Excel pomoć

poruka: 530
|
čitano: 270.641
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć

Kako ćeš ubaciti tablice zapremine u excel, to je tvoja stvar. Lično mislim da bi ti bilo najbolje da ručno uneseš, jer OCR može da prevari.

No dobro, evo ti excel fajla u kome je rešeno kako izvući zapreminu iz tablice formatirane kao na skenu koji si postavio.

fajl za download

 

Izmerena visina merne letve, razdvoji se na desetice cm i jedinice cm, pa se tako traži (HLOOKUP) u tablici zapremine.

A za korekciju temperature ti je kolega IvanC već objasnio.

14 godina
offline
Re: Excel pomoć
browster kaže...
Izmerena visina merne letve, razdvoji se na desetice cm i jedinice cm, pa se tako traži (HLOOKUP) u tablici zapremine.

@browster, nije problem pronaći sjecište nekog podatka u stupcu i podatka u redu. Sve ovakve formule kombinacijama funkcija rade isto.

[code]

=VLOOKUP(VALUE(TEXT(ROUNDDOWN(uvjet;-1);0));table;MATCH(......)

=INDEX(table;MATCH(VALUE(TEXT(ROUNDDOWN(uvjet;-1);0));.......)

=HLOOKUP(VALUE(RIGHT(TEXT(ROUNDDOWN(uvjet;0);0);1));........)

=OFFSET(A1;MATCH(VALUE(TEXT(ROUNDDOWN(uvjet;-1);0));........)

[/code]

 

Ova formula koju si postavio riješava samo osnove tj. kako pronaći sjecište. Moje mišljenje je da @žohar u samom početku nije dobro objasnio problematiku i postavke koje je dao (ili ja stvarno ne mogu naći logiku).

 

- Količina BEZ KOREKCIJE

Njegov osnovni cilj je pronaći količinu litara iz tablice koju je dao "bez korekcije" ali tu nije uračunao "milimetre" i to mi nije jasno s obzirom na njegov prvi post. Njegova sken tablica prikazuje samo "centimetre". Što se događa kada upišeš izmjerenu količinu na mjernoj letvi 21,6 cm (21 centimetar i 6 milimetara) ili 113,7 cm. Formula neće izbaciti točan podatak jer će povući količinu iz tablice samo za centimetre.

 

Ova moja idejna "kilometarska" formula ispod "mogla bi" riješiti taj problem u jednom koraku bez pomoćnih stupaca i redova. No još je nisam do kraja razradio. Problem mi je interesantan i možda napravim jedan tutorijal (dopunim moj web za Excel 2013) za ovu problematiku, samo da skužim cjelokupnu logiku i matematičke tokove što s čime i zašto.

 

[code]

=(VLOOKUP(VALUE(TEXT(ROUNDDOWN(ROUNDUP(cell;0);-1);0));table;MATCH(VALUE(RIGHT(TEXT(ROUNDDOWN(ROUNDUP(cell;0);0);0);1));row;0);0)-VLOOKUP(VALUE(TEXT(ROUNDDOWN(ROUNDDOWN(cell;0);-1);0));table;MATCH(VALUE(RIGHT(TEXT(ROUNDDOWN(ROUNDDOWN(cell;0);0);0);1));row;0);0))/10*RIGHT(TEXT(cell;"0,0"))+VLOOKUP(VALUE(TEXT(ROUNDDOWN(ROUNDDOWN(cell;0);-1);0));table;MATCH(VALUE(RIGHT(TEXT(ROUNDDOWN(ROUNDDOWN(cell;0);0);0);1));row;0);0)

[/code]

 

- Količina SA KOREKCIJOM

Koliko sam shvatio jednostavno dobivena količina se množi sa koeficijentom korekcije za određenu temperaturu. Također kod mene u mojim proračunima dolazi do sitaucije, što je temperatura veća to je količina manja i obratno? Ovo mi nije do kraja jasno pa se ne bih htio "zaletiti".

 

 

[EDIT:]

 

Ova "kilometarska formula" iznad povlači podatke direktno iz sken tablice bez pomoćnih stupaca i radnih listova.

 

Da ne bi bilo zabune za nekoga i ovu formulu ISPOD, moglo bi se korisititi ali samo pod uvjetom a to je da se podaci vuku iz tablice sa pomoćnog radnog lista S7 gdje se nalazi 5 stupaca sa litrama za milimetre (file koji sam dao u postu prije).

=VLOOKUP(C2;spremnikS7;4;FALSE)

 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 19:09 (IvanC).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć
IvanC kaže...

 


Ova moja idejna "kilometarska" formula ispod "mogla bi" riješiti taj problem u jednom koraku bez pomoćnih stupaca i redova.

 

Da, baš je kilometarska. Zato takve izbegavam. Zbunjujuće je.

Ja sam ipak, po svome, razložio na pomoćne redove (lako ih je hideovati). Pa pošto sam bio prevideo da merenje može biti i u mm, korigovao sam proračun i uvrstio interpolaciju kako bi se uzeli u obzir i mm.

evo fajla

Inače bilo bi lakše da može da se izvrši interpolacija za 21,6cm između recimo vrednosti za 21cm i vrednosti za 22cm. Ali pošto kod horizontalnih spremnika to može da vara (zbog oblika) onda mora da se uzme vrednost za 21cm, pa da se uzme razlika između vrednosti za 22cm i 21cm pa da se ta razlika množi sa 0,6cm i da se to doda na vrednost za 21cm. Tako je i urađeno u priloženom fajlu.

A što se korekcije usled temperature tiče, mislim da se referentna vrednost zapremine uzima za 15C, pa taj faktor stvarno izmerenu zapreminu svodi na referentnu zapreminu koja bi bila pri 15C.

U svakom slučaju, mi ovde razradismo Dejana (računicu) a nisam siguran da @žohar uopšte i čita ovo. Možda se bacio na OCR-ovanje tabela {#} ili proučava "Pravilnik o uvjetima koje moraju ispunjavati pravne osobe za ovjeravanje, ispitivanje sukladnosti i provedbu službenih mjerenja za cilindrične vodoravne i okomite spremnike"

14 godina
offline
Re: Excel pomoć
browster kaže...

U svakom slučaju, mi ovde razradismo Dejana (računicu) a nisam siguran da @žohar uopšte i čita ovo. 

Manje više hoće li se on javiti. Problematika za rješavanje u Excelu je interesantna kao i sam način pristupa rješavanju problema da se dođe do željenog cilja.

 

FORMULA 1.

Ova moja kilometarska formula vraća isti rezultat (bez dodatnih i pomoćnih redova i slično)

 

FORMULA 2.

Ovaj tvoj pristup rješavanju problema je dosta interesantan i također je dobro raščlanjen za početnika da vidi što se i kako radi i da nauči nešto.

Tvoja formula daje isti rezultat ali sa pomoćnim elementima kao i moja bez pomoćnih elemenata a ja bi je ipak kreirao ovako bez pomoćnih elemenata bez obzira što je dugačka. Eventualno bi imenovao izvornu baznu tablicu kao i imenovanje ćelije D1 radi eventualnog korištenja Conditional Formatting tako da se označi bojom ćelija rezultata na baznoj tablici na osnovu uvjeta tj. količine na mjernoj letvi 21,6 i slično.

 

[code]

=HLOOKUP(FLOOR(D1-FLOOR(D1;10);1);'tablica zapremine'!$A$4:$K$30;D5;FALSE)+(HLOOKUP(IF(FLOOR(D1-FLOOR(D1;10);1)<9;FLOOR(D1-FLOOR(D1;10);1)+1;0);'tablica zapremine'!$A$4:$K$30;IF(FLOOR(D1-FLOOR(D1;10);1)<9;MATCH(FLOOR(D1;10);'tablica zapremine'!$A$4:$A$30;1);MATCH(FLOOR(D1;10);'tablica zapremine'!$A$4:$A$30;1)+1);FALSE)-HLOOKUP(FLOOR(D1-FLOOR(D1;10);1);'tablica zapremine'!$A$4:$K$30;MATCH(FLOOR(D1;10);'tablica zapremine'!$A$4:$A$30;1);FALSE))*((D1-(FLOOR(D1;10))-FLOOR(D1-FLOOR(D1;10);1))*10/10

[/code]

 

FORMULA 3.

I na kraju ako već radim sa pomoćnim elementima ja bi preferirao pomoćni radni list i postavio jednostavnu formulu koju sam već naveo u postu prije korištenjem imenovane tablice. A transpose tablice u stupac može se odraditi i formulom (ne mora biti VBA)

 

[code]

=VLOOKUP(C2;spremnikS7;4;FALSE)

[/code]

 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Svaka časst! Nisam na forumu već tjedan dana... Zanimljiva kilometarska rasprava{#} Još nema odgovora od Excelisfun, i mnogih drugih; čak sam ponudio i novčanu uplatnicu{#}; i potrudio se prevesti u galone i inče...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Žohar kaže...

 čak sam ponudio i novčanu uplatnicu

Pa što nisi odmah rekao koliko nudiš da ne radim džabe ;)

Nisam te pitao jesi li ti djelatnik na BP?

 

btw: pogledaj opcije pa si izaberi što ti odgovara.

 

- Mjerenje količine goriva u spremniku goriva na benzinskoj crpki

 

Inače ovdje možeš pokušati potražiti pomoć uz plaćanje

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 23:24 (IvanC).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć
IvanC kaže...
Žohar kaže...

 čak sam ponudio i novčanu uplatnicu

Pa što nisi odmah rekao koliko nudiš da ne radim džabe ;)

Nisam te pitao jesi li ti djelatnik na BP?

 

btw: pogledaj opcije pa si izaberi što ti odgovara.

 

- Mjerenje količine goriva u spremniku goriva na benzinskoj crpki

 

Inače ovdje možeš pokušati potražiti pomoć uz plaćanje

Evo {#} netko mi je odgovorio. Molim te vidi ovu: INDEX(C2:L7,MATCH(D13,B2:B7,1),MATCH(MOD(D13,10),C1:L1,0))  C2:L7 je tablica, b2:b7 su desetine a C1:L1 su jedinice. Anyway, odgovor je s ozgrid.com; znači, još mi treba lookup za temperaturu i korekciju, ali molim da ja upisivam temp a ne da bude padajući izbornik, ili ako misliš da je padajući bolje... znači, na kartici kalkulacija trebam unijet temp i visinu u cm a da dobijem litre bez i sa korekcijom. I ako može oblikovanje rezultata, tj. da označi na tablici izmjerenu količinu. h v a l a  dobri ljudi!!!

14 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Evo još: =INDEX(C2:L7,MATCH(TRUNC(D13),B2:B7,1),MATCH(MOD(TRUNC(D13),10),C1:L1,0))+(D13-TRUNC(D13))*10

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

for 23.6 this formula witll select the 20 from the column and three from the row =230

INDEX(C2:L7,MATCH(TRUNC(D13),B2:B7,1),MATCH(MOD(TRUNC(D13),10),C1:L1,0))

and to add the decimal as a whole hnmber just add +(D13-TRUNC(D13))*10 to the end of the formula

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć
Žohar kaže...

Evo još: =INDEX(C2:L7,MATCH(TRUNC(D13),B2:B7,1),MATCH(MOD(TRUNC(D13),10),C1:L1,0))+(D13-TRUNC(D13))*10

 To je to! We have a winner!

Probao sam ovu. Radi! I sa različitim listovima, odnosno kada su podaci na različitim listovima.

Hvala svima. Uskoro kada estetski doradim tablicu, šaljem.{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć
Žohar kaže...
Žohar kaže...

Evo još: =INDEX(C2:L7,MATCH(TRUNC(D13),B2:B7,1),MATCH(MOD(TRUNC(D13),10),C1:L1,0))+(D13-TRUNC(D13))*10

 To je to! We have a winner!

Probao sam ovu. Radi! I sa različitim listovima, odnosno kada su podaci na različitim listovima.

Hvala svima. Uskoro kada estetski doradim tablicu, šaljem.{#}

 Evo i tablice s primjerom jednog rezervoara: http://www.datafilehost.com/d/b79d0768

 

Još jednom, hvala svima!{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć
Žohar kaže...
Žohar kaže...
Žohar kaže...

Evo još: =INDEX(C2:L7,MATCH(TRUNC(D13),B2:B7,1),MATCH(MOD(TRUNC(D13),10),C1:L1,0))+(D13-TRUNC(D13))*10

 To je to! We have a winner!

Probao sam ovu. Radi! I sa različitim listovima, odnosno kada su podaci na različitim listovima.

Hvala svima. Uskoro kada estetski doradim tablicu, šaljem.{#}

 Evo i tablice s primjerom jednog rezervoara: http://www.datafilehost.com/d/b79d0768

 

Još jednom, hvala svima!{#}

 Hebi ga, ne valja{#}   Ako je npr: 169,2cm, onda na 169 vrijednost dodaje +2 što nije točno:( Treba množiti 0,2 sa 169vrijednosti, i tek onda dodati!

16 godina
offline
Excel pomoć

Treba mala pomoć, 

 

Iz web aplikacije izvezem csv, no excel pretvori decimalne brojeve manje od 12.99 u datum, gdje to isključiti, to mi se pojavilo danas, i ne kužim (rijetko koristim excel), slijedio sam nekakvo M$ upustvo ali mi ne vrati moju vrijednost.

 

 

 

 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.11.2014 13:31 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Nix kaže...

Iz web aplikacije izvezem csv, no excel pretvori decimalne brojeve manje od 12.99 u datum, gdje to isključiti, to mi se pojavilo danas, i ne kužim (rijetko koristim excel), slijedio sam nekakvo M$ upustvo ali mi ne vrati moju vrijednost.

 

Prikaz decimalnog razdjelnika (separatora) točka ili zarez zavisi od regionalnih postavki računala na kojem učitavaš dotični CSV u Excel.

Ti imaš HR postavke gdje  se decimala određuje zarezom a datum točkom. Svi manji brojevi se logički učitavaju kao datum jer ih Excel tako vidi zbog regionalnih postavki. npr: 12.99 Excel vidi kao pro.99 što je nelogično jer takav datum ne postoji

Da bi izbjegao ovu situaciju trebao bi prije importa u Excel, oblikovati ćelije kao tekst. Dakle selektiraš sve ćelije na radnom listu i klik desnom tipkom miša na selektirano područje pa  Format Cells i na kartici General odaberi Text.

Sada importiraj podatke iz CSV.

Ako ne ide tako onda promijeni regional settings postavke za datume i vrijednosti u Windowsima

 

[EDIT]: Ili probaj otvoriti taj CSV file u Notepadu pa sa Find/Replace zamijeni točku sa zarezom pa tek onda učitaj u Excelu

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.11.2014 16:49 (IvanC).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć
Žohar kaže...
Žohar kaže...
Žohar kaže...
Žohar kaže...

Evo još: =INDEX(C2:L7,MATCH(TRUNC(D13),B2:B7,1),MATCH(MOD(TRUNC(D13),10),C1:L1,0))+(D13-TRUNC(D13))*10

 To je to! We have a winner!

Probao sam ovu. Radi! I sa različitim listovima, odnosno kada su podaci na različitim listovima.

Hvala svima. Uskoro kada estetski doradim tablicu, šaljem.{#}

 Evo i tablice s primjerom jednog rezervoara: http://www.datafilehost.com/d/b79d0768

 

Još jednom, hvala svima!{#}

 Hebi ga, ne valja{#}   Ako je npr: 169,2cm, onda na 169 vrijednost dodaje +2 što nije točno:( Treba množiti 0,2 sa 169vrijednosti, i tek onda dodati!

 Hvala IvanC, hvala browster, hvala svima. Ipak sam riješio, po najviše zahvaljujući Ivanu C i stranici Ozgrid.com. Evo formule, i tablice za skidanje: =(INDEX('S-7'!B2:K27;MATCH(TRUNC(List1!C2)+1;'S-7'!A2:A27;0);MATCH(MOD(TRUNC(List1!C2)+1;10);'S-7'!B1:K1;0))-INDEX('S-7'!B2:K27;MATCH(TRUNC(List1!C2);'S-7'!A2:A27;1);MATCH(MOD(TRUNC(List1!C2);10);'S-7'!B1:K1;0)))*(List1!C2-TRUNC(List1!C2))+INDEX('S-7'!B2:K27;MATCH(TRUNC(List1!C2);'S-7'!A2:A27;1);MATCH(MOD(TRUNC(List1!C2);10);'S-7'!B1:K1;0))

 

 

link za download:) http://www.datafilehost.com/d/32e2d5b6

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.11.2014 17:29 (Žohar).
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Žohar kaže...

........... Ipak sam riješio, ......

[EDIT:]

Nisam baš siguran da je OK.

Jesi li probao upisati 21,6 cm u C2 ili slične varijante.

Što ti formula vraća kao rezultat?

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.11.2014 21:57 (IvanC).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć
IvanC kaže...
Žohar kaže...

........... Ipak sam riješio, ......

[EDIT:]

Nisam baš siguran da je OK.

Jesi li probao upisati 21,6 cm u C2 ili slične varijante.

Što ti formula vraća kao rezultat?

=IF(AND(B5>=0;B5<241,1);(INDEX('S-7'!B15:K41;MATCH(TRUNC(List1!B5)+1;'S-7'!A15:A42;1);MATCH(MOD(TRUNC(List1!B5)+1;10);'S-7'!B14:K14;0))-INDEX('S-7'!B15:K41;MATCH(TRUNC(List1!B5);'S-7'!A15:A42;1);MATCH(MOD(TRUNC(List1!B5);10);'S-7'!B14:K14;0)))*(List1!B5-TRUNC(List1!B5))+INDEX('S-7'!B15:K41;MATCH(TRUNC(List1!B5);'S-7'!A15:A42;1);MATCH(MOD(TRUNC(List1!B5);10);'S-7'!B14:K14;0));"ERrOR")

 

Eto je! {#} Kilometarska!  List1B5 gdje upisivam letvu u cm. S-7 tablica sa svojim rasponom i redovima i stupcima. Formula se, praktički, sastoji od index, match, mod i trunc formula, kombiniranih u zagrade, te sam još dodao ERrOR ako se upiše neka apstraktna vrijednost.

14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Žohar kaže...

........... Ipak sam riješio, ......


Eto je! {#} Kilometarska!

Stvarno je "kilometarska" ;)

Malo se razlikuje od formula na ovom tutorialu od 19.10.2014 (i mislim da nije to to ali neka bude)

Neka, nauči se nešto kada se čovjek trudi. "Važno je da si riješio problem"

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 23:58 (IvanC).
15 godina
offline
Excel pomoć

Bok, trebam pomoč sa excellom:

 

Dakle imam 2 tablice spojene u jednu zajedničku. Sad, u toj spojenoj tablici će mi se ponavljat vrijednosti, znači bit će duplo, a meni treba u toj zajedničkoj ostati sve osim tih duplih, dakle ti svi dupli bi trebali bit izbrisani iz te zajedničke tablice. Trebao bih ,formulu ili metodu, što prije :)

 

Hvala!

If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
MENIT kaže...

 znači bit će duplo, a meni treba u toj zajedničkoj ostati sve osim tih duplih, dakle ti svi dupli bi trebali bit izbrisani iz te zajedničke tablice.

Kada su u pitanju duplikatiu ili unikati u Excelu tada postoji više mogućnosti kako riješiti problem. Treba biti samo kreativan i smisliti najbolju metodu.

Pogledaj slijedeće tutorijale step-by-step

 

- Duplikati u Excelu 2003

- Kopiranje unikata u Excelu

- Kako pronaći Unique u Excelu

- Kako prikazati diplikate bojom u Excelu 2013

- remove duplicate in Excel

 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
10 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Dobar dan,

 

eto mene nazad :).

imam par sitnica koje mi baš ne idu,pa se sjetio foruma.

 

na prijašnjim problemima mi pomogao g.IvanC pa sam i ovdje pisao njemu.

ako netko drugi može i želi neka se ne ljuti što sam poruku pisao g,IvanC.

problem su vezani uz hiperlinkove i još neke sitnice za mahere ;)

 

u linku je book na svakoj sheet je napisan problemćic (3 kom cca)

 

http://www.datafilehost.com/d/f35cc726

 

 

HVALA unaprijed svima koji će mi moći pomoći

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2014 19:15 (mdnera).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
mdnera kaže...

 

na prijašnjim problemima mi pomogao g.IvanC pa sam i ovdje pisao njemu.

ako netko drugi može i želi neka se ne ljuti što sam poruku pisao g,IvanC.

Jednostavno postaviš pitanje i to je to. nema potrebe obraćanja osobno. ;)

 

O Hyperlinkovima u Excelu imaš na dotičnom linku

Nešto sam na brzinu uradio pa vidi jel ti odgovara, download

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
12 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

....

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2014 10:04 (dRoID).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Kopiram nešto sa interneta pa ima toga dosta. Kako da uradim paste sa ctrl-v a da nije ono "keep source formating", nego da mi fino samo text ubaci.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Excel pomoć

ako sam ja dobro razumio onda ovako probaj: oznacis tekst na stranici,desni klik,paste special,unicode txt i ok...bar meni tako radi ako mislimo na isto.

Nek me neko isporavi ako sam krivo objasnio,pozz.

LoL: SirHectorDeMaris , Origin: cohr23
13 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć

Jest, znam ja to, al da mi je da ne moram to svaki put raditi, jer ima baš dosta toga. Da mi je kako da to bude default na ctrl+v.

10 godina
offline
Re: Excel pomoć

alt+es tj drzis alt stisnes e pusits e prebacis na s...krace ne znam ima li.

 

http://chandoo.org/wp/2008/07/02/17-excel-paste-special-tricks/ ovo ce ti pomoc.

LoL: SirHectorDeMaris , Origin: cohr23
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 20:14 (hrka11).
15 godina
offline
Excel pomoć

Ovo će za vas biti jednostavno ali ja nemogu shvatiti {#} Dakle imam jedan dokument koji unutar sebe ima 30-tak sheet-ova. Svaki sheet ima određeni broj stranica koji je meni bitan da se printa u footeru u formatu Stranica 1 od 22 npr. I to funkcionira ako printam jedan po jedan sheet, ali ako stavim na print entire workbook, što bi mi bilo puno brže onda mi printa ukupan broj stranica. Znači zanima me kako da printam odjednom cijeli workbook ali da svaki sheet ima svoju numeraciju. Tnx

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Gestapo kaže...

 Znači zanima me kako da printam odjednom cijeli workbook ali da svaki sheet ima svoju numeraciju. Tnx

Pogledaj http://www.pcreview.co.uk/forums/print-entire-workbook-each-sheet-starting-page-1-a-t4036739.html

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
10 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

eto mene opet :)

molim pomoć trebam izracunati sumu po mjescecima i po osobi.

znači kad odaberem filter mjeseca da dobijem sumu tog mjeseca ili mjeseci koje odaberem i tako sa osobama :)

 

nisam lumen znam ali ......

http://www.datafilehost.com/d/b424a5f7

 

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice