AMD Bristol Ridge APU

poruka: 49
|
čitano: 17.022
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Bristol Ridge APU
hejhaj kaže...

Na preporuku uvaženog kolege ramboxa odlučio sam se na konfiguraciju s A8 9600.

CPU AMD A8 9600 480,00 kn

MBO Gigabyte GA-AB350M-HD3 610,00 kn

SSD Samsung EVO 250 gb 760,00 kn

HDD Toshiba 1Tb 7200 340,00 kn

RAM 8Gb DDR4 2400 Mhz Patriot  Signature 520,00 kn

Napajanje Corsair CX450M 406,00 kn

Kućište Fractal Nano S 503,00 kn

Buđet mi je bio cca 3500,00 a ovo malo prelazi 3600,00 kn. 

Da li je sklopljeno OK ili sam negdje nešto zaribao?

 

 

 

 Za te novce uzmeš ovo dole kaj podere taj APU.

 

1x Procesor Intel Pentium G4560 

1x Matična ploča MSI h110M Pro-D Military Class 4, s1151, mATX

1x Memorija Pny 8 GB ddr4 2133MHz Premium Memory

1x Gigabyte GeForce gtx 1050 Ti, 4GB GDDR5

1x HDD Interni Toshiba p300 3.5" 1 TB, 7200rpm, HDWD110UZSVA 

1x Napajanje 450w Thermaltake TR2 S, 80+ 

1x Kućište Midi MS Helios III

 

Javi se u temu slaganja konfiguracija ako želiš najbolje za svoje novce.

13 godina
offline
AMD Bristol Ridge APU
Baš. Pentium je way bolji od spomenutog AMD-a kolko god kolega rambox pokušava braniti čast
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Bristol Ridge APU

Hvala na sugestiji, ali kolega rambox je upućeniji u ono što sam ja tražio. Tvoja konfiguracija je čisto gamerska dakle ono što meni apsolutno ne treba. 

Zato nisam tražio savjet na sklapanje konfiguracija zato jer se samo gleda kako uz određeni buđet uhvatiti što bolji fps.

Za You tube, surfanje, MS office mi je važniji procesor s integriranom grafikom, a za razliku u cjeni grafičke kartice dobiti kvalitetan SSD od 240 gb i modularno napajanje s pet godina garancije i neko profinjeno kućište kao i bogatiju matičnu. 

14 godina
offline
Re: AMD Bristol Ridge APU

Hvala na savjetu. Memorija onda ide 2x 4 gb za istu cijenu, a kućište će biti ili MS black widow silent pro za istu cijenu kao i Nano S ili da probijem još malo buđet s Phanteks eclipse p400 silent

13 godina
offline
AMD Bristol Ridge APU
Pa opet je Pentium bolji jer ima integriranu koja nema nikakvih problema sa YT, gledanje HD filmova i ostalih stvari
Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Bristol Ridge APU

 A kad dolazi Ryzen based APU ??

16 godina
offline
Re: AMD Bristol Ridge APU
zuper kaže...
Pa opet je Pentium bolji jer ima integriranu koja nema nikakvih problema sa YT, gledanje HD filmova i ostalih stvari

Jesi ti uopče svjestan kakvu si turbo-veliku glupost napisal?Ako ne razumiješ zašto je forumaš izabral A8-9600, ili ne razumiješ kaj sam sve napisal/linkal na prošloj strani onda je bolje da ništ ne piskaraš.Dakle Pentium ovo podebljano može bez frke, a A8-9600 sa okvirno duplo jačom grafom+AMD UVD 6.0 to ne može.

 

Šta to spada po ostale stvari, jel možda iGPU gejming u kojem je Pentium propisno beskorisan.

itomic009 kaže...

 A kad dolazi Ryzen based APU ??

 Desktop AM4 varijanta Q1 2018, ali realno najeftiniji Quad Core model neče koštat manje od 150dolara.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
10 godina
offline
AMD Bristol Ridge APU

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Bristol Ridge APU
rambox kaže...

Jesi ti uopče svjestan kakvu si turbo-veliku glupost napisal?Ako ne razumiješ zašto je forumaš izabral A8-9600, ili ne razumiješ kaj sam sve napisal/linkal na prošloj strani onda je bolje da ništ ne piskaraš.Dakle Pentium ovo podebljano može bez frke, a A8-9600 sa okvirno duplo jačom grafom+AMD UVD 6.0 to ne može.

 

Šta to spada po ostale stvari, jel možda iGPU gejming u kojem je Pentium propisno beskorisan.

Duplo jaca grafa od neupotrebljive je u najbolju ruku katastrofalno losa. Kome je to bitno i zeli se frustrirat pokusajima igranja nek izvoli...

16 godina
offline
Re: AMD Bristol Ridge APU
D3lBoy kaže...

I kaj sad s tim videom, pa i ti izgleda jako slabo pratiš kaj se pisalo/preporučalo na prošloj stranici.

 

A12-9800 je totalno neisplativ, dakle vrati se nazad i čitaj korisne informacije sa razumijevanjem.

 

A8-9600, 70dolara ili u Hrvatskoj 480kn

 

A12-9800, 110dolara

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
13 godina
offline
AMD Bristol Ridge APU
Da, super je ta integrirana kod A8. Baš za igranja prastarih naslova na 720p low postavkama. Isto je tu uglavnom tek toliko za hardversku akceleraciju, a kaj se tiče same CPU snage tu nema kaj tražiti. Ali eto, ako baš korisnik traži 30% jači GPU za igranje takvih igara, neka ide na AMD. A po upisu je rekao da treba za YT, surf i Office. A tu stvarno ne vidim gdje je AMD bolji
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Bristol Ridge APU
ansha kaže...
rambox kaže...

Jesi ti uopče svjestan kakvu si turbo-veliku glupost napisal?Ako ne razumiješ zašto je forumaš izabral A8-9600, ili ne razumiješ kaj sam sve napisal/linkal na prošloj strani onda je bolje da ništ ne piskaraš.Dakle Pentium ovo podebljano može bez frke, a A8-9600 sa okvirno duplo jačom grafom+AMD UVD 6.0 to ne može.

 

Šta to spada po ostale stvari, jel možda iGPU gejming u kojem je Pentium propisno beskorisan.

Duplo jaca grafa od neupotrebljive je u najbolju ruku katastrofalno losa. Kome je to bitno i zeli se frustrirat pokusajima igranja nek izvoli...

 

Aj ti to objasni tikvanu koji AMD voli više od mame i tate.

Skužiš da od igranja na integruši nema ništa, odlučiš kupit single grafu, pa se onda sjetiš da imaš proc koji nemere izgurat ni low range karticu pa ni to nema smisla.

Sa g4560 se jednako ne budeš naigrao na integruši ali po potrebi i želji možeš stavit bilo koju mid range karticu i igrat ćeš se ko car.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2017 14:30 (honor8).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Bristol Ridge APU
hejhaj kaže...

Hvala na sugestiji, ali kolega rambox je upućeniji u ono što sam ja tražio. Tvoja konfiguracija je čisto gamerska dakle ono što meni apsolutno ne treba. 

Zato nisam tražio savjet na sklapanje konfiguracija zato jer se samo gleda kako uz određeni buđet uhvatiti što bolji fps.

Za You tube, surfanje, MS office mi je važniji procesor s integriranom grafikom, a za razliku u cjeni grafičke kartice dobiti kvalitetan SSD od 240 gb i modularno napajanje s pet godina garancije i neko profinjeno kućište kao i bogatiju matičnu. 

 

On bi ti prodao željezo pod zlato kako uvjerljivu spiku razvije. 

14 godina
offline
Re: AMD Bristol Ridge APU
honor8 kaže...
hejhaj kaže...

Hvala na sugestiji, ali kolega rambox je upućeniji u ono što sam ja tražio. Tvoja konfiguracija je čisto gamerska dakle ono što meni apsolutno ne treba. 

Zato nisam tražio savjet na sklapanje konfiguracija zato jer se samo gleda kako uz određeni buđet uhvatiti što bolji fps.

Za You tube, surfanje, MS office mi je važniji procesor s integriranom grafikom, a za razliku u cjeni grafičke kartice dobiti kvalitetan SSD od 240 gb i modularno napajanje s pet godina garancije i neko profinjeno kućište kao i bogatiju matičnu. 

 

On bi ti prodao željezo pod zlato kako uvjerljivu spiku razvije. 

 Kolega rambox mi je ostao u sjećanju jer mi je jednom preporučio monitor za kupovinu s kojim sam prezadovoljan. Moje povjerenje ima i koliko vidim svoje stavove po forumu iznosi dosta argumentirano i mislim da jako dopridonosi kvaliteti bug foruma. 

13 godina
offline
AMD Bristol Ridge APU
Pa kad su u pitanju AMD stvari, on je prvi tu. Za neke stvari dobro kaže, ali i dobro zna i pretjerivati kad nije u pravu. Objektivnost mu je strani pojam
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Bristol Ridge APU

Cini se da je ipak Bristol Ridge APU pun pogodak 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Bristol Ridge APU

Eto sad je tu i kompletnija usporedba, Pentium G4560 vs defoltni/nije kloknut A8-9600 iGPU gejming usporedba.Dakle tu imamo petnaest različitih igrica, 720p rezolucija i to je to dodatni komentar nije potreban.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-bristol-ridge-apu/242995.aspx?page=0&jumpto=5463153&sort=asc&view=flat

 

Trenutno Pentium košta 80$, na drugoj strani AMD gejming APU za šaku graha ima cijenu od 70$.

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2017 16:16 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Bristol Ridge APU
LOOL gaming na 720p...
Već dugo nisam vidio da netko traži konfu sa budžetom gdje bi mu taj APU bio potreban. Hvala Bogu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Bristol Ridge APU

Za iste novce duplo vise jezgri, 3-4x bolja grafika. Za djecji PC koji vrti crtice, djecje igrice, Office i Skype sasvim super :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice