NASA potvrdila EM pogon.

poruka: 133
|
čitano: 25.580
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
NASA potvrdila EM pogon.

 

Evo dio akademske rasprave o EM pogonu:

 

http://www.centauri-dreams.org/?p=36830

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: NASA potvrdila EM pogon.
Sasvim očekivano - ukazali na moguće izvore potiska i zašpotali istraživače zbog njihovog olakog i neutemeljenog odbacivanja.
16 godina
offline
NASA potvrdila EM pogon.

Samo treba malo pričekati i vrijeme će već odraditi svoje 

 

 

"A new scientific truth does not triumph by convincing its opponents and making them see the light, but rather because its opponents eventually die and a new generation grows up that is familiar with it. "

 

Max Planck

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: NASA potvrdila EM pogon.
Da, zato danas imamo free energy generatore struje. A, ček, nemamo! :)
11 godina
offline
NASA potvrdila EM pogon.

 

 

Nakon ovoga,ja im nista ne vjerujem

Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: NASA potvrdila EM pogon.
Glup video nekoga tko ne zna kako chroma keying funkcionira.
11 godina
offline
Re: NASA potvrdila EM pogon.
mbaksa kaže...
Glup video nekoga tko ne zna kako chroma keying funkcionira.

 Pa neznam.Poprilicno slicno izgleda.I trazilo se da NASA stavi tog lika iza tog platna pa da potvrde da nije studio.Nitko od njih se nije javio.I ono sto je zanimljivo,jedan Bush je isao gore navodno i da to nije na televiziji bilo?Cudno.Takve stvari Amerikanci ne dozvole da ne prodje bez reklame.Da se razumijemo,istina da se ne kuzim toliko u svemir i te tehnikalije,ali jako volim svemir i interesirao me od uvjek.I mene je uvjek bilo lako uvjeriti u neke stvari u koje vjerujem bez dokaza.Ali nakon ovoga,ako je istina,onda covjeka na mjesecu SIGURNO nisu imali.Ni Rusi a niti Amerikanci.

 

16 godina
moderator
offline
Re: NASA potvrdila EM pogon.
Endymon kaže...
mbaksa kaže...
Glup video nekoga tko ne zna kako chroma keying funkcionira.

Pa neznam.Poprilicno slicno izgleda.

Ne izgleda. Platno za chroma key mora jednobojno i mora biti jednolično osvijetljeno, jer je cijela poanta sve piksele određene boje (najčešće plave ili zelene) učiniti prozirnima. A kako ćeš ti to učiniti ako imaš bijelu mrežu!? Nikako!

 

Endymon kaže...
I trazilo se da NASA stavi tog lika iza tog platna pa da potvrde da nije studio.Nitko od njih se nije javio.

Ke? Ko da NASA nema pametnijeg posla nego opravdavati se teoretičarima zavjera.

 

Tema o teorijama zavjera ti je inače ovdje, pa možeš tu raspaliti po tome.

7 godina
neaktivan
offline
NASA potvrdila EM pogon.

izvini znam da je ot ,ali to si povukao pitanje o chroma key  efektu

taj plavi grid s resetkom je za 3d chroma key efekt

nesto sto ustvari vidimo u stvarnom svijetu ,neznam kad su hollywood studiji

poceli tu tehnologiju korstiti ali

evo objasnjenje i primjeri (je da je nasa ,po tvome teorija zavjere)

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: NASA potvrdila EM pogon.
husarim kaže...

taj plavi grid s resetkom je za 3d chroma key efekt

nesto sto ustvari vidimo u stvarnom svijetu ,neznam kad su hollywood studiji

Jao, kak je um koji želi vjerovati (dakle, teoretičarsko-zavjernički um) lako uvjeriti u svašta!

 

Holivudski studiji imaju druge metode trackinga. Ovo što je prikazano kao primjer 3D trackinga uz chroma key namijenjeno je TV studijima i privatnim produkcijama. OK, sad reci - jesu crte na tim snimkama snijeg-bijele (kao u NASA-inom videu) ili nešto svijetlije plave? Jesu crte jednako udaljene jedna od druge, odnosno predstavljaju mrežu kvadrata kao u NASA-inom videu, ili su različito udaljene kako bi se na temelju njihove udaljenosti mogao odrediti relativni položaj kamere u odnosu na scenu?

 

Da si ijednom probao raditi chroma key uvjerio bi se da to ne možeš raditi s NASA-inom snimkom!

16 godina
moderator
offline
NASA potvrdila EM pogon.

Evo nekih novosti... https://news.nationalgeographic.com/2018/05/nasa-emdrive-impossible-physics-independent-tests-magnetic-space-science/

 

Obavilo se malo pažljivije testiranje i EM pogon se pomaknuo i kad nije trebao (jer je radio s premalom snagom), što će reći da je uzrok pomaka nešto drugo. Vjeruje se da je uzrok pomaka neko elektromagnetsko zračanje, vjerojatno same Zemlje. Šokantno, ne?  Napravit će se još jedno testiranje u kojem će pogom pokušati izolirati i od takvih zračenja, ali sad bi već valjda i najvećim zagovornicima trebalo biti jasno da su ih navuli.  Navukli su ih da povjeruju u bajke.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
NASA potvrdila EM pogon.

.. ''ali, bajke su tako lijepe...'', ljudi u njih žele vjerovati, tak da će svaka ovakva vijest kod inače razumnih ljudi biti prihvaćena kao činjenica mada nije.. dok se skepticizam ''uči'' i prečesto je neugodno buđenje.

 

 

edit: .. i kao btw, dobra tema, trebalo bi je pod neku kategoriju 'klasika' .. zabavno je bilo ponovo pročitati s vremenskim odmakom i nastavkom. .. Kako bi tek bilo zabavno prozvati drugu stranu, argumente, .. 2-3 godine, dese se čuda (ili se ne dese) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 20:10 (ihush).
 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
NASA potvrdila EM pogon.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice