Kako se to radilo prije BUG-a

poruka: 26
|
čitano: 6.966
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kako se to radilo prije BUG-a

Svi znamo da su nasi bugovci prilicno ponosni na svoje naslovnice.

I neka su, imaju apsolutno pravo.

 

No kako se to radilo prije BUG-a?

 

http://www.index.hr/black/clanak/bosna-i-hercegovina-imala-je-najseksi-casopise-o-racunalima/1027100.aspx

(da, da, znam da je clanax sa Indexa, ali ovaj je jedan od rijetkih koji je zasluzio da se podijeli sa drugima.)

 

E sad, osim ciste zabave citajuci ovaj tekst kao "blast from the past" clanak, ako se promotri stvar iz drugog kuta, pitanje je kako bi u ovo moderno doba BUG prosao da recimo krene sa takvim naslovnicama?

 

Ovo je nekada bila normala, i nitko ne bi niti okom trepnuo na ove naslovnice na kioscima. Ja kao dijete 80tih se ne osjecam toliko ostecenim/oskvrnutim zato sto bih vidio tu i tamo obnazene zenske grudi na naslovnoj strani.

Danas bi se barem nekoliko udruga naslo koje bi smatrale ovakve naslovnice neprihvatljivim i uvredljivim.

 

Uglavnom, i preko ovakvog banalnog primjera mozemo vidjeti koliko smo se kao drustvo promijenili u svega 30tak godina.

 

Pitanje nije da li smo se promijenili na bolje ili gore, nego jesmo li previse poceli pridavati znacaja posve nebitnim stvarima, odnosno povezivati neke stvari "by a long shot"? Primjera radi, gotovo sam siguran da bi neke od tih imaginarnih gore navedenih udruga, uspjela  gola znska tijela na naslovnicama povezati sa zlostavljanjem zena, obiteljskim nasiljem.....

Jesmo li mi starija generacija, bezosjecajni relikt proslosti ili mladja generacija je preosjetljiva i u vjecitoj potrazi za nepravdama koje oni vjeruju da mogu ispraviti?

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
9 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a

Imao bih puno toga za reći (i riječima i djeloma) na ovu temu, ali ne mogu se prestati zgražati nad ovim tekstom kojega si linkao... Očito je prema linku prvotni naslov bio "Bosna i Hercegovina imala je...", što je promijenjeno u "Jugoslavija je imala...", vjerojatno nakon reakcija čitatelja.

 

No, i sada kada se pogleda tekst, u njemu piše: "...u slučaju bosanskog časopisa maštovitog imena Računari...". 

 

Sramotno koja je to razina neupućenosti i neinformiranosti.

 

...
15 godina
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
Miro kaže...

Imao bih puno toga za reći (i riječima i djeloma) na ovu temu, ali ne mogu se prestati zgražati nad ovim tekstom kojega si linkao... Očito je prema linku prvotni naslov bio "Bosna i Hercegovina imala je...", što je promijenjeno u "Jugoslavija je imala...", vjerojatno nakon reakcija čitatelja.

 

No, i sada kada se pogleda tekst, u njemu piše: "...u slučaju bosanskog časopisa maštovitog imena Računari...". 

 

Sramotno koja je to razina neupućenosti i neinformiranosti.

 

 A nije da ne pise na kutu tko je izdavac.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 15:46 (syncmaster245b).
16 godina
moderator
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
syncmaster245b kaže...
Miro kaže...

Imao bih puno toga za reći (i riječima i djeloma) na ovu temu, ali ne mogu se prestati zgražati nad ovim tekstom kojega si linkao... Očito je prema linku prvotni naslov bio "Bosna i Hercegovina imala je...", što je promijenjeno u "Jugoslavija je imala...", vjerojatno nakon reakcija čitatelja.

 

No, i sada kada se pogleda tekst, u njemu piše: "...u slučaju bosanskog časopisa maštovitog imena Računari...". 

 

Sramotno koja je to razina neupućenosti i neinformiranosti.

 

 A nije da ne pise na kutu tko je izdavac.

 Misliš na - BIGZ? A očito je i to za autora - bosanski izdavačko grafički zavod!

...
11 godina
online
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
syncmaster245b kaže...

...pitanje je kako bi u ovo moderno doba BUG prosao da recimo krene sa takvim naslovnicama?

 samo je jedan način za saznati 

16 godina
moderator
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
picajzla0707 kaže...
syncmaster245b kaže...

...pitanje je kako bi u ovo moderno doba BUG prosao da recimo krene sa takvim naslovnicama?

 samo je jedan način za saznati 

 Imali smo i mi jednom (ok, dva put) žensku na naslovnici. Komentari su bili svakakvi, dobrim dijelom retardirani. Opće zgražanje. A bilo je to prije dvadeset godina...

...
11 godina
online
Re: Kako se to radilo prije BUG-a

hehe, ali to je bilo davno i mišljenja sam da vas početni neuspjeh ne bi trebao obeshrabriti

nije da navaljujem, ali trebali bi probati ponovo s, recimo, e. ratajkowski  

7 godina
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
picajzla0707 kaže...

hehe, ali to je bilo davno i mišljenja sam da vas početni neuspjeh ne bi trebao obeshrabriti

Upravo to kolega, u potpunosti se slažem s vama.

Konačno jedan glas razuma na forumu.

Mislim da se Miro bude složio ukoliko vidi da publika to želi.

Pa, ajmo onda to na demokratski način, svakome pravo glasa:

 

 

0 Sexy komada na naslovnicu !!!
4 Sexy komade na naslovnicu !!!
0 Sexy komada umjesto reklama!!!
0 Sexy komade umjesto reklama!!!
2 Sexy komade i na BOL-u !!!!
0 Ne moraju nužno u geek izdanju
27 Sve prije navedeno
12 godina
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a

e da, jedino se nije doznalo tko je bio model za naslovnicu

14 godina
neaktivan
offline
Kako se to radilo prije BUG-a

Ak neko hoće bacit oko :)

 

Klik

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
8 0 hvala 8
15 godina
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
Miro kaže...

 Imali smo i mi jednom (ok, dva put) žensku na naslovnici. Komentari su bili svakakvi, dobrim dijelom retardirani. Opće zgražanje. A bilo je to prije dvadeset godina...

 

Ako si referirao na ovaj broj iz 1995. onda retardacija je morala biti zesca!

Naime djeco,trolovi tada su bili "real deal" jer je morao napisati pismo, zalijepiti marku i prosetati do sanducica.

 

 

S druge strane izgleda da sam ja u uvodnom upisu potpuno promasio. Nije bilo potrebno cekati 30 godina, puritanci su izgleda uvijek medju nama (They live, Carpenter, anyone?), samo do pojave interneta ih je bilo teze cuti.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
online
Kako se to radilo prije BUG-a

Podržavam žensku ljepotu na naslovnicama našeg BUG-a. Al' ne bi da bude često.

 

BUG nije ničija kopija, te je svoju reputaciju već izgradio sa odličnim naslovnicama između ostalog, te osim toga i  zbog drugih milijun stvari roka na najjače.

 

Udruge se nemaju za kaj bunit, jer ionako danas kad dojdeš do kisoka, sve je više manje puno žena, kaj se tiče naslovnica.

Onaj tko voli kompjutere, kupovati će BUG, jer je to naš - magazin kompjuteraša.

 

Lako je staviti žensku na naslovnicu, al' ajd ti meni razbu nekaj dizajniraj....Eh, to baš nemre svatko....Al' BUG može. I ne samo to, nego i puno toga. Zato ga i volim.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a

S obzirom da danas zenu ne smijes pohvaliti, pogledati, a ni slucajno dotaknuti rame ili nesto tako,

bez da te prijavi za silovanje, najbolje bi bilo da na naslovnici budu nabildani muskarci iz "Men's Health" casopisa.

 

Mozda ce tada zenama informaticari postati zanimljiviji, a i informaticari se potruditi da se vise bave sportom...van racunalnih igara.

6 godina
offline
Kako se to radilo prije BUG-a

Predlazem kompromis. Lik iz Mens Healtha i zenska iz Playboya na naslovnoj stranici. I onda gledati tko ce prvi popizditi i za sto se hvatati.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
Miro kaže...

 Imali smo i mi jednom (ok, dva put) žensku na naslovnici. Komentari su bili svakakvi, dobrim dijelom retardirani. Opće zgražanje. A bilo je to prije dvadeset godina...

 jel to tada BUG koštao 19,00kn

13 godina
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
Gale92 kaže...
Miro kaže...

 Imali smo i mi jednom (ok, dva put) žensku na naslovnici. Komentari su bili svakakvi, dobrim dijelom retardirani. Opće zgražanje. A bilo je to prije dvadeset godina...

 jel to tada BUG koštao 19,00kn

Jel ti znaš da današnjih 19,00 kn i tadašnjih nije isto?!

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
10 godina
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
Čitatelj kaže...

... 

Mozda ce tada zenama informaticari postati zanimljiviji, a i informaticari se potruditi da se vise bave sportom...van racunalnih igara.

 Gluposti, kome se takve naslovnice gledaju nek si kupi Men's Health. Treba tu i tamo stavit prosječnog oku ugodnog muškarca i ukombinirati ga sa nekim tipičnim "IT radnjama" npr kako polugol sav sretan otvara kutiju GTX 1060 ili kako barata lemilicom i popravlja neku od ploča. Di ćeš više sexy prizor od sposobnog frajera u akciji.

Ako je problem naći uvjerljivog modela za takve naslovnice mislim da bi se i ovdje našao poneki, dovoljno je ponuditi par mjeseci digitalne pretplate i odmah bi bilo cijelo čudo kandidata. Nemam ništa protiv dobrog para sisa na naslovnici, ali jbt mogli bi mislit malo i na žensku publiku i mi bi malo bacile oko. 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
7 godina
protjeran
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a

Tipa ovako nesto - realno, kad elektronicar patchira ormar:

 

Ili vise ovako nesto - nerealno, mehanicar koji nosi gume:

 
 

10 godina
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
Čitatelj kaže...

Tipa ovako nesto - realno, kad elektronicar patchira ormar:

 

Ili vise ovako nesto - nerealno, mehanicar koji nosi gume:

 Prije bi gledala ovog prvog iz kojeg se ti tako divno sprdaš nego ovog drugog. Ovog drugog sebi nakelji iznad kreveta kad ti je toliko neodoljiv. 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
sudy_freak kaže...

Jel ti znaš da današnjih 19,00 kn i tadašnjih nije isto?!

 znamo znamo da nije isto..... sve jako dobro znamo....

7 godina
protjeran
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
ddarknessfairyy kaže...

 Prije bi gledala ovog prvog iz kojeg se ti tako divno sprdaš nego ovog drugog. Ovog drugog sebi nakelji iznad kreveta kad ti je toliko neodoljiv. 

 

Tko je rekao da se sprdam? Napisao sam zato - realno - jer i ja sam covjek takvog kalibra, samo sto sam par decenija stariji od njega.

Mene ni moja baba vise ne zeli gledati, a vjerujem nebi nitko ni da sam na naslovnici "Penzioneri magazin".

15 godina
offline
Kako se to radilo prije BUG-a

.. pravi muškarci, čitaju na WCu. Časopis koji se tad ponese ima sadržaj, .. ili sliku :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako se to radilo prije BUG-a

Ljudi moji imam dokaz da "privjesak" kolege XXX nije prvi privjesak, INTEL je i ranije radio privjeske 

MISCREATED
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
Flying Dutchman kaže...

Ak neko hoće bacit oko :)

 

Klik

 Auuu nikad prezaljeni MASTER.... thx a lot

Battlenet - TheProdigy#2234
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
Zemljanin kaže...

 Auuu nikad prezaljeni MASTER.... thx a lot

 Je nego kaj :)

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 11:19 (Flying Dutchman).
14 godina
offline
Re: Kako se to radilo prije BUG-a
Miro kaže...
syncmaster245b kaže...
Miro kaže...

Imao bih puno toga za reći (i riječima i djeloma) na ovu temu, ali ne mogu se prestati zgražati nad ovim tekstom kojega si linkao... Očito je prema linku prvotni naslov bio "Bosna i Hercegovina imala je...", što je promijenjeno u "Jugoslavija je imala...", vjerojatno nakon reakcija čitatelja.

 

No, i sada kada se pogleda tekst, u njemu piše: "...u slučaju bosanskog časopisa maštovitog imena Računari...". 

 

Sramotno koja je to razina neupućenosti i neinformiranosti.

 

 A nije da ne pise na kutu tko je izdavac.

 Misliš na - BIGZ? A očito je i to za autora - bosanski izdavačko grafički zavod!

Negdje sam čitao da se ovo noćni čuvar zajebavao

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice