Java više neće biti besplatna?

poruka: 12
|
čitano: 5.534
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Java više neće biti besplatna?

ne znam ide li ovo pod vijesti ili gdje, premjestite ako sam fulao.

 

danas nadogradih javu i dočeka me obavijest iz slike sa priloga.

 

znaju li to u našim državnim institucijama i bankama? valjda znaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 9:38 (all_or_nothing).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Java više neće biti besplatna?

.. roadmap je ubiti javu, od 2014te.. jer je uzrok problema, šuplja ko sir. Banke se vraćaju na stari model clijent-server appsa (java je služila kao ljepilo, eliminirala potrebu razvoja za neku platformu..). .. tak da abandanje do 2020 'nije problem'.. ili će se postponati ili će se kao tisuću puta do sad promijeniti plan. Problem je što je sve povezano, preveliko, pa i kad se znaju problemi 'too big to fall' sindrom, bankama je majni trošak pokriti gubitke-rizike mogućim krađama nego mijenjati platformu.

 

(stikić-key ima svoju app, postavke odabranog browsera i umetanjem automatski pokreće zaštićenu liniju, kao nekad dailup-callback sistem.. bez posredovanja jave, no kad ili hoće li.. vidjet ćemo..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 12:21 (ihush).
16 godina
offline
Re: Java više neće biti besplatna?
ihush kaže...

.. roadmap je ubiti javu, od 2014te.. jer je uzrok problema, šuplja ko sir. Banke se vraćaju na stari model clijent-server appsa (java je služila kao ljepilo, eliminirala potrebu razvoja za neku platformu..). .. tak da abandanje do 2020 'nije problem'.. ili će se postponati ili će se kao tisuću puta do sad promijeniti plan.

 problem je za državne firme. za sve servise koji idu preko Fine je potrebna java...e-mirovinsko,e-porezna,itd.

16 godina
moderator
online
Re: Java više neće biti besplatna?
Wolverine kaže...
ihush kaže...

.. roadmap je ubiti javu, od 2014te.. jer je uzrok problema, šuplja ko sir. Banke se vraćaju na stari model clijent-server appsa (java je služila kao ljepilo, eliminirala potrebu razvoja za neku platformu..). .. tak da abandanje do 2020 'nije problem'.. ili će se postponati ili će se kao tisuću puta do sad promijeniti plan.

 problem je za državne firme. za sve servise koji idu preko Fine je potrebna java...e-mirovinsko,e-porezna,itd.

S obzirom kakve je sve probleme Java uzrokovala korisnicima tih servisa, rekao bih da napuštanje Jave ne bi bio problem za državne firme, nego početak rješavanja problema. 

15 godina
offline
Re: Java više neće biti besplatna?

-je/nije.. svi su na isti kalup (osim što zapravo nemaju veze ni sa čime.. ne rade ništa.. do te mjere da razna ministarstva nemaju certifikat ili ga nosiš na stikiću u carinu i sl.. dok ne poslože sys).

-nije stvar od jučer, može raditi neograničeno do daljenjeg.. po potrebi ili banalno, fiskalizacija je uvedena za kase/kafiće.. može biti ugašeno ili fiskal-v.2.. sve se zna i planira u uređenim sustavima, kod nas uobičajeno stihijski, ali što god bude, eporezna i ostalo će kroz godinu zakašnjenja proraditi.. naravno, pri tome ćeš plaćati novi key, cert, .. možda i osobnu.

 

-sve ide preko fine, a sama fina je 'ništa'.. osim agencije koja kao nešto radi. Kad npr outsourcaju izdavanje certifikata zabi za b2b.. ili kad koriste bilo koji stikić.. ili kad trebaju nešto napraviti tad vidiš da oni to ne rade, nego netko treći. Prvo banke, pa zbog fisklaizacije i eporezne poslovnjaci.. fina će ih pristići kad sve netko treći za njih posloži. U međuvremenu, sys će nekako raditi, nosit će se stikići po e-uredima.. uobičajeno za nas. .. ništa planski, samo stihija, mada se datumi odavno znaju .. a sad su i najavljeni (kao službeno).

-ostat će java, po potrebi do daljnjeg.. a koje će tad hakerske spike objašnjavati za sve probleme i krađe.. vidjet ćemo, bit će maštovite sigurno! :) meni najomiljenija ona kao čuvajte svoj pin, .. na tome se stalo 2014te, nema još ni filmova na tu temu.. ni novinskih članaka, ničeg, mada se zna da je svaka java bila oveća rupa koju su tad iskoristili. (ne samo java, ali sad o njoj govorimo).

 

- pošto smo mi mali, pošto su banke u vlasništvu velikih, oni će to obaviti.. ne mi. Kako? Pa vrlo lako, 'naši' programeri to rade i sad, za banke-kijente.. nije da ne znamo kako, nego je sustav nepostojeći. Pošto je prije par godina zaključeno da će se vratiti na clijent-server model (2-tiers /3.. layer) time će trošak izrade app i održavanje pasti na upravo one koji to koriste, banke-institucije, neće se izbjegavati taj trošak i odgovornost, pokazivanjem prstom na javu.. koja je samo 'adapter' međulayer raznih platformi. Banke i institucije to baš ne žele, .. možda se kao za XP sve postpona, možda ostane vječno i dobijemo javu 9, 10.. možda dostignemo win-10 u broju? (nebitno) :)

 

-evo, uvodi se genijator u ZG, razvija se već 3 godine.. ima li neki takav projekt grada za soft? -nema. Što to govori.. to je biz, ne nešto za kumove gdje mogu ušićariti lovu i zato to ne rade nego čiste motore i fondove.. zet karte, pa app na mobaču za kupnju, pa test, pa povlačenje jer su putnici 'zloupotrijebili..'.. no sve u par mjeseci, .. fina-java-eporezna .. kao saborski sustav glasanja, godinama i zapravo nitko od njih ništa od tog ne radi, to radi netko treći jednako da ti sad nekom platiš izradu web stranice.. Da bi se nešto napravilo, netko mora nešto tražiti-specificirati-platiti.. traži li fina ili neka institucija novo rješenje? .. a zna se, planira se.. evo sad i 'službeno'.. što će se desiti 1.1.2020te? Možda će padati kiša, možda neće.. jednako možemo nagađati za ovu platformu.. za razliku od školskog programa-kurikuluma.. oko ovog nema ni prepucavanja dok npr za tvb-t2 i avc264-5.. imaš teme.. o ovome nema, a što je važnije s deadlineom..?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Java više neće biti besplatna?

Uh $ h!t, a Mrež@ se raspisala

u zadnjem broju o Javi 10 i Hujaku.

Hoće li je zamijeniti OpenJava?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Java više neće biti besplatna?

Java je još jedino dobra za Android i za vrtit JAR fajlove u JVM-u. Za Web više baš i nije

Hardveraš siroče
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Java više neće biti besplatna?

Sto prije nestane, i sto ju prije browseri prestanu podrzavati, to bolje.

Za Legacy tu je IE i gotovo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Java više neće biti besplatna?
Moze malo vise detalja o ovome, trazim po netu i samo par linkova o ovoj temi? Oce ova nova “filozofija” zahvatiti i krajnje korisnike koji koriste raznorazne java based servise da moraju odabrati neki model placanja ili su na meti samo developeri?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Java više neće biti besplatna?
oomrcinaoo kaže...
Moze malo vise detalja o ovome, trazim po netu i samo par linkova o ovoj temi? Oce ova nova “filozofija” zahvatiti i krajnje korisnike koji koriste raznorazne java based servise da moraju odabrati neki model placanja ili su na meti samo developeri?

 

Samo distributeri softvera temeljenog na JDK/JRE, ovo je otprilike sažeti zaključak:

https://www.reddit.com/r/Ubiquiti/comments/8ds4t0/oracle_wants_your_money_for_commercial_use_of/dxq1gia/

16 godina
moderator
online
Re: Java više neće biti besplatna?
Eol kaže...
oomrcinaoo kaže...
Moze malo vise detalja o ovome, trazim po netu i samo par linkova o ovoj temi? Oce ova nova “filozofija” zahvatiti i krajnje korisnike koji koriste raznorazne java based servise da moraju odabrati neki model placanja ili su na meti samo developeri?

 

Samo distributeri softvera temeljenog na JDK/JRE, ovo je otprilike sažeti zaključak:

https://www.reddit.com/r/Ubiquiti/comments/8ds4t0/oracle_wants_your_money_for_commercial_use_of/dxq1gia/

Znači, u osnovi se ništa ne mijenja, samo se one koji su zaostali na Javi 8 sili da prijeđu na novije verzije jave.

12 godina
offline
Java više neće biti besplatna?

8? Moja firma je na 6!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice