Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

poruka: 21
|
čitano: 3.205
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Šefovi Telekoma iz Crne Gore i Hrvatske te DT-ov član uprave Srini Gopalan u Podgorici su raspravljali o onome što oni vide kao glavne trendove i prijetnje u sljedećim godinama

 

http://www.24sata.hr/tech/hrvati-ce-surfati-brzinama-od-700-mbps-vec-za-dvije-godine-539091

http://www.soundstream.com/
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Baš me zanima kako će 700mbps proć kroz bakar

 

Ja bi rađe veći upload, 100/100 mi je dosta.

Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Evo mene imam turbo 30 nemogu vise, sto ce meni optika kada je u ovom dijelu nema, sto sada raditi? nista!  A zivim u jako dobrom dijelu grada...  

8 godina
neaktivan
offline
Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Ja bih isto nešto više od 2.5 Mbps koje sad imam preko ADSL-a.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps
win10pro kaže...

Baš me zanima kako će 700mbps proć kroz bakar

 Da si pročitao članak vidio bi da se ta brzina odnosi na mobilni internet (tj. na LTE-A i nakon toga i 5G).

 

"Govoreći o mobilnim trendovima, Tomašković očekuje da ćemo za dvije godine imati brzine downloada od 500 do 700 Mbps. "

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2017 13:47 (X-Wind).
10 godina
offline
Re: Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps
Hrvati u dijaspori mozda.
Moj PC  
9 0 hvala 0
7 godina
offline
Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Živim u Brezovici jedvah imam 3mbps

zaboravko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Malo je faliven naslov teme , nije od 700 nego do 700...

 

Al na kraju to su samo brojke ,  neki ljudi samo gledaju brojke iako im ne treba ni 50mbps ... upload je bitnji

Može
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps
ante5656 kaže...

Malo je faliven naslov teme , nije od 700 nego do 700...

 

Al na kraju to su samo brojke ,  neki ljudi samo gledaju brojke iako im ne treba ni 50mbps ... upload je bitnji

 zapravo, iznenadio bi se, s obzirom na danasnje velicine fileova, treba. ali da, upload treba popraviti pod hitno

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Oš se kladiti?

Imao sam 50 Mbps download, skidao manje FullHD filmove. Prešao na 120Mbps, skidam BR packove od po 70 gb za sat i pol. I dalje mi nije dosta brzine, želio bih bar duplo. A onda ću željeti još duplo.

 

Jedna od rijetkih stvari u životu koje zaista nikad nije dosta je internetska brzina.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
8 godina
protjeran
offline
Re: Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Ja skidam full hd filmove 2.5-4.5 gb sa 30mb brzine meni dosta, samo da mi je upload duplo veci i netreba mi nista vise :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps
ZABORAVKOO kaže...

Živim u Brezovici jedvah imam 3mbps

 Očigledno neki ljudi imaju disleksiju ili žele silno nešto komentirati ali nemaju 2 minute da pročitaju članak.

 

Za one koji ne mogu izdvojiti 2 minute da pročitaju članak, u članku se navodi da se u mobilnim mrežama očekuju brzine od 700 mbps.

 

I to je sasvim realno jer za to trebaju samo omogućiti MIMO na mreži, te će i uskoro 2600MHz na licitaciju pa će na mjestima gdje je gustoća korisnika najveća biti moguće i veće brzine.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
neaktivan
offline
Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Pa bude i krasna cifra za tih 700Mbps... udri po dzepu di se stigne

Mozilla rocks!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps
JozoBozo121 kaže...

 

 

 

I to je sasvim realno jer za to trebaju samo omogućiti MIMO na mreži, te će i uskoro 2600MHz na licitaciju pa će na mjestima gdje je gustoća korisnika najveća biti moguće i veće brzine.

lako će oni pustiti i 1000 MB/s

Problem je što nemaju infrastrukturu pa i da platiš 1000, a većinu dana imaš zbog preopterećenja 10 s prekidima, i to mobilnu, da.

Da, JA lično i osobno !
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 1:36 (Anđeo bez falinge).
16 godina
neaktivan
offline
Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Možda i hoćemo, ali ja sigurno neći kod HT-a (bar ne privatno). Praktički smo 20 godina čekali da se nešto desi, HT nije uložio skoro pa ništa (osim centara većih gradova gdje mogu u mjesec dana povratiti investiciju) i čim se pojavila prva prava prilika otišao sam na Tele2 (budući da je Vip zapravo HT-ov partner u oligopolu) i preporođen sam. I očito je to budućnost, Internet putem mobilne mreže budući da oni sigurno neće voditi optiku po svim mjestima, a signal je uglavnom svuda relativno dobar. Tu je još jedna druga prednost nas koji živimo u manjim sredinama - manja je navala na baznu stanicu.

A što se tiče HT-a, mislim da polako dolazi doba da će biti istisnuti iz kućanstava jer se počinje pojavljivati konkurencija i nadam se da će propasti u Hrvatskoj (znam da neće, ali mogu se bar nadati ) jer su nas cijedili godinama uz pomoć korumpiranih političara koji su im to omogućili.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Mislim da je jeftinije napravit baznu stanicu nego optiku vuc po kucama i tko zna hoce li ju vlasnik koristiti.. Tele 2 je u velikoj prjednosti ako tako nastavi, pogotovo ako se prebaci za par godina na 5G

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Stvar se uvek vrti oko para, regulatora i konkurencije.

 

Cene telekomunikacionih usluga i cene koje veliki telekom operateri naplaćuju manjima za korišćenje njihove infrastrukture su regulisane. Da bi se velikom operateru isplatilo neko veliko ulaganje u infrastrukturu neophodnu za pružanje novih usluga, potrebno je da mu regulator dozvoli da neko (ograničeno) vreme nakon toga tu svoju uslugu, kao i korišćenje infrastrukture od strane manjih konkurenata, naplaćuje po nešto višoj ceni.

 

Ako regulator to ne dozvoli, nego veliki telekom mora da gurne silne pare u novu infrastrukturu, a propisane naknade su tako male da ja mogu da se pojavim kao virtualni operater i ponudim istu uslugu po konkurentnoj ceni, a samo koristim njihovu infrastrukturu, onda se to velikom telekomu apsolutno ne isplati.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps
chutac kaže...

Oš se kladiti?

Imao sam 50 Mbps download, skidao manje FullHD filmove. Prešao na 120Mbps, skidam BR packove od po 70 gb za sat i pol. I dalje mi nije dosta brzine, želio bih bar duplo. A onda ću željeti još duplo.

 

Jedna od rijetkih stvari u životu koje zaista nikad nije dosta je internetska brzina.

 Nakon odredjene brzine problem prestanes biti ti a pocne biti posiljaoc :)

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
6 godina
protjeran
offline
Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Hr internet je nazadovao hakom bar des godina kad je trazio da tko god misli provesti optiku, mora provesti i za jos 2 konkurenta...sto nitko nije htio...oni koji su bili na bakru, pa recimo presli na bnet, odnosno provukla se kabelska u njihovoj zgradi su eventualno dobili i optiku...ja sad mogu birati di cu i sto cu, a zivim u najstarijoj zgradi u gradu u najstarijem dijelu grada, sve trulo ali internet na razini....jedva cekam da mobilni operateri uvedu flat, pa da koristim mob kao access point i surfam na deset puta vecim brzinama od fiksnih...ali mislim da to nece tako skoro, dogovor je da nas se izmuze koliko god moze i sto god duze moze...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 15:40 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps
Gorstak79 kaže...

Hr internet je nazadovao hakom bar des godina kad je trazio da tko god misli provesti optiku, mora provesti i za jos 2 konkurenta...sto nitko nije htio...oni koji su bili na bakru, pa recimo presli na bnet, odnosno provukla se kabelska u njihovoj zgradi su eventualno dobili i optiku...ja sad mogu birati di cu i sto cu, a zivim u najstarijoj zgradi u gradu u najstarijem dijelu grada, sve trulo ali internet na razini....jedva cekam da mobilni operateri uvedu flat, pa da koristim mob kao access point i surfam na deset puta vecim brzinama od fiksnih...ali mislim da to nece tako skoro, dogovor je da nas se izmuze koliko god moze i sto god duze moze...

 

Ne mora provest ako se ne jave na vrijeme ostali operateri. Moras objaviti namjeru izgradnje HAKOM-u 60 dana ranije, zatim se unutar 30 dana moraju javiti ostali operateri koji su zainteresirani, ako se ne jave mogu jest govna, u buducnosti, kad se sjete da bi htjeli pristup tvojoj infrastrukturi, ali ako se jave, onda si ti taj koji guta. Ja sam sad u situaciji da mogu postepeno provlacit optiku korisnicima, ali ako moram omoguciti pristup ostalim operaterima onda to ne mogu financijski progurat.

 

Kao korisnik u potpunosti podrzavam zakon i pravilnik jer ide na dugorocnu korist mene kao korisnika. Kao operater, samo kad mi pase, ako moram iznajmiti nit od njih, super jer mogu, ako oni zele od mene onda je lose jer im ne zelim dati (ne zelim imat uopce posla s njima ako ne moram).

 

Dovoljno je provuc jednu ili dvije niti do korisnika, zatim tu istu nit koriste i svi ostali operateri. Dodjem u ormaric kod sebe, prestekam tvoju nit iz mog u njihov panel, kod tebe postavi njihov tehnicar ruter, to je to. Nema previse zajebancije, ali trebas planirat i rezervirat par niti za njih, pa moras racunat da 24 niti koje si povukao i mislio sve za sebe iskoristiti vise ne mozes jer eto, 2 t-comu, 2 optimi, 2 vipu i meni pomrse sve planove jer sam sad prisiljen stavljat aktivu na vise mjesta jer eto, nisam imao love za 48 niti. Pa trebas veci ormar, pa ovo, pa ono i poludis.

 

T-com je to radio putem GPON-a, jedna nit i nju sibaju do vise korisnika, ustedis sam tak(vuces jednu nit po ulici i samo kacis sve na to), al nemres na jednu nit ustekat vise operatera i nemaju svi operateri financijske mogucnosti za uredjaje koji teraju T-com-ovci jer nije sva oprema kompatibilna, zato je za GPON-u koji je T-com izvodio zabranjeno daljnje postavljanje kod nas (prema krajnjim korisnicima, ali nije i do samih FTTH ormarica, cvorista i ostalih lokacija samog operatera). Iako operater moze i dalje izvest GPON kad su niti do svakog pojedinog korisnika vec provucene tako da stavi GPON splitter prije panela i samo ustekava korisnike u svoj panel, ali nebitno za pricu. 

 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/74/PON_vs_AON.png/350px-PON_vs_AON.png

 

Uglavnom, nit smrdi, nit mirisi.

 

 

 

Linux, Arch Linux.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvati će surfati brzinama od 700 Mbps

Da, vec sada ima stranica koje su prespore :) 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice