Intel Core i7-4770K: Haswell

poruka: 237
|
čitano: 60.399
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Don Kihoty kaže...

Po tome, OC Formula, Extreme9 i Fatal1ty Pro nebi imale V12 faznu Digi regulaciju,

a sve tri su Z87 bazirane ploče.

 

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z87%20Professional/

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Extreme9ac/

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20OC%20Formulaac/

 

 

 Eee ali to su Windows8 ready;)
Neznam, za prosječno korištenje vjerujem da je dovoljna regulacija riješena
sa svakom pločom koja podržava upisani procesor.
Evo gledam ovu miniITX-icu, čini se uredno riješena regulacija.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Izgleda da ću ja ostat na svom SB i5 2500K puno dulje nego sam planirao. Po ovome što sam vidio napredak je zanemariv. Sad mi je žao kaj nisam uzeo i7 2700K kad sam imao priliku. Bio bi miran još godinama kaj se procesora tiče. Uglavnom, Haswell platforma je razočaranje. Jedini možebitni razlog za upgrade su nove Z87 ploče koje nude više stvari od P67 matičnih.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
itomic009 kaže...

 Brzo će to biti, kroz tjedan dva ako ne i prije.

eto dostupni su u admu po 2600kn  :){#}

٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩( -̮̮̃ –̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶ Fear is good !!
12 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
itomic009 kaže...

 PC expert je u testu pokazao da nema nikakvog bitnog napredka clock to clock performasni od Sandy Bridge procesora. Ovo je čisto marketing i ništa više. Ima naravno nekih izmjena ali sve to u praksi običnom korisnik ne znači ništa. Tko ima Sandy ili novije nema za što mjenjati, osim naravno entuzijasta koji će mjenjati uvijek.

Odavno Intel nije ovako usporio. Zadnji pravi skok bio je sa Lynnfielda na Sandy Bridge jer su sestojezgreni Phenomi II bili izvrsni procesori u rangu cijene i AMD je polako poceo otimati postotke trzista.

16 godina
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

A pa to znamo, a znamo i zašto. Da stvarno evo i ja već ispadam klošar sa
matičnom X58 kupljenom daaavne 2008. i gore i7 980x ja u svom segmentu
(koji dosta dobro predstavlja cinebench) i dalje vozim ispred svega što nude
osim high enda. NIje mi osobito krivo da su mi tako čak 3 stroja iz te generacije
i dalje savršeno "up to date" po performansama, (pa čak i donekle AMD phenomII X6)
ali da je prije to išlo bitno hitrije dok je prijetio AMD-jest.
No što je tu je, želim sve najbolje AMD-u, a u međuvremenu eto preskočio sam
ivy, pa hajd ovo ću ubosti, čisto jer izgleda štedljivo i dovoljno efikasno (za moje potrebe).

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
McG villain kaže...

Tehnički gledano, najjači Haswell iGPU je HD 5200 Iris Pro koji je višestruko bolji od HD 4000, tak da bi po tvojoj logici recenzenti trebali uspoređivati te grafičke jezgre, jer HD 4600 je tek na pola puta u odnosu na ostatak ponude. Uglavnom, kompliciraš nepotrebno, a većina ljudi je dosad ionak pročitala sve recenzije i naišla na HD 4000 vs. HD 4600 usporedbe. Kaj se tiče PC Ekspert portala i njihovog hardverskog odabira za Haswell recenziju, imaj na umu da te recenzije, nabavu hardvera, pa naposljetku i samo lektoriranje napisanih tekstova radi - jedna osoba, a po potrebi uskaču jedan do dva usputna recenzenta koji pokrivaju stručnije tematike - npr. testiranje napajanja.

 

Dakle, nije tu riječ o redakciji i timu recenzenata koji broji desetak-dvadesetak ljudi i recenzirani hardver se u 99% slučajeva vraća natrag ili prosljeđuje dalje. Da su imali dostupan 3770K, onda bi ga uvrstili u rezultate testiranja. Kaj se tiče tvojeg otkrića, u tekstu i tablicama je jasno naznačeno da je riječ o HD 2500 iGPU-u, a tvoj zeleno podcrtani HD 4000 je ništ drugo nego tipfeler, pa se tu opet vraćamo na činjenicu da sav posao radi jedna osoba i hoćeš-nećeš greške se događaju.

 

Haswell je tak i tak ispal razočaranje, pa nema smisla da gubiš san oko integrirane grafičke jezgre.

Prvo da rješimo taj famozni Intel HD 5200 jel,Nevinašce ko prvo njega nema na niti jednom normalnom Intel Haswell Desktop procu.To je samo Mobilni/Laptop čip ili u BGA verziji dakle zalemljen na matičnu ploču, na nekoj Mini-Itx matičnoj ploči sa velikom cijenom kaj se tiče neke potencijalne buduče Desktop verzije.

 

Uostalom HD 5200 je zapravo promašaj, s obzirom kako je pozicioniran+visoka cijena a to češ tek vidjet kad se pojavi zašto je to tako bez greške. HD 5200 u praksi ima duplo veču cijenu od HD 4600,niko neče kupovat debelo preskupi Mobilni Intel proc sa HD 5200 da bi igral igrice to sigurno.Ako neko hoče igrat igrice na integriranoj grafici, na nekom Laptopu izabrat če daleko jeftinije najače Mobilno AMD rješenje ili APU to sigurno. Kad vidiš omjer Performanse=Uložena lova kod HD 5200, buš se šokiral ali u negativnom smislu to sigurno jer HD 5200 košta duplo više od HD 4600.Cool

 

 

E sad ovo vezano za Pcekspert, šta mene briga kolko ljudi je radilo taj test jedna osoba ili njih deset to je potpuno nebitno.Tak se test ne radi u praksi, ako ne znaju šta koji procesor ima u sebi koju grafu i ako ne mogu napisat točne informacije onda nek idu banane prodavat stvari su vrlo jednostavne.Takve greške se danas ne toleriraju, to je zbunjivanje ljudi kad smo več tu jesu li ispravili krive informacija do sad? Kolko vidim nisu još uvjek stoji krivo navedeno, ko to kontrolira uopče duhovi dakle sve je jasno čak su ljeni ispravit krive informacije.Cool

 

Meni se čini da tebi ko i mnogima smeta istina jel, pa to nije moj problem ja ču uvjek naglasit gluposti u nekom testu ili krive informacije.Svi testovi na internetu nisu ok niti realni, i ne može svaka šuša napravit kvalitetan test to sigurno bez greške. Kaj misliš zakaj nisu kinezi pomješali procesore, i grafe HD 2500 sa HD 4000 pa sve krivo napisali kak se to njima nije potkrala greška pa su ipak testirali prave grafe jel?{#}

 

Sve bi bilo ok da je PcEkspert, fino točno naveo da nemaju Intel proc i7 3770K koji ima HD 4000 pa su zato stavili proc koji ima HD 2500.No on uopče nisu ništa spomenuli, več su testirali ovako sa krivim informacijama i krivom usporedbom grafičkih procesora dakle grafički test je totlano zbrčkan ili šlampavo odrađen i to je to.{#}

overhaul kaže...

Evo malo osvrta na haswell ploču Gigabyte Z87-D3HP pa posredno i usporedni između i7-4770k, i7-3770k i A10-5800k
http://hexus.net/tech/reviews/mainboard/56009-gigabyte-ga-z87-d3hp/?page=3

Performance očekivano, ali mi se jako sviđa štedljivost chipset/procesora :)
oko 15% u loadu u odnosu na 3770k uz 10% bolje performanse na istom clocku,
plus i neznatno manje u idleu (23w prema 25w) ovo je sad stvarno fino, i štedljivo i efikasno.
Osobno, neću nešto bijesno clockati, možda 4.2ghz ali mi je dosta bitno da je ovako štedljiv/hladan(?),
jer planiram haswella uvaliti u mini itx sistem.

Ovo je zgodna usporedba da, AMD APU od 130 dolara+FM2 matična sa Intel procesorima od 300 dolara fučkaj ga obične gluposti.Smijeh

 

Zašto su uopče ubacili u usporedbu taj AMD APU, tu se ne zna ko pije i plača jedino šta se tu može uspoređivat su integrirane grafičke performanse.No opet to je totalno promašeno kak se god uspoređuje, taj AMD Trinity APU se ne uspoređuje s tim Intel procesorima niti pod razno uh.Izlanuo se

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 16:53 (rambox).
12 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
overhaul kaže...

A pa to znamo, a znamo i zašto. Da stvarno evo i ja već ispadam klošar sa
matičnom X58 kupljenom daaavne 2008. i gore i7 980x ja u svom segmentu
(koji dosta dobro predstavlja cinebench) i dalje vozim ispred svega što nude
osim high enda. NIje mi osobito krivo da su mi tako čak 3 stroja iz te generacije
i dalje savršeno "up to date" po performansama, (pa čak i donekle AMD phenomII X6)
ali da je prije to išlo bitno hitrije dok je prijetio AMD-jest.
No što je tu je, želim sve najbolje AMD-u, a u međuvremenu eto preskočio sam
ivy, pa hajd ovo ću ubosti, čisto jer izgleda štedljivo i dovoljno efikasno (za moje potrebe).

slicno sam razmisljao ali mislim da ja preskacem i Haswella. Ako i zanemarimo cijenu novog CPU-a i maticne, ostaje cinjenica da je SB i7 na optimalnim 24/7 taktovima jednako dobar kao i7 Haswell a nije to automobil pa da se istrosio u ove 2 godine pa bi sad htio novog.

16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
rambox kaže...
overhaul kaže...

Evo malo osvrta na haswell ploču Gigabyte Z87-D3HP pa posredno i usporedni između i7-4770k, i7-3770k i A10-5800k
http://hexus.net/tech/reviews/mainboard/56009-gigabyte-ga-z87-d3hp/?page=3

Performance očekivano, ali mi se jako sviđa štedljivost chipset/procesora :)
oko 15% u loadu u odnosu na 3770k uz 10% bolje performanse na istom clocku,
plus i neznatno manje u idleu (23w prema 25w) ovo je sad stvarno fino, i štedljivo i efikasno.
Osobno, neću nešto bijesno clockati, možda 4.2ghz ali mi je dosta bitno da je ovako štedljiv/hladan(?),
jer planiram haswella uvaliti u mini itx sistem.

Ovo je zgodna usporedba da, AMD APU od 130 dolara+FM2 matična sa Intel procesorima od 300 dolara fučkaj ga obične gluposti.Smijeh

 

Zašto su uopče ubacili u usporedbu taj AMD APU, tu se ne zna ko pije i plača jedino šta se tu može uspoređivat su grafičke performanse.No opet to je totalno promašeno kak se god uspoređuje, taj AMD Trinity APU se ne uspoređuje s tim Intel procesorima niti pod razno uh.Izlanuo se

 Ma dobro tu nitko ni ne gleda AMD, samo su ga reda radi stavili zbog forme integrirane grafike, naravno da je uglavnom fokus na 3770k<->4770k

BlueMax kaže...
overhaul kaže...


No što je tu je, želim sve najbolje AMD-u, a u međuvremenu eto preskočio sam
ivy, pa hajd ovo ću ubosti, čisto jer izgleda štedljivo i dovoljno efikasno (za moje potrebe).

slicno sam razmisljao ali mislim da ja preskacem i Haswella. Ako i zanemarimo cijenu novog CPU-a i maticne, ostaje cinjenica da je SB i7 na optimalnim 24/7 taktovima jednako dobar kao i7 Haswell a nije to automobil pa da se istrosio u ove 2 godine pa bi sad htio novog.

 To je istina. Svatko sa potrebom samo za jednim računalom koji ima setup iz neke više klase zadnje dvije generacije
(i Intela a moguće i AMD-a, ovisno o namjeni) ima mooožda "samo" brigu oko grafike, i SSD-a ako se dosad nije opskrbio potonjim.
No ja ću dodati, neću mijenjati. Odnosno hoću - to mjesto u studiu mi je zauzimao godinama ugašen single core barebone AMD Athlon64 3400+.
S njega je mislim dovoljan napredak na Haswella ;)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
BlueMax kaže...
itomic009 kaže...

 PC expert je u testu pokazao da nema nikakvog bitnog napredka clock to clock performasni od Sandy Bridge procesora. Ovo je čisto marketing i ništa više. Ima naravno nekih izmjena ali sve to u praksi običnom korisnik ne znači ništa. Tko ima Sandy ili novije nema za što mjenjati, osim naravno entuzijasta koji će mjenjati uvijek.

Odavno Intel nije ovako usporio. Zadnji pravi skok bio je sa Lynnfielda na Sandy Bridge

 E to, tad sam u proljeće 2011. kupio i5 2500K i tko bi rekao da dvije godine kasnije, što se performansi tiče, nema nikakvog napretka. Pa kvragu, ovi Haswelli se u idleu griju više nego moj Sandy overclockan! Katastrofa..  A kad se samo sjetim cijene... Platio sam ga 1438 kuna. Danas je najjeftinij i5 3570K 1560 kn {#}  Ima još par 2500K u cjenicima i najjeftiniji je 1747 kn {#}  A pitaj Boga koliko će koštat  i5 4670K.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Kostat ce, to jest vec kosta ~1800kn, www.adm.hr
13 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
ford eleanor kaže...
t00mob kaže...
BlueMax kaže...
itomic009 kaže...

 PC expert je u testu pokazao da nema nikakvog bitnog napredka clock to clock performasni od Sandy Bridge procesora. Ovo je čisto marketing i ništa više. Ima naravno nekih izmjena ali sve to u praksi običnom korisnik ne znači ništa. Tko ima Sandy ili novije nema za što mjenjati, osim naravno entuzijasta koji će mjenjati uvijek.

Odavno Intel nije ovako usporio. Zadnji pravi skok bio je sa Lynnfielda na Sandy Bridge

 E to, tad sam u proljeće 2011. kupio i5 2500K i tko bi rekao da dvije godine kasnije, što se performansi tiče, nema nikakvog napretka. Pa kvragu, ovi Haswelli se u idleu griju više nego moj Sandy overclockan! Katastrofa..  A kad se samo sjetim cijene... Platio sam ga 1438 kuna. Danas je najjeftinij i5 3570K 1560 kn {#}  Ima još par 2500K u cjenicima i najjeftiniji je 1747 kn {#} A pitaj Boga koliko će koštat  i5 4670K.

1849

 {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

Koliko god da HW ima dobar IMC - na stocku radi od 2800Mhz do 3000MHz za Dual Chanel RAM module,

overclockom se taj potencijal jako jako smanjuje.

 

Primjerice, jako dobar primjerak na 4.7GHz stabilno drži RAM samo na 1866MHz.

 

Za razliku od AMD BD/VS jezgara, koje na 4.5GHz drže bez muke 2133MHz, neki primjerci i 2400MHz.

 

Nikad nije sve idealno, ali da, za svjetske rekorde, potrebno je downlockati CPU, da bi se podigla frekvencija RAM-a.

 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
rambox kaže...

Meni se čini da tebi ko i mnogima smeta istina jel, pa to nije moj problem ja ču uvjek naglasit gluposti u nekom testu ili krive informacije.

Meni se pak čini da ti nisi ni svjestan kolku količinu budalaština si u stanju napisati u jednom-jedinom postu. Uvijek se možeš žaliti Upravi vodovoda, jer eto ti kao lokalni Sherlock Holmes u bespućima Interneta otkrivaš koji recenzenti obmanjuju potencijalne kupce i tu si da istjeraš pravdu. Naravno, slobodan si napraviti svoju Haswell recenziju, jer po svemu sudeći pokupil si svo znanje svijeta - svi ostali su u krivu i sva sreća da imamo tebe da nas izvedeš na pravi put. Uhvatil si se te PC Ekspert recenzije ko pijan plota, a to je samo jedna u moru recenzija i koga boli briga da li su naveli točan iGPU - nitko neće kupiti 4770K radi integrirane grafičke jezgre. Loviš se za slamke i onda iz toga praviš drame. Nego, pričaj mi još malo od Iris Pro, vidim da si upućen ko i u sve ostalo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 21:03 (McG villain).
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Don Kihoty kaže...

Koliko god da HW ima dobar IMC - na stocku radi od 2800Mhz do 3000MHz za Dual Chanel RAM module,

overclockom se taj potencijal jako jako smanjuje.

 

Primjerice, jako dobar primjerak na 4.7GHz stabilno drži RAM samo na 1866MHz.

 

Za razliku od AMD BD/VS jezgara, koje na 4.5GHz drže bez muke 2133MHz, neki primjerci i 2400MHz.

 

Nikad nije sve idealno, ali da, za svjetske rekorde, potrebno je downlockati CPU, da bi se podigla frekvencija RAM-a.

 

 Ma dobro, neznam koliko je prosječnom kupcu bitno naganjanje svjetskih rekorda.

Donedavno su još i tako bili rekorderi kojekakvi muzejski pentiumi 4.
Evo vidim i dalje je na drugom mjestu u frekvenciji muzejski Intel Celeron 352 (65 nm),
Najveći FSB rekord je sa Intel Core 2 Duo E8500 (45 nm), a kad si već spomenuo ram,
sve redom ih trenutno drže svježi i7 4470k downclockani na apsurdnih 1152MHz 
sa jednim jedinim keksom u slotu na nekakvih 2000MHz. Pa od kakve je to
koristi kupcu, korisniku, onome koji treba računalo za rad, igranje,
bilo što osim tog bootanja i očitavanja scorea i onda gašenja?

McG villain kaže...
rambox kaže...

Meni se čini da tebi ko i mnogima smeta istina jel, pa to nije moj problem ja ču uvjek naglasit gluposti u nekom testu ili krive informacije.

Meni se pak čini da ti nisi ni svjestan kolku količinu budalaština si u stanju napisati u jednom-jedinom postu. Uvijek se možeš žaliti Upravi vodovoda, jer eto ti kao lokalni Sherlock Holmes u bespućima Interneta otkrivaš koji recenzenti obmanjuju potencijalne kupce i tu si da istjeraš pravdu. Naravno, slobodan si napraviti svoju Haswell recenziju, jer po svemu sudeći pokupil si svo znanje svijeta - svi ostali su u krivu i sva sreća da imamo tebe da nas izvedeš na pravi put. Uhvatil si se te PC Ekspert recenzije ko pijan plota, a to je samo jedna u moru recenzija i koga boli briga da li su naveli točan iGPU - nitko neće kupiti 4770K radi integrirane grafičke jezgre. Loviš se za slamke i onda iz toga praviš drame. Nego, pričaj mi još malo od Iris Pro, vidim da si upućen ko i u sve ostalo.

 Pa gle zna on dosta, a ti budi ciničan koliko te volja. Nisam mu advokat, niti sam sad na njegovoj strani,
ali uvijek pročitam i uzmem u obzir izjavu, ako me zanima tema. Kada budeš imao toliko staža,
postova, linkova i toliko zahvala kroz godine kao on, možda ću i tebe poslušati.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 21:24 (overhaul).
10 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Ništ, ako je tak, nadam se da budem i ja jednog dana raspolagal sa sličnom količinom znanja, forumskog staža, linkova, postova i zahvala. Sve radom materijal za CV i reference. Ne znaš ko je bolji, on koji skače na PC Ekspert recenziju, umjesto da ju ignorira ili ti koji misliš da aktivnost na forumu predstavlja nečiji stvarni nivo znanja i obrazovanje općenito. Već vidim kak poslodavci traže profil na Bug forumu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 21:58 (McG villain).
 
9 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
McG villain kaže...

Ništ, ako je tak, nadam se da budem i ja jednog dana raspolagal sa sličnom količinom znanja, forumskog staža, linkova, postova i zahvala. Sve radom materijal za CV i reference. Ne znaš ko je bolji, on koji skače na PC Ekspert recenziju, umjesto da ju ignorira ili ti koji misliš da aktivnost na forumu predstavlja nečiji stvarni nivo znanja i obrazovanje općenito. Već vidim kak poslodavci traže profil na Bug forumu.

Sori ja ne ignoriram gluposti,Izlanuo se i čokljave i nepotpune testove i ostale škrabotine uvjek ču to napast i izdvojit bitne detalje bez obzira ko to napiše. A ti nemoj čitat več okreni glavu ak ti je neugdono kaj je to takav problem ti bokca.Zakaj bi ja ignorirat Pcekspert i njihov propust, pa ko su oni fučkaj ga da se na njih ne smije udarit jel ak je tebi nezgodno šta njih napadam onda mi je sve jasno.{#}

 

Poznati Anandtech je napravio istu stvar, kao sad PcEkspert ustvari to je bilo nešto znatno gore ili smješnije u praksi.Radilo se oko usporedbe ondašnjeg Liano APU vs Sandy Bridge HD 2000 i HD 3000 grafe, uglavnom svi su ih na internetu napali i popljuvali s razlogom jer su napravili blesave ili krive usporedbe. Po tvojem su ljudi to trebali ignorirat jel, baš si specijalac fučkaj ga znači propuste raznih testera treba gurat pod tepit jel.Uglavnom nije Anandtech bio jedini, razne stranice su imale svakakvih test gluposti i budalaština ko bi to sve pobrojal i pokazal jedan Anandtech primjer je sasvim dosta{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-liano-series-apu-prvi-sluzbeni-testovi/102189.aspx?page=0&jumpto=2014684&sort=asc&view=flat

 

Napiši nekaj pametno ili ne piši ništa, tak to ide a ne branit propuste raznih testova jer zapravo njih treba izdvojit i pokazat da se vidi a ne zažmirit. Tu je poanta svega samo ti to još nisi skužil, no budeš još si mlad kaj drugo pa nema frke.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 23:53 (rambox).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Don Kihoty kaže...

Koliko god da HW ima dobar IMC - na stocku radi od 2800Mhz do 3000MHz za Dual Chanel RAM module,

overclockom se taj potencijal jako jako smanjuje.

 

Primjerice, jako dobar primjerak na 4.7GHz stabilno drži RAM samo na 1866MHz.

 

Za razliku od AMD BD/VS jezgara, koje na 4.5GHz drže bez muke 2133MHz, neki primjerci i 2400MHz.

 

Nikad nije sve idealno, ali da, za svjetske rekorde, potrebno je downlockati CPU, da bi se podigla frekvencija RAM-a.

 

  Gledam malo tvoj post, a onda gledam nove bench rezultate, npr. 1, 2, 3

 

Točnije, gledam OC memorije i proca (naglasak na memoriju) - i koliko sam skužio IMC na Haswellu je divljački dobro odrađen, čak i pri iznimno visokim CPU frekvencijama, frekvencija memorije nerijetko leti preko 2600 MHz.

 

Negdje sam čak naišao i na Memory OC contest, gdje su prvi rezultati doslovno letjeli preko 3300 MHz (sa sva četiri popunjena RAM slota), uz doduše stavljen naglasak na RAM OC.

 

U klasi single RAM modula, rekord je na Haswellu trenutno na cca 4100 MHz.

 

S obzirom na prikazano, nekako mi se čini da AMD više nije tu u nekakvoj prednosti.

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

Je, 4095MHz je rekord za RAM, ali tada je CPU na 1.1GHz.

 

Tu je AMD ipak fleksibilniji - OC-anjem CPU-a ne pada stabilnost IMC-a.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

Naravno, RAM na ~4100 MHz, ne može biti 3DMark/game stabilan uz proc nafrljen na 5-6 GHz, koju god platformu ili proc uzeo u obzir.

 

S druge strane Haswell @6.7 GHz uz RAM @ 2628 MHz - 3DMark stabilan. Čisto sumnjam da može biti puno "fleksibilnije" od toga :)

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

Tvornički mu je podržano IMC-om frekvencija od 2.8GHz za RAM, tako da je 2628MHz downclockano.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
15 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Ja samo vidim da AMD polako gubi bitku i u APU utrci, osim ako sljedeća generacija njihovih čipova  ne bude dvostruko jača od sadašnje, a to im je bolje da naprave ili mogu zatvorit firmu. Intel polako gura i gura, sve je bolji i u GPU segmentu. Ja još uvijek ne bi kupio ga, preskup je za dobiveno i uloženo, no i to će brzo proći mislim.

 
1 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

@ Don Kojot

 

Slučajno sam naletio na par vrhunskih 3DM2001 stabilnih rezultata za AM3+ i LGA1150 platformu, pa eto da nabacim tu usput.

 

Očito je da su rezultati radnih frekvencija RAM-a (za 3DM) vrlo usporedivi. To što je frekvencija 26xx MHz, a ne 2800 MHz je izbor "benchera" koji odlučuje kolika brzina RAM-a mu je dovoljna, a da opet izvuče maksimum iz proca, te da u konačnici rezultat bude maksimalno efikasan.

 

Na stranu sve, činjenica jest da je IMC doživio popriličan preporod, a vjerujem da će se početi pojavljivati odlični rezultati u javnosti, barem sudeći po prvim neslužbenim benchevima hrpe "klokera".

 

Za običnog korisnika ovo ne znači puno, ali opet, dobro je za čuti da se stvari popravljaju u tom segmentu.

 

Ovo naravno nije razlog za prelazak sa Sandy/Ivy Bridge na Haswell, no za nekoga tko trenutno koristi npr. Lynnfield ili neku stariju platformu, a želi novu Intel konfu u ovoj cjenovnoj kategoriji ... sigurno ne zvuče loše te male promjene/poboljšanja :)

 

Malo osluškujem po drugim forumima, te koliko sam nabrzinu pohvatao, postoji čisto solidan interes za ovom novotarijom.

 

Jedino je šteta što je Haswell naslijedio poznatu "TIM" temperaturnu manu (ispod IHS-a) od svog prethodnika Ivy Bridgea.

 

 

Za korisnike koji su očekivali nekakve ogromne pomake (unatoč Intelovim najavama značajnijih promjena tek unutar mobile/low power segmenta),   možda bi bilo isplativije da pričekaju neka bolja vremena.

 

Iskreno, nisam siguran da je većina korisnika u potpunosti iskoristila i Ivy Bridge, pa u skladu s time možda bi bilo pretjerano za očekivati nekakve ogromne pomake ovako skoro u desktop CPU segmentu.

 

Trenutno sam vrlo zadovoljan sa SB-E inačicom (osim sa nešto većom potrošnjom), te bi u skladu s time Intel trebao izbaciti nešto u stilu: - "Troši kao upaljač, ima integriran GTX Titan iGPU, a radi kao Nehalem Extreme Quad Xeon na steroidima"  -    da bi se eventualno odlučio na promjenu platforme  {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2013 1:18 (dh41400).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
ocigleno je previse nas kojima je mijenjanje hardwera poput hobija:) da nemam taj hobi usparao bi si za polovni auto koliko sam potrosio novaca u zadnjih 5god (naravno nije mi zao) a kad zapravo pogledam dali sam dobio ikakav napredak u svakodnevnom radu/perfomansama za mene "gamera" od prve i7(920) koju sam kupio do nedavnog i7 3930k zapravo je skoro ravna nuli jer je ona druga karika jos vaznija a to je GPU! ali kao sto rekoh previse nas je takvih koji brijemo na novi/skupi HW pa eto nam idemo dalje! LP!
||| Intel Core™ i7 inside |||
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Stjepanj kaže...
ocigleno je previse nas kojima je mijenjanje hardwera poput hobija:) da nemam taj hobi usparao bi si za polovni auto koliko sam potrosio novaca u zadnjih 5god (naravno nije mi zao) a kad zapravo pogledam dali sam dobio ikakav napredak u svakodnevnom radu/perfomansama za mene "gamera" od prve i7(920) koju sam kupio do nedavnog i7 3930k zapravo je skoro ravna nuli jer je ona druga karika jos vaznija a to je GPU! ali kao sto rekoh previse nas je takvih koji brijemo na novi/skupi HW pa eto nam idemo dalje! LP!

 Pa nije (rabljeni) auto sva sreća u svijetu i jedina referenca mudro
uloženog (viška preostalog nakon hrane, računa, odjeće i smještaja) novca:)
Mnoge vesele druge stvari, a auto ako se baš ima, svaki ispravan
je u stanju odraditi funkciju, tj. biti prijevozno sredstvo.
Dakle, dobro kažeš, zašto bi ti bilo žao. Ako ništa drugo,
(zasad) nemoramo nositi kompove svake godine na plaćanje tehničkog
i obaveznog osiguranja :)
Dali je novi socket kompatibilan sa kulerima za 1155/1156?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

Je, zadržali su iste rupe kao i na 1156/1155.

 

Također, ASRock je izbacio podršku za 775 coolere u 1150 seriji,

kao i na Z77 WS i Z77 Extreme11 - očito je stvar 775 coolera prošlost.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
13 godina
online
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

 Je. Intel židovski dere i dalje. Izbaci novi CPU koji je brži od starog onliko koliko krokodil leti ALI moraš kupit novu ploču. 

16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
itomic009 kaže...

 Je. Intel židovski dere i dalje. Izbaci novi CPU koji je brži od starog onliko koliko krokodil leti ALI moraš kupit novu ploču. 

 A pa to da, doslovno - i haswell je u izraelu projektiran, ne?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
overhaul kaže...
itomic009 kaže...

 Je. Intel židovski dere i dalje. Izbaci novi CPU koji je brži od starog onliko koliko krokodil leti ALI moraš kupit novu ploču. 

 A pa to da, doslovno - i haswell je u izraelu projektiran, ne?

U principu - to je 1155 procesor - ali su židovi ukrali 5 pinova. Smijeh

 

Isto su radili i sa kovanicama - gulili rubove da bi skinuli 1mm kovine - zato kovanice

i imaju "iscrtkan" rub - da židovi ne mogu više krasti. 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
13 godina
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell u Linksu

Evo, stigli su u Links, ako netko nije vidio.

 

ponuda

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell u Linksu
sudy_freak kaže...

Evo, stigli su u Links, ako netko nije vidio.

 

ponuda

Je, i šta ćeš kad kupiš, stavit na srebreni lanac i nosit u mordor {#}

 

Uglavnom, još nema ploča, nisam ni jednu vidio...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice