Nestašica Intel procesora

poruka: 31
|
čitano: 8.435
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nestašica Intel procesora

U tijeku je nestašica Intelovih procesora, te rast cijena istima.

To se lako provjeri na stranicama trgovina informatičkom robom, gdje su neki maknuli iz ponude većinu Intelovih konfiguracija ili im digli cijene za par stotina kuna.

Nemam link jer se nitko nitko od informatičkih časopisa nije potrudio napisati niti riječ o tome iako ja već tjedan i pol dana znam za to. Mislim da je jako neozbiljno da se informatički časopis poput BUG-a nije oglasio po tom pitanji i istražio o čemu se radi.

Moje je mišljenje da su već na debelo morali obraditi temu o nestašici Intel procesora i razlozima iste, staviti temu o zamjeni Intelovih procesora s po snazi odgovarajućim Ryzenima, ali ni slova nigdje.

Ako već ima mjesta za vijesti koje nemaju veze s informatikom, kako da im je pobjegla tako važna tema kao što je nestašica Intelovih procesora? Mora da Intel masno podmazuje nekoga kad se ne smije s tim u javnost.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Nestašica Intel procesora

Je evo moja djeca vec sva placu kako ima tata nije uzeo novi i7 9900k! Bug sram te biloIntel takoder, a AMD se pak gusi u viškovima wafera, pocet ce trpati threadripere pod r3 1200 od 500knlp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 22:02 (Stjepanj).
Moj PC  
0 10 hvala 0
10 godina
offline
Nestašica Intel procesora

U BiH je kod uvoznika cijena porasla preko 50% preko noći. Jbg padaju cijene SSD-ova i grafa, mora negdje se vratiti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Nestašica Intel procesora

Nestanak 9 gen. Intel procesora...već vidim članak 

IIII
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nestašica Intel procesora

Baš sam sad otvorio konfiguraciju iz ADMa s alternativama od 28.8. 8600K je tad došao 1.938 kn, a 8700K 2.814 kn. Sad je 8600K 2.199 kn a 8700K 2.749 kn. Još malo pričekam i kad se nađu na 2.500 kn jedan i drugi, kupujem 

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica Intel procesora
BlackM kaže...

Baš sam sad otvorio konfiguraciju iz ADMa s alternativama od 28.8. 8600K je tad došao 1.938 kn, a 8700K 2.814 kn. Sad je 8600K 2.199 kn a 8700K 2.749 kn. Još malo pričekam i kad se nađu na 2.500 kn jedan i drugi, kupujem 

 Ne znam gdje gledas, ali 8700k nije ni blizu tih 2749kn, prije da ce preko noci osvanuti na 3749kn 

6 godina
protjeran
offline
Nestašica Intel procesora

8600K skoro pa ista cijena kao Ryzen 2700. Evo mjenjam ženu i Intela za AMD i Ramboxa. Ponude na PP.

 
8 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Nestašica Intel procesora

evo mijenjam ja 8700k za 2x 2700x+2xMBO x470+ 4x 8Gb b-die RAM-a, ponude na Casperov PM molim 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nestašica Intel procesora

Dokaz kako ljudi većinom kupuju ono što im ne treba, strašno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica Intel procesora

A zasto ti onda potenciras da treba uzimati ploce od 3k kn i b-die ram?

13 godina
offline
Re: Nestašica Intel procesora
war3_tft kaže...

A zasto ti onda potenciras da treba uzimati ploce od 3k kn i b-die ram?

Pa ako radiš nešto, onda to odradiš kako treba, ne uzmeš i7 8700k (ili 8600k) uz ploču od 1200 kn, RAMom od 1000 kn,

i nečime kao GTX 1070 Ti ili i8 8700k i GTX 1080 Ti pa se igraš na 1080P 60 Hz ekranu.

Ja npr. znam više onih koji imaju i7 8700k, GTX 1080 Ti i igraju se na FHD 60 Hz nego npr. onih koji imaš ekrane visokog

osvježenja koji se na ovom forumu konstantno guraju kao neka opcija.

Uložiš 2000 eura u računalo i onda kažeš da imaš nešto, ovako kao npr. to tvoje je niti pravo niti krivo, kolega Lav ima jedini

ono što bih ja nazvao "mrak gamer mašina", samo da uzme kvalitetniju ploču kao ASUS Hero X.

12 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica Intel procesora
Valentin17 kaže...

Pa ako radiš nešto, onda to odradiš kako treba, ne uzmeš i7 8700k (ili 8600k) uz ploču od 1200 kn, RAMom od 1000 kn,

i nečime kao GTX 1070 Ti ili i8 8700k i GTX 1080 Ti pa se igraš na 1080P 60 Hz ekranu.

Ja npr. znam više onih koji imaju i7 8700k, GTX 1080 Ti i igraju se na FHD 60 Hz nego npr. onih koji imaš ekrane visokog

osvježenja koji se na ovom forumu konstantno guraju kao neka opcija.

Uložiš 2000 eura u računalo i onda kažeš da imaš nešto, ovako kao npr. to tvoje je niti pravo niti krivo, kolega Lav ima jedini

ono što bih ja nazvao "mrak gamer mašina", samo da uzme kvalitetniju ploču kao ASUS Hero X.

 Boldani dio osim sto su teske nebuloze je uzasno los nacin izvlacenja, uglavnom licemjerje na najjace.

 

Jedini dio koji si tocno napisao je to da je totalni fail upariti 8600k/8700k sa 60hz monitorom.

 

Moja konfiguracija je zapravo blansirana za 144-160hz 1080p gaming, eto jedino da je tu mozda jedna gtx 1080 pa da dobijem jos koji % na performansama i kvalitetnije napajanje koje je ionako u planu, 1080ti bi bila overkill za ovu rezoluciju i bacanje para ukoliko se nema 1440p monitor.

 

Ovo zadnje sto govoris da covjek treba uzeti bolju plocu je bas ono cemu si se iscudavao dva posta iznad tj da ne treba kupovati ono sto ti ne treba. 

 

 

13 godina
offline
Re: Nestašica Intel procesora
war3_tft kaže...

Čovjek ima 240 Hz ekran, RAM ne ide niti do 4000 MHz, a kamoli preko, već je uložio u b-die RAM i samo ga ploča koči,

praktički je sve napravio do kraja, custom loop je... ima, samo ploča fali i eto savršenoga PCa, PCa kakav bi svakome

preporučio.

Licemjerje, dobro, to je tvoje mišljenje i tu nemam to reći više, kao i tvoj odabir računala.

Upravo u tome i je stvar, i7 8700k procesora fali jer ih ljudi kupuju za 60 Hz ekrane bespotrebno, za mene taj procesor gledaš samo

ako ga upariš s nečime kako je to odradio Lav, ovo tvoje je za mene čisti fail jer imaš spori RAM, nikakvu ploču, li-la hladnjak

i 99% sam siguran da taj i5 nisi delidao.

Intel ekipa je toliko zatucana da će radije dati više novaca bezveze.

12 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica Intel procesora
Valentin17 kaže...
war3_tft kaže...

Čovjek ima 240 Hz ekran, RAM ne ide niti do 4000 MHz, a kamoli preko, već je uložio u b-die RAM i samo ga ploča koči,

praktički je sve napravio do kraja, custom loop je... ima, samo ploča fali i eto savršenoga PCa, PCa kakav bi svakome

preporučio.

Licemjerje, dobro, to je tvoje mišljenje i tu nemam to reći više, kao i tvoj odabir računala.

Upravo u tome i je stvar, i7 8700k procesora fali jer ih ljudi kupuju za 60 Hz ekrane bespotrebno, za mene taj procesor gledaš samo

ako ga upariš s nečime kako je to odradio Lav, ovo tvoje je za mene čisti fail jer imaš spori RAM, nikakvu ploču, li-la hladnjak

i 99% sam siguran da taj i5 nisi delidao.

Intel ekipa je toliko zatucana da će radije dati više novaca bezveze.

Pogubio si se skroz.  

 

Za RAM ga ne koci ploca vec primjerak procesora tocnije njegov IMC, memorija ide na 4000mhz cak i na entry lvl z370 plocama. Istina da bi sa jacom plocom to bio savrsen PC, al ako mu ne treba bolje cemu mijenjati.

 

Ja sam ovaj RAM platio 900kn i on ide na 3200 cl15, sad ti meni reci kakvog smisla ima dati 1100kn vise da bi dobio par FPS-a vise? Da je u pitanju Ryzen koji ima velikih beneficija od brzog rama onda bi se slozio s tobom...

 

Ploca je zapravo best buy i ima sve feature koji mi trebaju, pored toga je hladna i stabilna.

 

Hladnjak je tu vise radi ukrasa, cak i kao takav odraduje svoj posao i vise nego dovoljno pa je delid nepotreban.

 

Ja sam stare komponente prodao u pravi trenutak tako da sam bio na minimalnom gubitku (na staroj kartici sam skoro bio na nuli), a ostale komponente sam isto iskombinirao po jako dobroj cifri tako da preplaceno nije nista, a dobiveno je maksimalno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 11:04 (war3_tft).
7 godina
protjeran
offline
Nestašica Intel procesora

Ma ajde pustite ta prepucavanja, ja i War imamo ultimativne gaming mašine kakvih se ni najveci pc masterrace entuzijasti nebi posramili, ultimativni bestrzajni hrr gaming  

I Valentin ima dobru makinu, njemu vise sluzi za ukras 

 

Nego da se vratimo na temu, prognoziram 9600k 3000kn

9700k 4000kn, 9900k 5000+ kn

Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica Intel procesora
lav1000 kaže...

 

 

Nego da se vratimo na temu, prognoziram 9600k 3000kn

9700k 4000kn, 9900k 5000+ kn

 Sad sa ovih porastom cijena sigurno tako nesto, kad se cijene stabiliziraju 9600k ce vjerovatno biti nekih 100-200kn skuplji od 8600k i isto tako 9700k od 8700k.

15 godina
offline
Re: Nestašica Intel procesora
lav1000 kaže...

Ma ajde pustite ta prepucavanja, ja i War imamo ultimativne gaming mašine kakvih se ni najveci pc masterrace entuzijasti nebi posramili, ultimativni bestrzajni hrr gaming  

I Valentin ima dobru makinu, njemu vise sluzi za ukras 

 

Nego da se vratimo na temu, prognoziram 9600k 3000kn

9700k 4000kn, 9900k 5000+ kn

 Nek ste vas dva sretni i zadovoljni zajedno. nedajte da vam okolina sudi. pravu ljubav je tesko pronaci...

(G)jokaCRO ingame
7 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica Intel procesora
red_bull kaže...
lav1000 kaže...

Ma ajde pustite ta prepucavanja, ja i War imamo ultimativne gaming mašine kakvih se ni najveci pc masterrace entuzijasti nebi posramili, ultimativni bestrzajni hrr gaming  

I Valentin ima dobru makinu, njemu vise sluzi za ukras 

 

Nego da se vratimo na temu, prognoziram 9600k 3000kn

9700k 4000kn, 9900k 5000+ kn

 Nek ste vas dva sretni i zadovoljni zajedno. nedajte da vam okolina sudi. pravu ljubav je tesko pronaci...

 nije ni tebi lako s inteligencijom Triggera iz Mućki 

14 godina
offline
Re: Nestašica Intel procesora

to Stjepanj....

 

Ne vidim koji je smisao ovog posta ispod mojeg, pa Vi ste poznati da mijenjate procesore kao gaće i klockate ih do kud ide...

Ja se referiram na to da iaku su cijene otišle 25% gore, nitko nije napisao ni slova o tome, a piše se o tome kak se neka poznata faca posere uz cestu. Ona bar napravi dobro djelo i pognoji zemlju:-)))

Dapače, baš malo gledam koliko je reklama i samopromocije u BUG-u i nikakvih malo dubljih tekstova, samo nekakvi opisi komponenti i nabacene specifikacije zbrda/zdola. Tako da definitivno neću produžiti pretplatu na isti ako se tako nastavi.

Na žalost Bug postaje časopis za dječurljiju koji maštaju o komponentama koje si ne mogu priuštiti, kao što su oni razni AutoKlubovi za malo veću djecu - koja si isto ne mogu priuštiit ni novi auto za 10k Eura.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 14:44 (TomGun).
13 godina
offline
Re: Nestašica Intel procesora
lav1000 kaže...

I Valentin ima dobru makinu, njemu vise sluzi za ukras 

Ja sam najgori od svih, priznajem bez ikakve zadrške, izmotavanja, bacio sam novce bezveze na ploču od 3200 kn,

na RAM od 2400 kn, na Noctua IndustrialPPC IP67 ventilatore cca. 900 kn, na i7 8700k preko 3000 kn i za koji k...,

ostao sam na GTX 1070 kartici i 1440P 60 Hz ekranu jer sam vidio da za igranjem nemam volje više i da trkeljam bezveze,

ti si sasvim drugo nešto, složio si to što si složio i koristiš to u pravu svrhu i imaš moje poštovanje.

war3_tft kaže...

Pogubio si se skroz.  

Da li koči IMC ili ploča ne možeš znati dok god ne proba s drugom pločom, računalo je mrak i ovako, slažem se s ovim što si napisao.

Po meni ako ideš na takvu konfiguraciju, onda treba izvući svaki mogući FPS, jer ipak to po meni spada u najviši rang.

Best buy i takva namjena po meni ne idu zajedno, za tako nešto po meni treba imati i komponente iz vrha ponude, jebga, Lav isto

može reći da mu ne treba custom loop, pa ga svejedno ima jer takav PC zaslužuje sve iz vrha ponude kako sam i rekao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 15:08 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Nestašica Intel procesora
lav1000 kaže...
BlackM kaže...

Baš sam sad otvorio konfiguraciju iz ADMa s alternativama od 28.8. 8600K je tad došao 1.938 kn, a 8700K 2.814 kn. Sad je 8600K 2.199 kn a 8700K 2.749 kn. Još malo pričekam i kad se nađu na 2.500 kn jedan i drugi, kupujem 

 Ne znam gdje gledas, ali 8700k nije ni blizu tih 2749kn, prije da ce preko noci osvanuti na 3749kn 

 Osvanuo je u Linksa za 3999kn 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
14 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica Intel procesora
war3_tft kaže...

 

Za RAM ga ne koci ploca vec primjerak procesora tocnije njegov IMC, memorija ide na 4000mhz cak i na entry lvl z370 plocama. Istina da bi sa jacom plocom to bio savrsen PC, al ako mu ne treba bolje cemu mijenjati.

To ne mozes tvrdit, moze bit i jedno i drugo, ja bi cak prije reko ploca... 

Bilo je slucajeva da su ljudi mislili da imaju cpu sa katastrofalnim imc-om i onda je dosao novi bios za plocu i vidi cuda imc odjednom odlican...

12 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica Intel procesora
ansha kaže...

To ne mozes tvrdit, moze bit i jedno i drugo, ja bi cak prije reko ploca... 

Bilo je slucajeva da su ljudi mislili da imaju cpu sa katastrofalnim imc-om i onda je dosao novi bios za plocu i vidi cuda imc odjednom odlican...

 Naravno da moze biti i do ploce, ali sam krenuo od onog testa gdje na najjeftinijim z370 plocama memorija ide na 4000mhz pa cak i preko toga. Nekako mi je veca vjerojatnost da je do samog cipa nego do ploce,vidjet cu sa kolegom da testiramo sa mojim cipom pa da javimo rezultate.

15 godina
offline
Re: Nestašica Intel procesora
lav1000 kaže...
BlackM kaže...

Baš sam sad otvorio konfiguraciju iz ADMa s alternativama od 28.8. 8600K je tad došao 1.938 kn, a 8700K 2.814 kn. Sad je 8600K 2.199 kn a 8700K 2.749 kn. Još malo pričekam i kad se nađu na 2.500 kn jedan i drugi, kupujem 

 Ne znam gdje gledas, ali 8700k nije ni blizu tih 2749kn, prije da ce preko noci osvanuti na 3749kn 

Gledao sam 8700.  8700K dođe 3.125 kn. 

Al nema veze, bar sam ljepše spavao prošlu noć 

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
14 godina
offline
Nestašica Intel procesora

8700K dođe 4179 kn u Linksu, i3 8100 je 1600kn.

Kupio sam i3 8100 prije 4 dana za 1000 kn.

Imao sam sreće očito....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica Intel procesora
TomGun kaže...

8700K dođe 4179 kn u Linksu, i3 8100 je 1600kn.

Kupio sam i3 8100 prije 4 dana za 1000 kn.

Imao sam sreće očito....

 Sva sreca pa Links nikad nije bio mjerilo za cijene...

 

Na nabavi najjeftiniji 8700k 3125kn, a 8100 ~1000kn.

14 godina
offline
Re: Nestašica Intel procesora

Stare cijene,

ajd probaj kupiti po toj cijeni pa javi kako je prošlo....Provjereno ne bude ta cijena

12 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica Intel procesora

A provjerio si sto tocno?

 

Na artiklu pise da je dostupan i po toj cijeni moze ubaciti u kosaricu, sigurno necu zvati svaki ducan da vidim da li se stanje na stranici i trgovini poklapa. Posto je stara cijena 8700k bila oko 2850kn vjerujem da ovih 3150kn trenutno i je cijena po kojoj se trenutno moze nabaviti.

 

Links je kao i uvijek naravno nebitan u cijeloj prici.

7 godina
protjeran
offline
Nestašica Intel procesora

 u Links jedino po neki komad periferije otići kupiti, za ostalo su od 2008. postali preskupi 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Nestašica Intel procesora

Pristojna cijena 

#YOLO
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice