA";"NE");"NE")

=IFERROR(IF(F2=VLOOKUP(F2;Sheet2!$A$1:$A$20;1;FALSE);"DA";"NE");"NE")

5 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Trebam pomoc!

imam 10 kg mesa. porcija koju izdajem je od 20 dkg. kako da napravim formulu da kad upisem da sam izdao 2 porcije mi odbija 40 dkg a ne 2? hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć

Vjerojatno si riješio do sada, evo za ostale čitaoce koji imaju sličan problem

5 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Pozdrav, ako u stupcu A unosim neki broj ili ime, treba mi u stupcu spisati datum unosa koji je statički... 

ab
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
agroburza kaže...

treba mi u stupcu spisati datum unosa koji je statički... 

 Ako želiš unijeti trenutni datum preko prečaca pogledaj link

Unos trenutnog datuma u Excelu preko prečaca

 

Ako želiš da ti se automatski pojavi datum u nekoj ćeliji nakon unosa nekog podatka u istom redu tada pogledaj VBA makronaredbu

Automatski datum nakon unosa podatka u Excelu

15 godina
offline
Excel pomoć

Imam jedan neobičan (polu)problem (nije problem, ali me iritira) u Excelu 365 za Windowse.

 

Dakle, ako u tablici promijenim font u nekim ćelijama s Calibrija na neki drugi, dok upisujem vrijednost u ćeliju, oblikovanje mi vrati font na Calibri. Nakon završetka unosa u ćeliju pomicanjem iz te ćelije u drugu, oblikovanje mi se vrati na ono koje želim. Promjena fonta je privremena i traje samo tijekom upisa.

Napominjem da mi je Calibri defaultni font.

Otvorim li istu datatoteku u Officeu 2016 na drugom računalu, sve radi kako treba.

Opcija instaliranja Officea 2016 na računalo s Officeom 365 mi nije prihvatljiva s obzirom da za Office 365 imam pravo na nekoliko besplatnih licenci dok računalo s Officeom 2016 nije moje. Također, opcija mijenjanja defaultnog fonta mi nije prihvatljiva jer onda bih to morao raditi svako malo i ne bi mi riješilo problem čim bih koristio barem dva različita fonta na istom listu.

 

Unaprijed hvala na sugestijama.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Excel pomoć
Zašto ne pokuša koristiti stylove? Podesi željeni format u stylu (veličina, tip fonta, dodatna oblikovanja, poravnavanje, obrub i drugo) i primjeni ga na željene ćelije.
Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Excel pomoć
mario.L_hr kaže...
Zašto ne pokuša koristiti stylove? Podesi željeni format u stylu (veličina, tip fonta, dodatna oblikovanja, poravnavanje, obrub i drugo) i primjeni ga na željene ćelije.

Ne pomaže.

13 godina
offline
Re: Excel pomoć
Kako misliš ne pomaže? Jesi li označio ćelije na koje želiš primijeniti svoj style te potom odabrao taj style?
Da li ti je nakon ovoga opet vratio font na defaultni calibri?
Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Excel pomoć
Font se u Calibri mijenja tijekom unosa. Ako je nešto u ćeliji bilo prije, oblikovano je kako spada. Nakon unosa isto je oblikovano kako spada.

Samo dok upisujem ne valja.
13 godina
offline
Excel pomoć

Pozdrav ljudi, molim pomoć.

 

Imam nekoliko excel fileova koji su jednako strukturirani, ali svaki sa drugačijim imenom i upisanim podacima. Zanima me mogu li se ikako izvući podaci koji mi trebaju iz tih fileova i prenijeti u zaseban excel file.

 

Zasad sam pronašao macro na webu kojim mogu sve fajlove importati u jedan excel file kao worksheetove. A sad bih trebao iz svih tih worksheetova prebaciti određene podatke u "glavni" worksheet. Dio podataka je brojčani, dio tekstualni i svaki worksheet ima drugačiji naziv. Ako je baš neophodno, mogu ih renameati u Sheet1, Sheet2, Sheet3... Znači da excell uzme npr polja B3, G6, J8 po svim worksheetovima i kopira jedan ispod drugog u glavni worksheet. 

 

Ako treba dati još neke detalje ili je nejasno pitajte.

 

Bezuspješno sam guglao jučer, pa eto da pitam pametnije od sebe. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Hexfire kaže...
 

Bezuspješno sam guglao jučer,

 Vidi pomaže li neki od linkova

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice