ASUS omogućio overclock na H81,B85,H87,H97 pločama

poruka: 6
|
čitano: 2.374
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
ASUS omogućio overclock na H81,B85,H87,H97 pločama
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 20:06 (Valentin17).
 
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
ASUS omogućio overclock na H81,B85,H87,H97 pločama

pohvalno nema sta{#}, no neke ploce doslovno nesmijes klokati zbog nikakve regulacije kao ni ostatak vezan za stabilnost tokom Oc! tako da treba pripaziti!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 20:26 (Stjepanj).
Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
online
ASUS omogućio overclock na H81,B85,H87,H97 pločama

Ja imam MSI H61m P20 G3 koja bi navodno trebala podržati i7, a moj pentium G2020 je nakong godinu dana r@zyeb0 reguloaciju struje ((bio sam na servisu zbog jednog problema, zna Valentin)) s toga i ja mislim da nema neke fajde od toga s lošijim matičnim pločama ;)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ASUS omogućio overclock na H81,B85,H87,H97 plo
Stjepanj kaže...

no neke ploce doslovno nesmijes klokati zbog nikakve regulacije kao ni ostatak vezan za stabilnost tokom Oc! tako da treba pripaziti!lp

Istina, H81 ploče imaju samo 3 ili 4 faze. {#}

Ali evo jedan primjer, ASUS H97 PRO (6 phase) i i7 4770k na 4.5 GHz.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 20:37 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Re: ASUS omogućio overclock na H81,B85,H87,H97 plo
Strm kaže...

Ja imam MSI H61m P20 G3 koja bi navodno trebala podržati i7, a moj pentium G2020 je nakong godinu dana r@zyeb0 reguloaciju struje ((bio sam na servisu zbog jednog problema, zna Valentin)) s toga i ja mislim da nema neke fajde od toga s lošijim matičnim pločama ;)

pa nema "fajde" ako ces je overklokati, nije stvar u procesoru! nego ti silom tjeras plocu overklokom da radi vise/brze/jace a jadna nije nabildana da to izdrzi! jasno sad{#} svaki i7 ce najnormalnije raditi na stock taktovima kao i najslabiji celeron!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
online
Re: ASUS omogućio overclock na H81,B85,H87,H97 plo
Stjepanj kaže...
Strm kaže...

Ja imam MSI H61m P20 G3 koja bi navodno trebala podržati i7, a moj pentium G2020 je nakong godinu dana r@zyeb0 reguloaciju struje ((bio sam na servisu zbog jednog problema, zna Valentin)) s toga i ja mislim da nema neke fajde od toga s lošijim matičnim pločama ;)

pa nema "fajde" ako ces je overklokati, nije stvar u procesoru! nego ti silom tjeras plocu overklokom da radi vise/brze/jace a jadna nije nabildana da to izdrzi! jasno sad{#} svaki i7 ce najnormalnije raditi na stock taktovima kao i najslabiji celeron!

To kužim, ali ako je Pentiumj zeznuo regulaciju, šta bi i7 tek? A pogotovo šta bi napravio ak bi uključio OC-Genie? Sve bi završilo u dimu, stoga mi nije jasno kak ploča ima mogučnos OC-a a nema regulaciju da pogono jedan slabi Pentium kak spada?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice