EU podatkovni roaming - Fair Use Policy (pederluk)

poruka: 8
|
čitano: 1.928
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
EU podatkovni roaming - Fair Use Policy (pederluk)

Pricamo mi jucer i veli pajdo da podatkovni roaming ne budu ukinuli nego da su slozili da se obracunava kolika ti je pretplata pa ako im platis dovoljno onda imas GB u roamingu.

 

Znaci ako sam dobro skuzil kaj shemiraju onda to izgleda ovak.

Postoji uvjet koji omogucava da vani koristite podatkovni paket do mile volje a to je da imate pretplatu vecu od 77 eura!!!!! Znaci ako ispunite uvjet da svoju pretplatu podjelite sa 10 i dobijete vise od 7,7 € onda mozete peglat u roamingu do mile volje inace ide formula /7,7x2.

Ako imas pretplatu 20 eura i unlimited internet koji ti uspore kad potrosis paket onda na raspolaganju imas 20/7,7 x 2 = 5,19 GB u raomingu.

Ja npr. imam 13,9 € sa 17 GB i ovom racunicom ispada da budem u raomingu imal 13,9/7,7x2=3,6 GB

Receno je da budu cijene GB (7,7 GB/€ od 15.06.) s vremenom isle dolje i plan je 2,5 Eura za GB do 2022 godine. 

 

Donesli su regulativu da ako gube vise od 3% zarade da mogu srat s gigabajtima u roamingu.

Toliko o ukidanju raominga i fakin EU regulativi.

 

EDIT:

Vidim da se ova formula /7,7x2 primjenjuje na cijenu pretplate umanjene za pdv = jos manje GB.

Ovo je sve bolje i bolje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2017 8:54 (NEW_MAN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: EU podatkovni roaming - Fair Use Policy (peder
Malo citam i vidim da svi operateri u Austriji gase raoming opcije. Znaci lijepo budu obavijestili korisnike da im telefoni ne budu radili u raomingu ako ne uzmu roaming tarifu i na kraju dana ne budu izgubili jedan cent, eventualno budu zaradili vecu lovu nego do sada jer budu u roaming tarifama odma naplatili neku cifru koju inace netko ne bi ni uzeo. Mozemo se kladiti da budu operateri imali vecu dobit na roamingu nego su imali do sada!
12 godina
offline
Re: EU podatkovni roaming - Fair Use Policy (peder
NEW_MAN kaže...

Pricamo mi jucer i veli pajdo da podatkovni roaming ne budu ukinuli nego da su slozili da se obracunava kolika ti je pretplata pa ako im platis dovoljno onda imas GB u roamingu.

 

Znaci ako sam dobro skuzil kaj shemiraju onda to izgleda ovak.

Postoji uvjet koji omogucava da vani koristite podatkovni paket do mile volje a to je da imate pretplatu vecu od 77 eura!!!!! Znaci ako ispunite uvjet da svoju pretplatu podjelite sa 10 i dobijete vise od 7,7 € onda mozete peglat u roamingu do mile volje inace ide formula /7,7x2.

Ako imas pretplatu 20 eura i unlimited internet koji ti uspore kad potrosis paket onda na raspolaganju imas 20/7,7 x 2 = 5,19 GB u raomingu.

Ja npr. imam 13,9 € sa 17 GB i ovom racunicom ispada da budem u raomingu imal 13,9/7,7x2=3,6 GB

Receno je da budu cijene GB (7,7 GB/€ od 15.06.) s vremenom isle dolje i plan je 2,5 Eura za GB do 2022 godine. 

 

Donesli su regulativu da ako gube vise od 3% zarade da mogu srat s gigabajtima u roamingu.

Toliko o ukidanju raominga i fakin EU regulativi.

 http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-17-885_en.htm - evo tog pravilnika

 

Ako gledam da sad imam 0GB u romingu., a plačam net 55kn 6GB u HR. Po tome 7,32/7,7x2 = 1,9GB. Koliko sam u romingu...meni dosta.

 

Također većina objekata ima besplatan internet., tako da se uvijek može čovijek spojit na to.

 

16 godina
online
Re: EU podatkovni roaming - Fair Use Policy (peder
Vjerojatno budes dobio obavijest da ti tarifa ne radi u roamingu i da moras uzet roaming tarifu kad dojde 16.06.
Svi zivi prelaze na tu shemu gdi se ograduju od koristenja GB u roamingu i guraju ljude na roaming tarife. Lako moguce da ne budes mogel niti telefonirat s tom tarifom u inozemstvu a kamolil koristit podatkovni promet.
Vecina objekata ima besplatan internet po kojem skace masa ljudi pa sve to skupa ispada nikud nikam, a kad sjednem u auto taj objekat ostaje na svojem mjestu i ne pomaze mi dok sam na putu.
9 godina
odjavljen
offline
EU podatkovni roaming - Fair Use Policy (pederluk)

Korisnik sam tele2 smart 3gb tarife. Vidim da su stavili obavijest oko EU regulacije. Što očekivati? Jel netko možda kontaktirao bilo kojeg operatera i pitao kak će to na kraju funkcionirat, naravno oko podatkovnog prometa.

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/usluge/eu-roaming-regulacija/v82/

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: EU podatkovni roaming - Fair Use Policy (peder
Odgovor iz tele 2:

S obzirom da koristite tarifu Smart 3GB podatkovni promet će se trošiti iz paketa tarife. Prag korištenja postoji jedino za tarife sa neograničenim podatkovnim paketom, tako da Vi u EU roamingu imate na raspolaganju svih 3GB podatkovnog prometa bez dodatnih ograničenja i naknada.

Za pozive iz roaminga prema Hrvatskim brojevima troše se minute iz tarife, a ukoliko iz roaminga pozivate strani broj tada se taj poziv naplaćuje kao međunarodni poziv po cijeni od 4.50 kn/min. Dolazni poziv u roamingu se više ne naplaćuje.

S obzirom da imate aktiviran paket sms poruka iste će se u roamingu trošiti iz navedenog paketa, odnosno, i dalje će Vam biti besplatne.

Eto čini se da je sve kak treba, a ne neka ograničenja​ kak je kolega gore pisao. Vidjet ću idući tjedan kad ću bit 3-4 dana u Austriji
 
3 0 hvala 2
16 godina
offline
EU podatkovni roaming - Fair Use Policy (pederluk)

Ovo je vrh, provodit ću 2-3 dana tjedno tokom cijelog ljeta u Slo, Au, Njem, i znači svi pozivi koje budem obavljao prema HR brojevima će mi se računati iz tarife bez dodatne naknade. Jednako tako, mobilni internet će mi moći biti stalno upaljen i neću imati dodatnih troškova? Ako sam ja dobro razumio

 

Imam 3Gb neta, neograničene pozive i poruke za Tcom i 400minuta/poruka za ostale mreže.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: EU podatkovni roaming - Fair Use Policy (peder
Provjeri u t-comu, ali ako bude kao na tele2, trebalo bi ti se trošit iz tarife odnosno paketa. Ograničenja se odnose samo na internet i to za one koji imaju neograničeni
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice