Detektiran gravitacijski val?

poruka: 24
|
čitano: 7.520
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Detektovan gravitacioni talas?

Profesor na Arizona State University, Lawrence Krauss, objavio je na svom twitter profilu kako je 60% uvjeren da je LIGO detektor u Livingstonu zabilježio gravitacioni talas. Zvanično ništa još nije objavljeno a osobno mislim i da neće uskoro dok advanced LIGO koji je nedavno pokrenut ne izvrši dodatna mjerenja svakako.

 

http://www.msn.com/en-us/news/technology/scientists-struggle-to-stay-grounded-after-possible-gravitational-wave-signal/ar-CCpXnV?li=BBnbfcL&ocid=iehp

Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Detektovan gravitacioni talas?

Tokom prošle godine, analizirajući podatke iz LIGO kroz einstein@home projekt, sjećam se da oko četiri mjeseca gotovo pa nisam gasio svoje računalo!

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Detektovan gravitacioni talas?

Čini se da je gravitacioni talas ipak DETEKTOVAN! https://twitter.com/lkrauss1

LIGO je zakazao konferenciju za novinare u Washingtonu za 11. veljače..... Jedva čekam!

 

http://arstechnica.com/science/2016/02/after-100-years-scientists-are-finally-closing-in-on-einsteins-ripples/

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 22:56 (phoenix2003).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Detektovan gravitacioni talas?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Detektovan gravitacioni talas?

http://www.ligo.org/news/media-advisory.php

Zvaničan poziv na press konferenciju povodom novosti o gravitacionim talasima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Detektovan gravitacioni talas?

Ukoliko se ovo otkriće prekosutra potvrdi, bit će to povijesni dan ne samo za fiziku nego i za cijeli koncept distributed computinga koji je odigrao ključnu ulogu u procesiranju ogromnih količina podataka (kroz Einstein@home projekt) potrebnih da bi se gravitacijski valovi uopće detektirali.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
14 godina
offline
Detektovan gravitacioni talas?

U međuvremenu, Lawrence Krauss je na twitter-u objavio kako su rezultati iz LIGO-a uzbuđujući i kako neće ništa detaljnije reći prije četvrtka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Detektovan gravitacioni talas?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Detektovan gravitacioni talas?

MOLIM MODOVE DA IZBRIŠU UPITNIK IZ NASLOVA TEME I DA JE SMJESTE U POSEBNO MJESTO NA OVOM FORUMU!!!!!

 

G R A V I T A C I O N I   T A L A S   J E   D E T E K T O V A N   !!!!!!!!!!!!!!!! 

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Detektovan gravitacioni talas?
phoenix2003 kaže...

MOLIM MODOVE DA IZBRIŠU UPITNIK IZ NASLOVA TEME I DA JE SMJESTE U POSEBNO MJESTO NA OVOM FORUMU!!!!!

 

G R A V I T A C I O N I   T A L A S   J E   D E T E K T O V A N   !!!!!!!!!!!!!!!! 

 Ocekujem clanak u Bugu za mjesec dana.

14 godina
offline
Detektovan gravitacioni talas?

Ovo je moj skromni doprinos pronalasku...

Moj PC  
11 1 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
Detektovan gravitacioni talas?

Hehe, nisu oni otkrili niš, obična propaganda.

 

BS ALERT! Media Announces "Einstein Was Right" - SCIENCE FRAUD CONTINUES!

 

 

I da vam prevedem naslov teme:

Pronađeni gravitacijski valovi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 23:39 (tunder).
Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Detektovan gravitacioni talas?

Gravitational Waves Discovered

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Detektovan gravitacioni talas?
tunder kaže...

Hehe, nisu oni otkrili niš, obična propaganda.

 

BS ALERT! Media Announces "Einstein Was Right" - SCIENCE FRAUD CONTINUES!

 

 

I da vam prevedem naslov teme:

Pronađeni gravitacijski valovi.

 

 

 Jesi li ti uopće pregledao ovo trkeljanje? Elektromagnetizam ne djeluje na sve materijale jednako kao što to čini gravitacija. Gravitacija nemože biti vid elektromagnetizma - prije svega jer ona djeluje isključivo privlačno, ne i odbojno.
Ovi likovi koji brbljaju svoju filozofiju nisu se potrudili savladati ni srednjoškolsku fiziku. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2016 2:36 (overhaul).
14 godina
offline
Detektovan gravitacioni talas?

Otkriće GT-a je pozitivno djelovalo na ljude da se priključe projektu Einstein@Home. Na slici u prilogu možete vidjeti dijagram na kome se jasno vidi koliko se novih volontera, otkako je objavljeno da je GT otkriven, priključilo ovom projektu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Detektovan gravitacioni talas?
overhaul kaže...

 Jesi li ti uopće pregledao ovo trkeljanje? Elektromagnetizam ne djeluje na sve materijale jednako kao što to čini gravitacija. Gravitacija nemože biti vid elektromagnetizma - prije svega jer ona djeluje isključivo privlačno, ne i odbojno.
Ovi likovi koji brbljaju svoju filozofiju nisu se potrudili savladati ni srednjoškolsku fiziku. 

 Yin yang filozofija se dosta puta pokazala univerzalnom. Bilo mi je nepoznanica do prije par dana postojanje gamma izboja vezanih za crne rupe.
Vjerujem da matematićki modeli koji opisuju Einstenovu hipotezu imaju temelj odnosno ideja opisivanja svog gledišta u 4 dimenzije koja ukljućuje i gibanje, za rezliku od statićne 3.
No ne mogu se pomiriti sa koordinatama tog sustava.
Koliko su likovi u videu dobro potkovani znanjem mi nije bitno. Bitno mi je da naglašavaju da treba misliti svojom glavom.
Nekako mi ideja ethera postaje sve više logićnija i vrti mi se po glavi ideja da bi se mogao opisati sustav u kojem elementarne ćestice proizlaze iz međusobne interakcije ethera. Odnosno da se manifestiraju kao rezonancija te ih mi vidimo kao nešto opipljivo, tj da i one imaju nasljednu karakteristiku ethera ta da isto tako opisuju kompleksnije elemente koji u ne znam kojoj iteraciji se manifestiraju kao materija.

Naglašavam da su to moje filozofije te da se ne mislim, bar ne za sada, ozbiljnije pozabavit tom temom. Bilo bi mi drago da nekom probudim maštu ko se više bavi ovom.

14 godina
offline
Re: Detektovan gravitacioni talas?
Angus_Young kaže...
overhaul kaže...

 Jesi li ti uopće pregledao ovo trkeljanje? Elektromagnetizam ne djeluje na sve materijale jednako kao što to čini gravitacija. Gravitacija nemože biti vid elektromagnetizma - prije svega jer ona djeluje isključivo privlačno, ne i odbojno.
Ovi likovi koji brbljaju svoju filozofiju nisu se potrudili savladati ni srednjoškolsku fiziku. 

 ...
Vjerujem da matematićki modeli koji opisuju Einstenovu hipotezu imaju temelj odnosno ideja opisivanja svog gledišta u 4 dimenzije koja ukljućuje i gibanje, za rezliku od statićne 3.
No ne mogu se pomiriti sa koordinatama tog sustava.
....

Popij šećera i vode, sjedi udobno i duboko udahni......... postoji 11 dimenzija.

9 godina
protjeran
offline
Detektovan gravitacioni talas?

Možel mi neko obijasniti kako se sa jakim elektromagnetima može poništiti gravitacija.To dam davno gledao,elektromagnet ko  kuća,a u njemu rupa promjera par cm i šta god ubace bilo živo ili neživo to lebdi.Kako magnetno polje može poništiti gravitaciju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Detektovan gravitacioni talas?

gravitacija i dalje radi svoje

samo se pomocu magneta sila kojom gravitacija privlaci tijelo ponistava

 

gravitacija te vuce dolje, a magnet gura gore, kad se sile izjednace predmet lebdi.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
12 godina
neaktivan
offline
Re: Detektovan gravitacioni talas?
phoenix2003 kaže...

Popij šećera i vode, sjedi udobno i duboko udahni......... postoji 11 dimenzija.

 Witten je možda vrstan matematičar no M-teorija nije potvrđena ničim osim Kakuovim hvalospjevima. Supersimetrija i 4 dimenzonalni glatki manifold su njegova dokumentacijom potvrđena otkrića.

safemode kaže...

Možel mi neko obijasniti kako se sa jakim elektromagnetima može poništiti gravitacija.To dam davno gledao,elektromagnet ko  kuća,a u njemu rupa promjera par cm i šta god ubace bilo živo ili neživo to lebdi.Kako magnetno polje može poništiti gravitaciju.

 Da je bar tako nažalost gravitacija i elektromagnetska sila su jedne od 4 temeljne sile svemira(koje poznajemo),jedino što im je zajedničko je da imaju neograničenu udaljenost djelovanja.Te sile su zasebne i zasebno se promatraju bar dok se ne nađe neka unificirana teorija.

 

Jako dobar link http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/forces/funfor.html

 

EDIT:Sad sam se sjetio još nečeg.

Ako netko pita za maglev to je preko procesa supervodljivosti,također dva magnetska pola iste jakosti i pola su suprotstavljena.

Također ona žaba to je zbog molekula vode i dijamagnetizma

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2016 14:42 (Ikarus01).
14 godina
offline
Detektovan gravitacioni talas?

LIGO je na konferenciji za štampu upravo objavio da je ponovo detektirao gravitacioni talas! Konferenciju u živo možete pratiti ovdje: https://iframe.dacast.com/b/59062/c/268750

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Detektovan gravitacioni talas?

Dakle, LIGO nastavlja rad na jesen. Do tada će uraditi upgrade osjetljivosti instrumenta za 25%.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Detektovan gravitacioni talas?

trista mi mrkvica...super vijest , a sad čekam kad će javiti da su proizveli gravitacijski val ... to će biti VIJEST tisućljeća

14 godina
offline
Detektiran gravitacijski val?

NAPOKON! LIGO i VIRGO detektori gravitacionih talasa, kao i mreža drugih detektora po cijelom svijetu, detektirala je prvi gravitacioni talas koji je nastao spajanjem dvije neutronske zvijezde. Ovdje je najinteresantije da je zajedno sa gravitacionim talasom detektiran i Gamma ray burst te spektar svjetla koji je po prvi puta u povijesti potvrdio nastanak kemijskih elemenata težih od željeza. Sam gravitacijski talas se prilično razlikuje od dosadašnjih koji su detektirani a čiji izvor su bili spajanje crnih rupa jer je trajao mnogo duže. Novo nebesko tijelo koje je nastalo spajanjem dvije neutronske zvijezde je najvjerojatnije crna rupa.

 

Više na linku: https://www.wired.com/story/physicists-detect-fifth-gravitational-wave-this-time-from-neutron-stars/

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 7:25 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice