Dostupna Opera 12

poruka: 142
|
čitano: 27.047
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Dostupna Opera 12 Alpha

Izašla je na svjetlo dana Opera 12 Alpha, pod nazivom Opera Wahoo.

 

Za sada je u pre-alpha stanju i donosi nam samo neke ispravke bugova i poliranje prethodne verzije

Do nekih značajnijih novina ćemo se morati strpiti do sljedećeg builda.

 

Introducing Opera “Wahoo”

 
4 0 hvala 11
14 godina
offline
Dostupna Opera 12

nek se sad usklade sa skypeom na faceu :p

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dostupna Opera 12

Pušing, počela mi se smrzavati na ovom drugom pre alpha buildu vratio sam 11.50 :p

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12
 
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Novi 1054 build pre-alphe Opere 12 donosi poboljšanja u prikazu stranica i u Speed Dialu.

 

New Wahoo 12.00 build with rendering and Speed Dial improvements 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
klimama kaže...

Novi 1054 build pre-alphe Opere 12 donosi poboljšanja u prikazu stranica i u Speed Dialu.

 

New Wahoo 12.00 build with rendering and Speed Dial improvements 

 

 

  Kako   da je imam paralelno sa trenutnom 11.51?

The perfect OS, MS-DOS! No patches, no root exploits for almost 30 years.
14 godina
online
Re: Dostupna Opera 12
Lazarus Long kaže...
klimama kaže...

Novi 1054 build pre-alphe Opere 12 donosi poboljšanja u prikazu stranica i u Speed Dialu.

 

New Wahoo 12.00 build with rendering and Speed Dial improvements 

 

 

  Kako   da je imam paralelno sa trenutnom 11.51?

Ovo je šljakalo prije,probaj sad možda upali.

Running multiple versions of Opera is easy, just install to another folder.

Piracy lives forever!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
Lazarus Long kaže...
klimama kaže...

Novi 1054 build pre-alphe Opere 12 donosi poboljšanja u prikazu stranica i u Speed Dialu.

 

New Wahoo 12.00 build with rendering and Speed Dial improvements 

 

 

  Kako   da je imam paralelno sa trenutnom 11.51?

Lijepo, samo je instaliras i to je to.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
mario1990 kaže...

Lijepo, samo je instaliras i to je to.

  Da, ali di ide instalacija? U kojim folderima? Ne zelim da mi s**e registry i asocijacije

 

[edit]

A ne volim je cuvati Sandboxanu

The perfect OS, MS-DOS! No patches, no root exploits for almost 30 years.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2011 17:01 (Lazarus Long).
13 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

pravo dobra.Neznam zašto sam tek sad prešao na operu mozzila je go*no pasje u usporedbi s operom

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego jedan dan u bjedi
Moj PC  
10 2 hvala 0
14 godina
online
Dostupna Opera 12

Ima li kakvih većih novosti? Isplati li se instalirat ili da čekam novu verziju, trenutno sam na 11.51.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Dostupna Opera 12

Bome ova opera 12 super radi otvara stranice u roku odmah
 kak da stavim onu kucicu za home? gledao sam po opcijama nema nigdje

http://www.soundstream.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2011 0:17 (soundstream).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
soundstream kaže...

kak da stavim onu kucicu za home? gledao sam po opcijama nema nigdje

Evo gledaj slike, i onda je samo povuces gore.

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Dostupna Opera 12
mario1990 kaže...
soundstream kaže...

kak da stavim onu kucicu za home? gledao sam po opcijama nema nigdje

Evo gledaj slike, i onda je samo povuces gore.

 

aha to tak ide a ja lik klikto po tome lol :D
Hvala Mario

http://www.soundstream.com/
14 godina
protjeran
offline
Dostupna Opera 12

Ma nemate potrebe.

 

Koristim Opera-u bez alternative vec oko 2 godine (ja mislim, mozda sam se zeznuo), nikad nisam vodio racuna o verziji (dok sam svaki novi Chrome docekivao na cosku stolice, kao dijete).

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
Mentalist kaže...

Ma nemate potrebe.

 

Koristim Opera-u bez alternative vec oko 2 godine (ja mislim, mozda sam se zeznuo), nikad nisam vodio racuna o verziji (dok sam svaki novi Chrome docekivao na cosku stolice, kao dijete).

  Da li mogu mirne duse zakljuciti da si zadovoljan sa Operom? Izadavanje novih verzija Chromea si dozivljavao kao nedostatak ili kao prednost?

The perfect OS, MS-DOS! No patches, no root exploits for almost 30 years.
14 godina
protjeran
offline
Re: Dostupna Opera 12
Lazarus Long kaže...
Mentalist kaže...

Ma nemate potrebe.

 

Koristim Opera-u bez alternative vec oko 2 godine (ja mislim, mozda sam se zeznuo), nikad nisam vodio racuna o verziji (dok sam svaki novi Chrome docekivao na cosku stolice, kao dijete).

  Da li mogu mirne duse zakljuciti da si zadovoljan sa Operom? Izadavanje novih verzija Chromea si dozivljavao kao nedostatak ili kao prednost?

  Sad sam pisao ogroman tekst i pritisnem refresh iz nekog razloga i sve mi se obrise, jako sam ljut.

 

Uglavnom, super-zadovoljan sam Opera-om. Chrome mi je nekako kao Notepad u odnosu na Word (Opera). Izdavanje novih verzija, u odnosu na Opera-u, mi nije niti jedno niti drugo.

 

Nisam zadovoljan sto na Youtube nemam Add a video respone button u Opera-i.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
15 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Dostupan je novi 1076 build Opere 12.

U adresnu traku dodana je zvjezdica pomoću koje možete dodati otvorenu stranicu u Bookmarks. Ukoliko stranica nije još na popisu vaših omiljenh stranica, zvjezdica je sive boje, a ako ste je već prije dodali na popis ili na Speed Dial, zvjezdica će biti žute/zlatne boje.

 

Sada je moguće i na Windowsima i na Macu prilikom pokretanja koristiti argument -pd, kao do sada na Linuxu, a to znači da možete odrediti apsolutnu putanju foldera koji bi trebao sadržavati Operin profil za tu radnu sesiju (nisam još oprobao).

 

A shining new [bookmark] star 

 

Windows
Mac
Linux/FreeBSD

 
1 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
klimama kaže...

U adresnu traku dodana je zvjezdica pomoću koje možete dodati otvorenu stranicu u Bookmarks. Ukoliko stranica nije još na popisu vaših omiljenh stranica, zvjezdica je sive boje, a ako ste je već prije dodali na popis ili na Speed Dial, zvjezdica će biti žute/zlatne boje.

Ovo su preuzeli od firefoxa, i neka su. Ja sam uvijek imao misljenje da svi trebaju preuzeti ono sto valja od konkurencije, tako ce se dobiti bolja rasirenost korisnih stvari koje ce tada postati nekakav standard. Ne mogu ne primjetiti kako firefox i opera vizualno postaju sve slicniji (tu je uglavnom firefox preuzimao od opere) {#}

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
rustweaver kaže...

Ovo su preuzeli od firefoxa, i neka su. Ja sam uvijek imao misljenje da svi trebaju preuzeti ono sto valja od konkurencije, tako ce se dobiti bolja rasirenost korisnih stvari koje ce tada postati nekakav standard. Ne mogu ne primjetiti kako firefox i

  Ne znam kad je to uvedeno u Firefoxu, ali u Operi je zvjezdica za bookmarke bila eksperimentalno uvedena 2005. godine u jedoj od beti Opere 9. Iz nekog razloga nije postala dio finalne verzije.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
klimama kaže...

 Ne znam kad je to uvedeno u Firefoxu, ali u Operi je zvjezdica za bookmarke bila eksperimentalno uvedena 2005.

2008, uvedeno je zajedno sa awesome barom u FF3.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
14 godina
online
Dostupna Opera 12

Po čemu se ta zvijezdica razlikuje od trenutne zvijezdice koju možemo dodat?

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Netko da mi objasni što je Opera Next? To je neka beta ili što? Ili će od sada postojati 2 verzije Opere?

 

I, kako sad bookmarke, passworde, speed dial iz Opere prebacit u Operu Next?

 

 

Malo sam lijen...

Ovaj forumaš nije tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
sirka666 kaže...

Po čemu se ta zvijezdica razlikuje od trenutne zvijezdice koju možemo dodat?

 

Nisam probao novu Operu, ali ako se ova zvijezdica ponasa slicno onoj u firefoxu onda funkcionira nesto drukcije od ovoga na slici koju si stavio. Dakle kada otvoris bilo koju stranicu, u address baru ti se nacrta prazna zvijezdica. Ako kliknes na tu zvijezdicu adresa iz address bara ti se doda u bookmarks, a zvijezdica vise nije prazna nego popunjena. Kada god posjetis neku stranicu koju imas u bookmarksima tebi se umjesto prazne nacrta popunjena zvijezdica. Klikom na popunjenu zvijezdicu mozes uredivati bookmark za tu stranicu.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2011 18:12 (rustweaver).
14 godina
online
Re: Dostupna Opera 12
rustweaver kaže...
sirka666 kaže...

Po čemu se ta zvijezdica razlikuje od trenutne zvijezdice koju možemo dodat?

 

Nisam probao novu Operu, ali ako se ova zvijezdica ponasa slicno onoj u firefoxu onda funkcionira nesto drukcije od ovoga na slici koju si stavio. Dakle kada otvoris bilo koju stranicu, u address baru ti se nacrta prazna zvijezdica. Ako kliknes na tu zvijezdicu adresa iz address bara ti se doda u bookmarks, a zvijezdica vise nije prazna nego popunjena. Kada god posjetis neku stranicu koju imas u bookmarksima tebi se umjesto prazne nacrta popunjena zvijezdica. Klikom na popunjenu zvijezdicu mozes uredivati bookmark za tu stranicu.

Moguće da su nekakve razlike, ali u suštini je sve isto. Sada je samo potrebno dodat gumb zvijezdice i kad si na nekoj stranici kliknit to i bookmark page. 

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
Šef kaže...

Netko da mi objasni što je Opera Next? To je neka beta ili što? Ili će od sada postojati 2 verzije Opere?

 

I, kako sad bookmarke, passworde, speed dial iz Opere prebacit u Operu Next?

 

 

Malo sam lijen...

Opera Next je beta. Kada dođe u finalnu fazu, maknut će ovo Next iz naziva.

 

Što se tiče korisničkih postavki, imaš dvije opcije:

 

1. Iz foldera C:\Users\KorisničkoIme\AppData\Roaming\Opera\Opera kopiraš u folder C:\Users\ KorisničkoIme \AppData\Roaming\Opera\Opera Next slijedeće datoteke:

bookmarks.adr

wand.dat

speeddial

 

ili

 

2. Prilikom instalacije Opere Next odabereš Options, pa za instalacijski folder odabereš C:\Program Files (x86)\Opera umjesto C:\Program Files (x86)\Opera Next. Na ovaj način umjesto odvojene instalacije Opere Next vršiš nadogradnju već instalirane.

 

14 godina
offline
Dostupna Opera 12

Nisu preuzeli zvjezdicu od FF imala je to opera i prije, mislim da FF više kopira, od speeddiala, tabova, na dalje, ali opera uvijek mora jadna biti napadana i omalovažavana, ali nema veze

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dostupna Opera 12

Inače koliko god jadna bila opera siroće, eto može ona ispasti i biti najbrža kada hoće

 

http://lifehacker.com/5844150/browser-speed-tests-firefox-7-chrome-14-internet-explorer-9-and-more

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Dostupna Opera 12
Oldy kaže...

Nisu preuzeli zvjezdicu od FF imala je to opera i prije, mislim da FF više kopira, od speeddiala, tabova, na dalje, ali opera uvijek mora jadna biti napadana i omalovažavana, ali nema veze

Pa firefox nema speed dial. Prazno je kada se otvori novi tab.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
Oldy kaže...

ali opera uvijek mora jadna biti napadana i omalovažavana, ali nema veze

Zapravo ne mogu se sjetiti niti jedne situacije da je Opera bila napadnuta. Najnapadaniji browseri su definitivno IE i Firefox oni dijele prvo mjesto po uvredama plasiranim na njihov racun. Internet Exploreru se tradicionalno zamjera nazadnost i tromost kako u pracenju standarda tako i u izdavanju zakrpa. Firefoxu se tradicionalno zamjeraju perfomanse i memory bloat. Chrome je iza njih, njemu se samo ponekad predbaci da je spijunski browser. Jedino se za Operu ne mogu sjetiti niti jedne negativnosti...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice