Pretraživanje unutar xls-a

poruka: 16
|
čitano: 5.611
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pretraživanje unutar xls-a

trebao bi tražilicu koja bi mogla pretraživati unutar exel dokumenata, imam puno oko 400 dokumenata koje bi trebao pretražiti, i naći jedan 7znamenkasti broj u jednom od tih 400 kom. pa da ne otvaram svih 400 i tražim. mislim da windows 7 ima tu mogućnost.

ako netko zna neka podjeli sa mnom

boško
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pretraživanje unutar xls-a

Možda ti ovo pomogne:

 

http://www.codeproject.com/KB/cpp/XMLsearch.aspx

 

Isto tako u search-u od XP-a imaš onu opciju A word or phrase in the file pa probaj.

15 godina
neaktivan
offline
Pretraživanje unutar xls-a

MS Office ima mogućnost pretraživanja unutar Office dokumenata: File -> Open -> Tools -> Search...

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pretraživanje unutar xls-a

nisam uspio sa office search, a ovo drugo nije za exel, treba mi prezraživanje unutar exel dokumenata

boško
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pretraživanje unutar xls-a

Sorry, danas sam malo umorniji.

Probaj s ovim, trial je, ali bi trebao pomoći (testiro i dobro je obavio posao)

 

http://www.aks-labs.com/products/fsa_home/solutions/articles/search_word_document.htm

15 godina
neaktivan
offline
Pretraživanje unutar xls-a

Upravo Office search pretražuje unutar Office dokumenata. Pogledaj sliku ispod - upiši ono što tražiš, odaberi lokacije pretrage i tip datoteka koje treba pretražiti.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pretraživanje unutar xls-a
boskho kaže...

trebao bi tražilicu koja bi mogla pretraživati unutar exel dokumenata, imam puno oko 400 dokumenata koje bi trebao pretražiti, i naći jedan 7znamenkasti broj u jednom od tih 400 kom. pa da ne otvaram svih 400 i tražim. mislim da windows 7 ima tu mogućnost.

ako netko zna neka podjeli sa mnom

ako sam te dobro shvatio....

ti bi zapravo pretrazivao neki stupac unutar excel tablice i trazio odredeni podatak? i tako kroz sve excel datoteke na disku?

ili je taj podatak u imenu datoteke?

jer i u jednom i u drugom slučaju može se riješiti problem sa makro naredbama, tj. sa VBA programiranjem.

14 godina
neaktivan
offline
Pretraživanje unutar xls-a

Uspio sam sa win search word or phraze, fala svima

boško
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
problem s otvaranjem xls datoteka

Molim pomoć.

U mapi imam spremljenu Exelovu datoteku sa podacima. Kada je pokušam otvoriti (klik na nju), otvori se excelov predložak bez imena datoteke i zasivljenim poljima na kojem bi trebale biti ćelije sa podacima. U traci sa alatima aktivna je samo ikona "open". Kada kliknem na nju otvori se prozor "open" na kojem moram ponovno izabrati željenu datoteku, i kada kliknem na nju, otvori se normalan sheet sa kompletnim prikazom.

Dali netko zna kako popraviti stvar.

Na drugom kompu s istim Ecel-om istu datoteku otvam iz prve.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pretraživanje unutar xls-a

da ne otvaram novu temu bezveze, mi od Erste Banke u firmi dobivamo redovno neke datoteke u xls formatu, ali kad otvorimo te datoteke one se ne prikazuju dobro odnosno nije kao u pdf da bude onako lijepo prikazano kao racun, nego kao neka tablica, ali sve nesta pobrkano i nema konacne sume napisane. Neznam da li ce netko shvatiti sto zelim napisati, probao sam konvertirati u pdf, ali nije pomoglo nista i dalje isto prikazuje. Kao excel tablice, ali sve nesta sifrirano, vamo tamo, bas ono...

 
0 0 hvala 0
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pretraživanje unutar xls-a
RedHill kaže...

da ne otvaram novu temu bezveze, mi od Erste Banke u firmi dobivamo redovno neke datoteke u xls formatu, ali kad otvorimo te datoteke one se ne prikazuju dobro odnosno nije kao u pdf da bude onako lijepo prikazano kao racun, nego kao neka tablica, ali sve nesta pobrkano i nema konacne sume napisane. Neznam da li ce netko shvatiti sto zelim napisati, probao sam konvertirati u pdf, ali nije pomoglo nista i dalje isto prikazuje. Kao excel tablice, ali sve nesta sifrirano, vamo tamo, bas ono...

 Imam i ja ERSTE izvode, u tom xls formatu. Otvaram preko Chromea i uredno se sve vidi i printa...

12 godina
offline
Re: Pretraživanje unutar xls-a

nama pise da smo offline ili da je ogranicena povezanost, cak i kad preuzmem i otvorim sa excelom ili necim drugim ili konvertiram u pdf, ne bude dobro

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pretraživanje unutar xls-a
RedHill kaže...

nama pise da smo offline ili da je ogranicena povezanost, cak i kad preuzmem i otvorim sa excelom ili necim drugim ili konvertiram u pdf, ne bude dobro

 Probaj ovako. Skini izvod u XLSu, onda ga otvori u Chromeu, idi na printanje ali umjesto pravog printera izaberi "save as PDF" (kao na slici dolje). Kako ti ispadne?

12 godina
offline
Re: Pretraživanje unutar xls-a

kad skinem datoteku, desni klik na istu, otvori u programu, odaberem Chrome, CHrome se otvori, ali mi opet nudi da skinem istu datoteku, wtf xD

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pretraživanje unutar xls-a
RedHill kaže...

kad skinem datoteku, desni klik na istu, otvori u programu, odaberem Chrome, CHrome se otvori, ali mi opet nudi da skinem istu datoteku, wtf xD

 Probaj sa Edgeom, Firefoxom, Operom, ako imaš nešto od tog?

12 godina
offline
Re: Pretraživanje unutar xls-a

probao u Edge, otvori prazno i gore u desnom baru me pita da li zelim otvoriti ili spremiti kao, desnim klikom na prazno odem na ispis, i izaberem da spremi kao pdf, no spremi mi prazan dokument

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice